Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2180 of 2185 FirstFirst ... 118016802080213021702177217821792180218121822183 ... LastLast
Results 43,581 to 43,600 of 43692

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #43581
    Registered User razvan_u's Avatar
    Foarte bun Shot Caller

Multumesc colegului pentru recomandare.

Cred ca merge si o continuare.

2. Back To Top | #43582
    Registered User
    Guardians of the Galaxy vol. 2 - 4/10. Film pt copii idioti. Iar muzica, OK buna, dar... nimic original. Macar nu am dat banii pe el, si sunt mindru de asta. Sunt filme pt care merita sa dau banii la cinema sunt filme la care imi pare rau si de timpul pierdut.

3. Back To Top | #43583
    the dark tower - 1/10

dafuq was that. probabil unul dintre cele mai proaste filme pe care le-am vazut in ultimii ani... saracii actori, ce scenariu au avut la dispozitie!

PSA: nu mergeti la the dark tower!

my2c
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

4. Back To Top | #43584
    Quote Originally Posted by razvan_u View Post
    Foarte bun Shot Caller

Subscriu, mi s-a parut opera de arta fata de ce am vazut anul asta la cinema.
    Jaime isi intra bine in rol, iar twist-ul din final chiar e tare
    Si da, si eu cred ca ar merge si continuare.

5. Back To Top | #43585
    uninstitutionalized sociopath Nicky_Santoro's Avatar
    Guardians of the Galaxy Vol.2 - 6/10 --> hai ca nu a fost chiar atat de prost. Recunosc, nu a fost cine stie ce, dar a avut umor. Batista a fost foarte funny, mai funny ca in primul. Subscriu si pentru muzica, foarte ok.
    I just stare at my desk, but it looks like I'm working. I do that for probably another hour after lunch too, I'd say in a given week I probably only do about fifteen minutes of real, actual, work. - Office Space -

Playstation Network ID - PULIX82

6. Back To Top | #43586
    Megalomaniac's Avatar
    Quote Originally Posted by gothera View Post
    Subscriu, mi s-a parut opera de arta fata de ce am vazut anul asta la cinema.
    Jaime isi intra bine in rol, iar twist-ul din final chiar e tare
    Si da, si eu cred ca ar merge si continuare.
    Cred ca vrei prea mult de la el, nu e despre aia (i.e. nu necesita continuare)
    Totusi o intrebare, ca sa aiba o noima:

la genul ala de bulau pentru vehicular manslaughter? Ca altfel - desi spectaculoasa ca poveste - nu prea are sens transformarea omului...
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

7. Back To Top | #43587
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Atomic Blonde: Agenta sub acoperire (2017) - IMDb
    Ii dau un 8/10
    (+) Coregrafie si scene de actiune beton. Asa ar trebui sa arate un Bond, un John Wick, o atentie, o maslina. Numai faze de actiune din apropiere, isi dau ca surdul in toba frumos: fara zburatori, fara faze de rahat, tavalit aiurea pe jos, kung fu penibil, gloante nesfarsite, costume antiglont si alte mizerii recente. Actorii au jucat bine: Charlize Theron e milfa bad ass si parca reia putin din Mad Max. Sofia Boutella - IMDb nu se mai usuca aici ca mumie si face rol bunicel.
    Atentie totala la detalii: de la imbracaminte la decoruri, totul e din 89 cand cade zidul Berlinului. Muzica te unge daca esti mai dinozaur.
    (-) Un pic intortocheat aiurea scenariul si povestea, inceputul merge cam lent.
    Daca sunteti mai grizonati, mai chei, mai burtosi, mai Nokia2000 mergeti. Daca sunteti mai tinerei eu zic ca nu o sa va placa.
    Daca nu citeam review-ul asta nu ma duceam sa-l vad

Ii dau un 8, f bun filmul avand in vedere ce gunoaie scoate Hollywood-ul pe banda rulanta

8. Back To Top | #43588
    CBLT Cobalt's Avatar
    Quote Originally Posted by razvan_u View Post
    Foarte bun Shot Caller

+1

kill switch 7/10 - decent. half life references la greu
    Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa

9. Back To Top | #43589
    O recomandare pt. toti cei carora le-a placut:
    Shot Caller
    acelasi regizor, Ric Roman Waugh, a mai scos in trecut si capodopera asta:
    Felon
    In caz ca nu stiati de el, sau nu l-ati vazut, incercati-l, nu veti regreta.
    Este aproape un sequel la Shot Caller.

10. Back To Top | #43590
    Registered User
    Kill Switch (2017) - 4/10 Un film "ieftin" de tot. Inceput de doi lei, continut plin de exagerari si situatii penibile, sfarsit jenant. Ideea cu scenele de tip "first person view" e complet neinspirata si oboseste privirea proportional cu dimensiunea ecranului.

11. Back To Top | #43591
    Ceva fin, apropo de filme cu actori faimoși. O să mă uit la Inconceivable. Sunt curios.

Armed response, unde Snipes nu știe nici el ce face, e de 0. Filmul a fost foarte slab și haotic.

Pe de altă parte Banderas a mișcat în Security. Are aproape 60 de ani. Clișee, dar oricum puse unul lângă celălalt, nu se compară. Ar merita un 5 chiar pentru că a dat liber la morți.
    http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...f6df78e4da.jpg

12. Back To Top | #43592
    Registered User
    Shot Caller - 7.5/10 - foarte bun scenariu, actorii au jucat chiar bine, a fost bine inchegat, probabil foarte mare contributie are si regizorul, poate ar fi fost mai binevenita o progresie liniara, dar per global chiar a fost ok.

Ninja Turtles (2014) - 6.5/10 - înca un remake la filmele din anii '90 (care nu prea mi-au placut, imi placeau mai mult desenele animate pe atunci);
    Fata de filmele vechi, testoasele sunt realizate destul de ok, poate putin prea multe accesorii, desi au aerul ala de facebook generation, vor sa fie amuzanti dar nu prea le iese, replicile seamana ca la cele din reclame, de fapt multe reclame pe fata in acest film.
    Destul de ok introducerea lui Shredder si cum au aparut testoasele si Splinter; din anumite puncte de vedere a fost ok Megan Fox pentru rolul lui April (desi nu cred ca alegerea ei e inspirata ca sa fie de lunga durata pentru sequels - face scandal cu regizorii, se degradeaza repede, probleme în familie etc)

Ninja Turtles: Out of the Shadows (2016) - 5/10 - mi s-a parut mult mai slab ca cel din 2014, l-am vazut in vreo 4-5 episoade...
    Daca in primul film a aratat ceva mai bine, aici la doi ani diferenta se vede ca a palit mult Megan Fox, s-a degradat cam repede, in schimb caracterul nu prea mai are treaba cu presa acum
    Partea buna e ca au aparut Rocksteady & Bebop (foarte bine realizati si felul cum au aparut chiar a fost ok), Krang, din pacate au schimbat masina clasica a testoaselor, au inlocuit-o cu una de gunoi mai hi-tech...
    Iar Amell ar fi ramas mai bine în Arrow, nu prea le are in filme :P
    Glumele testoaselor din ce in ce mai slabe, Splinter a fost aproape neglijat.

Exact ca la StarWars, unde villain nu mai au aproape deloc acele parti dark (motivatia lui Shredder, aici vrea doar sa faca bani parca etc), ma asteptam sa insiste mai mult pe Splinter, per global am fost cam dezamagit, ma asteptam la ceva mai mult
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

13. Back To Top | #43593
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    baywatch 2017 3/10 nu sunt prea multe de spus, dupa introul de 5 minute cu the rock dand high five cu toti de pe plaja va dati seama ce capodopera urmeaza )

14. Back To Top | #43594
    Registered User IonutGhionea's Avatar
    What Happened to Monday (2017) Seven Sisters (2017) - IMDb
    Merita vazut fiindca are o idee interesanta, e bine realizat, insa e foarte putin plauzibil.
    Ca nota as da un 6.5/10 din cauza unor situatii fara noima. Nu comentez ca as face spoiler.

The wall (2017) The Wall (2017) - IMDb
    O povestioara de actiune tesuta pe tema razboiului din Irak (tema deja incepe sa ma scoata din sarite, sunt tot mai multe filme cu teme legate de acest razboi, cu eroi americani si...in fine)
    Filmul e destul de static si previzibil, cei doi sniperi nu par a fi cine stie ce profesionisti. In plus, cind esti impuscat de 2-3 ori nu mai faci atita figuratie.
    Ca nota, hm, 5/10.
    I work for the Government. I'm a teacher.

15. Back To Top | #43595
    Registered User
    Baywatch > 6.5 > it is what it is. Glumele cu Zac sunt funny, casting-ul e ok, scenariul mega-stupid. Atat de stupid incat se iau singuri in gluma. Dar e Baywatch, it's all good man

16. Back To Top | #43596
    Registered User The Sheriff's Avatar
    The hitman's bodyguard - 7.5 / 10

Ryan Reynolds joaca relativ ok desi pare un pic mai plictisit fata de cum era in Deadpool. Samuel L Jackson in schimb il ia peste picior la fiecare ocazie, si parca ca omul chiar s-a distrat facand filmul. Impreuna au o chimie destul de buna, ce face experienta placuta.

Plusuri:

+ cei doi actori chiar au o chimie buna pe ecran, in special dupa primele 20 de minute caci pana atunci pareau ca au nevoie de un pic de dezmortire
    + nu toate glumele sunt in trailer
    + muzica - regizorul de sunet cred ca a avut mana libera la distractie alegand niste piese "la misto" cu scenele, dar potrivirea a fost pe gustul meu (ex: Spider Bait - Black betty pt o scena de urmariri cu masina).
    + limbaj f colorat

Minusuri:
    - actrita principala e plata in ceea ce priveste emotiile
    - sunt cateva scene de umplutura care nu cred ca-si aveau rostul.
    DCS:16.02.11
    ACC&OUV: 13.09.11
    INT:07.09.13
    INV:17.03.14

17. Back To Top | #43597
    Registered User
    Quote Originally Posted by Sir Dracu View Post
    baywatch 2017 3/10 nu sunt prea multe de spus, dupa introul de 5 minute cu the rock dand high five cu toti de pe plaja va dati seama ce capodopera urmeaza )
    ai uitat sa zici dialogul de început:
    - Tu esti Batman?
    La care The Rock raspunde:
    - Sigur, amice. Doar ca mai mare.

Dupa o sticla de Teacher's (nu am gasit Jack seara asta) filmul merge uns
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

18. Back To Top | #43598
    Registered User
    Wakefiled 2017 0/10.

19. Back To Top | #43599
    Nick anterior: Sychostone Darthstone's Avatar
    Annabelle Creation 6/10
    E ok, nu-i cine stie ce dar nici slab. E bun de vizionat daca reusesti sa treci peste inceputul lent dar nu incat sa dai banii pe el la cinema. Pentru mine a fost predictiv, poate si din cauza ca filmele horror nu au cum sa ma mai surprinda, tocmai de asta le evit. Exceptie face clasicul Alien, ala ori de cate ori il vad ma ingrozeste, poate datorita faptului ca "In space no one can hear you scream".

20. Back To Top | #43600
    made in romania Laur's Avatar
    Quote Originally Posted by The Sheriff View Post
    The hitman's bodyguard

Minusuri:
    - actrita principala e plata in ceea ce priveste emotiile
    E Electra din Defenders.

1.  
Page 2180 of 2185 FirstFirst ... 118016802080213021702177217821792180218121822183 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks