Page 6 of 343 FirstFirst ... 34567891656106 ... LastLast
Results 101 to 120 of 6855

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #101
    Registered User freeman21's Avatar
    Quote Originally Posted by Flame View Post
    sa il caut.

intre timp:

Dexter 5/10

as avea mult, mult de scris pe tema lui insa cand nu o fi 1 noaptea.
    ca idee, parti bune mai putine decat parti rele. cea mai mare parte rea ar fi ca dupa sezonul 1 care e mai ok, pica in mediocritate cu sezonul 2 si 3.
    o sa spun un lol...
    Peace sells... but who's buying ?

2. Back To Top | #102
    Registered User klaxhu's Avatar
    Quote Originally Posted by freeman21 View Post
    o sa spun un lol...
    lol nr.2 - pot sa fac pariu ca oamenii care fac comentarii de genu asta, pricep ce se intampla in episoade DOAR cu ajutorul subtitrarilor sau a explicatiilor de pe net. si dupa aia isi permit sa vina cu pareri "personale".

daca crezi ca pica in mediocritate, plz argumenteaza !
    "Thinking is difficult, that’s why most people judge."

3. Back To Top | #103
    Nick anterior: Darkblack99 Darkblack's Avatar
    Quote Originally Posted by real View Post
    Two and a half men sau The Office (daca esti deschis la alt tip de umor).
    Cu Two and a half men sunt la zi
    Am vazut putin din The Office dar nu prea ma atrage

De King of Queens ce parere aveti? Merge pentru micul-dejun?

4. Back To Top | #104
    Registered User Dynamix's Avatar
    Quote Originally Posted by Flame View Post
    plictisitor si repetitiv dupa 10 episoade.
    Cam asa e, dar creste mult calitativ spre finalul primului sezon si in urmatoarele.
    X

5. Back To Top | #105
    Registered User Hazer's Avatar
    Scrubs -8 comedie bunicica
    Intel Core i5 4690k 4.6Ghz 1.2v | Noctua NH-D14 | Gigabyte Z97X Gamer 3 | GTX 1080 Palit Super JetStream 8GB | 16GB DDR3 2400Mhz | Samsung 850 EVO 240GB | Samsung SpinPoint F3 1TB | Seagate 2TB | Creative X-Fi Extreme Gamer | Seasonic X-750 | Fractal Design R4 | Logitech G502 Proteus Spectrum RGB | SteelSeries Qck Heavy | Razer BlackWidow 2014 Stealth

6. Back To Top | #106
    Registered User Flame's Avatar
    imi e lene, e prea mult de scris.

insa ma intriga ce zici tu acolo..sa inteleg ca: "parti bune mai putine decat parti rele. cea mai mare parte rea ar fi ca dupa sezonul 1 care e mai ok, pica in mediocritate cu sezonul 2 si 3." nu este parerea mea ci o parere dedusa din explicatiile dupa net?

punctul forte al serialului este personajul Dexter, interpretat uneori bine alteori prost (majoritar bine, de fiecare om are si o zi mai slaba) se vrea a se creea acest ucigas in serie si trairile sale de zi cu zi, gandurile sale versus spusele sale. in prima serie este ok, apare teama de a fi descoperit, dorinta de a dovedi ca este superior celuilalt ucigas (fracsu') etc. etc. ideea de baza: este bine. se lalaie ei pe acolo insa te tine oarecum prins.

Seria a 2-a prezinta un inceput de plictiseala care creste cu fiecare episod. Dexter sta sa fie descoperit bla bla bla bla bla bla pana la "ultimille" e episoade sau 2, cele cu negrul (am uitat numele) prins, sunt chiar bune..dar 3 episoade din 12 nu e mare lucru. Intre epsiodul 1 si 12 e o mare gaura umpluta cu nimic. Este aruncat personajul Lila, care "isi fataie tatele" pe acolo, e posesiva, paranoica si nefolositoare. La fel si cu Lundy, marele detectiv care nu face decat sa impresioneze prin scene sale de oscar, cand isi mananca sandwitch-ul, doarme, si da ordine. Dexter se afla in situatia in care este parasit de prietena si nu stie cum sa reactioneze...bla bla bla bla...

Seria 3, se cufunda in mediocru rau tare. Se vrea prezentare situatie in care criminalul nostru isi incalca regulile, pierde controlul, face greseli..deciziile lui sunt pripite..iara: ep. 1 apoi bla bla bla bla bla bla. iar spre sfarsit deja nu iti mai pasa ce se intampla.

si asta e doar o picatura din tot ce se poate spune. de partile bune, personaje nu m-am legat ca iara e prea mult de scris.

7. Back To Top | #107
    Registered User Salahadin's Avatar
    Este doar ora , aproximativ, 05:30 si am terminat de vazut ultimul episod al serialului The Wire si impresia mea despre el este de nota 11. Adica pur si simplu, nu am mai intalnit o asemenea originalitate din partea unui serial, am ramas fantastic de uimit. Actiunea, ideile,actorii, glumele de politisti ) Deci nu am cuvinte. Fiecare episod in parte iti lasa ceva aparte in ochi. *P.S. Nu e gen CSI, actiunea se intinde pe mai multe episoade, actiunea principala consistand si pana la un sezon intreg.*

Eu acum o luna-jumate am descoperit acest serial pe threadurile forumului si trebuie sa spun ca.. pentru astfel de momente incepi sa te bucuri cu adevarat de existenta comunitatilor forumistice, caci altfel Dumnezeu stie daca/cand as fii auzit vreodata de aceasta capodopera. Multumiri celor care l-au pomenit si vizionare placuta celor ce vor urma.
    Nothing intelligent to brag about yet

8. Back To Top | #108
    Registered User Dynamix's Avatar
    Exact aceeasi senzatie am avut-o si eu dupa ce am urmarit toate cele cinci sezoane la foc automat.
    X

9. Back To Top | #109

Deci, The Wire in sus, The Wire in jos. Il incerc si eu. Revin cu impresii dupa ce il vad.
    OnTopic: Supernatural - sunt la sezonul 3: rau nu e serialul dar nici bun nu este. Are momente bune, dar unele episoade sunt plictisitoare.
    Primeste de la mine o bila alba pentru coloana sonara: unele piese, gen clasic rock, sunt bestiale.
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!
    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?" - Muad'Dib

10. Back To Top | #110
    Nick anterior: Magnum
    Am incercat sa urmaresc The Shield in speranta ca e comparabil cu The Wire. Nu este.
    Deoarece nu ma pasioneaza serialele politiste, nu comentez despre The Shield.

11. Back To Top | #111
    Primeste de la mine o bila alba pentru coloana sonara: unele piese, gen clasic rock, sunt bestiale.
    asta asa e.

12. Back To Top | #112
    Registered User freeman21's Avatar
    @ Flame: In stilul in care ai prezentat serialul Dexter pot sa iti prezint oricare alt film, indiferent de calitatea recunoscuta sau nu a acestuia, si sa para a fi ultimul rahat de pe lume (unei persoane care nu l-a vazut).

Ma rog, fiecare are dreptul la o parere, e o tara libera, bla bla bla bla bla (cum vad ca iti place tie sa spui) asa ca nu o sa incerc sa te contrazic.

O singura chestie: pacat de cei care poate se gandeau sa il vada si ar putea fi influentati negativ de... parerea ta. Dar oricum, oamenii interesati poate se vor uita si pe threadul filmului pentru a vedea si ce gandesc altii.
    Peace sells... but who's buying ?

13. Back To Top | #113
    mah intelege si tu..e prea mult de scris.

nota e cel mai bun indiciu..are 5..jumatate bun jumatate rau.

14. Back To Top | #114
    Just another nut Xiboy's Avatar
    Pe de-o parte sunt de accord cu parerea lui Flame, mai ales in legatura cu sezonul 3. Diferenta calitativa dintre primele 2 si ultimul e mare. Mediocritate e poate un cuvant prea puternic, insa in comparatie cu primul sezon al doilea e oarecum lipsit de viata si de idei. Cea mai mare bile neagra e pentru poveste (restul fiind neschimbat). Insa 5 e prea putin, de la mine merita un 7 lejer. Sincer nu cred ca o sa ma mai uit la S4 deoarece poveste pare sa piarda orice urma de calitate, devenind o serie de twisturi aruncate in stanga si in dreapta...
    Fear: Our greatest weakness, our biggest strength. The only difference between men is how they use it.

15. Back To Top | #115
    De unde pot face rost de The Wire ? pe filelist si scenefz nu e .

16. Back To Top | #116
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    Primu episod din survivor tocantins....Mda, din ce am observat, numai antipatici sezonu asta )...Imi pare rau ca a iesit tzatzoasa aia prima si nu baba cloantza

17. Back To Top | #117
    Just another nut Xiboy's Avatar
    The Wire S3 8.5/10

Dpdv calitativ la acelasi nivel cu prima serie. Subiect care imi provoaca dezgust, insa foarte bine prezentat la mai multe nivele, si din mai multe puncte de vedere:

in sezonul acesta au prezentat cum politica este prezenta la toate nivelele: administratie, politie, intre gasti, in gasti etc.

Peste asta mi-a mai placut foarte mult cum au aratat ca granita dintre cei ce impun legea si cei ce o incalca este extraordinar de subtire. E diferit fata de primele doua, poate devine un pic ''fals'' (in comparatie cu sezoanele precedente), insa daca spectatorul a ajuns deja la sezonul 3, nu deranjeaza asa de mult. In continuare, unul dintre cele (daca nu cel mai bun) serial urmarit de mine pana acum.
    Fear: Our greatest weakness, our biggest strength. The only difference between men is how they use it.

18. Back To Top | #118
    Registered User doma's Avatar
    Curb Your Enthusiasm S02 - 9/10 inca un sezon pe placul meu cu Larry David, nenea care a ajutat la crearea Seinfeld. Se prezinta intamplari din viata lui Incep S03
    1. ARAD is not banat !
    2. ild nu ma bana, traiasca familia ta
    3. Trollin', trollin', trollin'/ Though the streams are swollen/ Keep them dogies trollin'/ Rawhide!

19. Back To Top | #119
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    survivor tocantins ep 2-3...si a iesit si a 2 tzatzoasa )....Imi place de antrenor,imi place de atitudinea lui sper sa ajunga departe

20. Back To Top | #120
    Seriale care s-au terminat sau au intrat in pauza :
    Knight Rider - doar super masina e de serialul asta - nota 7
    Prison Break - sez 1 - nota 10 , in rest o nota medie de 7...
    LOST - nota 10 de la inceput pana la sfarsit ; acum asteptam sez 6.
    SGA - un serial sf , civilizatii indepartate etc. - nota 7
    Supernatural - superb serialul - nota 10
    Gossip Girl - un serial pt adolescenti - nota 8
    The Legend of The Seeker - un serial cu vrajitori and other stuff - nota 7
    Heroes - despre "oameni cu puteri inimaginabile" - nota 8
    Terminator: The Sarah Connor Chronicles . Foarte fain serialul , dar pacat ca a fost anulat . Nota mea pt el este 9.

Si cele care nu sunt terminate sau in pauza :
    Harper's Island - thirller/horror , in fiecare episod moare cel putin o persoana - nota 9
    Kings - un serial cu regi, in timpul nostru - nota 8
    Mental - despre un doctor care se ocupa cu "mintea oamenilor"- nota 7
    24- despre securitatea nationala - nota 9

Cred ca am scris toate serilale pe care le-am vizionat sau le vizionez . Daca am uitat ceva o sa editez .
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Last edited by sirAdrian; 08-06-2009 at 16:58. Reason: Automerged Doublepost
    Am căutat răspunsuri şi-am găsit alte întrebări, cele mai mari secrete ascunse într-o zi de ieri, nu vreau păreri vreau certitudini, capul pe umeri, nimeni nu-nvaţă din greşeli învaţă să le numeri.

Vand Google Chromecast 2.0 Hdmi Streaming Media Player cu garantie, factura

1.  
Page 6 of 343 FirstFirst ... 34567891656106 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks