Page 363 of 363 FirstFirst ... 263313353360361362363
Results 7,241 to 7,259 of 7259

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #7241
    Registered User
    Black Mirror Sez 4 - mixed feelings, 7.0/10 overall, parca nu s-a ridicat la nivelul Sezonului 3, totusi mi-au placut ep 1 (Star Trek wanna be), 4 (dating program), 6 (Black museum), au avut ceva din Outer Limits.
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

2. Back To Top | #7242
    Registered User
    The Sinner - 6.5/10 Un fel de Night Of, dar mult mai slab si suuuuper leeent. L-am vazut intr-o zi si o noapte, m-a facut totusi curios cum se termina, dar teribil de lent. Recunosc ca am mai atipit la primele episoade, si, mai mult, am vazut episoadele 5-7 pe 2X speed, nu pierdeam nimic, sunetul pe minim si subtitrari on si tot se miscau încet aia - îmi pare rau ca nu am descoperit chestia asta mai devreme =))
    Jessica Biel a palit cam repede fizic, nu a ramas fresh mult timp, tin minte ca ma uitam la mizeria de 7th Heaven doar pentru ea =))
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

3. Back To Top | #7243
    Registered User
    Fargo s1 - cel mai bun, abia asteptam sa vad si celelalte 2 sezoane, 10/10
    Fargo S2- meh, mai slab ca primul dar merge vazut 7/10
    Fargo S3 - am pierdut 10 ore din viata, cea mai mare mizerie 3/10

4. Back To Top | #7244
    made in romania Laur's Avatar
    Tovarașu milițian. Wtf? Ultimul serial vazut
    N am cuvinte, pueril, jenibil, plm..
    Serial facut pt chelnarite si agenti de paza americani. 1/10

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

5. Back To Top | #7245

American Crime Story: The people vs O.J. Simpson - 7/10 - Bun. Desi din auzite stiam deznodamantul a fost destul interesant. Actori mari, in roluri bine jucate!
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!
    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?" - Muad'Dib

6. Back To Top | #7246
    Registered User
    Dark Sez 1 - 8.0/10
    Un fel de Stranger Things, dar mai profund zic eu.
    Recunosc ca foarte greu am trecut de primele doua episoade, au curs cam lent.
    De altfel, in stilul specific NetFlix, sunt destule momente complet plate, iar monotonia e cumva suplimentata de atmosfera de film tipic europeana, dar asteptarea este rasplatita de scenele mai dinamice sau in care se deruleaza multe idei interesante, profunde, trecute de stadiul de incipienta specific subiectelor de calatorie in timp, psihologie, religie etc.
    Insa deja de la episodul 5, 6 deja nu l-am mai lasat, m-a prins bine de tot.

Nasol e ca mi-a trezit gustul, credeam ca va fi un closure ceva, dar spre final a ridicat si mai multe intrebari, deja astept sezonul 2.

Am senzatia ca Jonas schimbandu-si pozitia cu copilul Helge din 1953, nu a mai stat pe scaun la experimente - cum ar fi fost predestinat sa o faca, cel putin asa a dat de inteles cand a stat de vorba cand era inchis in camera experimentala cu propriul eu din viitor - si cumva a rupt ciclul, calatorind deja in viitor.

Partea cu time travel mi s-a parut coerenta, foarte faina chestia aia ca trecutul nu influenteaza viitorul, ci si viitorul influenteaza la randul sau trecutul.

In mare plus la felul cum se creaza atmosfera anilor '80 din Germania, masini, muzica, imbracaminte, stiri Cernobâl etc.
    Personajul lui Mikkel mi s-a parut excellent creat, mai ales cand este plasat in 1986, copilul-actor foarte bine ales.

Geniala scena din 1953, am vizionat-o de cel putin 5 ori

când sunt gasiti copiii morti din 1983 in locul unde urma sa se construiasca centrala atomica, si nu isi explicau de unde sunt, unul dintre ei parea arab/mediteranean si mai ales ca aveau toate hainele lor "Made in China" =))

7. Back To Top | #7247
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Hard Sun, productie BBC, cu ceva din echipa luther in spate (writer + 1 regizor). Premisa interesanta care putea fi exploatata mai mult. Ca si luther f gray sau mai degraba dark dar nu are consistenta luther - un prim seson scurt, 6 ep. Cei din principale joaca bine dar nu la nivelul lui elba. Totusi as zice 8/10.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

8. Back To Top | #7248
    Foyle's war, am si uitat de el in ultimii ani. 8,5/10 de la mine. Mult mai bun decat m-as fi asteptat, dar asta depinde si de preferintele fiecaruia si ce doreste de la un anumit gen. Este destul de lent, nu este pentru cei care doresc actiune, just a good detective story.

9. Back To Top | #7249
    Registered User ciocanul's Avatar
    Frontier (TV Series 2016– ) - IMDb
    6/10
    Merge bine prima parte apoi o ia la vale din lipsa de inspiratie. Decorurile sunt ok, are ritm dar raman in pana de idei in sezonul 2.

Si ca sa nu ma deprim singur, random de pe fb:
    Ești entuziasmat(ă) pentru noul an?

2018 va fi anul:
    - fără un nou sezon House of Cards
    - ‎fără un nou sezon Game of Thrones
    - ‎fără un nou sezon Rick and Morty
    - ‎fără un nou sezon Black Mirror
    Mai ești entuziasmat ?
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

10. Back To Top | #7250
    trippin' duKeZZ's Avatar
    e ok si fara ele, are balta peste (desi plang putin dupa R&M)

Missions: 7/10 Mars delivers dar nu prea .. mixed feelings about it. . Incepe bine, insa cam scapa pianul pe scari de la jumatate incolo, revealurile nefiind atat de satisfacatoare (cel putin pt mine) plus scapari majore de "common sense"

faza cand il impusca in picior, el e bine mersi, costumul nefiind presurizat sau ceva [] aia o iau la pas pe marte ca si cum ar fi in parc in herastrau []
    etc
    .. meh Insa imi place genericul si coloana sonora. Au pregatit si intrarea in sez2, nu am info daca se "va mai tine".

11. Back To Top | #7251
    Megalomaniac's Avatar
    Well, Black Mirror e urmaribil dar nu mai e asa de suculent ca sezonul 3. Pot sa rabd un an. 6/10

Dark
    & Babylon Berlin - Doua nemtesti, 4/10, la pachet

Dark e pentru geeks care se umezesc usor la teorii despre time travel. Serialul nostru face toate astea decent, dar din pacate nu spune o poveste, ca e nemtesc, nu are umor. Pe la episodul 5 sau 6 ma intrebam de ce ma mai chinui, si se pare ca si scenaristul pentru ca incepe sa elaboreze pe sleau ce vrea sa zica, baga metafora cu folded paper (macar Sam Neill o facea cu stil, ajutandu-se de un centerfold) plus alte rahaturi.

Povestea insa e moarta-n cotet, nu am simtit simpatie/empatie pentru niciun personaj, poate doar pentru Jonas, pe care il mai vazusem in Land of mine (care e crema, ffs!), m-am uitat in gol, am dus mana la barbie cand vedeam cu cata acuratete faceau arcurile peste timp, am zambit cand am vazut ca incearca si ei sa para americani si baga personaje dupa muian, sa impresioneze (unul dintre protagonisti e Mikkelsen/Hitler-type, sa para rece, baddie, altul savant intelept John Hurt-style)...e ok, dar nu am ramas cu nimic. Pare ca sezonul 2 o sa fie mai interesant, totusi.

Babylon Berlin e mai interesant pe partea cu povestea dar e al dracului de lung, atat de lung ca am ajuns cu chiu, cu vai la episodul 14 si am uitat de el (si e fix inainte de epilog). Dar ma chinui si-l termin, promit.
    Foarte memorabila mecla lui Volker Bruch, aduce cu Buster Keaton, cred ca si ei au mizat pe asta ca il construiesc de jos in sus, il si pun sa danseze jive sau boogie woogie sau ce era prin epoca, asa, out of the blue. Mi-a placut asta.
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

12. Back To Top | #7252
    Nick anterior: mom Hayabusa's Avatar
    A vazut cineva The end of the f world? Pe afara il lauda toata lumea, dar asa am citit si despre Last Jedi ca e o capodopera
    Time is on my side

13. Back To Top | #7253
    Registered User Dynamix's Avatar
    N-as spune ca e capodopera, i-as da un 6-7. A mers insa vizionat la foc automat, marele avantaj fiind ca are doar 8 episoade de ~20 de minute. Prima parte a sezonului a fost mai interesanta, a doua destul de conventionala. Se descurca bine cei doi actori, nu mi-a venit sa cred ca sunt trecuti de 20 de ani. Pe fata chiar o vazusem relativ recent in Penny Dreadful si The Lobster, dar n-am recunoscut-o aici.

14. Back To Top | #7254
    The end of the f****** world - 10/10

Mi-a placut foarte mult! Nu prea ii gasesc minusuri, poate doar impartirea ciudata pe episoade de 19-22 minute. Mergea lejer un artistic de 2h30m. Castingul este excelent, ambii actori principali parca au fost facuti pt rolurile astea, doar pe el il stiam, din black mirror si pe detectiva din game of thrones, restul au fost suprize placute. Soundtrack-ul iar a fost excelent! Cateva scene memorabile pe care o sa le tin minte,

cand a explodat masina, cand mergeau prin padure, cand dansau in casa, cand a calcat ala cainele, cand s-au trezit pe plaja si multe altele!

A breath of fresh air!
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

15. Back To Top | #7255
    Philip K. Dick's Electric Dreams a vazut cineva serialul asta,ma lovesc a doua oara de el si vroiam sa stiu daca merita timpul?

16. Back To Top | #7256
    Registered User Dynamix's Avatar
    Quote Originally Posted by fatalis View Post
    Philip K. Dick's Electric Dreams a vazut cineva serialul asta,ma lovesc a doua oara de el si vroiam sa stiu daca merita timpul?
    Sincer sa fiu, nu prea merita. Am vazut doar primele 6 episoade difuzate la tv, acum au aparut toate 10 pe Amazon si le-au schimbat ordinea (au povesti separate, nu exista vreo legatura intre ele). Din cele 6, as spune ca doar vreo 2-3 au fost mai rasarite, si nici macar alea nu sunt peste un episod mediocru din Black Mirror. Ai putea sa incerci primul episod (Real Life), vezi daca te prinde.
    X

17. Back To Top | #7257
    trippin' duKeZZ's Avatar
    Pe mine nu m-a prins, la fel cum nu m-a prins nici Black Mirror. PKD's ED mi se pare cam slab, povestile nu au greutate, actorii sunt cam nepotriviti iar unele subiecte total neatragatoare pt mine. Mi-a adus aminte cumva de Zona Crepusculara, dar atunci erau alte vremuri ..

18. Back To Top | #7258
    Money Never Sleeps kenzoR's Avatar
    The Sinner 6/10 - dragut, dar un pic cam lent, dupa cum spunea cineva mai sus.

19. Back To Top | #7259
    Registered User
    Jean Claude Van Johnson > de pe Amazon. M-am intepat cu Prime asa ca profit Vazusem pilotul mai demult. Merge vreo 2-3 episoade dar apoi devine plictisitor. Noroc ca n-are multe. Nota... depinde in ce stare te prinde. un 7 pentru incurajare.

El Chapo S02 > 8.5 > next level. Am vazut primul episod in engleza. Varza! Strica totul. Ma termina spaniola narcosilor. E la moda sa se pupe barbati in filme mai nou.

Boardwalk Empire > 7 > l-am terminat si p-asta, aveam restante. Mi-a fost greu sa ma reapuc de el, dar pana la urma a mers.

Altfel, vad ca e ploaie de seriale.

1.  
Page 363 of 363 FirstFirst ... 263313353360361362363

Bookmarks

Bookmarks