Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2178 of 2179 FirstFirst ... 1178167820782128216821752176217721782179 LastLast
Results 43,541 to 43,560 of 43577

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #43541
    Registered User ciocanul's Avatar
    Nu fii scartar, du-te si dezamageste-te frumos. La biblioteca Valerian sigur va fi mult mai trist si va avea multa critica negativa pt ca daca iei efectele vizuale care in cinema(in special IMAX) se vad mai bine nu mai ramane mai nimic din film. True story.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

2. Back To Top | #43542
    Nick anterior: Sychostone Darthstone's Avatar
    Ghost in the Shell 8/10
    Nici nu stiam ce asteptari sa am de la film, lasand la o parte materialul sursa, m-a impresionat. Are un feeling aparte, coloana sonora dementiala iar atmosfera mai dark. Oarecum pot sa adaug faptul ca filmul avea ceva similaritati cu Blade Runner si Deus Ex combinate, poate doar mie mi s-a parut si cred ca asta e un factor care m-a facut sa imi placa mai mult. Poate ca Scarlett nu era cea mai potrivita pentru rol, dar e ok; poate m-am saturat eu sa o tot vad cum bate pe toata lumea.

3. Back To Top | #43543
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Atomic Blonde: Agenta sub acoperire (2017) - IMDb
    Ii dau un 8/10
    (+) Coregrafie si scene de actiune beton. Asa ar trebui sa arate un Bond, un John Wick, o atentie, o maslina. Numai faze de actiune din apropiere, isi dau ca surdul in toba frumos: fara zburatori, fara faze de rahat, tavalit aiurea pe jos, kung fu penibil, gloante nesfarsite, costume antiglont si alte mizerii recente. Actorii au jucat bine: Charlize Theron e milfa bad ass si parca reia putin din Mad Max. Sofia Boutella - IMDb nu se mai usuca aici ca mumie si face rol bunicel.
    Atentie totala la detalii: de la imbracaminte la decoruri, totul e din 89 cand cade zidul Berlinului. Muzica te unge daca esti mai dinozaur.
    (-) Un pic intortocheat aiurea scenariul si povestea, inceputul merge cam lent.
    Daca sunteti mai grizonati, mai chei, mai burtosi, mai Nokia2000 mergeti. Daca sunteti mai tinerei eu zic ca nu o sa va placa.
    Subscriu la ce a zis ciocanul, filmul e foarte bun iar muzica la inaltime Ultimul film vazut8 si din partea mea!

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Back To Top | #43544
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by meganic View Post
    vreau sa ma duc sa vad valerian
    Du-te, cu ocazia asta ii mai scade media si ajuti o gramada de lume sa economiseasca banii si timpul.
    No man was ever wise by chance.

5. Back To Top | #43545
    Registered User Winter Knight's Avatar
    Transformers: The Last Knight 6/10

Decent pentru un film TF. Daca ai vazut unul atunci stii la ce sa te astepti. Mi-a placut mult mai mult fata de Age of Extinction, si sunt interesat in continuare dupa acel final in desert. M-am simtit obosit la final, are o tenta foarte rapida. Conversatie in viteza urmata de o scena de actiune grabita si tot asa.

6. Back To Top | #43546
    Nick anterior: Sychostone Darthstone's Avatar
    Pai n-au timp de pierdut cu conversatii. 99% explozii si efecte speciale. In afara de primul Transformers, restul sunt mizerii. Ce-i drept nici nu m-am mai uitat la altele dupa ce am vizionat al 2lea film. Nu de alta, dar tin la IQ-ul meu.

7. Back To Top | #43547
    Quote Originally Posted by Flat View Post
    problema e cand devin centrul actiunii, deja nu mai e ok sa gravitezi un film in jurul ideii de gay
    De ce? Sa zicem ca procentul de gay in viata reala este de 1%, si un 1% din filme au un gay ca personaj principal. Ti se pare ok? Tie ti se pare absurd UN film, daca era 1% deja se termina smecheria...
    Clap clap !

8. Back To Top | #43548
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    shin gojira 7/10 rebootul godzilla de la japonezi, bun si interesant, amuzant pe alocuri datorita stilului cum e facut si pt ca actorii japonezi parca sunt niste roboti )

9. Back To Top | #43549
    Registered User
    Wolf Warrior 2 - 8,5/10 Film de actiune/drama in stil chinezesc, excelent. Daca reusesc in viitor sa mai elimine cateva clisee specifice lor, ar putea scoate inca unul si mai bun. Exceptand partea de actiune, filmul reda destul de bine situatia din tarile africane cuprinse de "revolutie" si politicile internationale legate de situatia de acolo.

"Earlier this week (see below) it had surpassed Stephen Chow’s The Mermaid to become the biggest movie ever in the PROC. With Friday’s (dollar) grosses included, it is No. 6 on the all-time charts for the highest gross in a single territory, surpassing The Dark Knight‘s North American take of $535M."(deadline.com)

10. Back To Top | #43550
    Shot Caller 8/10

In ton cu restu', foarte bun film, mi-a placut si finalu', a fost perfect.
    Nu stiu daca asa e in realitate cu prizonierii "grei", dar decat sa stai in cusca aia o ora pe zi, si singura ta plimbare sa fie 50 de metri, de la cladire pana la cusca, mai bine mort.

11. Back To Top | #43551
    Nick anterior: Keeper_Gismo gismo's Avatar
    In temnita intunecata creata cu truda si sudoare de loialii mei supusi
    Quote Originally Posted by hector_cuper View Post
    Shot Caller 8/10

In ton cu restu', foarte bun film, mi-a placut si finalu', a fost perfect.
    Nu stiu daca asa e in realitate cu prizonierii "grei", dar decat sa stai in cusca aia o ora pe zi, si singura ta plimbare sa fie 50 de metri, de la cladire pana la cusca, mai bine mort.
    Iti recomand sa revizionezi finalul. Spune clar care a fost motivarea sa.

12. Back To Top | #43552
    Eu am inteles foarte bine care a fost motivatia lui, dar ideea este, daca si in realitate, ai o ora de recreere, tot intr-o cusca, si n-ai pentru cine sa "rabzi", mai bine iti tai venele.

The mummy 6/10

Am ras chiar bine la inceput, Alex Kurtzman a invatat ceva de la Bay, cum sa filmeze de jos sa faca actorii sa para mai cool, glumitele de la inceput, tot in stilul transformers, excelente, apoi apare mumia si se cam duce totu' pe rapa, la fel ca in transformers, cand apar robotii, Cruise sta bine la delivery, Les Grossman, make it happen.

13. Back To Top | #43553
    Moderator Ivan's Avatar
    Die Fälscher, foarte bun, 8.

Povestea operatiunii Bernhardt - falsificarea bancnotelor britanice si americane de catre nazisti, executata de prizonieri evrei.
    Fiind germano-austriac nu e cu actori cunoscuti, ceea ce mi-a placut pentru ca nu te distrage de la poveste.
    Si desfasurandu-se in principal in lagarul de concentrare de la Sachsenhausen e plin de dileme morale. Supravietuirea it's a bitch.

Merita vazut.
    No man was ever wise by chance.

14. Back To Top | #43554
    the mist 2007
    prima vizionare, daca va vine a crede. bunicel, chiar bun pe alocuri. mi-a placut de omuletul cu pistolul, chiar trebuia sa existe si un personaj asa.. cred ca-i primul chelios mic curajos, a true mensch.
    mda, finalul fu tragic - nu aveau loc de ales, altfel nu ramanea decat o aventura cu monstrii. care nu fura infricosatori...sigur, ca la toate filmele cu cgi din trecut, trebuie refacut acel shitty cgi! daca angajau practicals, acum vedeam un semi-clasic.
    7.5/10
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

15. Back To Top | #43555
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    gardienii galaxiei: 5/10. nu mai e cum fu.
    “The first lesson of economics is scarcity: there is never enough of anything to fully satisfy all those who want it. The first lesson of politics is to disregard the first lesson of economics.”

16. Back To Top | #43556
    Registered User spawn2012's Avatar
    The Girl Next Door (2007) - IMDb
    7.5/10
    Nu stiam de el , insa e bun , bazat pe o poveste reala.

17. Back To Top | #43557
    Nick anterior: party_man
    Poate sunt putin off...ieri butonand la TV am dat peste SW Rogue One pe HBO, am vazut filmul la cinema, nu vreau sa comentez despre el, ce m-a impresionat negativ e ca au dublat filmul...pe langa faptul ca e departe de valoarea celorlalte SW, dublarea l-a facut odios...

18. Back To Top | #43558
    Registered User Raziel01's Avatar
    Guardians of the Galaxy Vol.2 - 5/10 O pierdere totala de timp. Plot stupid, glume seci, actiune de dragul de a fi, etc., dar ce conteaza, criticii mai ca-l fac o capodopera.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

19. Back To Top | #43559
    Sine qua non diablo81's Avatar
    Quote Originally Posted by game_store View Post
    Poate sunt putin off...ieri butonand la TV am dat peste SW Rogue One pe HBO, am vazut filmul la cinema, nu vreau sa comentez despre el, ce m-a impresionat negativ e ca au dublat filmul...pe langa faptul ca e departe de valoarea celorlalte SW, dublarea l-a facut odios...
    Groaznic. Si nici macar nu aveau audio original ca optiune. Sper ca nu asta e viitorul.

20. Back To Top | #43560
    Registered User bizkitul's Avatar
    Bai cat de prost a fost GotG 2 Si cand te gandesti ca primul chiar a fost bunut. 4/10
    I sense a troll in search of answers!

1.  
Page 2178 of 2179 FirstFirst ... 1178167820782128216821752176217721782179 LastLast

Bookmarks

Bookmarks