Page 381 of 384 FirstFirst ... 281331371378379380381382383384 LastLast
Results 7,601 to 7,620 of 7672

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #7601
    Registered User
    Quote Originally Posted by Bogotta View Post
    Vazut tot. De departe cel mai bun serial vazut de mine ''up to know''. Fara dulcegarii, fara urmariri pe soselele din los Angeles, fara povesti de dragoste insipide. Un serial pur barbatessc, in care oamenii pe vremea aia chiar isi luau rolul in serios si nu se plangeau ca nu merge liftul si trebuie sa coboare 4 etaje pe jos sau ca e coada prea mare la Carrefour.

Excelent, pur si simplu. Nota 10 din partea mea. Este prima (si probabil) singura data cand dau o astfel de nota aici pe forum. Nota e subiectiva pentru ca imi reprezinta gusturile mele. Insa va recomand cu caldura acest serial. Se intrece pe el insusi.
    Dupa descrierea asta pare incredibil de plictisitor. Macar exista plot-twist fain daca entertainment nu prea?

2. Back To Top | #7602
    Registered User
    Quote Originally Posted by Megalomaniac View Post
    E din ce în ce mai agravant trendul de seriale & filme proaste, dar absolut proaste. Bune, dar proaste, mă-ntelegi? Să se rezume la documentare...
    ^ this guy knows his stuff
    ceva undeva, le lipseste...
    Cum spuneam si cu luni in urma, n-am nimic cu Netflix, sunt chiar buni pe partea de documentare, dar se pare ca aplica peste tot aceleasi retetele pentru serialele semi-artistice cu care s-au consacrat gen Narcos sau Mindhunter (care mi-au placut foarte mult), dar aceste retete cu tenta documentara nu prea merg extinse chiar peste tot, sunt bune doar intr-un anumit context

On: The Crossing - inca nu ma pot decide definitiv, as da un 7.0/10 pana acum, pare digerabil, tipic abc, desi a inceput cam firav, episodul 2 a fost mai ok decat primul
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

3. Back To Top | #7603
    Megalomaniac's Avatar
    A ratat ceva esențial Bogotta, nu e despre bărbați tari ci dimpotrivă, cu multe slăbiciuni fizice și morale. Dar da, are twists și e un serial bun.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

4. Back To Top | #7604
    Registered User GruVe's Avatar
    Sunt la jumatatea sezonului din Altered Carbon. Jesus Christ this shit is epic. De ce nu a spus nimeni nimic ?
    Out of my mind. Back in five minutes.

5. Back To Top | #7605
    Petrecerea a fost deja Caută prin spate, dar cu mult timp.

Lost in space e la nivel de grădiniță. E clar. Am reluat primele episoade și am fost atent la liniile de dialog. Nu știu cum a fost și pentru cine acel serial din anii 60. Nu cred că am văzut din el vreodată.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

6. Back To Top | #7606
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by GruVe View Post
    Sunt la jumatatea sezonului din Altered Carbon. Jesus Christ this shit is epic. De ce nu a spus nimeni nimic ?
    S-a tot spus. Si s-a tot spus ca de la jumatate in colo scade ca si story destul de mult. Mai ales spre final e chiar cringy in unele momente. In special momentele cu sora 13.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

7. Back To Top | #7607
    Registered User Necrosero's Avatar
    Mie mi s-a parut cringy de la început, dar am facut greseala sa citesc cartea înainte.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

8. Back To Top | #7608
    Registered User BMF's Avatar
    Bun, am terminat Lost in Space, ii dau undeva gen 3.5/10. Daca n-am bagat la p*li si m*i in paduchii aia mici ai lui Robinson, numai tampenii si necazuri au facut altora. In plus "revenirea" robotului a fost penibilo-ridicola, pentru o fiinta de eficienta si rezistenta aluia, oamenii erau un soi de insecte din decor cu viata inutila, darmite sa se ia la bastarci in nas cu fra-su. Asta cu fiintele superioare care tanjesc dupa prietenia unui om sunt subiecte fumate cam de la Neverending Story.
    Alte glitch-uri:
    - dupa ce umfli un balon cu heliu intr-o balta cu namol si ii spargi capatul sa iesi, namolul nu il strange la loc. Sa mai mentionez si ca a iesit la marginea mlastinii si nu in mijloc?
    - o ardem cu hyperdrive-uri, dar batshit beats hydrazine ca si combustibil de racheta.
    - un robot care are o rezistenta structurala de poate ridica obiecte de peste o tona se dezintegreaza la caderea de la cativa metri
    - o tanti care nu avea habar cum se tine mansa in mana reuseste sa rearmeze si sa traga la tinta cu un tun cu harpon
    - cand esti legat de scaun intr-o nava care explodeaza, ai timp destul sa scapi cu viata, desfaci centura, parasesti scaunul si o arzi chill cu amicul de suferinta pe o bucata de nava care se inscrie pe o orbita fixa. Oh wait, si are si ceva surse de energie bucata aia.
    - in navele viitorului se folosesc sigurante gen cele de 220V
    - in 10 episoade, nu prea se mananca. Dovada ca se poate si pe stomacul gol.
    Last edited by BMF; 15-04-2018 at 18:43.
    You'll float down here. We all float down here. Yes, we do!

9. Back To Top | #7609
    Moderator Ivan's Avatar
    Am vazut trailerul de la Lost in Space si i-am spus pas.

Am vazut vreo 5 episoade din The Expanse, e bun, o sa-l vad in continuare dar probabil dupa ce termin cu cartile, sa fie lucrul incheiat.

10. Back To Top | #7610
    Registered User Mandea's Avatar
    Quote Originally Posted by Catalinptu View Post
    Dupa descrierea asta pare incredibil de plictisitor. Macar exista plot-twist fain daca entertainment nu prea?
    e chiar misto Terror. nu ma dau in vant dupa cartile lui Simmons pt ca sunt lungi aiurea si seamana cu un ghiveci, dar serialul asta dupa cartea lui e chiar bun. nu stiu daca e de 10, dar ma incita si pe mine sa continui sa vad la el. are si o distributie foarte buna.

11. Back To Top | #7611
    made in romania Laur's Avatar
    Lost in space din anii 60 e capodopera pe langa asta din 2018. A fost difuzat si la tv romana in anii 70. Alaturi de alte serie sf americane gen: planeta gigantilor si ufo. (Parca ufo era englezesc..)
    Oricum, erau programe..

12. Back To Top | #7612
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    e chiar misto Terror. nu ma dau in vant dupa cartile lui Simmons pt ca sunt lungi aiurea si seamana cu un ghiveci, dar serialul asta dupa cartea lui e chiar bun. nu stiu daca e de 10, dar ma incita si pe mine sa continui sa vad la el. are si o distributie foarte buna.
    Jared Harris mi se pare ca duce toata seria in spate. I se alatura cu succes Mr Hickey, urmat de Cirian Hinds. Chiar mi-a placut foarte mult cum a jucat actorul rolul lui Mr Hickey. Iar sezonul are un final mai mult decat ok. Sunt curios de ce l-au numit sezonul 1. Daca va exista un S2, oare cu ce va fi?
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

13. Back To Top | #7613
    Dezvoltă-ți abilități extrasenzoriale, practică meditația de împuternicire, yoga și dezvoltă-ți abilități psihice peste cele medii, puteri ale minții și ale sufletului. Eliberează-te de minciuna creștinismului. Cunoașterea înseamnă libertate și putere. Eliberează-te, nu mai trăi în minciună.

Intră pe siteurile:

www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Meditații Satanice – Bucuria lui Satan

Îţi recomand, de asemenea, şi www.crestinismulexpus.blogspot.com

Salvează siteurile să le studiezi!

14. Back To Top | #7614
    Registered User Stecheru's Avatar
    Barry (TV Series 2018– ) - IMDb Primul film/serial in care detectivul cere IT-ului sa faca "zoom-in" la captura cu suspectul si nu se vede decat o umbra pixelata. +10 In rest comedie acceptabila de pierdut timpul. 6.5/10

15. Back To Top | #7615
    made in romania Laur's Avatar
    The crossing o ia pe aratura grav. O gramada de clisee din alte seriale sf anulate de a lungul anilor.

16. Back To Top | #7616
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    Hap & Leonard - bun primul sezon

17. Back To Top | #7617
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    Quote Originally Posted by Ivan View Post
    Am vazut vreo 5 episoade din The Expanse, e bun, o sa-l vad in continuare dar probabil dupa ce termin cu cartile, sa fie lucrul incheiat.
    Jessus man uita-te la film si apoi citeste cartile alfel o sa strambi din nas ca unele scene nu sunt cum ti-ai imaginat tu.
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

18. Back To Top | #7618
    Episodul 2 a fost mult mai puternic. Au univers cu potențial uriaș.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

19. Back To Top | #7619
    Registered User BMF's Avatar
    Cafteala din spatiu din ep 2 e geniala, mult peste media Hollywood. Bun serial, bune efecte! Nu-mi place faza cu accelerarea și gravitația in spațiu, dar închid ochii.

20. Back To Top | #7620
    Registered User
    Designated Survivor > am vazut vreo 15 episoade dar s-a cam lesinat dupa 10-11. E similar cu 24, doar ca e thriller politic insa e varza la treaba asta. Cat merge doar cu thriller, stil 24, e semi-acceptabil daca ignori problemele mari de plot.
    Insa au folosit toti asii in primele episoade, practic ceva mai rau nu se mai poate intampla, deci de aici doar in jos...

Si a inceput sa ma agaseze cum vorbeste Kiefer Sutherland, mereu soptit, grav, zici ca-l taie o mega cacare si nu stie cum sa spuna.

1.  
Page 381 of 384 FirstFirst ... 281331371378379380381382383384 LastLast

Bookmarks

Bookmarks