Page 339 of 343 FirstFirst ... 239289329336337338339340341342 ... LastLast
Results 6,761 to 6,780 of 6858

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #6761
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Quote Originally Posted by Dynamix View Post
    Am vazut primele doua episoade din Comrade Detective (aka Tovarasul Militian). Simpatic pana acum, multe faze m-au facut sa zambesc, la unele chiar am ras. Sper sa nu o ia pe aratura.
    Vai de mine ce porcarie. Am rezistat cu mare greutate la primul episod si pot spune ca nu voi mai urmari nimic de acum incolo. I-as da nota 1 fara rezerve.
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

2. Back To Top | #6762
    Si eu recomand Comrade Detective , nu este o superbitate a cinematografiei, dar este amuzant si interesant iar gandirea comunistilor fata de capitalisti face toti banii. 8/10

3. Back To Top | #6763
    Registered User LR's Avatar
    Frumos... insa ma enerveaza ca este dublat in engleza aia cu accent romanesc . Nu exista si versiunea in limba romana ?
    ...

4. Back To Top | #6764
    Registered User RAN's Avatar
    Din ce inteleg asa trebuie sa fie, face parte din design

5. Back To Top | #6765
    Moderator Ivan's Avatar
    It's a feature, not a bug.
    De aia au prapadit un vagon de bani cu Tatum, sa il asculti pe Piersic in romana?

6. Back To Top | #6766
    Registered User
    Comrade Detective e plin de meta-ironie fata de ambele perspective, layers upon layers. Mi-a placut. 7/10

7. Back To Top | #6767
    Nick anterior: niggaru GabrieLL's Avatar
    Bogotta, la ce te.asteptai? Nu de alta, dar si teaser.ul e facut mai la caterinca.

On topic:
    American gods 8/10. Bun, imi place ce.a iesit. Se vede ca are acelasi regizor ca si hannibal. F buna coloana sonora. F bine ca Gaiman a stat aproape de ei. Oare sandman va iesi vreodata?

The handmaid's tale 8/10. Bun foarte interesanta abordare. F intrigant comportamentul ambelor parti. Se vede f clar ce iese cand este insuflata frica chiar personajelor cheie ale societatii.

13 reasons why tot asa 8/10. Subiectul este f f interesant si f actual in abordare.

La toate abia astept continuarea

8. Back To Top | #6768
    am vazut si eu comrade detective, foarte gol adica searbad. fara umor, fara savoare... o pierdere de timp si bani pt amazon. recomand ca satira politista ce a scris charlie brooker: a touch of cloth.

the twilight zone, S1E22 episodul monstrii sunt asteptati pe maple street (din seria originala, desigur)
    tema este clara: dezbinarea si dezinformarea. starnirea fricii si suspiciunii care aduc cu sine violenta si distrugere. bineinteles ca se refera la "inamicii rusi" (inventati sau altfel), la antifa vs maga si alte abrevieri tampe. concluzia? nu puneti botul la propaganda, quit twitter & facebook asoasf.
    Last edited by Monier; 14-08-2017 at 13:42.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

9. Back To Top | #6769
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Defenders, fara nota. E undeva sub Daredevil (evident), dar mi se pare peste Luke Cage si Iron Fist, cam pe palier cu Jessica Jones.

10. Back To Top | #6770
    Încerc să văd 24. Așa personaje bipolare mai rar.

11. Back To Top | #6771
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Eu nu pot trece de primul sezon. Devine mai bun?

12. Back To Top | #6772
    24? Mi-a luat ani să trec de primul episod. Încă n-am terminat sezonul. Sper să fie mai ok. A fost serial de super succes. Readus la viață de 3 ori )))

13. Back To Top | #6773
    Prima chestie faină văd că apare în episodul 22. Pfff.

14. Back To Top | #6774
    Registered User
    Spoiler about 24:
    Dupa sezonul 1 veti afla cum si de ce Jack Bauer e ta-so lu' Chuck Norris.

15. Back To Top | #6775

16. Back To Top | #6776
    Defenders. Dupa mine pe la un 5 s-ar situa. A fost ok langa o bere si niste chipsuri, nu aveam ce altceva viziona, dar altfel nu am ramas cu impresii bune despre serial. Totul mi se pare facut in graba, multe scene plictisitoare si de umplutura, sa fie acolo ca sa fie acolo, sa nu zica fanii ca nu a aparut fiecare pentru cateva minute, insa scenariul, dialogurile, tot pasul serialului e dezastru. Mi se pare la fel de anost ca si Iron Fist.

Pacat, inca un serial mult asteptat,devenit un fail. Nici macar sigourney weaver nu a reusit sa il salveze pentru mine. Astept episodul 2, daca o tine tot la fel, de la mine va primi pass.

17. Back To Top | #6777
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by nosferat View Post
    Defenders. ... Astept episodul 2
    Huh? E serial netflix, nu e nevoie sa astepti
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

18. Back To Top | #6778
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Huh? E serial netflix, nu e nevoie sa astepti
    Damn, acuma vad, uitasem ca la astea netflix le poti face binge watch din prima, mersi, deja e pe descarcat. Hai sa vedem ce va fi de el.

19. Back To Top | #6779
    Nick anterior: Darius Condoiu
    The Mist, nota 1/10, o porcarie colosala care abunda de propaganda leftista millenniala. Clar de evitat, si-au batut joc de cartea lui King si excelentul film din 2007 !
    E atat de prost si diluat incat toata actiunea care putea fi bagata intr-un singur episod e lalaita deja pe parcursul a 8 episoade, in rest doar propaganda pentru diversitate, Lgbt, etc. Chiar si pentru nivelul scazut la care a ajuns acum Hollywood-ul si tot e infiorator de prost, nu cred ca am vazut de la acel serial "The Dome" un fiasco atat de mare, chiar si porcaria aia era totusi super interesanta fata de calimitatea asta.

20. Back To Top | #6780
    Registered User AnotherOther's Avatar
    Praf Defenders (4/10) abia am reusit sa ma uit pana la final, e putin peste Iron Fist pe care nu am reusit sa il vad pana la capat, dar aveam mari asteptari de la serialul asta ...

1.  
Page 339 of 343 FirstFirst ... 239289329336337338339340341342 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks