Page 359 of 360 FirstFirst ... 259309349356357358359360 LastLast
Results 7,161 to 7,180 of 7196

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #7161
    Are Godless unul dintre cele mai tari episoade de început dintre toate serialele?

2. Back To Top | #7162
    Registered User Xelo's Avatar
    Probabil ca e old news, dar eu abia am descoperit Gomorra(h) si e absolut... captivant.

3. Back To Top | #7163
    Quote Originally Posted by c6t9 View Post
    Are Godless unul dintre cele mai tari episoade de început dintre toate serialele?
    Are, insa e doar un suliman peste burtile narative care ii apar mai incolo si care, de fapt, nu duc nicaieri. Fara sa vad ultimul episod, mai mult de 6/10 nu i-as da.

4. Back To Top | #7164
    Godless - 8/10

Nu e the bestest sh!t ever dar nici boring nu a fost. Nu-s fan westernuri dar asta pare sa fie bine facut. Episoadele lungi le pun ca un minus, am atipit cateva secunde la fiecare, dar m-au trezit impuscaturile. Daniels mi-e foooooarte greu sa il iau in serios dupa ce roluri a avut in cariera, dar si-a facut treaba foarte bine. Daca era sa ii dau nota doar dupa cum e filmat si cum arata, ar fi fost un 10/10! Daca aveti ocazia sa il vedeti in dolby vision pe netflix, sa nu o ratati. Impreuna cu mindhunter, dolby vision delivers again!
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

5. Back To Top | #7165
    Registered User V1P3R's Avatar
    Deadwoodu e cateva clase peste....

6. Back To Top | #7166

7. Back To Top | #7167
    Nu mai stiu care user a recomandat Kingdom , dar ii foarte multumesc, mult mai bun decat m-am asteptat.

8. Back To Top | #7168
    Registered User Merlin's Avatar
    Quote Originally Posted by Xelo View Post
    Probabil ca e old news, dar eu abia am descoperit Gomorra(h) si e absolut... captivant.
    Recomand, alaturi de suburra (filmul cat si serialul facut de netflix 2017)
    Ipad mini 4 impecabil cu garantie -> http://forum.computergames.ro/225-no...l#post49107265

Apartament Sinaia pentru Revelion 2018, Craciun -> http://forum.computergames.ro/202-in...l#post49212410

9. Back To Top | #7169
    Final de Godless.

Dupa ce au impuscat tot ce misca, inclusiv reprezentantul presei si jumatate dintre femeiustile din oras, nelegiuitii intra intr-o letargie care, in cele din urma si deloc surprinzator, le va fi fatala Vine seriful cu ditamai trancanul, o flutura pe la nasul lor, aia nimic. Pe bune? A doua intalnire unul vs. restul lumii si nu trage nimeni in serif? Prima data, la rau, mai avea un pic si le intra in fund. Acum la fel, parca se pregateau sa faca un selfie. Apoi apare Roy, in flancul celalalt, astia isi pierd interesul pt serif, doar avea pusca proaspat incarcata si nu era chiar un pericol, Roy se apropie cu gratie, in sfarsit schiteaza unul o luare in catare, dar evident ca nu are nicio sansa cand se pun cartile pe masa si baietii nostri, plus doua muieri de pe acoperis, arunca in tarana ultimii 10-15 banditi . Bonus: pe toata durata inclestarii, Frank sta in sa, in mijlocul gloantelor. Cea mai sigura (si fixa) tinta de acolo, capul rautatilor si nimeni nu arunca, in scarba, un plumb inspre el.
    Overall, singura opinie pe care o aprob neconditionat, ca e un film frumos Mai departe, dupa gusturi. Raman si la ideea ca personajul feminin central a fost f sters (scris si jucat), bomboana in schimb personajul negativ. Raman tot la 6/10

10. Back To Top | #7170
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Really? Am adormit la jumatate. Ce-am pierdut?

11. Back To Top | #7171
    Nu e musai să-ți placă. Dar nu asta era ideea, ci abordarea.

12. Back To Top | #7172
    Registered User Dynamix's Avatar
    Dark - 8/10

Nu va asteptati la un Stranger Things nemtesc, e mai degraba o combinatie intre Donnie Darko si Twin Peaks, minus orice doza de umor, cu o atmosfera ce aduce aminte de David Fincher. Scenariul e foarte ambitios (chiar daca mai scartaie pe alocuri) si m-a determinat sa-l vizionez la foc automat in doua zile. Astept cu interes urmatorul sezon, insa exista si riscul sa o ia total pe aratura.
    X

13. Back To Top | #7173
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Nu e musai să-ți placă. Dar nu asta era ideea, ci abordarea.
    Recunosc, nu eram tocmai conectat la el, era si spre dimineata, pare-mi-se ca nu e genul care se vizioneaza cu mintea in alta parte.

14. Back To Top | #7174
    Apropo de asta, a dus careva la zi noua Twin Peaks? Eu am cedat pe parcurs până la urmă.

15. Back To Top | #7175
    Nu stiu daca a mai fost mentionat, insa mi se pare extrem de captivant atat prin interpretare, cat si dpdv istoric: The Crown
    9/10

16. Back To Top | #7176
    Quote Originally Posted by Out Of My Mind View Post
    Recunosc, nu eram tocmai conectat la el, era si spre dimineata, pare-mi-se ca nu e genul care se vizioneaza cu mintea in alta parte.
    Așa am pățit la ultimul episod la 5 dimineața. A trebuit să mă uit de 2 ori să prind toate momentele.

Personajele au fost perfect prinse prin actorii folosiți. Au făcut treabă foarte bună realizatori, de la cele mai simple detalii legate de un zâmbet, gesturi etc.

Eu nu îl pot compara cu Hell on wheels pentru că n-am apucat să-l văd. Poate acum.

17. Back To Top | #7177
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    Quote Originally Posted by Dynamix View Post
    Dark - 8/10

Nu va asteptati la un Stranger Things nemtesc, e mai degraba o combinatie intre Donnie Darko si Twin Peaks, minus orice doza de umor, cu o atmosfera ce aduce aminte de David Fincher. Scenariul e foarte ambitios (chiar daca mai scartaie pe alocuri) si m-a determinat sa-l vizionez la foc automat in doua zile. Astept cu interes urmatorul sezon, insa exista si riscul sa o ia total pe aratura.
    Da este foarte bun serialul
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

18. Back To Top | #7178
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Eu nu îl pot compara cu Hell on wheels pentru că n-am apucat să-l văd. Poate acum.
    Hell on wheels are parte de actori mult mai buni si mai in rol, parerea mea.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

19. Back To Top | #7179
    Registered User sebid2k3's Avatar
    Facut binging la Stranger Things S1 + S2 in weekendul asta de 4 zile. Asa la cald, foarte placut surprins, talenati baietii, atmosfera anilor 80, intrigi. S2 are mult building in primele episoade apoi actiunea prinde viteza catre ultimele.
    9/10
    Metode de contact: PM / Telefon / Mail.
    Doar cele din postarile mele, NU folosesc alte metode.

20. Back To Top | #7180
    Registered User ciocanul's Avatar
    The Punisher (TV Series 2017– ) - IMDb
    7/10
    (+) Actori buni, idee buna, scenariul e ok, Jon Bernthal face un rol de zile mari. Actiune destul de multa pt un serial.
    (-) Cam 70% din serial merge brici apoi in ultima parte se lalaie gramada. Cred ca ultimele 4 episoade puteau fi un singur episod linisitit.
    THE PUNISHER Trailer 2 (Extended) 2017 - YouTube
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

1.  
Page 359 of 360 FirstFirst ... 259309349356357358359360 LastLast

Bookmarks

Bookmarks