Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2 of 2185 FirstFirst 1234512521025021002 ... LastLast
Results 21 to 40 of 43692

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #21
    Am vazut vreo 20 de min din filmul ala cu Mr. Bean. Genul de film care multi zic ca e prost dar mai toti rad . Mi-a placut, insa nu atat incat sa ratez meciul. Oricum, umorul de situatie e preferatul meu. Apoi urmeaza cel fin. Sau invers, depinde.
    Caut partener de Heroes 3 pentru hot seat in Bucuresti
    Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

2. Back To Top | #22
    "Life as a house", un film incredibil de emotionant, conteaza enorm probabil si dispozitia in care te aflii, pe mine m-a tinut cu un nod in gat cam 1:30 ore si reusea, culmea, sa-mi mai smulga si cate un zambet chinuit/meschin, in toata drama reusind sa mai insereze si cate o o scena care iti re-seteaza limitele si da timp la fata de langa tine sa-si stearga o lacrima (de pilda cand actorul principal, in faza finala a unui cancer, cu dureri&stuff, simtiind nevoia sa-i imbratiseze pe toti fara sa le spuna de ce, reuseste sa sperie serios un muncitor gasit aleator pe acolo, muncitor care fuge de rupe pamantul crezandu-l pe invers)...foarte bine facut si cu un puternic mesaj despre idealuri relative, cum poti incepe sa te bucuri de viata si sa faci mai multe in 2 luni decat in toata.....toate astea de-abia din momentul in care devii constient ca se va termina chiar maine
    In concluzie un film superb, cam ce s-a vrut "A Beautiful Mind", dar de mult mai multe ori mai bun ca infuzie de sentiment prin intermediul a numai doua simple simturi (vaz si auz)

3. Back To Top | #23
    Eu am vazut ieri Saving Private Ryan si mi-a parut rau ca am pierdut timpul. Un film care fara Tom Hanks si Steven Spielberg nu ar fi valorat nici cat negru sub unghie. Pe langa faptul ca e propaganda pro americana pe fata si publicitate ptr armata americana m-au scarbit fazele de genu tipa care redacta stia toate scrisorile din sala si a identificat trei frati (prea tras de par) iar apoi lu ditamai domnu marshall i se face mila, recita un pic lincoln si trimite o echipa dupa ryan. Aia ba mai trag un glonte ba mai filozofeaza intr-o biserica ba se mai cearta intre ei (adica nimic important) iar la sfarsit fac dovada marelui curaj si patriotism american si raman sa apere podu. Ma scarbesc filmele astea. Mi-a placut inceputul though.......cu aia rupti pe plaja......excelent filmata scena.
    Signature failed to load.

4. Back To Top | #24
    Saving Private Ryan e ok pana cand incepe coloana sonora. adica bucata de la debarcare pana cand pleaca din satul cu sniperul din turla.
    infernul sunt ceilalti.

5. Back To Top | #25
    Always Right K-stor's Avatar
    Aaaaa Artificial Intelligence

E un fel de poveste fantatica; cred ca mai mult pentru copii. As fi apreciat mai mult filmul daca il vedeam acum 7 ani. Un fel de remake la Pinocchio in vremuri moderne. Filmul incepe ca un SF (cu mici accente de thriller), continua ca un film de aventura, apoi unul de actiune iar in final un fel de soap-opera. Are aproape 2 ore jumate in care am fost tentat sa-l inchid de mai multe ori.
    Scenariul e "tras de par tare de tot" si e regizat de Spielberg

Singurul lucru care il salveaza sunt efectele speciale [10/10] si felul in care e filmat (imi scapa acum cum se cheama in termeni tehnici), ma rog ma refer la jocurile de lumini si ungiul de filmare care e intotdeuna unul bun.

Per total [6/10] se putea ca Spielberg sa faca si ceva mai bun. Scenariul e luat la intamplare !
    "I like stuff that's cool, I don't like stuff that sucks." Butt-Head

6. Back To Top | #26
    Registered User pontiacu's Avatar

filme de weekend

Ordinea cronologica ...

Raging Bull - super
    3000 Miles to Graceland - tampenia secolului
    Midnight Run - super
    Carlito's Way - super
    Fargo - meserie
    Great Expectations - misto

Given to fly

7. Back To Top | #27
    theultimateanswer 42's Avatar
    AM vazut Pi. A fost.... Ei bine a fost.... Pe de o parte cam plictiisitor, pe de alta parte foarte interesant. Ideea filmarii in b&w mi-a placut, amplificand expresivitatea personajelor. Insa a avut un contrast foarte puternic care nu mi-a placut de loc (doar in cateva cazuri). Ma rog, oricum mi s-a parut mult mai misto si mai bine realizat requiem, desi Pi a fost mai interesant si mai profund.
    Dar requiem te lasa cu un gust incredibil de amar in gura si in plus mai are si o muzica exceptionala. In fine, nota pentru pi : 8 .
    >>>>>>>>> FOTO <<<<<<<<<

8. Back To Top | #28
    Registered User MagicB's Avatar
    Man in Black 2, daca l-ati vazut pe primu si v-a placut, merita sa mergeti si la asta, dac nu ... depinde. Comedie SF destul de "digerabila", efecte speciale faine, poveste subtire, etc... stiti voi tipu asta de film, il vezi odata, razi, e amuzant, da nu te mai duci a doua oara.
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

9. Back To Top | #29
    MIB2 e haios.....dar nu mai mult de atat....l-am avut filmat in sala si se auzea cam naspa dar am inteles. Poate il mai vad inca o data dvd rip si gata. Aseara am vazut Vidocq si mi-a placut mult de tot.....mai ales decorurile. parca spunea cineva pe aici ca decorurile nu prea e potrivesc. Ba cred ca merg perfect.
    Signature failed to load.

10. Back To Top | #30
    am vazut :

trainspotting : 9 . Mi-a placut mai mult requiem, datorita starii mizerabile pe care ti-o creaza.

final destination : 8. Nu a fost cine stie ce, dar a reusit sa ma tina in suspans. Plus ca ideea a fost originala ?

o parte din amelie : dupa astea 2 deja eram plictisit si ritmul filmului m-a facut sa-l opresc si sa-l las pe alta data. Cred ca e foarte bun, totusi. Pacat ca e in franceza, urasc franceza cu toata fiinta mea.
    >>>>>>>>> FOTO <<<<<<<<<

11. Back To Top | #31
    AM vazut shi io MIB II ieri ... slabutz ... slabutz (nu ca m-ash fi ashteptat la cine shtie ce ) ... cel mai mult m-a deranjat durata filmului >>>> o ora shi un sfert (un pic mai mult decat un serial respectabil)... oricum , are cateva faze haioase ... 6
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

12. Back To Top | #32
    SADE. Tocmai am vazut premiera la fbo. Nu stiu cate sade-uri sunt, dar asta chiar mi-a placut. Ii dau un 9.00
    Cel american stie cineva cum e ? Dsi ma cam indoiesc sa-mi palca.

Inainte de asta am vazut armageddon. Rusinos de prost. L-au salvat efectele si atmosfera : 5.00
    >>>>>>>>> FOTO <<<<<<<<<

13. Back To Top | #33
    Registered User tim's Avatar
    Originally posted by luNETistu'
    SADE. Tocmai am vazut premiera la fbo. Nu stiu cate sade-uri sunt, dar asta chiar mi-a placut. Ii dau un 9.00
    Cel american stie cineva cum e ? Dsi ma cam indoiesc sa-mi palca.

Inainte de asta am vazut armageddon. Rusinos de prost. L-au salvat efectele si atmosfera : 5.00
    Armageddon a fost facut pentru mase, sa fie atinse la pipotzica.

Am vazut ieri Scorpion King, 6/10. O poveste despre un luptator care cucereste tot ce-i sta in cale, pina cind se gaseste "the one" care i se opune. Nimic special la film..Conan the barbarian style putin mai retusat sa nu fie chiar asa penibil.
    Tim

14. Back To Top | #34
    Am vazut azi pe PROTV un film, Devils Child ce mi-a amintit oarecum de Devils Advocate. Tinand cont ca nu avea o distributie grozava, ca sa nu zic ca nu auzisem aproape de nimeni de acolo, si aceia in roluri secundare, tinand cont ca ideea era destul de bine transpusa ii acord un 7. Pentru un film "domestic" IMO e o nota foarte buna.
    Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

15. Back To Top | #35
    "Beavis and Butt-Head do America" un film superb de animatie, de mult nu am mai ras asa copios, 9.2
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

16. Back To Top | #36
    Originally posted by MagicB
    &quot;Beavis and Butt-Head do America&quot; un film superb de animatie, de mult nu am mai ras asa copios, 9.2
    Mda, si eu l-am vazut acum ceva vreme. Dar am o obiectie. Prima parte a filmului e superba, superfun. A doua insa m-a dezamagit. Adica doza de umor scade incredibil de mult. Deci nota pentru prima parte 10, pentru a doua 6. Per total 8

17. Back To Top | #37
    care e prima si care e a doua parte, ca eu aveam intr-un singur fisier, deci cum le delimitezi?
    "putin dar temeinic"

C.F. Gauss

18. Back To Top | #38
    Pericol Public May's Avatar
    Ultimul film pe care l-am vazut e "Amelie"...l-am vazut ieri si revad secvente chiar acum, ca se uita fratele meu pe celalalt calculator...mi se pare foarte dragut, adica ma uit a doua oara fara sa-mi displaca
    'Cos man made the gun
    Man shapes the son

19. Back To Top | #39
    Registered User Virtual_Fighter's Avatar
    Not another teen movie umor american scarbos dar care mie personal imi place.Oricum anumite faze cam trase de par nota 8
    My soul is black as the moonless sky
    So please just leave and let me Die
    For i have been your faithful knight
    In death have you returned my pride

20. Back To Top | #40
    natural born killers. super film, niciodata nu am putut sa-l vad tot.
    A inceput cam haotic cu imagini razna si fara prea multa noima, dar dupa partea cu indianul a devenit excelent.
    9.5, pentru ca unele pearti nu au fost tocmai bine realizate la inceputul filmului, si in loc sa fiu prins de jocul de imagini, m-a pierdut. Adica de inteles am inteles, dar au fost cam plictisitoare.
    Un film super, cu un soundtrack super, cohen parca s-a nascut pentru filmul asta

9.5
    >>>>>>>>> FOTO <<<<<<<<<

1.  
Page 2 of 2185 FirstFirst 1234512521025021002 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks