Page 5 of 357 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 7140

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #81
    Registered User bizkitul's Avatar
    Quote Originally Posted by Hammer View Post
    A vazut cineva "Kings" (2009) ? Observ ca s-a suspendat serialul; aparent serialul era prea prost pentru oamenii obisnuiti cu Prison Break si Lost.
    sau pt cei care nu stiu unde sa se uite cand apare urmatorul episod.

2. Back To Top | #82
    Just another nut Xiboy's Avatar
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Kiefer Sutherland face toti banii, deja au ajuns la 7 serii.
    Am cedat la seria 4

ce a murit de 2 ori mi s-a cam acrit
    , inafara de asta devine oleaca repetitiv si credibilitatea scade drastic.

The wire S1 8/10

Inedit as putea sa zic, HBO face numai serii bune. The wire prezinta actiunea dintr-o perspectiva diferita fata de alte seriale/filme din aceasi categorie (politist/actiune). Nu analizeaza numai actiunea, insa si partea sociala, si partea psihologica a personajelor (desi trebuie sa fii atent pentru a observa momentele de analiza), ceea ce il face special. Usor de privit, fara prea multa activitate cerebrala necesara, insa in acelasi timp spune multe despre 'lumea' din Baltimore. Jocul actorilor e peste medie, si subiectele sunt interesante.

Merita vazut , sper sa nu il fi stricat restul sezoanleor.
    Fear: Our greatest weakness, our biggest strength. The only difference between men is how they use it.

3. Back To Top | #83
    Registered User Napoleon's Avatar
    devine si mai bun - mie sezonul 3 mi-a placut cel mai mult
    All you have to decide is what to do with the time that is given to you...

4. Back To Top | #84
    Bad Post
    Last edited by Xiboy; 25-05-2009 at 16:07. Reason: Automerged Doublepost
    Fear: Our greatest weakness, our biggest strength. The only difference between men is how they use it.

5. Back To Top | #85
    Registered User princeofpersia's Avatar
    Roswell http://www.imdb.com/title/tt0201391/ season 1&2 7,5
    Un fel de teen drama/sci-fi. Trei adolescenti extraterestrii traiesc linistiti in orasul acela, pana se intampla un accident. Unul dintre ei o salveaza pe tipa si se indragostesc, dar devin expusi. FBI apare si investigheaza, ei incearca sa afle de unde provin si cum sa-si controleze puterile.

6. Back To Top | #86
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    vazut ultimele 3 episoade din prison break....hahaha chiar mi-a placut finalu,da-l dracu pe ala....sunt curios despre ce mai e vb in asta care a aparut ieri
    o bila alba pt bunaciunea de sara

7. Back To Top | #87
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    inceput si eu heroes. Pare interesant. Bun de pierdut timpul cand ai prea mult
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

8. Back To Top | #88
    Registered User Flame's Avatar
    se uita cineva la deadwood (parca asa ii zice) ala cu cowboy (nu cel de pe froum, cei care se bateau cu indienii)

daca da..cat tine un episod si pe o scara de la 1 la 10 cat de plictisitor e.

9. Back To Top | #89
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    inceput si eu heroes. Pare interesant. Bun de pierdut timpul cand ai prea mult
    Iti recomand sa vizionezi doar primul sezon .

10. Back To Top | #90
    Quote Originally Posted by Phasola View Post
    Iti recomand sa vizionezi doar primul sezon .
    Din pacate asa am auzit si despre The O.C. Am inceput sez. 1 si imi place mult, mi se pare bun, muzica la fel... se apropie de cea din OTH

11. Back To Top | #91
    Nick anterior: Darkblack99 Darkblack's Avatar
    The Big Bang Theory 10/10
    Foarte bun la micul dejun si oricand vrei sa te destinzi

12. Back To Top | #92
    Grandfather of all Knowledge C05T1N's Avatar
    Am bagat si eu aseara primele 3 episoade din Weeds.
    Usurel, de vara... nu prea ma tenteaza sa ma uit in continuare.
    Ni dyar'izuba, Rizagaruga, Hejuru yadju, Nduzaricyeza ricyeza...

Yahoo: costinnitescu

13. Back To Top | #93
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by Hammer View Post
    A vazut cineva "Kings" (2009) ? Observ ca s-a suspendat serialul; aparent serialul era prea prost pentru oamenii obisnuiti cu Prison Break si Lost.
    OMG, ce am imbatranit ... ma uit la una din poze si imi aduc aminte de singur acasa. Damn
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

14. Back To Top | #94
    Thw Wire S2 7/10

Nu pot spune ca a fost un sezon de sine statator ci unul de tranzitie. Mai tot a fost pe fuga, parca ar fi vrut sa se termine odata ca sa treaca la urmatorul sezon. Un mare plus a fost accentul continuu pus pe viata personajelor, ceea ce face serialul foarte interesant pentru mine. Mult mai putin organizat fata de primul, ceea ce m-a deranjat oleaca, insa la urma urmei portretizeaza viata reala, asa ca nu am de ce sa ma plang. Am inceput sezonul 3, pana acu mai tot e o ceata, revin cu nota.

@AStateOfMind: sezonul 1 si ciontu de 2 sunt ok, insa dupa aceea am avut un deja vu, in sezonu 3 m-am dat batut, aveam impresia ca ma uit la Lost.

15. Back To Top | #95
    Registered User Dynamix's Avatar
    Quote Originally Posted by Flame View Post
    se uita cineva la deadwood (parca asa ii zice) ala cu cowboy (nu cel de pe froum, cei care se bateau cu indienii)

daca da..cat tine un episod si pe o scara de la 1 la 10 cat de plictisitor e.
    Cam 50-60 de minute. Mie mi-a placut mult serialul, desi are un ritm mai de lent de desfasurare a actiunii. Insa n-as spune ca e plictisitor, cel putin pentru mine n-a fost(altfel nu l-as fi urmarit pana la final ). E misto sa-l asculti pe Ian McShane injurand aproape in fiecare propozitie.

Ti-as spune sa te uiti la primele episoade si sa vezi daca-ti place, dar pe mine abia pe la finalul primului sezon\inceputul celui de-al doilea m-a prins.
    X

16. Back To Top | #96
    Registered User ciocanul's Avatar
    Deadwood:
    Ian Mcshane face tot serialul, un fel de JR din Dallas dar mult mai interesant...
    Serialul nu primeaza atat ca actiune si scenariu cat primeaza jocul actorilor si cat sunt de "colorate" sunt personajele...
    Am vazut prea putine seriale ca sa dau o nota dar il am in lista si urmeaza sa ma apuc de el curand...

17. Back To Top | #97
    sa il caut.

intre timp:

Dexter 5/10

as avea mult, mult de scris pe tema lui insa cand nu o fi 1 noaptea.
    ca idee, parti bune mai putine decat parti rele. cea mai mare parte rea ar fi ca dupa sezonul 1 care e mai ok, pica in mediocritate cu sezonul 2 si 3.

18. Back To Top | #98
    Nick anterior: Darkblack99 Darkblack's Avatar
    Cine imi recomanda si mie un serial pe genul The Big Bang Theory sau How i met your mother? Sunt bune pentru micul dejun si dureaza cat trebuie

Si inca un serial gen House MD pentru seara cand ajung acasa?

Cum vi s-a parut Supernatural?

Multumesc anticipat

19. Back To Top | #99
    Registered User real's Avatar
    Two and a half men sau The Office (daca esti deschis la alt tip de umor).
    "There's only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self."—Aldous Huxley

20. Back To Top | #100
    Cum vi s-a parut Supernatural?
    plictisitor si repetitiv dupa 10 episoade.

1.  
Page 5 of 357 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks