Page 4 of 357 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 7140

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #61
    Grandfather of all Knowledge C05T1N's Avatar
    Quote Originally Posted by IonutGhionea View Post
    Ma uit acum si la Knight Rider, serialul nou. O plictiseala crunta, intrerupta pe alocuri de secventele cu masina.
    True, true, o mizerie de remake.
    Nu am rezistat nici la pilot fara sa adorm din cand in cand...
    Ni dyar'izuba, Rizagaruga, Hejuru yadju, Nduzaricyeza ricyeza...

Yahoo: costinnitescu

2. Back To Top | #62
    Registered User Flame's Avatar
    dar cel original? a fost o comedie continua..daca as avea timp as cauta episodul ala cu orbul..pure genious.
    daca nu era norris, hasselhoff ajungea un zeu al oamenilor.

3. Back To Top | #63
    Nu mai stiu, eram prichindel pe vremea aia - imi amintesc ca masina era uber-mega-super cul.

4. Back To Top | #64
    Registered User bizkitul's Avatar
    Quote Originally Posted by C05T1N View Post
    Nu mai stiu, eram prichindel pe vremea aia - imi amintesc ca masina era uber-mega-super cul.
    Pai pe vremea aia comparai designul masinii cu rama de televizor Alfa sau in cel mai bun caz Nei. Acum cand compari cu un monitor de 22 inch oricat de pricajit parca nu mai e asa de fenomenala

5. Back To Top | #65

6. Back To Top | #66
    Quote Originally Posted by bizkitul View Post
    Pai pe vremea aia comparai designul masinii cu rama de televizor Alfa sau in cel mai bun caz Nei. Acum cand compari cu un monitor de 22 inch oricat de pricajit parca nu mai e asa de fenomenala
    nu neaparat design-ul (care oricum era "in trend" se purtau pe atunci) ci faptul ca vorbea..si avea calculator de bord..cd-uri and shit, dischete. era un fel de go-go gadget.

7. Back To Top | #67
    Registered User Kortan's Avatar
    The Batman(2004-2008) 7/10

Cu fiecare sezon devine mai bun.Reuseste sa te tina captiv.O adaptare diferita a lui Batman.Ceva mai putin "dark",insa destul de matur.
    Are 5 sezoane , 65 de episoade ,in general regasesti galeria de "villains" specifica lui Batman,insa cu multe diferente in personalitate,origini,infatisare ceea ce-i confera un plus.Nu prea o sa ai impresia de "deja-vu", ,in cazul in care ai vizionat seriile anterioare.

Legion of Super Heroes (2006-2008) 6/10

Sezonul 2 clar peste primul.Poate fi vizionat direct de la sezonul 2.Primul sezon e cam "childish",insa al doilea este realizat mult mai matur ,actiunea si ea fiind plasata cu vreo 2-3 ani mai tarziu(exceptand episoadele ce implica calatoriile in timp).

Spider-man:The New Animated Series aka MTV Spider-man (2003) 7.5/10
    Actiune are loc in continuarea primului film Spider-man(2002),insa personajele sunt mult mai bine conturate si interactiunile dintre ele sunt mai bine realizate,o adaptare adulta a celebrelor graphic novel-uri cu Spider-man.Are doar 13 epidoade.Recomand

The Silver Surfer (1998) 8/10
    O adaptare mai matura in comparatie cu show-urile ce au rulat in aceea perioada ca fiind parte din universul Marvel.Are doar 13 episoade a cate 20 minute ,ceea ce face ca actiunea sa fie compacta.Din pacate seria se termina oarecum cu un "cliffhanger".

8. Back To Top | #68
    Spuneti-mi si mie un serial SF,Adventura si Actiune (exclus stargate) .

9. Back To Top | #69
    Lost

10. Back To Top | #70
    babylon 5.

iar daca vrei ceva nou e ala cu robotei in spatiu..battlestar galactica pe care il lauda toata lumea.

11. Back To Top | #71
    Lost l-am vazut , am sa incerc bsg si babylon . Astept si alte sugestii .

12. Back To Top | #72
    Registered User bizkitul's Avatar
    Quote Originally Posted by SebiPitz View Post
    Spuneti-mi si mie un serial SF,Adventura si Actiune (exclus stargate) .
    Incearca Dr Who. Dupa cum a zis si Flame, Babylon 5 e f potrivit la ce vrei tu. BSG nu prea.

13. Back To Top | #73
    The Shield. Nu l-am terminat, sunt abia pe la jumatatea sezonului 3. Foarte foarte bun si unul dine cele mai convingatoare prestatii in rol principal din cate am vazut, ma refer la Vic, evident (Chiklis).
    Zalman Z3Plus / Asrock Z97 Killer / I7 4790K@4,4GHz / 16Gb DDR3 / Asus R9 270 / 2 SSD, 2 HDD / Enermax 460W.

14. Back To Top | #74
    Nick anterior: Magnum
    The Shield cum e comparativ cu The Wire?

15. Back To Top | #75
    Bad post.

16. Back To Top | #76
    Nick anterior: Jumper klausn's Avatar
    As dori daca se poate ca acest thread sa fie Sticky...rog un moderator
    The end is near

17. Back To Top | #77
    The Shield cum e comparativ cu The Wire?
    The Wire mi-a placut, in special primele sezoane, de fapt...primul. Pe urma mi s-a parut ca se misca putin prea greu pentru gustul meu, in sensul ca putea sa fie ceva mai "concentrat". Si the Shield are episoade mai slabute, asa, dar per ansamblu mi se pare mai alert, mai consistent. Oricum, e buna comparatia, sunt ambele seriale foarte bine facute, personajele credibile, bine construite. Dupa mine, The Wire - 8,5, The Shield - 9- 9,5.
    Zalman Z3Plus / Asrock Z97 Killer / I7 4790K@4,4GHz / 16Gb DDR3 / Asus R9 270 / 2 SSD, 2 HDD / Enermax 460W.

18. Back To Top | #78
    Registered User
    Am terminat si eu de vazut The 4400. M-am hotarat sa-l vad pe tot ca am vazut un episod-doua la TV si m-a prins.
    Serialul dupa mine e de 8/10. Intriga in general buna, mai sunt si scapari in decor dar asta e, e american. Mi s-a parut mare nesuferita Maya, la un moment dat cand tot dadea din melita cu prezicerile ma asteptam sa-i spuna cineva ,,STFU or I shut you up". Idem si scene de pura dobitoceala pe care le vezi in filme americane, gen cineva drag te trage in piept si tu esti bun, nu-i reprosezi nimic, darmite un pumn in mecla...

19. Back To Top | #79
    Registered User ciocanul's Avatar
    24, am terminat prima serie si pot sa zic un linistit 9/10.
    Scad un punct pt exagerari si aici nu ma refer la exagerarile cu impuscaturi si alte cele care sunt inerente intr-un film de actiune dar cu exagerarile situationale care nu ar avea cum sa se intample in 24 e ore.
    O serie se intampla in intervalul 24 de ore si fiecare serial trateaza o ora(24 de seriale pt o zi cat dureaza actiunea).
    Are momente si momente dar overall e intens ca si prison break-ul, pe alocuri mai intens si ce conteaza mult este ca fiecare serie are un deznodamant.
    Kiefer Sutherland face toti banii, deja au ajuns la 7 serii.

20. Back To Top | #80
    A vazut cineva "Kings" (2009) ? Observ ca s-a suspendat serialul; aparent serialul era prea prost pentru oamenii obisnuiti cu Prison Break si Lost.

1.  
Page 4 of 357 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks