Page 340 of 343 FirstFirst ... 240290330337338339340341342343 LastLast
Results 6,781 to 6,800 of 6855

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #6781
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    Singurul a fost daredevil restul au fost cam praf, a mai fost cat de cat Jessica Jones.

Si The Mist la fel, praf Credeam ca o sa fie in genul filmului dar nu are absolut nici o legatura

The mist 4/10
    Defenders 5/10
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

2. Back To Top | #6782
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Defenders: Fiind netflix a fost imposibil sa nu mai bage ceva propaganda si in asta. Macar nu a fost prea multa. Oricum, slab.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

3. Back To Top | #6783
    Registered User
    Dupa primul episod din Defenders am adormit, asa ca am renuntat. O laba trista serialul asta. Jeg.

4. Back To Top | #6784
    Quote Originally Posted by nosferat View Post
    Defenders. Dupa mine pe la un 5 s-ar situa. A fost ok langa o bere si niste chipsuri, nu aveam ce altceva viziona, dar altfel nu am ramas cu impresii bune despre serial. Totul mi se pare facut in graba, multe scene plictisitoare si de umplutura, sa fie acolo ca sa fie acolo, sa nu zica fanii ca nu a aparut fiecare pentru cateva minute, insa scenariul, dialogurile, tot pasul serialului e dezastru. Mi se pare la fel de anost ca si Iron Fist.

Pacat, inca un serial mult asteptat,devenit un fail. Nici macar sigourney weaver nu a reusit sa il salveze pentru mine. Astept episodul 2, daca o tine tot la fel, de la mine va primi pass.

Update, am rezistat pana la episodul 7. Mai scad 2 puncte pentru serial, nu cred ca am vazut in ultimii ani un serial cu buget mare sa fie un dezastru chiar asa de dureros. Cum are acest serial peste nota 8 pe IMDB, numa dzo stie. Cateva scene slabe de actiune, pentru care dau 3 puncte. Restul, sunt cativa "eroi" in o incapere, dupa care alta incapare, dupa care alta incapare episod dupa episod dupa episod, si povestesc niste lucruri unde cringe meter urca peste 9000 incat si scouterul lui vegeta a explodat.

5. Back To Top | #6785
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Adica va placut Iron Fist si nu va place Defenders ? E o continuare practic a primului .... Unele personaje sunt aceleasi. Apare din nou "mana" si asa mai departe.
    Sunt ca niste benzi desenate transformate in film . Eu asa il percep.
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

6. Back To Top | #6786
    Registered User Dundee's Avatar
    La Iron Fist am vazut doar trailer-ul si m-a convins sa-l ignor. Nu a facut decat sa adune la gramada de cacat care e Defenders.

7. Back To Top | #6787
    Moderator Ivan's Avatar
    Defenders episodul 1, abandon. Lipsa de avant, se construieste prea incet si nu cred ca de la episodul doi incep sa curga ideile bune.

Comrade Detective, la fel. Nu ii gasesc nicio calitate in afara de noutatea prezentarii.

BoJack Horseman, excelent. Nu mai stiu cine l-a recomandat (Megalomaniac?), buna treaba.

Rick and Morty, excelent si un pic. Extrem de condensat, trebuie sa fii foarte atent sa nu-ti zboare pe sub nas o poanta buna.

8. Back To Top | #6788
    made in romania Laur's Avatar
    Defenders iesea un film de doua ore mult mai bun decat ciunga lunga de serial.
    5/10.

9. Back To Top | #6789
    Defenders a avut un buget mediocru, nu stiu de ce unii au impresia gresita ca nu ar fi asa. Au avut 200 de milioane sa faca sezoanele 1 din Daredevil + Jessica Jones + Luke Cage + Iron Fist + The Defenders. In momentul asta sunt pe piata zeci de seriale cu buget mai mare de atat, inclusiv mai multe chiar de la Netflix. Nu stiu ce se asteptau unii sa fie Defenders, in banii astia nu-ti permiti nici macar scenaristi buni.
    The 10 Most Expensive Netflix Original TV Shows

Chiar si asa, mie mi-a placut. Asa sunt eu, am o slabiciune dupa filmele astea cu super-eroi. Adica realizez ca nu a fost mare branza, dar tot mi-a placut. Nu-i dau nota ca sa nu "trigerez" pe nimeni p-aici.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

10. Back To Top | #6790
    Breaking Bad, 7/10, abia l-am inceput, sa vedem mai departe

Dr. House, 6/10. Imi pare rau, dar a mai scazut dupa ce m-am uitat mai mult. Hugh Laurie e excelent, multe replici misto, umor negru etc. Pe partea de realism este in delir, insa. Doctori care stiu boli 1 la 1 milion din cap and shit, dar cand expun teoriile, mereu zice unu "diabet" sau "anemie", apoi altul raspunde ca analizele sunt ok. Deci aia, doctori de elita, supra cunoscatori, fac teorii despre boala pacientului, dar le e lene sa citeasca si minimumul de analize ptr afectiuni uzuale. Plus alte zeci de cretinitati de genul.
    Apoi, e super-uzata faza cand incepe cu cineva care se simte rau, ca apoi sa vezi ca de fapt problema o are altul de langa, aproape la jumate din episoade e folosita faza, devine ridicola, merge cam o data la 10 ep maximum daca nu vrei sa devina un cliseu de 2 lei.
    La fel si intratul in casa la pacienti aproape mereu, fara voia lor, felul cum trateaza, de parca sw joaca niste copii de-a doctorul. Pacat ca n-au avut niste consultanti ca sa le arate cum se face, poate ar fi scazut vreo 10-15% din excitement, dar nu mai mult sigur, dar ar fi castigat enorm prin a nu semana cu o gluma proasta.

The Black Adder, 8.5-9/10, Atkinson at it's best, l-am terminat si in afara de vreo 2-3 episoade mai taraganite, restul e tare.

Shameless, 5/10, renuntat la el, sub 6 nua bag, sorry. Mi s-a parut prea telenovela, prea plictisitor.

11. Back To Top | #6791
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Eu sunt la zi cu urmatoarele:

The mist, The sinner si Mr. Mercedes

Ultimele doua primesc note de 8/10

The mist... un 4-5, sa zicem.
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

12. Back To Top | #6792
    Registered User ciocanul's Avatar
    From Dusk Till Dawn: The Series (TV Series 2014– ) - IMDb
    6/10, inca sunt indecis daca o sa ma mai uit dupa prima serie.
    (+) Serial dinamic, multa actiune, actori decenti, bunaciuni si cam atat.
    (-) Nu prea are haz nici cand incearca, scenariul pare o joaca de copii ce improvizeaza pe parcurs dampulea.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

13. Back To Top | #6793
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    The Mist - greu de notat. Are parti bune, dar si multe parti proaste. Scenariul parca ar fi scris de mai multe persoane si apoi lipit cum li s-a parut ca merge.

E lent, de multe ori previzibil, dar reuseste sa si suprinda cu cateva scene bune de tot. Musai sa aiba un sezon 2.

14. Back To Top | #6794
    Registered User
    Comrade Detective > as zice ca e average. Dar, pentru ca e despre Romania, in anii aia... well above average, man!! E delirant. Imi place atentia pentru detaliu, glumele cu comunisti si dubbing-ul in engleza. Ma intreb cum ar arata serialul in romana. Oare exista si varianta asta?

15. Back To Top | #6795
    Registered User Dynamix's Avatar
    A spus Channing Tatum intr-un interviu ca exista si va fi difuzata la noi. Cand si unde, ramane de vazut.
    X

16. Back To Top | #6796
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Preacher: incet incet devine preferatul meu ...
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

17. Back To Top | #6797
    Registered User
    Quote Originally Posted by Dynamix View Post
    A spus Channing Tatum intr-un interviu ca exista si va fi difuzata la noi. Cand si unde, ramane de vazut.
    Cool, o sa fie o experienta total diferita, e ca nou. Sper sa mai bage un sezon, n-a fost deloc rau!

18. Back To Top | #6798
    Registered User cashonly's Avatar
    Am vazut episodul 1 sezonul 1 din Black Miror.
    What. The. Fuck? )
    Exceptand premiza, a fost bunicel, astept cu nerabdare sa vad episodul 2 diseara.
    "Give a man a beer, he'll waste an hour. Teach a man to brew, and he'll waste a lifetime."

19. Back To Top | #6799
    Registered User ciocanul's Avatar
    E bun Black Mirror, in sfarsit ceva ce mai iese din tipare.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

20. Back To Top | #6800
    Black mirror e departe de orice e mainstream acum. As da bani buni sa am un sezon de 3 episoade anual black mirror. Si esti abia la primul episod! Norocosule!
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

1.  
Page 340 of 343 FirstFirst ... 240290330337338339340341342343 LastLast

Bookmarks

Bookmarks