Page 380 of 384 FirstFirst ... 280330370377378379380381382383 ... LastLast
Results 7,581 to 7,600 of 7672

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #7581
    Registered User BMF's Avatar
    Interesant primul episod din noua serie, dar trebuia sa fie printre ultimele din seria anterioara. Au lasat multe chestii in coada de peste, acum lipesc oalele sparte. Efecte speciale ca de obicei excelente, actorii cam pociti (comparativ de ex cu Dark Matter sau SG-U) dar overall povestea e beton.
    You'll float down here. We all float down here. Yes, we do!

2. Back To Top | #7582
    Sine qua non diablo81's Avatar
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    NU prea rezonez cu "intotdeauna" ala.
    O serie noua dupa un an. Mai iertam din pacate.

3. Back To Top | #7583
    Presupun că ursul este inspirat parțial din legendele lor. Could this giant polar bear skull be the legendary 'weasel bear'? - Anchorage Daily News

Nu prea au avut ce să facă spectaculos și fără să ocupe mult timp. Personajele și partea din spate inclusiv au fost grăbite. Poate scopul a fost altul, cine știe. Atmosfera a cuprins destul de bine o serie de predispoziții și natura umană. Ăștia suntem.

4. Back To Top | #7584
    L-am sters dupa 1 minut.

A iesit The River 720p pe filelist. Asta si look tv sunt imposibil de gasit.

Zombi, fantome, demoni, are detoate.

5. Back To Top | #7585
    Si a iesit si Lost in Space. Tot. Fuck, ce weekend ma asteapta.

6. Back To Top | #7586
    Registered User Dundee's Avatar
    Arata bine, e SF, me gusta. Merci de info.

7. Back To Top | #7587
    Registered User slicker's Avatar
    Bai nici nu a iesit bine Lost in Space si netul e plin iar de feminazi bullshit ca barbatii e rai si iar femeile au puterea in serial. Incredibil...

8. Back To Top | #7588
    Sunt destui man-ginas care au mirosit publicitate ieftină și rapida in apologeza #metoo și iau in brațe principiul matriarhatului ca sa atragă simpatia maselor. In plus prin vest mai tot ce e trecut de 45 colcăie de estrogen si progesteron și bagă coach surfing toată ziua, ăștia sunt opinia publica. Restul fac bani, f#t muieri și o ard thug life, ii doare in pix de actrițe și reviste de scandal. Targetul e bine ales.

9. Back To Top | #7589
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    Am vazut 30 minute din Lost in Space si am luat o pauza, e PRAF, si eu chiar sunt foarte ingaduitor cu SF-urile dar... nu exista nici un pic de sinergie in "familia" aia, 10 situatii de viata si moarte / minut, casual talk cand nu trebuie, tacsu e un prost si un repetent la chimie,... a si nu joaca bine nici unul din ei, poate ar juca tacsu daca nu ar fi asa prost. O sa incerc sa ma uit la 2 episoade dar pana acum

4/10

Sunt curios cati dintre voi termina primul episode intr-o singura vizionare.
    Last edited by RaiJin-Roh; 14-04-2018 at 03:07.
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

10. Back To Top | #7590
    Registered User Dynamix's Avatar
    Eu am terminat primele doua episoade destul de lejer. Nu e SF de mare calitate, dar macar arata bine. Cred ca o sa urmaresc intreg sezonul, insa nu la foc automat, cum am facut in alte cazuri recente (Altered Carbon, The Terror). Am impresia ca se adreseaza unui public larg mai putin pretentios, care accepta faptul ca apa ingheata instantaneu, fara ca oamenii din jur sa fie afectati.
    X

11. Back To Top | #7591
    Quote Originally Posted by RaiJin-Roh View Post
    Am vazut 30 minute din Lost in Space si am luat o pauza, e PRAF, si eu chiar sunt foarte ingaduitor cu SF-urile dar... nu exista nici un pic de sinergie in "familia" aia, 10 situatii de viata si moarte / minut, casual talk cand nu trebuie, tacsu e un prost si un repetent la chimie,... a si nu joaca bine nici unul din ei, poate ar juca tacsu daca nu ar fi asa prost. O sa incerc sa ma uit la 2 episoade dar pana acum

4/10
    Subscriu, dezamagire si aici. In plus glitch-uri peste glitchuri, afara e frig de ingheata tot dar cam lipsesc aburii de la respiratie + umbla imbracati ca vara, brichete cu gaz intr-o nava spatiala (as in wtf?!), o ardem cu nave spatiale dar pe Pamant tot Hummerul e de baza, robotul topeste si evapora apa dar obiectelepe care era raman aparent reci (btw unde se duce aburul ala si de ce nu ingheata pe traseu?), formularul de child custody e tot gen hartie, gagicuta cu masina ii gaseste p-aia la fix intr-o padure plina de copaci, pe unde se si circula ca pe Bucuresti-Constanta, se gaseste magneziu pur in natura si e usor de observat (yea, right), Tavarish Rabotnik nu putea sa taie o craca dar in rest avea tot felul de gadgeturi "laser frate". E un soi de SF pt gagicute sau d-astia de chiulesc la fizica si chimie sa lase iarba si sa puna mana pe carte.

12. Back To Top | #7592
    Registered User Necrosero's Avatar
    Mie mi-a placut cum a inceput sa ploua la -50 grade.

13. Back To Top | #7593
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Ba, lasati naibii "scaparile" de ordin tehnic. Voua nu vi se pare nimic dubios in modul in care sunt portretizate personajele alea? Roboti amnezici (lol), adolescenti rebeli care fac lucruri ce sfideaza logica, dafuq is this?

14. Back To Top | #7594
    Registered User
    Lost in Space - am vazut 3 episoade si nu mai pot sa-l urmaresc. Banuiam ca fiind un film cu copii va iesi film pt copii, dar nici chiar asa. Nu are nimic care sa te atraga, te uiti si ramai blocat de cate prostii pe minut sunt in serialul asta. Iar actorii... mai ales copiii joaca incredibil de prost, incredibil. Si povestea... ce p...la mea e asta?
    OK, e filmat bine, Dolby Vision + Atmos, e o placere, dar atat.
    E un serial de duzina, pt difuzat duminica dimineata la Ora copiiilor pe TVR1.
    Pai Santa Clarita Diet e parfum pe langa asta.
    O mare dezamagire.

15. Back To Top | #7595
    Registered User
    Lost In Space - foarte comercial si fara substanta, pacat de Capitanul Flint care e actor de oscar si nu stiu de ce face inca TV.
    Money Heist - placut si nu-ti insulta inteligenta prea tare, ca sa intelegi backstory-ul unor personaje trebuie sa pui niste lucruri cap la cap si chiar si asa doar iti intuieste niste lucruri(razboaiele din Iugoslavia, etc)

16. Back To Top | #7596
    Plus episodul cu Oreo a fost penibil. Urmeaza probabil batalia cu lansatoare de Skittles si lupta cu crocodilul pe o geanta Michael Kors?

17. Back To Top | #7597
    Registered User

Wild Wild Country

Quote Originally Posted by Megalomaniac View Post
    Wild Wild Country - foarte suculent, o mini-serie doscumentar Netflix despre inca unul din paradoxurile americane: tara bigota si in acelasi timp deschisa la orice profet care fte sau plateste mai bine. Bun!

nota: si cu ocazia asta o sa stiti si cine-i magraonul ala cu caciula cu beteala pe care-l mai vedeti din cand in cand cu citate pe wall-ul fetelor voastre favorite de pe facebook pe care-ati vrea sa le parliti dar sunt prea instabile emotional si e riscant.
    8/10
    Quote Originally Posted by Out Of My Mind View Post
    Nu e ala de se pisa pe Gandhi? Un Bivolaru charismatic?
    Quote Originally Posted by Megalomaniac View Post
    Fix ala, da!
    Multumesc fain de recomandare. Netflix clar sunt cei mai buni in documentare facute artistic, cu intriga, atmosfera etc.
    Am vazut primul episod asa mai chill, dar dupa episodul 2 nu am mai putut sa il las.
    Foarte tare. Episodul 3 e de-a dreptul savuros, mosul ala gras cu ochelari care a fost in consiliul local a fost absolut genial.
    Stiam eu ceva, dar nu imi inchipuiam ca a fost chiar la anvergura asta, chiar sunt prezente o gramada de filmari de arhiva.

8/10
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

18. Back To Top | #7598
    Nu ma uit la documentare ca nu sunt fantasy dar Black Market nu a fost rau.

19. Back To Top | #7599
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Quote Originally Posted by GruVe View Post
    A "aparut" tot sezonul din The Terror. Vorbim mai incolo
    Vazut tot. De departe cel mai bun serial vazut de mine ''up to know''. Fara dulcegarii, fara urmariri pe soselele din los Angeles, fara povesti de dragoste insipide. Un serial pur barbatessc, in care oamenii pe vremea aia chiar isi luau rolul in serios si nu se plangeau ca nu merge liftul si trebuie sa coboare 4 etaje pe jos sau ca e coada prea mare la Carrefour.

Excelent, pur si simplu. Nota 10 din partea mea. Este prima (si probabil) singura data cand dau o astfel de nota aici pe forum. Nota e subiectiva pentru ca imi reprezinta gusturile mele. Insa va recomand cu caldura acest serial. Se intrece pe el insusi.
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

20. Back To Top | #7600
    Megalomaniac's Avatar
    Cineva cu barbă o să pună o bombă la sediul netflics la un moment dat, mark my words! E din ce în ce mai agravant trendul de seriale & filme proaste, dar absolut proaste. Bune, dar proaste, mă-ntelegi? Să se rezume la documentare...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

1.  
Page 380 of 384 FirstFirst ... 280330370377378379380381382383 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks