Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2157 of 2208 FirstFirst ... 11571657205721072147215421552156215721582159216021672207 ... LastLast
Results 43,121 to 43,140 of 44148

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #43121
    Registered User
    Nu am vazut Wonder Woman si nu intentionez, dar poate cineva sa-mi explice ce e cu costumatia aia ridicola a femeii minune?

2. Back To Top | #43122
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    Nu conteaza cat de ridicol e costumul cat timp se vad chiloteii, asa e la moda acum cat de cat ascuns si plin filmul de flashuri ( fan service intelegi ? ), bine ca nu au mers pe varianta fara fustita cum era in comics.
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

3. Back To Top | #43123
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by whitecat View Post
    Nu am vazut Wonder Woman si nu intentionez, dar poate cineva sa-mi explice ce e cu costumatia aia ridicola a femeii minune?
    http://www.dccomics.com/sites/defaul...5.22423561.jpg

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

4. Back To Top | #43124
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Warmachine - 7,5/10.

Initial mi s-a parut absurd, exagerat, sarcastic atunci cand nu trebuie. Si am vrut sa-l opresc. Vazut tot pana la urma, terminat cu un sentiment de wtf si parca suna cunoscuta treaba asta. Apoi am vazut ca e inspirat din fapte reale. Da, viata bate filmul.

@Rajin - Cum adica, nu i se vad chilotii?!

5. Back To Top | #43125
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    Se vad cand culege flori.
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

6. Back To Top | #43126
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Wonder Woman culege flori in filmul asta? Cu lasso-ul, sper.

7. Back To Top | #43127
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    War Machine: 4/10. Ma asteptam la MULT mai mult.

Relativ la WW: cred ca e cel mai reusit costum din ce vad la Raziel. ...
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

8. Back To Top | #43128
    Registered User Kh`Ru3l's Avatar
    Femeia minune - un 7ish binemeritat. În cartea mea, mult mai bun (entertaining?) decât GotG2 sau dr. Strange. E posibil, totuși, ca nota să fi fost influențată de actrita foarte frumoasă. Însă, dacă la o saptamană după vizionare, filmul e încă proaspăt în memorie, cred ca e de bine.
    ..(\/)
    .( ' ' )
    *(")(") Im a Bunny! Hop Hop Hop!!

9. Back To Top | #43129
    Registered User
    Filmul e proaspat in minte sau femeia

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

10. Back To Top | #43130
    Registered User Kh`Ru3l's Avatar
    Greu de spus!
    ..(\/)
    .( ' ' )
    *(")(") Im a Bunny! Hop Hop Hop!!

11. Back To Top | #43131
    Moderator Ivan's Avatar
    T2 Trainspotting bun, cam de 7.

Se simte ca nu a existat material de la Irvine Welsh dar nu s-a facut nimeni de ras.
    Actorii au imbatranit decent dar Begbie mi s-a parut ca are ocazional alura de bunic cumsecade. Senzatia dispare imediat ce deschide gura

Nu la fel de bun ca primul dar mi-a placut mai mult decat ecranizarea dupa Filth. Daca vorbim de opera lui Welsh.

12. Back To Top | #43132
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Alien: Covenant. Nota 6/10. Multumesc Doamne ca a fost 2d. Filmul e un ghiveci al celorlalte filme din serie. Un SF decent, insa previzibil si mai ales predictibil finalul. Minusuri. Au aparut din senin si niste actori retarzi din comedii de 2 lei, gen James Franco si Danny Mcbride (m-am uitat pe imdb sa vad cum il cheama). Nu inteleg de ce nu l-au bagat si pe Seth Rogen. Poate in urmatorul. Au facut praf povestea din Prometheus, la fel si pe miss E. Shaw. Au facut praf povestea civilizatiei superioare. Nu au explicat inca faza cu space jockeyul ce apare in primul Alien. Da ok e unul din rasa superioara dar parca in primul alien din space jockey iesise un balos de alien. In fine. Poate imi scapa mie ceva.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

13. Back To Top | #43133
    Registered User cashonly's Avatar
    Nu este acelasi Space Jockey, nu este aceiasi planeta. Poate vom vedea legatura in Alien: Awakening ce va avea actiunea intre Prometheus si Covenant sau poate vom vedea deznodamantul in Alien-ul dintre Covenant si Alien 1979.
    "Give a man a beer, he'll waste an hour. Teach a man to brew, and he'll waste a lifetime."

14. Back To Top | #43134
    Registered User BMF's Avatar
    Wonder Woman 1/10. Puteau să aleagă și ei o actriță pentru un rol de femeie tapana, ceva cur, craci, țâțe. Au pus în schimb o leșinată de zici că a ținut 3 regimuri in paralel, ăștia deformează sistemele de valori referitoare la sănătatea umană sau caracteristicile sexuale secundare ale unui individ sănătos dpdv endocrinologic, cu care femeia nu are multe în comun. În rest filmul putea fi la fel cu orice alta actriță, e mermelit din efecte speciale și nu din interpretare, actingul e zero, un fel de Transformers cu personaje umane. Mie mi s-a părut cel mai lung clip publicitar cu si pentru Gal Gadot, mergea mai bine până și Nicki Minaj.
    Q: Cine e mama lui Adrian Copilul Minune?
    Last edited by BMF; 07-06-2017 at 00:43.
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

15. Back To Top | #43135
    Registered User Wolfe's Avatar
    U mad? Tipa e super buna.
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

16. Back To Top | #43136
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    E single sau căsătorita ?

Poate..... o combinam, daca tot nu le are cu actoria. Poate le are cu gospodaria
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

17. Back To Top | #43137
    Registered User slicker's Avatar
    Doctor Strange, un frumos 7.5 , spectaculos, de la Avatar nu am mai vazut asa un 3d superb.In sfarsit o ecranizare marvel care nu este imbecila, bun si finalul, amuzant, bine jucat.

Mai vrem!

18. Back To Top | #43138
    Quote Originally Posted by Wolfe View Post
    U mad? Tipa e super buna.
    Este, nimeni nu contesta asta, dar nu e singurul care a criticat castingul lui Gadot.

Probabil ca multi ar fi preferat o actriță mai solida ca Gina Carano

http://celebmafia.com/wp-content/upl...inkwater_1.jpg

19. Back To Top | #43139
    Registered User BMF's Avatar
    Banzay, excelenta alternativa pt rol. Gadot merge fara nici o problema pe alte roluri, nu îi detest talentul, dar ffs e ca și cum l-ar fi pus pe Will Ferrell sa joace pe Superman. Nu da bine in cadru, vorbim aici de Wonder Woman și nu de Tess D'Uberville. Bring the cougars on!
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

20. Back To Top | #43140
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    Banzay, excelenta alternativa pt rol. Gadot merge fara nici o problema pe alte roluri, nu îi detest talentul, dar ffs e ca și cum l-ar fi pus pe Will Ferrell sa joace pe Superman. Nu da bine in cadru, vorbim aici de Wonder Woman și nu de Tess D'Uberville. Bring the cougars on!
    Like Ronda Rousey?

Ultimul film vazut-ronda-rousey.jpg
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

1.  
Page 2157 of 2208 FirstFirst ... 11571657205721072147215421552156215721582159216021672207 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks