Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2138 of 2140 FirstFirst ... 11381638203820882128213521362137213821392140 LastLast
Results 42,741 to 42,760 of 42794

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #42741
    Registered User Flame's Avatar
    Quote Originally Posted by c6t9 View Post
    The great wall (cred) - decor și costume de 10. Chiar am crezut că va fi epic. Personaje cu potențial, complet irosite, însă buba majoră a fost scenariul sub orice critică de prost gândit. Chiar nu pot înțelege cum ajung astfel de scenarii să primească OK. Care este secretul? Mare păcat. Numai pentru costumele alea și desfășurarea de forțe, i-aș da o notă mare. Povestea e ratată integral. Absolut nimic salvabil din ea.
    e starship troopers cu chineji

2. Back To Top | #42742
    uninstitutionalized sociopath Nicky_Santoro's Avatar
    Why Him? (2016) - IMDb --> 5/10 --> Nu m-a dat pe spate deloc, e genul ala de film la care daca te uiti la trailer, vezi prectic toate cele 3 sau 4 glume bune. In rest, nu cred ca am ras la vreo gluma.
    I just stare at my desk, but it looks like I'm working. I do that for probably another hour after lunch too, I'd say in a given week I probably only do about fifteen minutes of real, actual, work. - Office Space -

Playstation Network ID - PULIX82

3. Back To Top | #42743
    Registered User RAN's Avatar
    Beauty and the Beast 5/10 - daca nu aveti altceva mai bun de vazut, merge.

4. Back To Top | #42744
    Registered User
    I, Daniel Blake > 8. E un film bun, in majoritatea timpului. Are o scena care m-a cutremurat. Pana in acel punct povestea e intriganta si spusa cu british humor, chiar daca e una trista. Insa din acel punct tristetea preia fraiele, la un pas de disperare. E totusi un film britanic, asa ca nu ajungem acolo. Povestea lui Daniel Blake e buna, chiar daca un pic exagerata.

Elle > 7. Un film de Paul Verhoeven, destul de oky. Intriga e un pic stupida, dar realizarea e buna. Oarecum aiurea scenele alea cu creatia jocului online, sau ce masa era. Nu vad cum oroarea aia putea vreodata sa fie un succes de sarbatorit

5. Back To Top | #42745
    Quote Originally Posted by Flame View Post
    e starship troopers cu chineji
    Parcă și ăla a fost mai profund.

6. Back To Top | #42746
    Registered User ciocanul's Avatar
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    Beauty and the Beast 5/10 - daca nu aveti altceva mai bun de vazut, merge.
    Fii serios. Daca nu ai fete de 10-14 ani carora nu le e rusine sa mearga cu tata la film e ok sa te sacrifici. Altfel nu ai ce cauta la cinema...
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

7. Back To Top | #42747
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    patriots day 5/10 nu a fost cine stie ce, putin dramatism, buni actori dar cam degeaba; si john goodman chiar a dat jos atatea kile?

8. Back To Top | #42748

10
    "Fury" n-are nici o treaba pe langa asta.
    Last edited by jet li; 20-03-2017 at 21:14.
    "It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
    Aristotle

9. Back To Top | #42749
    Vengeance: A Love Story (2017) - IMDb In ultima vreme fac confuzie intre Steven Seagal si Cage, au ajuns amandoi la fel, filme de duzina, acting cam meh. Straight to dvd, sau bluray ca ne-am modernizat. Un 4 catre 5 din partea mea pentru un film de la care oricum nu aveam asteptari. De la Face Off, Matchstick Men, Lord Of War si altele la filme d'astea de 3 lei. Nu stiu ce s-a intamplat cu el ca nu era un actor chiar asa de rau.

10. Back To Top | #42750
    Registered User RAN's Avatar
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Fii serios. Daca nu ai fete de 10-14 ani carora nu le e rusine sa mearga cu tata la film e ok sa te sacrifici. Altfel nu ai ce cauta la cinema...
    Sau ai copii prea mici sa mearga singuri, ca doar nu crezi ca de buna voie am ales sa merg la asa ceva

11. Back To Top | #42751
    Quote Originally Posted by nosferat View Post
    Vengeance: A Love Story (2017) - IMDb In ultima vreme fac confuzie intre Steven Seagal si Cage, au ajuns amandoi la fel, filme de duzina, acting cam meh. Straight to dvd, sau bluray ca ne-am modernizat. Un 4 catre 5 din partea mea pentru un film de la care oricum nu aveam asteptari. De la Face Off, Matchstick Men, Lord Of War si altele la filme d'astea de 3 lei. Nu stiu ce s-a intamplat cu el ca nu era un actor chiar asa de rau.
    Cage a falimentat si de 5 ani accepta orice porcarie de scenariu in goana dupa bani .

Nu am vazut Fury,dar White Tiger mi se pare un film mediocru,in special datorita celei de-a doua jumatati din film ( scenariu fantezist in care Fat Frumos aka T-34-85 se ridica din pamant de la calcaie si il baga pe zmeul Tiger pana la brau si tot asa ) . Film de razboi foarte realist mi s-a parut Stalingrad,ala facut de germani - Stalingrad (1993) - IMDb .

12. Back To Top | #42752
    Yep. E dator milioane. Te-ar face să crezi că ar fi motiv de un film bun și să scape dintr-un foc, nu?

13. Back To Top | #42753
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Kate in leather, blood wars: 3/10. Parca totusi i-as da un pct pt constumul ala de piele
    “It seems like people don’t actually want democracy anymore, they want a dictator who agrees with them.”

14. Back To Top | #42754
    Quote Originally Posted by jet li View Post

10
    "Fury" n-are nici o treaba pe langa asta.
    Du-te ba de aici cu prostia ta de film. Nu zic ca Fury e cine stie ce ... dar asta ... sa fim seriosi. Cred ca si lui Sergiu Nicolaescu ii iesea ceva mai bun.
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

15. Back To Top | #42755
    Numai? Bad boy you...

Rogue one... O piesă în puzzle-ul Star Wars. Micuța Felicity Jones s-a descurcat binișor. Poate ușor inexpresivă. E destul de evident că este un film al fanilor (și sunt într-o oarecare măsură, eu și cu BB-8 ne-am uitat). Am văzut și avalanșa de produse promoționale care a urmat filmului. Asta e. Aș vrea să văd ceva nou totuși, ceva inteligent. E ok genul ăsta de abordare în seria animată, însă pentru marele ecran... La naiba, chiar și seria animată are uneori episoade mai bune. Desigur e la ani lumină față de Force awakens. Ăla aproape că a fost parodie. 6-7.

16. Back To Top | #42756
    Registered User IonutGhionea's Avatar
    Recomand:
    Brimstone 7/10: Brimstone (2016) - IMDb
    As Far as My Feet Will Carry Me 8/10: Pina unde ma vor duce picioarele (2001) - IMDb
    I work for the Government. I'm a teacher.

17. Back To Top | #42757
    Quote Originally Posted by Hideyoshi View Post
    Du-te ba de aici cu prostia ta de film. Nu zic ca Fury e cine stie ce ... dar asta ... sa fim seriosi. Cred ca si lui Sergiu Nicolaescu ii iesea ceva mai bun.
    daca tot vrea cu rusi si razboi macar sa recomande si el unul mai bun gen 9 rota (2005) - IMDb (9/10)
    Last edited by Capcaunu; 21-03-2017 at 05:17.

18. Back To Top | #42758
    Registered User
    Lion > 6. Incepe promitator dar apoi se transforma intr-o reclama la Google Earth si sfarseste in "Surprize, surprize". Muuuult prea lung pentru ce e.

19. Back To Top | #42759
    Quote Originally Posted by Capcaunu View Post
    daca tot vrea cu rusi si razboi macar sa recomande si el unul mai bun gen 9 rota (2005) - IMDb (9/10)
    Asta da ... bun. A ... si mai e unul, tot cu tancuri, tot despre rusi ... dar cu 5 clase peste ala cu tigrul alb. Respectiv The Beast of War (1988) - IMDb
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

20. Back To Top | #42760
    Registered User
    Collateral Beauty > pana mea de nota. Filmul asta e devastator de trist. E un fel de p0rn. Sigur, nu e singurul, nu e cel mai. Dar mi-a fwtut ziua intr-un fel in care pur si simplu n-aveam nevoie. Prin urmare apreciez de 10 ori mai mult un efort sincer de a stoarce niste zambete gen Why Him decat arta asta a tristetii. Will Smith nu e la prima teapa de genul asta, a mai facut unul (Seven Pounds) tot asa, smulgator de lacrimi de-a-n-pulea.
    Si nu, n-am inteles nimic despre ce "collateral beauty" e vorba in tragedii (de a-ti pierde copilul, in cazul asta). Da' ma rog, filmul o arde optimist pe final. Ne-a crutat totusi de niste scene horror, ramane totusi un pic de delicatetze dupa el.

1.  
Page 2138 of 2140 FirstFirst ... 11381638203820882128213521362137213821392140 LastLast

Bookmarks

Bookmarks