Page 360 of 360 FirstFirst ... 260310350357358359360
Results 7,181 to 7,199 of 7199

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #7181
    Keep walking mache's Avatar
    Glow - 7.5/10 (8 episoade din 10): caractere interesante, 80s style make-up & clothes destul de autentice (inclusiv produsele 'de la raft'), umor destul de bun...
    just cruisin'...
    ATENTIE! Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban. Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură

2. Back To Top | #7182
    Nick anterior: niggaru GabrieLL's Avatar
    Umbre, primele 4 episoade din s2. Bun. Merita urmarit.
    It's not revenge, it's punishment!

3. Back To Top | #7183
    Registered User Necrosero's Avatar
    Black mirror s4 pe netflix, 29 dec
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

4. Back To Top | #7184
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Quote Originally Posted by Dynamix View Post
    Dark - 8/10

Nu va asteptati la un Stranger Things nemtesc, e mai degraba o combinatie intre Donnie Darko si Twin Peaks, minus orice doza de umor, cu o atmosfera ce aduce aminte de David Fincher. Scenariul e foarte ambitios (chiar daca mai scartaie pe alocuri) si m-a determinat sa-l vizionez la foc automat in doua zile. Astept cu interes urmatorul sezon, insa exista si riscul sa o ia total pe aratura.
    Am vazut doar primul episod. E un pic ciudatel insa nu e rau....
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

5. Back To Top | #7185
    Keep walking mache's Avatar
    Inceput Daredevil... momentan un 7, vad mai departe cum evolueaza...
    just cruisin'...
    ATENTIE! Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban. Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură

6. Back To Top | #7186
    Vizionat si eu Dark (TV Series 2017– ) - IMDb, in un fel imi aduce aminte de filmul Predestination (2014) - IMDb si are si niste urme de twin peaks pe alocuri.

7/10 de la mine pentru primul sezon. Nu a fost rau, dar nici nu m-a dat pe spate, e un serial bunicel, ok de vizionat langa niste rontaieli cand nu gasesti ceva mai bun.

7. Back To Top | #7187
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Orville, devine din ce in ce mai bun. Sau m-am obisnuit eu cu stilul dar parca e in sfarsit comic cand trebuie si serios ... la fel. Ultimul episod chiar bun ...
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

8. Back To Top | #7188
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    dark 9/10 excelent, cel mai bun tv show pe anul asta, atmosfera sumbra exemplar redata si un feeling misterios, la fel si tot ce a tinut de coloana sonora

9. Back To Top | #7189
    A vazut sau se uita cineva la Babylon Berlin?
    Pare foarte bun si are recenzii pozitive.
    Lottery: a tax on people who are bad at math...

10. Back To Top | #7190
    Nick anterior: party_man
    L-am recomandat acum ceva vreme, dar daca nimeni nu vede decat netlfix...

11. Back To Top | #7191
    Il am si eu de catva zile dar inca nu am apucat sa ma uit.
    Vreau sa incep ori Babylon Berlin ori The Deuce.
    De aia intrebam.
    Lottery: a tax on people who are bad at math...

12. Back To Top | #7192
    Registered User crocodilu's Avatar
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Orville, devine din ce in ce mai bun. Sau m-am obisnuit eu cu stilul dar parca e in sfarsit comic cand trebuie si serios ... la fel. Ultimul episod chiar bun ...
    Same here, ultimele ep au avut niste teme interesante, chiar daca tratate superficial. Un feeling de TNG cum n-am mai avut de mult, asa, de duminica dupamasa.
    Rusinos sa scoti un serial Star Trek in 2017 si sa vina unii cu o parodie mai buna decat serialul tau.
    You carbon-based lifeforms are so fragile, allow me to demonstrate...

13. Back To Top | #7193
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Am terminat Dark. Mi s-a parut excelent. Chiar eram intrigat de faptul cum vor rezolva ingerintele prezentului in trecut .... stiut fiind ca nu poti schimba trecutul pentru ca automat se schimba viitorul intr-un mod imprevizibil (putand duce chiar la non-existenta ta). Ei bine, au rezolvat problema foarte elegant in ultimul episod. Deci ... excelent. Bravo.

Poate doar titlul nu e foarte fericit ales...
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

14. Back To Top | #7194
    Megalomaniac's Avatar
    Sunt multe "nefericite" la Dark, cum ar fi actorii si excesul de palme peste ceafa din primul episod (wtf is that, o chestie culturala la astia?). Eu l-am parcat fix dupa primul episod, asa impresie mi-a facut
    Dar daca insistati o sa-l reiau, dar nu pana termin Manhunt: UNABOMBER

extra: a reinceput The Grand Tour @ Amazon si e pure, unadulterated crap, ca si primul sezon. Una dintre cele mai neinspirate schimbari in istoria unei francize tv de succes. 1/10
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

15. Back To Top | #7195
    Registered User Necrosero's Avatar
    Am vazut Mars, mi-a placut, pt amatorii de space science si iubitorii lui marte e must see, geek orgasm.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

16. Back To Top | #7196
    Nick anterior: mom Hayabusa's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogotta View Post
    Am terminat Dark. Mi s-a parut excelent. Chiar eram intrigat de faptul cum vor rezolva ingerintele prezentului in trecut .... stiut fiind ca nu poti schimba trecutul pentru ca automat se schimba viitorul intr-un mod imprevizibil (putand duce chiar la non-existenta ta). Ei bine, au rezolvat problema foarte elegant in ultimul episod. Deci ... excelent. Bravo.

Poate doar titlul nu e foarte fericit ales...
    nu au rezolvat nimic, e plin de gauri si non-sensuri, dar nu stau sa explic acum, e discutie de fizica. Dar nu e nici asa rau fata de alte filme despre calatoria in timp, ba chiar as spune ce unul dintre cele mai bune.
    pe de alta parte ma enerveaza ca atmosfera e destul de artificiala si e construita mai ales de muzica obsesiva si hipnotica (da sonorul incet si ai sa intelegi).
    dar e un film de vazut, eu i-as da un 7/10
    Time is on my side

17. Back To Top | #7197
    Asa cum gresit s-ar putea intelege lecturand posterul serialului, Fauda nu e despre Dan Bilzerian aka israelitul minune, care face selfiuri in izmene, pe tanc, in Cisiordania, cu 3 arabeti in dinti si apoi pleaca la party, cu Dana international infipta in Gal Gadot, ambele infipte in aripioara dorsala. Nu, da' e chiar bine articulata toata treaba acolo si minus cateva pensule care imbie la picoteala, mai pe la inceput, bajetii pun pe picioare cateva fire de tort a derby-ului fara sfarsit din campionatul arabo-israelian de fotbal Ce, ba, iar politica, poliloghie, iar mor aia saraci si oropsiti la sfarsit? Ba, nu e chiar asa. La modul estetic nu exceleaza, dar are story si actori cat sa se pise pe vreo doua sezoane de Homeland. Si asta la 30 de minute episodul, adica, scuza-ma, dar castig si timp, plus ca scap si de ceva ochi/fofoloanca umede, prezente in majoritatea serialelor de 10/10 recomandate pe forum, restul de 25 de minute.

Bine pana acum cu sezonul 1. Bravo, coae! 7,5/10

PS. Inaintez asa batraneste cu Westworld. Ba, frumoos, genial, ravasitor, extra de nemaipomenit. Ca mierea pe unt aluneca povestea. Si are o coloana, si un script, si actori, si cowboite, si lesbiene, deci, da, da, da. Si are si un Sir. Cat? 10/10? Nu, e putin. 15/10? Si asta doar pt primele 5 episoade, insa ce-i mai bun probabil ca urmeaza. Doamne-ajuta!

18. Back To Top | #7198
    Nick anterior: mom Hayabusa's Avatar
    Si ultimul episod din westworld e genial, ai sa vezi...
    Time is on my side

19. Back To Top | #7199
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Frontier: imi lasa o senzatie de Black sails (probabil si din cauza intro-ului cam copiat 90% din black sails dar nu numai). E oarecum entertaining dar scartaie binisor. Totusi am rezistat 2 sezoane de 6 ep fara prea mari probleme.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

1.  
Page 360 of 360 FirstFirst ... 260310350357358359360

Bookmarks

Bookmarks