Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2179 of 2179 FirstFirst ... 117916792079212921692176217721782179
Results 43,561 to 43,576 of 43576

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #43561
    Registered User sorin147's Avatar
    Kill Switch - 9/10. Fucking Half Life! Restul nu mai conteaza.
    "De ce a trebuit sa devenim puncte, cand nefiind eram TOTUL?" (N. Stanescu) (021)220.05.39 0726.11.69.31 ~~~ Intel Core 2 Duo E7500 ~ Scythe Ninja Plus ~ ASUS P5P43TD PRO ~ Kingmax 2*2Gb DDR1600 ~ Radeon R6670 ~ Maxtor 250Gb ~ on-board sound ~ home made case v2.0 ~ Chieftec 410W ~ ASUS DVD-RW ~ TCM Wireless Multimedia Keyboard ~ Microsoft 1.1A Optical Mouse ~ LG 1919S LCD 19" ~ Myria MY001B 19"

2. Back To Top | #43562
    Registered User RAN's Avatar
    Right. N-a fost rau, dar nu de 9. Hai, un 6 acolo, 7 pentru referinte

Ultimul film vazut-vlcsnap-2017-08-15-23h59m18s377.png

3. Back To Top | #43563
    Quote Originally Posted by bizkitul View Post
    Bai cat de prost a fost GotG 2 Si cand te gandesti ca primul chiar a fost bunut. 4/10
    si pe mine m-a dezamagit cum ceva cat de cat armonios si echilibrat a devenit o caricatura. pare un produs pentru copii, dar copii bagati la brainwashing. imediat niste personaje cu potential bogat se invarteau printre scene confuze. in loc de libertatea ce o inspira primul, asta bate apa in piua cu "valori" gen familie si dragalasenie.. exact bullshitul disney de care s-a distins primul.

conspiracy 2001
    yup, nu stiu de ce ma atrage, o fi uniformele, o fi stilul in care seful preia conferinta si da ordine, o fi ca prima oara vezi niste criminali portretizati (sau mai degraba interpretati) ca fiind si fiinte umane. nu stiu ce dracu merge la fimul asta - pe care l-am criticat din atatea unghiuri..de la tonul prea "englez" si teatral, la acuratete, inflorituri si momente ridicole - dar merge.
    este atmosfera tacuta si judecata in grup, seamana cu 12 angry men. 8/10.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

4. Back To Top | #43564
    Registered User
    Guardians of The Galaxy Vol. 2 > 8 > bun, muzica ramane de nota 10, plotul e cu oarece substrat (cautarea tatalui, bla-bla), mi-a placut.

The Emoji Movie > 7. Ma asteptam la o catastrofa dupa nota de pe IMDB, dar e decent. Cateva analogii funny, intelege si bunica cum e cu apps-urile si emoji-urile. Kinderii stiu de mult

5. Back To Top | #43565
    Registered User spawn2012's Avatar
    daca vede cineva Annabelle 2 , o parere please ! ( pana in ora 21:00 )
    daca nu revin eu cu una maine

6. Back To Top | #43566
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Guardians of The Galaxy Vol. 2 > 8 > bun, muzica ramane de nota 10, plotul e cu oarece substrat (cautarea tatalui, bla-bla), mi-a placut.
    hah substratul cu bla bla e substratul meu preferat
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

7. Back To Top | #43567
    Registered User
    King Arthur - 5/10 - pentru muzica si peisaje; nu prea mi-a placut story-line-ul si e pacat, ar fi avut potential la cum a început si ce bani au avut de efecte; l-am vazut în doua episoade

Beauty and the Beast - 6/10 - am tot vrut sa îl închid fiind un muzical, dar e foarte fain vizual; l-am vazut pâna la sfârsit, evident cu derularile de rigoare peste momentele muzicale mai lungi

Masterminds - 6/10 - un film cu idioti (si e inspirit din fapte reale!), dar m-a facut sa râd (fata de alte asa-zise comedii de acum) la cât de penibile erau unele faze )
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

8. Back To Top | #43568
    uninstitutionalized sociopath Nicky_Santoro's Avatar
    Cam dur ai fost cu King Arthur totusi. Din punctul meu de vedere, nu este un film de nota 5. Dar .... na, fiecare cu gusturile lui.
    I just stare at my desk, but it looks like I'm working. I do that for probably another hour after lunch too, I'd say in a given week I probably only do about fifteen minutes of real, actual, work. - Office Space -

Playstation Network ID - PULIX82

9. Back To Top | #43569
    Registered User spawn2012's Avatar
    Annabelle 2 (2017) - IMDb
    5.5/10
    Am zis ca revin...
    Poveste mega simpla si rapida.
    Ceva tra-la-la pentru inceput , insa nu foarte plictisitor.
    Dracul ...refacut a nu stiu cata oara dupa Insidious ... serios ?
    Nici macar o faza cu adevarat horror , doar cateva scene ajutate de sunet , sa para creepy.
    Finalul mega cretin ...

10. Back To Top | #43570
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    A vazut cineva The Dark Tower? Il astept de vreo 10 ani, de cand se tot chinuie sa il inceapa/faca. Cu opriri si schimbari de casting pana la Idris Elba si McConaughey. Ma bate gandul sa ma duc maine seara.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

11. Back To Top | #43571
    Registered User
    Gantz: O (2016) - 8/10 - Nu sunt familiarizat cu universul manga din spate, dar pentru mine a fost destul de distractiv, și foarte, foarte bine făcut, voiam sa îl spicuiesc initial, dar m-a prins din prima de la început pâna la sfârsit

E un fel de Cube în stil japonez, cu tenta de RIPD

Un adolescent moare după ce a încercat să salveze pe cineva care a fost atacat cu un cuțit în metrou. Se trezește într-o cameră mică cu o echipa care se lupta cu tot felul de monstrii, care tocmai a piedut un membru. Totul e ca un joc, dirijat de o sfera neagra aflata în acea camera. Un membru al echipei explică faptul că, în trecut, fiecare a murit și s-a trezit în acea cameră. Toate persoanele sunt ulterior obligate să lupte împotriva monștrilor care apar in diverse orase ale Japoniei. Brusc începe urmatoarea misiune si noul membru e obligat sa intre si el in joc.
    Chiar daca e un film de actiune, pura actiune, are rasturnari de situatie destul de multe în stil manga/japonez (mor personaje pozitive etc ).

Animația este uimitoare, una dintre cele mai bune pe care le-am văzut de-a lungul timpului. Luptele sunt realizate foarte bine, capturarea mișcării este impresionantă.
    Totul este extrem de fluid.
    Este atât de bun încât am avut adesea impresia ca urmaresc actorii live. Expresiile faciale sunt aproape de perfectiune, până la ochii strălucitori, care dau acestor personaje animate strălucirea vieții care lipsește adesea în animația asiatică CGI.
    Fără îndoială acest film va fi o referință pentru viitoarele producții de acest tip.
    Cred ca nu am fost atât de entuziasmat din 2001, de la Final Fantasy - The Spirits Within.
    Monstrii sunt foarte creativi.
    Mi-a placut cum au fost create Reika Shimohira si Anzu Yamasaki, mi-era dor de genul asta de caractere manga (he he he), nu mi s-au parut sânii exagerati în film
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

12. Back To Top | #43572
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Andrew View Post
    A vazut cineva The Dark Tower? Il astept de vreo 10 ani, de cand se tot chinuie sa il inceapa/faca. Cu opriri si schimbari de casting pana la Idris Elba si McConaughey. Ma bate gandul sa ma duc maine seara.
    Daca il astepti de zece ani, banii mei sunt ca o sa fie o dezamagire. Ca mai toate ecranizarile.

Daca poti sa-l vezi detasat, da-i o sansa si spune-mi si mie.

13. Back To Top | #43573
    JA
    Quote Originally Posted by Sir Andrew View Post
    Am fost eu la el, la 4DX. panarama de film. Si eu aveam asteptari dar e slab. M'au tinut treaz scaunele si efectele alea nebune . (Pistolarul ala e un fel de Chuck Norris) . Vreo 2 glumite cu , Coca Cola si cam atat imi aduc aminte.

14. Back To Top | #43574
    Registered User
    Quote Originally Posted by Monier View Post
    hah substratul cu bla bla e substratul meu preferat
    some unspoken thing or better...

15. Back To Top | #43575
    Quote Originally Posted by cangri View Post
    Shotcaller - 8/10 - interesanta ideologia tipului, ce era si unde a ajuns
    Multumesc omule pentru recomandare. Cel mai bun film vazut pe anul asta!

9/10
    Ignorance is Bliss...

16. Back To Top | #43576
    Quote Originally Posted by kvarq View Post
    Gantz: O (2016) - 8/10 - Nu sunt familiarizat cu universul manga din spate, dar pentru mine a fost destul de distractiv, și foarte, foarte bine făcut, voiam sa îl spicuiesc initial, dar m-a prins din prima de la început pâna la sfârsit

E un fel de Cube în stil japonez, cu tenta de RIPD

Un adolescent moare după ce a încercat să salveze pe cineva care a fost atacat cu un cuțit în metrou. Se trezește într-o cameră mică cu o echipa care se lupta cu tot felul de monstrii, care tocmai a piedut un membru. Totul e ca un joc, dirijat de o sfera neagra aflata în acea camera. Un membru al echipei explică faptul că, în trecut, fiecare a murit și s-a trezit în acea cameră. Toate persoanele sunt ulterior obligate să lupte împotriva monștrilor care apar in diverse orase ale Japoniei. Brusc începe urmatoarea misiune si noul membru e obligat sa intre si el in joc.
    Chiar daca e un film de actiune, pura actiune, are rasturnari de situatie destul de multe în stil manga/japonez (mor personaje pozitive etc ).

Animația este uimitoare, una dintre cele mai bune pe care le-am văzut de-a lungul timpului. Luptele sunt realizate foarte bine, capturarea mișcării este impresionantă.
    Totul este extrem de fluid.
    Este atât de bun încât am avut adesea impresia ca urmaresc actorii live. Expresiile faciale sunt aproape de perfectiune, până la ochii strălucitori, care dau acestor personaje animate strălucirea vieții care lipsește adesea în animația asiatică CGI.
    Fără îndoială acest film va fi o referință pentru viitoarele producții de acest tip.
    Cred ca nu am fost atât de entuziasmat din 2001, de la Final Fantasy - The Spirits Within.
    Monstrii sunt foarte creativi.
    Mi-a placut cum au fost create Reika Shimohira si Anzu Yamasaki, mi-era dor de genul asta de caractere manga (he he he), nu mi s-au parut sânii exagerati în film
    Nu știu exact de ce au simțit nevoia să refacă filmul. Să te uiți la alea din 2010/2011. Sunt puțin diferite. Sânii mari sunt în primul film.

1.  
Page 2179 of 2179 FirstFirst ... 117916792079212921692176217721782179

Bookmarks

Bookmarks