Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2181 of 2185 FirstFirst ... 118116812081213121712178217921802181218221832184 ... LastLast
Results 43,601 to 43,620 of 43692

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #43601
    Registered User
    Quote Originally Posted by kvarq View Post
    ai uitat sa zici dialogul de început:
    - Tu esti Batman?
    La care The Rock raspunde:
    - Sigur, amice. Doar ca mai mare.

Dupa o sticla de Teacher's (nu am gasit Jack seara asta) filmul merge uns
    I take that back, dupa vreo 20 min l-am oprit, am preferat sa ma mai joc ceva Assassin's Creed
    Azi l-am terminat în cateva reprize (cumva am avut o încapatânare sa-l termin, desi glumele erau mediocre tare, femeile nu cine stie ce, actiunea meh...).
    Nota finala: 3/10 - si ce pacat, era junk TV curat serialul =))
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

2. Back To Top | #43602
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    seria die hard - revazuta a nu stiu cata oara, inafara de ultimul celelalte raman in continuare niste pct de referinta pt filmele de actiune; ultimul din pacate e un film de duzina "direct pe dvd", totusi pt urmatorul care se vrea a fi reboot din ce se zvoneste am sperante fiindca va reveni wiseman ca regizor

3. Back To Top | #43603
    Registered User
    Chiar ca ce vremuri...
    D-aia nu a jucat Bruce Willis în Titanic

Am revazut Predator 2. Damn, that was a good shit
    L-am vazut de câteva ori pe VHS în 1990 când a aparut
    Never gets old.
    8/10

edit:
    Vad ca la noi nu cred ca apare în cinema re-editarea T2 (a muncit ceva Cameron la el).
    L-am revazut totusi pe BluRay
    One of the greatest Sci-Fi of all time
    9/10
    Last edited by kvarq; 26-08-2017 at 11:12.
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

4. Back To Top | #43604
    Death Note 2017 - 7/10

Death Note (2017) - IMDb

Light Turner, a bright student, stumbles across a mystical notebook that has the power to kill any person whose name he writes in it.
    Netflix face filme tot mai bune si mai interesante, evident, habar nu am despre anime'ul japonez pe care este bazata povestea, si nici nu ma intereseaza, desenele animate, filmele de animatie, comics, anime... sunt bune...daca ai 12 ani, pentru mine personal, I don't give a fuck

Death Note | Official Trailer [HD] | Netflix - YouTube

Nu inteleg nici nota mica de pe imdb, probabil anime nerds trag un film interesant in jos.

5. Back To Top | #43605
    fuck sake, e artistic si nu serial?

pare awesome din trailer! e foarte rar ca un film facut dupa un anime sa aibe succes la public, nu ai cum sa nu il compari cu originalul si ala l-ai vazut primul, ala ti-e preferat...

Quote Originally Posted by hector_cuper View Post
    desenele animate, filmele de animatie, comics, anime... sunt bune...daca ai 12 ani...

...anime nerds trag un film interesant in jos.
    shots fired.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

6. Back To Top | #43606
    Registered User Raziel01's Avatar
    Daca si Death Note pare awesome din trailer...

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

7. Back To Top | #43607
    stop following me, ew.

8. Back To Top | #43608
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Death Note e cam la nivelul unui Final Destination dar mai bine jucat. Cred ca un 5/10 e ok
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

9. Back To Top | #43609
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Duuuuude. Final Destination a fost miez.

10. Back To Top | #43610
    Tocmai ce l-am vazut si eu pe netflix acum. Fucking dolby vision for the win!! Mc pt recomandare dude!

E ok, nu e awesome, cum parea din trailer... O sa am ceva cosmaruri cu demonu' ala, cumva mi-l imaginez pe raziel ca arata asa, cand vine pe forumuri si incearca sa make sense cand face bashing.

Death note 6/10. Pare un pilot pt o serie de minim 10 episoade, unde ar fi avut loc pt detalii ca in original.

11. Back To Top | #43611
    Moderator Ivan's Avatar
    Dezamagitor Death Note de pe Netflix.

desenele animate, filmele de animatie, comics, anime... sunt bune...daca ai 12 ani, pentru mine personal, I don't give a fuck
    Poti incerca Death Note original, e la ani lumina in fata astuia.

12. Back To Top | #43612
    uninstitutionalized sociopath Nicky_Santoro's Avatar
    All eyez on me - 7/10 --> viata lui 2Pac.

Mi-a placut foarte mult actorul care l-a interpretat pe 2Pac, asemanarea este foarte mare. Am fost fan, mi-a placut mult, adolescenta ... dar parca I-a lipsit sarea si piperul, nu stiu de ce. Imi este cam greu sa pun degetul. A lipsit de exemplu si piesa 'I ain't mad at cha' ... nimic n-a zis de ea. In sfarsit, merita un 7.

Ca incheiere, cum spunea si Chris Rock --> Serviciile Secrete pot sa asculte orice convorbire si sa citeasca orice faci tu pe telefon, calculator si sa stie unde esti, dar in mijlocul Las Vegasului, cu sute de oameni in jur, nu au putut sa isi dea seama CINE l-a impuscat pe 2PAC??? Cati martori va mai trebuie??
    I just stare at my desk, but it looks like I'm working. I do that for probably another hour after lunch too, I'd say in a given week I probably only do about fifteen minutes of real, actual, work. - Office Space -

Playstation Network ID - PULIX82

13. Back To Top | #43613
    martorii nu sunt asa reliable in procese, nu se pune asa mare pret pt ca de multe ori isi aduc aminte gresit sau o perioada de 5 minute li s-a parut 20 si asa mai departe

si nu, n-a fost chiar in crema Vegasului (Strip) Google Maps.
    si asa sunt zone destul de shady si pe acolo, de ex parcarea subtarena de la Caesar s... later edit, cred ca trebuia sa caut si numarul strazii... ma rog

si era 1996 ffs, tin minte ca eram la liceu si si-a luat un coleg motorola de avea o antena cat China
    Last edited by Capcaunu; 28-08-2017 at 10:10.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

14. Back To Top | #43614
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    The Hitman's Bodyguard. Nota 7/10. Pretty good. Samuel L. Jackson si Green Lantern in actiune.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

15. Back To Top | #43615
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by hector_cuper View Post

Nu inteleg nici nota mica de pe imdb, probabil anime nerds trag un film interesant in jos.
    Ia-ti nevasta, pune Grave of the Fireflies. Daca la final nu ai sa vii sa te milogesti aici dupa alte anime-uri, imi arunc PC-ul pe geam.

16. Back To Top | #43616
    trebuie sa reconosc ca ma satisface wonder woman. - pana acum - sunt pe la scena cu grenada speciala. ceva imi spune ca se infunda pe final ori devine mai putin interesant.
    desi nu se distinge decat prin normalitate (poveste liniara dar pentru oameni mari, lipsit de excese si umor idiot, fara 'meta'), ii dau deja 7 de incurajare. fara explozia de actiune din intriga primea 5.5
    LE oh man, deja se infunda..scena cu sniperul e slaba.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

17. Back To Top | #43617
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Ia-ti nevasta, pune Grave of the Fireflies. Daca la final nu ai sa vii sa te milogesti aici dupa alte anime-uri, imi arunc PC-ul pe geam.
    pe geam -ul gros cu care-i acoperita masa de lemn masiv dar moale din sufragerie.

asa deci despre wonder woman, am ramas cu sentimentul ca de data asta au nimerit-o in zona de acceptabil. creditul merge la femeia regizor cu talentul sa croiasca relatia dintre protagonisti, per total a ramas cat de cat cu picioarele pe pamant.

hitman's bodyguard.
    o multitudine de "faze" "fite" si "action" intinse ca margarina ieftina pe mancarea de spital.
    era nevoie de calorii (zero entertainment atm, poate cea mai proasta perioada din anul 2017), dar mai pune acolo un mar, un strugure sa clatesc dintii de imbacseala deja vu.
    5/10
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

18. Back To Top | #43618
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Nevasta vecinului se pune ?

Wonder Woman - 5/10

Cel mai slab film DC din ultimii ani.
    Din nou, nu inteleg nota mare de pe imdb, nu e cu nimic peste MOS, BVS, SS...ABS, Clima bizonica...ups, am deviat, e chiar mult mai slab, mi s-a parut boring AF.
    Nu imi place cum incepe, nu imi place cum se termina, oamenii astia nu vor sa inteleaga ca daca esti super femeie, super barbat, nu trebuie sa zbori, se poate face totul mai "grounded", I miss Nolan....
    Scenele de pe final au fost copy paste la sfarsitu' lui BVS, CGI peste CGI, aceleasi filtre portocalii adaugate in post editing, nu intelegi nimic, nu stii cine pocneste pe cine, multe clisee, prea multa propaganda "women power", ma indoiesc ca in Londra ~ 1940, femeile erau date la o parte in halu' ala, poate in 1840 o fi fost asa, cred ca au gresit secolu'.

Singuru' lucru care mi-a placut e diva, se potriveste perfect ca WW, inalta si slaba, hot AF.

Hitman's bodyguard - 4/10

Traiasca Netflix Japonia, cu ocazia asta l-am vazut in timp ce rula in cinematografe, sper ca asta e viitorul, mai ales daca se tin Apple de cuvant, nu mai arunc banii pe cinematograf sa vad toate porcariile.

Am ras de 2 ori la motherfucker, in rest, nu mersi, plus ca mi s-a parut foarte ieftin, a dracu' filtre.

19. Back To Top | #43619
    Money Never Sleeps kenzoR's Avatar
    It Comes at Night - 2/10

Oribil, nu recomand absolut nimanui.

20. Back To Top | #43620
    Registered User
    Wonder Woman - 2/10
    L-am abandonat la min 29, dupa o a doua tentativa de a-l vedea (nu descarcasem nimic nou si nu aveam nimic in background la pizza :P).
    Evreica aia în rolul principal care toti zic ca e bunaciune nu mi s-a parut deloc hot, iar accentual ala al ei e oribil, adica merge în Don't mess with Zohan, dar nu prea e potrivit intr-un film DC.
    Plus ca mi s-a luat de filme d-astea all germans are evil & shit.
    De altfel toti maharii aia pe filme de la Hollywood - Mayer, Warner & shit sunt niste jidani care zeci de ani au facut filme de astea, de lumea chiar crede dudele astea.
    Spune o minciuna de mai multe ori si lumea va crede ca e adevar.
    Asta e, istoria e scrisa de invingatori.

1.  
Page 2181 of 2185 FirstFirst ... 118116812081213121712178217921802181218221832184 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks