brat Ultimul film vazut - Page 1542
Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 1542 of 1918 FirstFirst ... 54210421442149215321539154015411542154315441545155215921642 ... LastLast
Results 30,821 to 30,840 of 38342

Thread: Ultimul film vazut

495
    495 is offline
    Registered User 495's Avatar
    +1

Horrible Bosses - 8/10. Foarte fain filmul, cu multe faze amuzante. Probabil daca nu erau actorii cunoscuti asa bine, iesea altfel, dar rolurile s-au potrivit ca o manusa.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | sammy 14mm | nifty-fifty

Registered User Alexneo's Avatar
    Telekom - 300 - Thread
    Bad Teacher - 2/10 O mizerie penibila. Cateva glume sint reusite insa cad total aiurea in context, iar personajele nu sint deloc credibile.

Comix Freak Badmofo's Avatar
    Sa vedem...

Hard Candy 8/10 Mi-a placut foarte mult si ma bucur ca mi-am adus aminte de el, fiindca l-am ratat cand a aparut si pierdeam un film bun. Imi amintesc de ce l-am si ocolit, din cauza subiectului. E povestea dintre un pedofil si victima sa minora. Film palpitant, cu multe schimbari de situatie, incat sa nu mai poti "ghici" ce urmeaza sa se intample. Merita vazut.

Perfume - The Story of a Murderer 9/10 Am mai avut cateva tentative sa-l vad, dar mereu a intervenit altceva. Acum am avut ocazia sa-l vad si nici nu stiu cum au trecut cele 2 ore plus ale filmului. A fost interesant modul in care au reusit sa ne prezinte simtul mirosului, iar coloana sonora acompania perfect pelicula.

Battle Los Angeles - 5/10 Un film bun de spalat creierii si de urmarit mult pac pac, boom, boom, precum si o Michelle Rodriguez intr-o ipostaza "inedita". Ah, sa nu uitam de discursul motivational si de finalul glorios in care, "evident", armata SUA ia o bataita la fundic.

Question: Oare doar americanii au mega-soldati din astia ? De ce nu ne canta nimeni o oda cinematografica inchinata soldatilor exceptionali turci sau olandezi, de exemplu ? Sau tre' a intelege ca nu exista asa ceva decat in the great US of A ?

A History of Violence - 7/10 De multa vreme voiam sa-l vad, din doua motive:

1 - E o adaptare a unui graphic novel si tind sa vad neaparat filmele ce sunt facute dupa vreun comic book.

2 - E regizat de Cronenberg si mi-am adus aminte de eXistenZ, unul dintre filmele mele sf preferate.

Asadar, ma asteptam sa fie bun si chiar e bun, dar ceva lipseste. Toti joaca extraordinar, mai ales trioul Mortensen - Bello - Harris, dar parca e putin prea sec, in lipsa de un alt cuvant mai potrivit. Nu stiu, poate nu am avut eu dispozitia potrivita pentru el.

Registered User
    Following (1998) - 7.9 - alb-negru, scurt, ciudat, interesant

Registered User Opteron's Avatar
    Steamboy 7/10 IMDB | TRAILER

Incercam sa descopar noi filme de animatie si din lipsa de materie cenusie ce poate sa inmagazineze ceva memorii despre un film de animatie bun, am apelat la urmatorul lucru la fel de bun … google. Am gasit ca exista un pe IGN un Top 25 Animatii si exista pe acolo, pe nu-stiu-ce-loc un anume Steamboy.

La inceput nici nu vroiam sa il vad, n-am auzit de el, lumea nu vorbeste despre el, nu are vreo nota mare pe IMDB, insa, este facut de Katsuhiro Ohtomo, acelasi care a facut si Akira. Cu atat mai putin vroiam sa il vad cand am auzit de Akira, nu mi-a placut, prea filozofic si pe deasupra era si cu grasi (cel putin unu din ei era slinos rau de tot, zici ca era slimer).

Pana cand am vazut trailerul. Adica DUMNEZEULE ce efecte incredibile. Pe buna dreptate spun astia ca a durat 10 ani realizarea lui, sunt nemaivazute.

Tot in 2004 ar mai fi de vazut:
    · The Incredibles
    · Howl's Moving Castle
    · Ghost in the Shell 2: Innocence
    · The Polar Express
    · Appleseed

Toate cele mentionate am auzit de ele si daca imi aduc aminte, toate in afara de Howl’s si Castelul Miscator, le-am vazut!

Steamboy,
    Faptul ca este regizat de Ohtomo nu m-a impresionat. Faptul ca este Akira in epoca neagra sau epoca de abur sau epoca victoriana undeva prin Anglia in loc de Japonia iarasi nu m-a impresionat. Totusi ceva te tine sa vezi in continuare filmul. Acel ceva este ca nu stii ce se va intampla in urmatorul cadru, este o poveste care nu se mai termina. La un moment dat am simtit ca ma uit la Lupin pe Rai Uno.

Este cam lung filmul si a trebuit sa comand o pizza si desert ca sa il vad intr-o bucata pe tot. Un lucru bun ca este asa lung pentru ca are ce sa arate, adica deliciile vizuale sunt la fel de bune ca o negresa cu inghetata.

Merita vazut si incercat mai ales daca ti-a placut Akira, acesta este o versiune mai lejera si mai comestibila cu niste efecte vizuale incredibile. Dupa parerea mea este mai bun decat Akira desi trebuie sa ii dam credit, Akira a fost primul totusi si a fost in 1988 nu in 2004 J
    Un drum asa de lung, si totusi am ajuns !

ATEU Doctorul's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    +1
    Horrible Bosses - 8/10. Foarte fain filmul, cu multe faze amuzante.
    Are cateva replici CLAR "a la Seinfeld". Am auzit eu vreo 2-3 numai in a 2-a jumatate a filmului, dupa ce m-am prins a ce aduc.

Paladin Sir Andrew's Avatar
    Super 8. Nota 4/10. Nu pot zice decat 3 cuvinte: naspa de plictisitor.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

Registered User
    Fast five 8,5/10
    Well, pe mine filmul asta m-a binedispus si m-am uitat cu placerea cu care m-am uitat la Ocean's Eleven, Italian Job cu un plus de steroizi. Dupa mine a fost cel mai bun din serie, macar ca i-a adus laolalta pe Vin Diesel si Dwayne Jonson (bataia dintre ei a fost epica), hot chicks, cars and so.
    Ca orice film din seria asta, nu trebuie sa cauti plot sau daca s-au respectat mai stiu eu ce legi ale fizicii, it's all fun.

Registered User Legolici's Avatar
    Hachiko 10/10

Fara cuvinte,

Taiko Hideyoshi's Avatar
    Fast Five - 3/10 - nota mi se pare mare chiar si asa, probabil am o slabiciune pentru Diesel si The Rock. Pe scurt, o mizerie de film. Nu inteleg cum de a luat note asa mari. E prost chiar si pentru un maplimbamprinmallsinaveamceface film. Nu ma intelegeti gresit, chiar stiu sa apreciez un popcorn muvi picat la momentul oportun. Prin comparatie, spre exemplu Captain America mi s-a parut o capodopera cu toate ca nici ala, luat ca atare, nu-i mare branza.
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

Registered User sorin147's Avatar
    tactical force -0/10 (pentru actiune), 4/10(pentru cliseele care-l fac sa para comedie)
    "De ce a trebuit sa devenim puncte, cand nefiind eram TOTUL?" (N. Stanescu) (021)220.05.39 0726.11.69.31 ~~~ Intel Core 2 Duo E7500 ~ Scythe Ninja Plus ~ ASUS P5P43TD PRO ~ Kingmax 2*2Gb DDR1600 ~ Radeon R6670 ~ Maxtor 250Gb ~ on-board sound ~ home made case v2.0 ~ Chieftec 410W ~ ASUS DVD-RW ~ TCM Wireless Multimedia Keyboard ~ Microsoft 1.1A Optical Mouse ~ LG 1919S LCD 19" ~ Myria MY001B 19"

Registered User Pablos's Avatar
    Fast Five : 2/10 Scenariul este total cretinoid, pe langa faptul ca nu are nici macar cliseele din partile anterioare. Adica macar mai vedeai o gagica sau masina misto...la alegere. Aici nu exista asa ceva. The Rock si cu fratele Diesel sunt patetici. Cel mai slab din serie, de evitat total.

Ransom's Avatar
    Conan Barbarbarul 2011 - 4/10. Scenariu slab, actiune mediocara, desi, cica, fost 3D pot sa zic ca a fost efectele au fost ca si inexistente. Nici originalul nu a fost cine stie ce dar pe asta chiar nu merita sa dati bani.
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!
    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?" - Muad'Dib

Registered User mausyo's Avatar
    Nici eu nu stiu de ce a primit Fast Five note atat de mari. Mi se pare un film cel mult mediocru. Pe mine, din contra, m-a deranjat faptul ca seamana prea mult cu Ocean's Eleven, Italian Job, plus cine stie cate alte filme asemanatoare. Nu simteam nevoia sa vad inca unul aproximativ la fel. Nici nu stiu ce nota sa ii dau.

Ah Kin TimmY's Avatar
    Fast Five 9.5/10.

Nu stiu la ce capodopera va asteptati voi. Vroiati film de oscar? Vroiati sa se stranga toti, faceau o cursa, se invarteau de cateva ori pe ceva traseu si gata? =)
    Heh. Au fost destule gagici. Daca vreti mai multe internetul ii plin. Scenariul a fost simplu, dar ok prezentat. Nu'i thriller, nici film psihologic sau mindf**k!

Car chase'ul a fost foarte ok, lung, multe masini distruse, cladiri, etc. Eu sunt pro pentru asa ceva si pro pentru heist movies.

The Rock si cu fratele Diesel sunt patetici?

PATÉTIC, -Ă, patetici, -ce, adj. 1. Plin de patos, care emoționează, impresionează, înduioșează; plin de emfază, de afectare.

Sa zici ca acest film ii de evitat total, inseamna ca esti ignorant si te astepti ca orice film sa fie o capodopera sau sa se ridice macar la stadiul de popcorn-movie.

Daca la un film ca asta ii dati 2 din 10, la un film cu adevarat prost pe care toata lumea il considera asa, ce faceti? O luati pe numere negative?

Registered User cylix's Avatar
    De acord cu TimmY, un popcorn movieflick bun, actine multa, personaje badass, scenariu ok. A fost exact ce ma asteptam. fast five 7/10
    "What's in the car?"
    "Four seats and a steering wheel"

JA
    Ei se asteptau la cine stie ce capodopera cinematografica,care sa candideze la oscar . Sunt prea maturi sa se uite la astfel de filme,si automat e prost.

lol
    Last edited by ionuuutz; 21-08-2011 at 15:15.
    . nick anterior : ionutzhihi

Banned
    Ce tare, a doua zi dupa ce a aparut HD pe tractoare, toata lumea face review-uri cu note proaste

Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Fast Five: 5/10. Si-a indeplinit scopul: o ora juma de entertain, asa, mediu/mindless. Totusi fun. Car chase-ul din final chiar reusit. Au fost destule femei bune. Cea mai buna la final ... bine ca nu am dat stop la credits cum am obiceiul

Bineinteles asteptam si urmarea
    [웃어라. 온 세상이 너와 함께 웃을 것이다. 울어라. 너 혼자만 울게 될 것이다

Registered User mausyo's Avatar
    Nu e vorba ca sunt prea matur sa ma uit la astfel de filme. Dar nu sunt la fel de entuziasmat ca cei care i-au dat 9. Daca asta primeste 9 ce sa mai zicem de altele. Da e adevarat. E un film bunicel pentru cele din categoria lui. Insa cum am mai zis, m-am cam saturat sa vad aceleasi secvente puse in scena de alti actori si in alte circumstante.

1.  
    Telekom - 728 Last Post