Page 342 of 357 FirstFirst ... 242292332339340341342343344345352 ... LastLast
Results 6,821 to 6,840 of 7128

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #6821
    Registered User RAN's Avatar
    Quote Originally Posted by Hideyoshi View Post
    right ... cat facuse Escobar in doar cativa ani ... 30 de miliarde de doari? Pe de alta parte l-a mancat in cur sa se dea balon ... si uite asa a murit pe un acoperis.
    Pai cum zicea si in ultimul sezon, ce sens are sa fii rege daca nu te vede nimeni?

2. Back To Top | #6822
    Registered User Merlin's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Dracu View Post
    prison break sezonul 5 5/10

primele 2-3 episoade foarte misto, interesante si intense, dupa care (exact ca acum 11-12 ani), odata ce ies din inchisoare se alege praful ); pacat de tbag, prea putin a aparut la fel si kellerman, iar villain'ul a fost sub orice critica
    Corect, primele 3 episoade sa zicem foarte ok, dupa care foarte foarte slab, pacat de serial si de numele Prison Break, chiar l-au stricat foarte mult din pacate.

Gomorra: La serie (TV Series 2014– ) - IMDb din punctul meu de vedere, merita clar 9/10 si il recomand clar. Mai ales ca am si stat in Italia o perioada, nu stiu daca chiar se intampla ca in Napoli sau sunt si exagerari (desi din ce m-am mai informat, s-ar parea a fi destul de real), dar are multe lucruri realiste, exact cum sunt italienii, cum traiesc, cum sunt tinerii (golani) care nu muncesc (oricum mie mi se parea ca nu munceste nimeni acolo, decat minoritatile, dar asta-i alta discutie si vorbim oricum de alte zone). Italia este o tara mare, cu multe locatii turistice foarte frumoase, dar are si probleme, destul de mari. Asta-i adevarul realist. Oricum, serialul clar merita vazut de catre fanii genului acesta, alaturi de altele clasice, eu cred ca si acesta se poate incadra fara rusine pe o lista de top Astept cu nerabdare in curand si sezonul 3
    Ipad mini 4 impecabil cu garantie -> http://forum.computergames.ro/225-no...l#post49107265

3. Back To Top | #6823
    Registered User ciocanul's Avatar
    Narcos primele 2 serii, 10/10. Pur si simplu excelent din toate punctele de vedere. E unul din putinele seriale in care nu doar inceputul si sfarsitul sunt bune cu lalaiala la mijloc, o tine blana cap coada. Foarte rar momente moarte. Toti actorii joaca bine, decoruri, haine totul e veridic.
    Asta sigur o sa va ramana in minte:
    Narcos: Pablo Escobar's diplomacy (With English subtitles) - YouTube
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

4. Back To Top | #6824
    This is how you do business!

5. Back To Top | #6825
    Registered User sebid2k3's Avatar
    Vazut sezonul IV din Bojack Horseman, https://www.netflix.com/ro-en/title/70300800, nebunie de serial. Recomand daca nu ati vazut.
    Metoda de contact: pm, telefon, mail sau Y!messenger.
    Doar cele din postarile mele, NU folosesc alte metode.

6. Back To Top | #6826
    Registered User tybanu's Avatar
    Quote Originally Posted by Merlin View Post
    Gomorra: La serie (TV Series 2014– ) - IMDb din punctul meu de vedere, merita clar 9/10 si il recomand clar.
    L-am vazut , fff bun. Recent am terminat si Wire, bun.
    La Narcos, sunt la ultimele 3 ep cu gentlemen of Cali.
    Pe Netflix am vazut ce era de vazut, vreo recomandare de serial?

7. Back To Top | #6827
    Am dat gata 24. Și apoi Narcos. Și cumva e bine că au venit în ordinea asta.

La început în 24 ăia chiar sunt bipolari, dar cumva se redresează în timp, personajele au o evoluție. Deci nu pare scris prost, ci mai mult asumat. Sezoanele preferate sunt 5 și 6. Au reușit bine să realizeze antipatie față de anumite personaje, atât de mult încât de pe la început deja abia așteptam să pățească ceva. Spuneam că a venit bine Narcos după, pentru că în Narcos viața bate filmul. Uneori pare greu de acceptat asta, dar cred că e mai des decât știm sau conștientizăm. 24 e plin de momente din asta care vin la fix. Asumate evident, este un tipar. În Narcos sunt inspirate din realitate. Parcă mai ușor de digerat în Narcos... Nu compar serialele, doar aceste momente. Una peste alta, mi-au devenit drage persoanjele din 24 în timp. Nu mi-a părut atât de rau după serial precum la Stargate, dar oricum. Am văzut și Legacy. Au încercat aceeași rețetă, însă lipsește carisma. Și mă mir că personajul principal nu e femeie.

Revenind la Narcos, mi-a plăcut mai mult spre final. Nu a fost la nivelul anterior, asta și din cauză că greutatea personajelor a fost alta. Totuși a livrat atmosferă, poveste. E atât de cinic nivelul, cum se puneau și încă se pun problemele, cum se ia deciziile.

A reînceput și Fear the walking dead, ocazie cu care mi-am dat seama că mai avea de văzut ceva episoade din prima parte. Mereu când zic că acum au o sclipire, parcă intenționat fac ceva să o irosească. Să văd mai departe în ce direcție merg. Ciudat poate, dar cu ochii la film și la cum au fost reacțiile după dezastrele naturale recente, mă gândesc să reîncep aprovizionarea. Într-o vreme aveam mereu o serie de conserve etc., pentru orice eventualitate. Hm...

The Strain sper să termine în forță cu ceva bun. Urmează ultimul episod. Din tot serialul. Atât au spus că vor face.

Au început și două seriale noi.

The Orville și Skyward.

Primul e o parodie după Star Trek. Una care nu mai lucrează în sfera mea de interes. Nu-l văd ca pe un omagiu, oricum m-aș uita la el. Probabil va fi primul și ultimul episod. Seth MacFarlane este destul de cunoscut pentru stilul și asocierea sa, deci m-aș mira să funcționeaze în vreo altă direcție. Dacă vă place în general, posibil să meargă și glumele din program la fiecare 2 secunde. Pe mine m-au cam obosit. Ceva nou se poate? Sunt curios ce va mișca Star Trek, care trebuie să apară cât de curând.

Al doilea serial este o încercare a celor de la Amazon de a pune ceva pe piață pentru "familie", să concureze Netflix. Din păcate e plin de clișee și lipsit de atmosferă.

8. Back To Top | #6828
    Registered User Hop Tzop's Avatar
    Am terminat si eu Game of Thrones, l-am inceput de curand si per total un serial care mi-a placut - 9/10
    Stranger Things - 7/10. Nu pot sa zic ca mi-a placut prea mult, scenariul a avut cateva decizii demne de filme horror de proasta calitate. Mare parte din actori mi s-au parut ca joaca la nivel de amatori.
    The Orville - 6/10. Primul episod nu m-a impresionat. Mi s-a parut slab pentru un pilot. Sper urmatoarele sa fie mai ok, dar daca o sa continue asa nu cred ca va avea viata lunga, mai ales ca este difuzat de Fox.

- Placa de baza: MSI B350 Gaming Plus
    - Procesor: AMD Ryzen R7 1700
    - Ram: Corsair LPX 2x8GB, 3200Mhz
    - Placa Video: PowerColor TurboDuo HD7790 1GB GDDR5 OC
    - SSD: Plexor PX-128S3C

- HDD: WD 1TB Blue + Toshiba 1TB
    - Sursa:
    Seasonic S12II Bronze 520 W
    - Carcasa: Fractal Design Define R5 Blackout Edition
    - Placa de sunet: E-MU 0404 USB 2.0
    - Boxe: Tannoy Reveal 502
    - Monitor: LG 24MP48HQ-P

9. Back To Top | #6829
    Registered User
    Quote Originally Posted by Drazzy View Post
    Suits S07 la zi (E04) - e clar ca nu mai au idei, tot mai multe povesti de tip telenovela. Sper ca e ultimul sezon.
    Astept sa inceapa odata plotul cu Forstman care vine dupa Harvey si sa se termine....
    sunt la zi cu sezonul 7 (E09), îl urmaresc din inertie; am ajuns sa vad un episod în 2-3 seri doar pe timpul cinei
    clar nu mai e ce a fost, tind totusi sa cred ca a contat si echipa de scenaristi, vad ca nu mai scriu acum pentru serial aceeasi oameni ca la inceputuri, la primele sezoane Aaron Korsh avea o echipa in spate, acuma pare sa le scrie singur aproape sau cu oameni noi
    plus ca probabil ceva se intampla pe parcurs, personajele principale devin executive producer sau chiar regizori si mnoh, se schimba o gramada de chestii, nu neaparat in bine
    de exemplu ce serial bun era Supernatural la inceput, apoi cred ca pe la sez 6-7 chiar l-am lasat

în Suits nu mai au parca vâna deloc personajele, Harvey nu mai e ce a fost, Mickey nu prea mai e asa de bright, Donna a palit tare de tot si nici macar tata Zane nu mai e tata lor cum era odata, Louis se rablageste pe zi ce trece
    m-a enervat intoteauna Rachel Zane, pretena semi negresa a lui Mickey, care inainte avea in rol secundar, acuma e mai tot timpul in prim plan
    parca si de cand au scos-o pe Jessica, care era mama lor, nu mai mai e ce a fost serialul

si da, parca au ajuns aia sa se certe tot timpul, toata lumea cu toata lumea, totul incepe calm ca o discutie aparent normala, si apoi dialogul escaladeaza cu tot felul de argumente (si are si muzica acel crescendo) si in maxim 2 minute devin mai incisivi in limbaj, ridica tonul, cearta in toata regula (ma mir cum e dublat in italiana sau spaniola ), mai mult, aia sunt atât de nervosi la sfarsitul discutiei, si asa scurte, încât pleaca de langa persoana cu care au vorbit, chiar parasesc propriul birou =))

si da, ce vremuri erau cu Forstman, Scottie, chiar si Hardman...
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

10. Back To Top | #6830
    Registered User cashonly's Avatar
    Am ajuns la Black Mirror sezonul 3 episodul 3. Pot doar sa multumesc CG pentru ca mi l-a scos in cale. Foarte bun serialul.
    "Give a man a beer, he'll waste an hour. Teach a man to brew, and he'll waste a lifetime."

11. Back To Top | #6831
    Registered User
    stai sa vezi episodul 4 cum e
    cred ca e preferatul meu din toate cele 3 sezoane de pana acum
    foarte tare cum se termina (TCKR), am vazut ca are 2 nominalizari pentru Emmy episodul San Junipero
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

12. Back To Top | #6832
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    ep 4 din ultimul sezon a fost genial. In plus este singurul care se termina pe o nota pozitivă.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

13. Back To Top | #6833
    Registered User slicker's Avatar
    Acus vine sez 4. yumyumyumyumyumyum

14. Back To Top | #6834
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    twin peaks sezonul 3 7/10 Primele 2 episoade au fost exceptionale, dupa aia povestea a luat o intorsatura care nu prea mi-a placut, destule scene ce nu le-am inteles iar finalul a fost spooky . Per total, un sezon bun si a fost ceva special sa vezi majoritatea actorilor 25 de ani mai tarziu, din pacate pt multi din ei screentimeul a fost putin, intr-un fel de asteptat.. iar majoritatea actorilor noi nu au impresionat. Lynch stie intr-adevar sa creeze tensiune si mister, sunt destule scene in care am stat fara sa suflu , o idee buna a fost si ca s-a implicat mai mult ca actor, cuplul care l-al facut cu albert a fost foarte reusit.

15. Back To Top | #6835
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Dintre cele noi, si eu tot la The Orville m-am uitat. Ca si voi, nu prea am fost impresionat.

Primul episod trebuia sa rupă la propriu insa nu a fost astfel... nota 6/10 de la mine.
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

16. Back To Top | #6836
    am vazut 3 episoade din "Blood Drive"
    grindhouse done good.

pana acum are 10 de la mine

17. Back To Top | #6837
    Megalomaniac's Avatar
    Quote Originally Posted by kvarq View Post
    stai sa vezi episodul 4 cum e
    cred ca e preferatul meu din toate cele 3 sezoane de pana acum
    foarte tare cum se termina (TCKR), am vazut ca are 2 nominalizari pentru Emmy episodul San Junipero
    Se pare ca rugaciunile noastre au fost ascultate: The "Black Mirror" Episode "San Junipero" Won Emmys Tonight And People Are Elated

Pentru cine nu l-a vazut este intr-adevar scriitura outstanding si ar trebui predat in scoli.
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

18. Back To Top | #6838
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

19. Back To Top | #6839
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Al doilea episod din The Orville e si mai tampit ca primul din pacate.
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

20. Back To Top | #6840
    Registered User Hop Tzop's Avatar
    Mie mi s-a parut mai ok ca primul, dar tot nu e ce speram.

- Placa de baza: MSI B350 Gaming Plus
    - Procesor: AMD Ryzen R7 1700
    - Ram: Corsair LPX 2x8GB, 3200Mhz
    - Placa Video: PowerColor TurboDuo HD7790 1GB GDDR5 OC
    - SSD: Plexor PX-128S3C

- HDD: WD 1TB Blue + Toshiba 1TB
    - Sursa:
    Seasonic S12II Bronze 520 W
    - Carcasa: Fractal Design Define R5 Blackout Edition
    - Placa de sunet: E-MU 0404 USB 2.0
    - Boxe: Tannoy Reveal 502
    - Monitor: LG 24MP48HQ-P