Page 357 of 360 FirstFirst ... 257307347354355356357358359360 LastLast
Results 7,121 to 7,140 of 7196

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #7121
    Moderator Ivan's Avatar
    Capitanul e cel mai bun personaj pana acum, ajutat de faptul ca numai el si Michael au primit screen time.

Michael e cam falsa, gagica-su e prea ferches, ofiterii de pe punte sunt la fel de gri (in afara de Saru care e marginal mai vizibil), Tilly si Stamets apar prea rar. Pe medic nici nu stiu cum il cheama.
    Klingonienii sunt la fel.

2. Back To Top | #7122
    Charlie don't surf Monier's Avatar
    ^agreed 100%

am vazut episodul precedent, cel cu planeta vie, si mi-a placut. numai ca episoadele astea nu stau bine daca le iei separat.. nici nu le poti aprecia pana nu vezi tot arcul narativ; nu pot decat sa remarc aglomerarea de chestii minore, graba cu care se misca ei pe-acolo desi nu-s manati de directive ori idealuri ci de resorturi personale disparate. sper ca dupa ce "isi fac mana" cu reluari de idei, vor incerca ceva nou. insa ceva trek, nu inspiratii din battlestar galactica si alte nebunii.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

3. Back To Top | #7123
    Quote Originally Posted by Ivan View Post
    ...Klingonienii ...
    Machiati mai prost decat Fantomas din filmele lui Louis de Funes (macar ala are scuza jumatatii de secol trecute)
    Tipa cauciucul pe fata lor.

4. Back To Top | #7124
    The Sinner - 6/10

Incepe cu viteza, continua ca un melc pana la sfarsit, plot twist previzibil si neinteresant. Faza cu detectivul "cu probleme" a fost jenanta rau de tot. Probleme cu sotia ok, dar a trebuit sa ii bage o hiba speciala, cum a avut avocatul din The night of problema cu ciuperca piciorului, asta a primit o adictie de dominatrix... GTFO!

Biel e nice to look at, milf 100%.

Muzica iar a fost faina, in putinele momente cand s-a pus accentul pe ea.

Per total imi pare rau ca m-am uitat pana la sfarsit.

The Punisher - am vazut doar doua episoade pana acum dar nu mi se pare cine stie ce. E ok sa il vad pe el si ce face el dar sub-plotul cu agentia aia si cu afganistan ma lasa rece. Il voi termina doar ca e dolby vision si arata bine chiar daca are o caruta de noise bagata peste.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

5. Back To Top | #7125
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    The Punisher, primele trei episoade. Absolut banal. Detest modul asta de a spune un backstory cu flashbacks, nu mi se pare Bernthal ok in rol. O sa explic ultima parte. Aparitiile anterioare, episodice, erau ok. Si asta pentru ca nu era nevoie de complexitatea necesara unei serii dedicate.
    Bernthal are fata aia de psihopat, da, e scary, relativ badass, dar Punisher e orice numai psihopat nu. Din pacate e un persoanj scris in multe, multe moduri, iar Netflix pare ca le-a ales pe cele mai putin inspirate.
    All in all, o sa ma uit pana la final, dar deocamdata nu imi prea place ce vad.

6. Back To Top | #7126
    Registered User
    Cam ai dreptate, dar macar e mai bun ca Daredevil.

7. Back To Top | #7127
    The punisher. Undeva pe la un 6-6,5 se situeaza pentru mine. Nota mare de 9,5 de pe IMDB e pur si simplu ridicola. Are momente bune, imi place ca se doreste a fi mai sumbru, mai intunecat, dar Jon Bernthal nu are ce cauta in acest rol. Zici ca joaca tot acelasi rol din Walking dead, nu stiu, mie sincer nu imi place de felul in care isi joaca rolul. De exemplu Thomas Jane din filmul Punisher mi s-a parut mult mai bun pentru rol decat Bernthal.

Povestea devine slabuta si previzibila de la episod la episod, nici macar gramada de sange si violenta falsa nu reuseste sa il salveze pentru mine. Cu tot ca nici filmul nu era nu stiu ce, mi se pare peste serial.

Sincer din toate astea cred ca doar Jessica Jones imi placuse( David Tennant dupa mine a jucat foarte bine rolul lui Killgrave), nici macar Daredevil care a fost recomandat calduros de catre prieteni nu m-a impresionat asa cum am crezut ca ma va impresiona, mi s-a parut meh, adica nici bun dar nici rau. Luke cage a fost bun doar pentru muzica din fundal, in rest pentru mine a fost vai si amar, iar Iron Fist e ca si un fel de Dragonball Evolution, nu prea are legatura cu Iron Fist, dar ii poarta numele si sigla.

8. Back To Top | #7128
    9.5 pe imdb? Dafuq?

Mie imi place actorul, prima oara l-am vazut in mini seria aia despre mafie Mob City, unde a fost genial ca si restul castului, dar am eu o slabiciune pt orice e cu si despre mafie si a fost facut si de Darabont.

9. Back To Top | #7129
    Registered User V1P3R's Avatar
    Quote Originally Posted by Monier View Post
    ^agreed 100%

am vazut episodul precedent, cel cu planeta vie, si mi-a placut. numai ca episoadele astea nu stau bine daca le iei separat.. nici nu le poti aprecia pana nu vezi tot arcul narativ; nu pot decat sa remarc aglomerarea de chestii minore, graba cu care se misca ei pe-acolo desi nu-s manati de directive ori idealuri ci de resorturi personale disparate. sper ca dupa ce "isi fac mana" cu reluari de idei, vor incerca ceva nou. insa ceva trek, nu inspiratii din battlestar galactica si alte nebunii.
    daca ar fi macar jumate` din battlestar galatica...

10. Back To Top | #7130
    N-am terminat sezonul, dar cred că Netflix a jucat totul pe o carte. Construiește declick-ul. Dar parcă prea umană pregătirea pentru ce trebuie să urmeze. Însă observ că este cartea câștigătoare la public.
    Actorii mi se par ok pentru personajele respective. L-am văzut intrat în rol. Era ce trebuie. El a fost singurul motiv pentru care am așteptat serialul.
    Serialul în sine poate să devină foarte nasoală dacă nu se ajunge la acel personaj. Dacă asta e as good as it gets, atunci da, e trist.

11. Back To Top | #7131
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Punisher: mie unul mi s-a parut bunicel. Cam de un 7. Peste orice alt serial marvel, poate doar daredevil s01 sa fie o idee mai bun.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

12. Back To Top | #7132
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Terminat The Punisher, spre final se inmultesc momentele bune. O fi si din cauza ca se apropie de canon mai mult. Sub Daredevil, cam pe la acelasi nivel cu Jessica Jones. 7/10

Raman in continuare de parere ca portretizarea personajului e nepotrivita. De la cast si pana la finalul complet idiot, serialul incearca sa iti impuna versiunea lor de Punisher. Not cool.

Ii lipseste umorul negru, sunt multe chestii de umplutura, alea 13 episoade puteau fi foarte bine vreo 8. Punisher e mai mult reactiv decat proactiv, spre deosebire de cum a fost in sezonul 2 din Daredevil. Si nu-mi iese din cap imaginea cu prim-planul lui Punisher din, o sa vedeti voi de unde, cand capul lui Bernthal arata fix ca un ou cu nas. Oricat de serioasa era treaba acolo, am ras cu pofta.
    Un plus pentru cum Jigsaw ajunge Jigsaw.

13. Back To Top | #7133
    Megalomaniac's Avatar
    The Hunt - abia acum l-am descoperit pe Netflix dar e fe-no-me-nal, de departe cel mai bun documentar nature.
    De la David Attenborough & Planet Earth crew (camera work, #samabatamama)

10/10 jos palaria as da bani pentru asa ceva
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

14. Back To Top | #7134
    Registered User RAN's Avatar
    The Sinner: hmm, bunicel, 6-7 sa zicem. Are asa, ceva din True Detective si Mr. Mercedes, dar nu e chiar acolo Continua trendul cu personaje care nu sunt nici 100% rele nici 100% bune.
    Peaky Blinders S04E01: incepe lent, dar spre final promite sa-si revina.

15. Back To Top | #7135
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by Megalomaniac View Post
    de departe cel mai bun documentar nature
    Mere si portocale, dar cum se compara cu documentarele lui Herzog?

16. Back To Top | #7136
    Megalomaniac's Avatar
    2.0 ce fac zee britz, au dus docu-ul la alt nivel.

Drone, nebunii, bouche bée, eu de unde mai scot bani de 4k hdr acum?!:
    Funny Chameleon Clip - BBC The Hunt - YouTube
    The Hunt - WILD DOGS - July 3 at 9|8c on BBC AMERICA - YouTube
    Last edited by Megalomaniac; 21-11-2017 at 14:59.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

17. Back To Top | #7137
    Moderator Ivan's Avatar
    2.0 ce fac zee britz, au dus docu-ul la alt nivel.
    OK, l-ai vandut.

eu de unde mai scot bani de 4k hdr acum?!
    Daca iti incap 4 beri la subsuori iti spun eu un loc de vizionat.

18. Back To Top | #7138
    The Hunt e ala cu ursul polar de pandea foca pe bucata de gheata? Si scotea capul putin cate putin? Daca ala e, da, e genial!

19. Back To Top | #7139
    Megalomaniac's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    The Hunt e ala cu ursul polar de pandea foca pe bucata de gheata? Si scotea capul putin cate putin? Daca ala e, da, e genial!
    Ala e

20. Back To Top | #7140
    Registered User Dynamix's Avatar
    Runaways - N/A

Am urmarit primele trei episoade aparute astazi si mi s-au parut chiar misto. M-am saturat de serialele Marvel de pe Netflix, insa asta (produs de Hulu) e total diferit. Bine alesi tinerii actori, niciunul nu m-a enervat. Interesanta si povestea parintilor, sunt o gramada de personaje despre care vreau sa aflu mai multe. Pacat ca nu au lansat toate episoadele deodata. Sper sa se mentina la acelasi nivel.

Future Man - 7.5/10

Am avut ceva dubii initial, dar incetul cu incetul a reusit sa ma prinda. Cam pe la jumatatea sezonului parca a facut un salt calitativ, cu o mentiune speciala pentru episodul 7. Josh Hutcherson e perfect in rolul principal, aproape ca nu mi-a venit sa cred ca tot el l-a intrepretat pe Peeta in Hunger Games. Eliza Coupe la fel de simpatica precum o stiam din Happy Endings. Insa marea surpriza a fost Derek Wilson, personajul sau (Wolf) e absolut demential.
    X

1.  
Page 357 of 360 FirstFirst ... 257307347354355356357358359360 LastLast

Bookmarks

Bookmarks