Page 369 of 370 FirstFirst ... 269319359366367368369370 LastLast
Results 7,361 to 7,380 of 7390

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #7361
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Crasa.

Puntea de comanda discovery? Numai femei. Amiralul? Femeie. Conducatorul imperiului klingon? femeie. Cel mai important character dupa toata sleata de muieri? Gay. Imbecilitatea de final cu discursuri sforaitoare?

AI dreptate, nici la propaganda nu se mai incadreaza, a trecut de mult de faza asta.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

2. Back To Top | #7362
    Registered User slicker's Avatar
    Pe cuvantul meu daca eu vad asa ceva. Eu vad doar actori, oameni. Nu ma intereseaza sexul, nu ma intereseaza agenda lor din spatele show-ului. Puteau sa fie asexuati transexuali de pe Pluto. Nu ma intereaza nici cat negru sub unghie. Show-ul e bun? are ceva ce ma prinde? imi gadila glanda de Trek? Asta conteaza.

3. Back To Top | #7363
    Charlie don't surf Monier's Avatar
    e o faza in bugs bunny (?) se intalneste cu yosemite sam care zice 'orasul asta nu ajunge pentru noi doi' la care bugs fuge repede si ridica niste cladiri.
    bineinteles ca nu ma supara daca incluzi in star trek orice vietuitoare, ca doar e star trek! in asta mereu a fost asa. bun, incluzi femei peste tot. si apoi ce faci, elimini toata barbatimea?
    ..nu era ideea sa lucreze toti impreuna in pace? sau acum "serialul nu e suficient de mare si pentru barbatii eroici".
    ala magic era prefigurat ca martir de la inceput btw. nici nu am apucat sa reiau seria, intrucatva imi pare rau ca nu a iesit mai bun, se vede ca a creat diviziuni si daca citesti comentariile de aici. lucru atat de nepotrivit pentru o serie star trek.
    that said, vreau sa vad orice program cu femei puternice si inteligente. ma gandesc wonder woman in amazonia, xena, marie curie in spatiu, whatever. atat timp cat e bun si placut.
    iar daca e slab si nu face sens, nu-i din cauza sexelor - ci din cauza ca fortezi niste lucruri in detrimentul calitatii, aia e problema.

LE
    ceva pentru cine a zis ca metalhead fu episod MEH: New dog-like robot from Boston Dynamics can open doors - YouTube
    Last edited by Monier; 14-02-2018 at 08:34.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

4. Back To Top | #7364
    Nick anterior: mom Hayabusa's Avatar
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Pe cuvantul meu daca eu vad asa ceva. Eu vad doar actori, oameni. Nu ma intereseaza sexul, nu ma intereseaza agenda lor din spatele show-ului. Puteau sa fie asexuati transexuali de pe Pluto. Nu ma intereaza nici cat negru sub unghie. Show-ul e bun? are ceva ce ma prinde? imi gadila glanda de Trek? Asta conteaza.
    Bine zis!
    Dar, din păcate, ultimul episod a fost un eșec total! Nu discursul m-a supărat, pana la urma astea sunt principiile, pe asta a fost clădită ideea de federatie și asta e core-ul serialului. Dar “rezolvarea” cu klingonienii a fost sub orice critica. Mi-a lăsat un gust amar.

Sent from my iPad using Tapatalk
    Time is on my side

5. Back To Top | #7365
    Megalomaniac's Avatar
    Că-s numai femei n-ar fi o problemă dar amirala e peltică și grasa aia are probleme cu glanda sau ceva...ce-ar mai lipsi, vulcanu' cu sindrom down și klingonul autist?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

6. Back To Top | #7366
    Registered User RAN's Avatar
    Quote Originally Posted by Out Of My Mind View Post
    Wow, gretos final la STD
    STD-urile sunt in general gretoase
    De acord insa, penibila si lenesa finalizare.

7. Back To Top | #7367
    Registered User ciocanul's Avatar
    A fost ok, nu stiu de ce nu au mai lungit cateva episoade STD-ul pt un final mai normal. In general toate se lalaie, aici nici o lalaiala ci doar episoade scurte si compacte.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

8. Back To Top | #7368
    "noi nu facem genocid ca suntem federatia si avem principii, dar dam butonul care face genocid unui tert care sa unifice si sa aduca pacea cu amenintarea genocidului, asta e ok cu principiile noastre nobile".
    Insultator, sincer. Pana acum i-am scuzat multe, dar s-a cam depasit limita.
    Sezonul 2 cand apare?

9. Back To Top | #7369
    Daca pe unii nu-i deranjează propaganda asta nu înseamnă ca nu e propaganda.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

10. Back To Top | #7370
    Am incercat Lie to Me. In ce univers sunt pe bune chestiile alea? Cum s-o fi bagat Tim Roth in asa comedie involuntara? Am mai vazut si House, care desi era idiotic medical vorbind, era cool, cel putin primele sezoane, pana sa devina telenovela, Lie to Me nu e nici macar cool si plictiseste. 4/10

11. Back To Top | #7371
    In universul nostru sunt destul de pe bune. Personajul a fost inspirat de Paul Ekman care cam putea face ce face personajul din fim, desi probabil nu ajungea aproape niciodata in situatii asa dramatice.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

12. Back To Top | #7372
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Daca pe unii nu-i deranjează propaganda asta nu înseamnă ca nu e propaganda.
    Cand citesc un review si vad cuvantul propaganda il inchid asap.
    E ca si cum m-as duce in Cismigiu sa ma pun la curent cu situatia politica.

13. Back To Top | #7373
    Interesant, la mine e altfel, eu cand citesc cuvantul propaganda ma interesez mai departe, in timpurile noastre, in care mai totul trebuie sa fie politically correct, ca daca nu, suntem cu totii nazisti si rasisti. In care vezi pe altii cum sunt concediati ca vai de mine au folosit o expresie sau o gluma ce nu trebuia, nu doresc sa imi irosesc nici macar 2 minute din viata vizionand ceva plin de mesaje corecte politic, dar care nu au aproape nici o legatura cu filmul sau serialul care doresc sa il vizionez.

In orice caz nu vad oricum as incerca ce le place unora la acest star-trek, dar pana la urma fiecare cu opiniile lui, pentru mine orville e de 10 ori mai mult star trek decat star-trek discovery.

14. Back To Top | #7374
    *pe care

15. Back To Top | #7375
    Nick anterior: mom Hayabusa's Avatar
    Quote Originally Posted by Cosmin_C View Post
    In universul nostru sunt destul de pe bune. Personajul a fost inspirat de Paul Ekman care cam putea face ce face personajul din fim, desi probabil nu ajungea aproape niciodata in situatii asa dramatice.
    Da si nu...acum , dupa ultimile cercetari, teoria lui Ekman nu prea se mai sustine. Si multe din cazurile lui erau bazate si pe alt tip de analiza, nu pe analiza pur faciala (micro expresii)
    Oricum , serialul are primul sezon interesant, apoi incepe sa lungeasca pelteaua.
    Time is on my side

16. Back To Top | #7376
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    STD-urile sunt in general gretoase
    De acord insa, penibila si lenesa finalizare.
    Hei, pun intended

17. Back To Top | #7377
    Registered User Stecheru's Avatar
    Quote Originally Posted by nosferat View Post
    pentru mine orville e de 10 ori mai mult star trek decat star-trek discovery.
    +1

18. Back To Top | #7378
    Quote Originally Posted by Ivan View Post
    Cand citesc un review si vad cuvantul propaganda il inchid asap.
    E ca si cum m-as duce in Cismigiu sa ma pun la curent cu situatia politica.
    Deci dupa tine nu exista propaganda sau daca exista nu e nociva, ca nu ma prind ... probabil nici aia comunista nu era propaganda ... citeai scanteia dand din cap aprobator?

Sau chiar daca e propaganda nu avem alta alegere decat sa o inghitim?

19. Back To Top | #7379
    Stargate Origins. WTFF!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

20. Back To Top | #7380
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Deci dupa tine nu exista propaganda sau daca exista nu e nociva, ca nu ma prind ... probabil nici aia comunista nu era propaganda ... citeai scanteia dand din cap aprobator?
    Nu citeam Scanteia. Si daca vedeam un film prost nu-mi placea pentru ca era prost, nu din cauza ca avea "propaganda". Si am citit Pistruiatul cand eram mic si mi-a placut, in ciuda propagandei. Si Ciresarii, samd.

Mi se pare destul de trist sa te chinui sa nu-ti placa ceva pentru ca e facut de "dusmani". Mi se pare o particica din esenta comunismului, unde lucrurile facute de imperialisti erau rele a priori.

1.  
Page 369 of 370 FirstFirst ... 269319359366367368369370 LastLast

Bookmarks

Bookmarks