Page 364 of 370 FirstFirst ... 264314354361362363364365366367 ... LastLast
Results 7,261 to 7,280 of 7384

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #7261
    Megalomaniac's Avatar
    The End of the F***ing World - not another teenage movie, la propriu. Comedie neagra si foarte vizionabila pentru ca-s doar 8 episoade, fiecare la vreo 24 de minute. Nu mai e demult ceva fresh pentru ca e formulaic, ai vazut Utopia, Black Mirror, Misfits cam stii la ce tip de umor, cinematografie, coloana sonora sa te astepti pentru un serial britanic. Asta nu-i stirbeste cu nimic din valoare, doar ca nu e de 10. As zice ca e de 7, cu felicitari.

The Pacific - shit looks expensive, n-am intrat in detalii dar as zice, ochiometric ca e in top 3 cele mai scumpe productii de razboi. Pur american (deci bun!), despre campania lor pe teatrul de operatiuni din Pacific in ww2, adica ala nasol. 8/10
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

2. Back To Top | #7262
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    The Pacific e chiar cel mai scump film/serial/miniserie de razboi.

The End of the... Nu e deloc rau, e bun, dar nu bun-bun si sigur nu e nici capodopera pe care o picta tot internetul. Nu-l notez, ca am adormit pe la episodul 7. Banuiesc ca nota tot pe acolo e

3. Back To Top | #7263
    Moderator Ivan's Avatar
    The End of the F***ing World - am vazut cu placere doua episoade si l-am inchis.
    Se schimba ceva in continuare sau merge la fel de non-conformist catre nicaieri?

4. Back To Top | #7264
    Registered User edlund's Avatar
    Am avut cam aceeasi senzatie si eu, au mers destul de greu episoadele de pe la mijlocul seriei, era asa un sentiment prea puternic de vrem sa fim originali cu orice pret. Spre final m-a prins iar, ok per ansamblu, un 7/10, mergea un film bun de doua ore si gata, de ce trebuie sa faci serial din orice, nu stiu.
    In schimb Dirk Gently sezonul 2 e marfa, pe ciupercute rau de tot, weird as fuck si psihedelic dar m-a tinut acolo. Douglas meets Pratcher meets Gilliam.

5. Back To Top | #7265
    Registered User LR's Avatar
    La Star Trek Discovery chiar nu se mai uita nimeni? Imi mentin parerea ca este cea mai buna serie de pana acum insa nu prea vad cum o sa-l continue avand in vedere evolutiile si dezvaluirile din ultimul episod.

PS. Cred ca ar trebui deschis un thread separat si pentru acest serial.
    ...

6. Back To Top | #7266
    Trancestatic Iceman's Avatar
    Black Mirror s04 - bun sezon, mie mi-a placut survivalul "Metalhead" am vazut ca are review-uri proaste pe imdb, n-am inteles de ce. Black Museum m-a tinut si el lipit de monitor. 8.5/10.

Am vazut si primul episod din Stranger Things. A fost misto, sper sa nu o dea in branza mai departe serialul.
    ​Questionable ethics.

7. Back To Top | #7267
    Registered User Dundee's Avatar
    Quote Originally Posted by LR View Post
    La Star Trek Discovery chiar nu se mai uita nimeni? Imi mentin parerea ca este cea mai buna serie de pana acum insa nu prea vad cum o sa-l continue avand in vedere evolutiile si dezvaluirile din ultimul episod.

Mi-a placut ca a inceput binisor, dar dupa ultimele 2 episoade, am impresia ca nici ei nu stiu ce vor.
    Ma multumesc si cu asta pana apare sezonul 3 din The Expanse.

8. Back To Top | #7268
    Eu sunt curios dacă or să scrie și episoade originale, că până acum mai mult au reciclat TOS.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

9. Back To Top | #7269
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    Quote Originally Posted by Ivan View Post
    Inteleg ca nu l-ai vazut pe tot.

Mi-a placut ultimul episod.
    Pauza pana la anul cand vin si ultimele 6 din sezonul 1.
    Deci dupa cum ziceam Cine este Ze villain in Star Trek ?
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

10. Back To Top | #7270
    Registered User
    Taboo s1 3/10. Oribil de plictisitor si de overrated doar pentru ca joaca Tom Hardy. Efectiv nu se intampla nimic si nu te lasa in suspans sa zici ca vrei sa vezi urmatorul episod

11. Back To Top | #7271
    Am adormit la primul episod de mai multe ori încât l-am abandonat. Am încercat. Pur și simplu nu ne-am înțeles cred.

12. Back To Top | #7272
    Nick anterior: mom Hayabusa's Avatar
    Quote Originally Posted by LR View Post

E ok iar ultimul episod e chiar intens(cu cateva surprize mari). Mi s-a parut prea scurt, nu mai am rabdare pana saptamana viitoare.
    Time is on my side

13. Back To Top | #7273
    Moderator Ivan's Avatar
    Da, nu stiu ce sa zic, Star Trek cu story arc de un sezon intreg, cu suprize si rasturnari de situatie... unde sunt episoadele cu doua fire narative separate, scurte si care la final se impletesc?

Si da, episod de 37 de minute e cam putin.

14. Back To Top | #7274
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Pe mine unul a cam început sa ma plictisească discovery ...
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

15. Back To Top | #7275
    Registered User Mandea's Avatar
    Quote Originally Posted by RazerPower View Post
    Taboo s1 3/10. Oribil de plictisitor si de overrated doar pentru ca joaca Tom Hardy. Efectiv nu se intampla nimic si nu te lasa in suspans sa zici ca vrei sa vezi urmatorul episod
    nu l-ai inteles tu, serialul e senzational. se intampla continuu ceva, tocmai aia e. nu mai zic cum se termina seria 1, daca nici ala nu e suspans....

16. Back To Top | #7276
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Quote Originally Posted by Ivan View Post
    The End of the F***ing World - am vazut cu placere doua episoade si l-am inchis.
    Se schimba ceva in continuare sau merge la fel de non-conformist catre nicaieri?
    Idem si eu. Cu diferenta ca am vazut 3 episoade, apoi am clacat. Mi s-a parut o mica mare tampenie, fara inceput si fara sfarsit. Adica ce dracu vrea sa te invete filmul asta ?

Ma uit cu multa placere la Atlantis . Sunt la episodul 11. Imi plac filmele istorice-fantasy exact in genul astuia.

Ii dau fara rezerve nota 8/10
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

17. Back To Top | #7277
    Registered User edlund's Avatar
    Ce istorie te învață Atlantis?

A fost ok primul sezon din star trek, parca a avut și enterprise un sezon cu univers paralel în care sunt ei un fel de nazi and shit. Dacă treci peste gogomăniile cu spori și alte mambo jambo tehnice, e un serial sf/acțiune ok, alert, entertaining.

18. Back To Top | #7278
    Registered User jamesbond007.5's Avatar

Ultimul serial vazut

Mom
    Nota: 8/10
    Serial de comedie destul de spumos, scurt (20 de minute per episod) despre o mamă singură care tocmai a ieșit de la dezalcoolizare și situațiile în care este pusă! A ajuns la sezonul cinci și îl văd cu cea mai mare plăcere fiind altceva în marea de comedii cretine care apar la tot pasul!
    Dar mai bine tac, căci tăcerea e de aur, vorba unui funcţionar transferat la cerere...la cererea şefului !

19. Back To Top | #7279
    Megalomaniac's Avatar
    Britannia - Misticism, romani, druizi, corectitudine politica (pentru ca de ce nu, doar imperiul era multi rasial, nu e ca si cum ar bate la ochi...) & o Kelly Reilly fabuloasa. Cam atat, pare facut pentru straini care ar putea pune botul la acuratetea istorica cand de fapt e doar o telenovela, suficient de entertaining pentru a fi dus la capat.
    5/10
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

20. Back To Top | #7280
    Trancestatic Iceman's Avatar
    Stranger Things 9/10 - am vazut ambele sezone ( ) la foc continuu; nu am mai facut asa binge de multa vreme. Foarte bun serial. Am ramas putin dezamagit pentru ca aveam impresia ca are 4 sezoane, asa apare pe imdb, nu mi-am dat seama ca 3 si 4 sunt doar anuntate. Oh well...
    ​Questionable ethics.

1.  
Page 364 of 370 FirstFirst ... 264314354361362363364365366367 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks