Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 1 of 2195 123411511015011001 ... LastLast
Results 1 to 20 of 43895

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #1

Ultimul film vazut

Intentia mea e sa se vorbeasca aici despre ultimul film care l-ati vazut. Cum vi s-a parut (bun/mediocru/rau), il recomandati, ce v-a placut, impresii...
    Ma refer la aproape orice filme. Vazute la cinema, la TV, pe calc/video, unde/pe ce vreti. Filme noi/vechi, color/alb-negru (poate si piese de teatru daca se risca, careva). Episoade din seriale...Tot ce inseamna FILM.
    O singura dorinta as avea. Sa nu considerati ca telenovele sunt incluse in categoria FILME

PS: Daca se poate sa-i acordati si o nota ca ceilalti sa-si faca o idee si mai buna; scara valorica 1-10

Sa incep eu daca tot sunt aici. Azi am vazut o comedie, Roadtrip se numeste. Mi-a placut destul de mult, de ce sa nu recunosc. Despre 4-5 tineri si "aventurile" lor. Fara nume mari, fara efecte speciale...un film de nota 8 IMO.
    Caut partener de Heroes 3 pentru hot seat in Bucuresti
    Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

2. Back To Top | #2
    theultimateanswer 42's Avatar
    Am vazut aseara "beeing John Malcowich", o comedie suprarealista excelenta, cu accente de drama. Au fost niste faze cu foarte mult umor (de ex partea in care j. Malcowich intra in propria lui minte , sau partea de la inceput, cu jumatatea de etaj, secretqara care nu intelegea... O comedie de nota 9 si un film de nota 8, unde filmele de nota 10 sunt Fight Club, Memento, American HistoryX, Requiem....
    >>>>>>>>> FOTO <<<<<<<<<

3. Back To Top | #3
    Registered User PigBrother's Avatar
    Deci se vorbeste despre EXACT ultimul film vazut, right !?!
    Aseara, Pitch Black. Un S.F. nu neaparat prost, dar a copy of a copy of a copy... Cateva efecte dragutze, dar atat. Nu plangi dupa timpul pierdut, dar nici nu-l tii pe HDD. Diseara am program Jackie Brown by Tarantino. Sa vedem ce si cum.

Nota 6.5
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

4. Back To Top | #4
    Registered User PigBrother's Avatar
    Am lasat-o balta cu ala, asa ca am vazut Mothman Prophecies. Mistocutz, are un iz de X Files din zilele lui bune. Chiar nu mai vazusem demult un film la care sa nu ma apuce cascatul la jumate si sa ma duc dupa haleala.

8.5
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

5. Back To Top | #5
    Registered User TaKayaMi's Avatar
    Putin off topic dar tredul imi place:

S-ar putea un format de genul

nume film

nota

comentarii?

Ar fii mai usor de parcurs
    19dB + 27dB + 23dB = 28.9dB. Whatever!

6. Back To Top | #6
    Nick anterior: ZenDel
    si eu tot Road Trip am vazut aseara - comedie stil American Pie destul de misto...( joaca si idiotu' ala din JackAss MTV)

7. Back To Top | #7
    Originally posted by TaKayaMi
    S-ar putea un format de genul
    nume film
    nota
    comentarii?
    Eu scriu cum imi vine la gura, sorry.

Aseara am vazut jumate din Braveheart. Doamne, de mult nu am vazut un film atat de prost. In afara de 2 replici si vreo 2 faze, partial coloana sonora (practic meritul pentru coloana sonora nu e al nimanui, nu puteau sa puna alta muzica la filmul asta), deci in afara de astea, NIMIC. Totul este previzibil, ghicesti fazele care o sa se intample nu in urmatorul moment, ci peste 5 minute. Si cand ma gandesc ca acum n ani cand a fost anuntat/lansat se spuneau numai lucruri bune.... Nota...trebuie sa vad si cealalta juma'.
    Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

8. Back To Top | #8
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Mothman profecies

7.5

interesant de vazut, nu chiar un must. Richard Gere face un rol bunicel, realizarea nu e rea.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

9. Back To Top | #9
    GIS/CAD LS's Avatar
    Ultimul film vazut: The Fist Of Legend cu Jet Li.
    nu neaparat un film prost, ma rog, ca subiect e imbecil, cu chinezi d'aia idioti etc. (you know), dar ca efecte mi-a placut la nebunie.
    xyz

10. Back To Top | #10

Impostorul

Bazat pe cartea lui Philip K. Dick. Mentionez ca am ratat primele 2 minute din film.
    Deci, SF combinat cu actiune. Atmosfera creata e buna. Scenariul nu e extraordinar de original, insa filmul te tine in priza si nu te lasa sa prevezi surpriza de la final. Efectele sunt bunicele.

Verdict: 9 Go see it.
    "For clearly not in any and every body, can mind and can intelligence exist." -- Lucretius, De Rerum Natura

11. Back To Top | #11
    Registered User tim's Avatar
    Serendipity, 7.5/10

O comedie romantica despre destin (daca credeti in asa ceva). Acting-ul cam prost, dar merge daca vreti sa va relaxati. Eugene Levy (Jim's dad din American Pie) are o interventie draguta.
    Tim

12. Back To Top | #12
    a beautiful mind. Misto, si avand in vedere ca e dupa realitate, nu pot critica scenariul. Verdict : 8 ?

editare: scuze, nu stiu ce mi-a ventit, am zis 8 in loc de 9. Deci 9.
    Last edited by 42; 05-08-2002 at 00:36.
    >>>>>>>>> FOTO <<<<<<<<<

13. Back To Top | #13
    Registered User MagicB's Avatar
    Inceput de vizionare Odiseea spatial 2001 si pana acu e superb is curios cum continua
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

14. Back To Top | #14
    memento
    s-a terminat acum 10 minute

impresie foarte buna!
    nota: 10
    science is magic that works! (kurt vonnegut jr.)

15. Back To Top | #15
    Registered User
    Minä ja Morrison (in romaneste Eu si Morrison).

Un film finlandez, facut in 2001, despre un el, o ea si niste droguri.

Drama de nota 8.

Mi-a placut.

16. Back To Top | #16
    American History x : Nota 10, nediscutabil.
    >>>>>>>>> FOTO <<<<<<<<<

17. Back To Top | #17
    Originally posted by luNETistu'
    American History x : Nota 10, nediscutabil.
    detalii...

18. Back To Top | #18
    Final - Denis Leary - 9

filmu e excelent m-a impresionat prestatia lu Denis si muzica.
    Signature failed to load.

19. Back To Top | #19
    Not An Addict C0Bu's Avatar
    La marionette
    8-9 se putea si mai bine
    Pe langa subiect la fel ca un atribut © C.T.C.

20. Back To Top | #20
    wow. Am vazut din nou american beauty. Inca un 10. Doua filme de 10 consecutive, amandoua contin "american".
    >>>>>>>>> FOTO <<<<<<<<<

1.  
Page 1 of 2195 123411511015011001 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks