Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2183 of 2185 FirstFirst ... 11831683208321332173218021812182218321842185 LastLast
Results 43,641 to 43,660 of 43694

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #43641
    Moderator Ivan's Avatar
    ^ il suspectez ca e inspirat dupa personajul War din Good Omens (Pratchett/Gaiman).

2. Back To Top | #43642
    gaiman? stiu numele. graphic novel, vasazica am imagine deci nu-i necesar sa citesc ceva ...google images here we go.. a! e o fata roscata. nu se potriveste. sigur, ca idee putem merge pana inapoi la ares si restul - List of war deities - Wikipedia

din roscatele focoase conflictuale, o aleg pe asuka. asuka langley soryu! Neon Genesis Evangelion: Asuka meets Rei Scene - YouTube
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

3. Back To Top | #43643
    Registered User Kidu's Avatar
    Quote Originally Posted by Monier View Post
    nu cred ca fu vorba de personaje, decat din alta parte.

hai sa spun cum a fost totul:
    "voi doi veti juca deadpool si nick fury. o sa va cheme altfel, dar asta vrem."
    ....
    nu sunt de acord, te fura imaginea si cam atat, nici dialogurile si nici atitudinea lor nu este asemanatoare. Comparabila da, dar nu asemanatoare. Sau, ciudat, as asemana mai mult pe Darius Kincaid cu Deadpool.

4. Back To Top | #43644
    ce daca nu esti de acord?
    reynolds a jucat dintotdeauna deadpool! e un fel de comedian.. ia uite-l Ryan Reynolds & Conan Star In “The Notebook 2” - CONAN on TBS - YouTube
    daca ti se pare ca se confunda unul cu altul, e pentru ca-s frati de cruce interschimbabili.. asa se face orice buddy cop.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

5. Back To Top | #43645
    Moderator Ivan's Avatar
    gaiman? stiu numele. graphic novel, vasazica am imagine deci nu-i necesar sa citesc ceva
    Ai nimerit doar prima parte. Good Omens e carte clasica, fara poze.

6. Back To Top | #43646
    Quote Originally Posted by Ivan View Post
    Ai nimerit doar prima parte. Good Omens e carte clasica, fara poze.
    da, a fost nimereala clara...
    am presupus constient ca-i graphic novel, pentru ca puteau asemana fizic!
    si ce sa vezi, nu au nimic in comun.
    ah forget it

acum ca am aflat ce citesti, incearca si evangelion.
    --------

shadow world. e o pledoarie unde idelie raman suspendate ori neterminate. chiar si asa, ca opinion piece, merita vazut. 6,5/10
    cum ati fi suspectat, acum e vremea filmelor cu mercenari si negustori de razboi, va tin la curent.

LE, done!

Air America
    are un loc special ca una din putinele comedii cu aeronave. ramane distractiv si aventuros, desi face misto de un avion drag mie, mai confortabil decat vechiul an-2.. pilatus porter zboara fantastic datorita aripii cu profil special, dar astia rad de el pentru ca-i facut de elvetieni!
    singura critica, in rest filmul pare mai realist si mai lipit de lumea 70s vietnam (decat o productie gen we were soldiers), desi apartine clar aceluiasi mare grup de buddy cop film tipic 90s.
    9/10
    Last edited by Monier; 10-09-2017 at 11:08.
    nip it in the bud

7. Back To Top | #43647
    JA
    IT (2017) - IMDb 8/10

Nu,n`am citit cartea . Atmosfera de nota 10,spooky . Au fost putine momente moarte .Cred ca daca eram de varsta copiilor din film,ma speriam ca lumea. Au fost 2-3 faze la care am tresarit si ceva faze funny . Merita vazut
    . nick anterior : ionutzhihi

8. Back To Top | #43648
    Transformers asta ultimul - 2/10. De ce 2? ... pai simplu ... 3 mi se pare cam mult.
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

9. Back To Top | #43649
    Registered User pontiacu's Avatar

Air America
    are un loc special ca una din putinele comedii cu aeronave
    Vezi si American Made. Eu ii dau 8/10. Probabil Tom Cruise s-a distrat de minune pilotand avioanele din film.

10. Back To Top | #43650
    Moderator Ivan's Avatar
    am presupus constient ca-i graphic novel, pentru ca puteau asemana fizic!
    si ce sa vezi, nu au nimic in comun.
    Pardon?

ah forget it
    Ah.

11. Back To Top | #43651
    ^si eu care credeam ca ai ceva de zis.

dupa lord of war urmeaza sa vad bbc storyville 2014 arms dealer the notorious mr bout, bazat pe acelasi om real.
    nu o fetita fictiva LMAO

legion of brothers, un documentar din 2017 despre niste berete verzi facand minuni prin afganistan.
    nu stiu cine* si de ce exista, dar porcaria asta propagandistica face ca american sniper sa para deja mai veridic.
    2/10. nu vreau sa vad soldati fericiti dintr-un razboi esuat.

*ah, produs de cnn. k, i was duped.

LE, multumesc pontiacu, am o fereastra azi la 16:30 in alea mici.. cinema city.
    Last edited by Monier; 11-09-2017 at 09:46.
    nip it in the bud

12. Back To Top | #43652
    Megalomaniac's Avatar
    IT - wow, si Stranger Things, si IT remake intr-un an de zile...
    #murițibăhapsânilor

5/10
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

13. Back To Top | #43653

Transformers - The last knight : 3 - Am impresia ca astia au facut prima data roboteii, scenele de "actiune" si CGI-ul si numai pe urma s-au apucat sa faca scenariul si dialogurile. Altfel nu imi explic cum au putut scoate un asemenea film. Vreau inapoi timpul pierdut!
    Last edited by Ransom; 11-09-2017 at 11:29.
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!
    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?" - Muad'Dib

14. Back To Top | #43654
    Intraspecies predator Clopotel's Avatar
    Mie in The last knight "mi-a placut" cum vesmintele domnitei se schimba de la o scena la alta, fara nici un fel de logica.

15. Back To Top | #43655
    King Arthur si ultimul Pirat din Caraibe - decente amandoua ... de un 6.5/10 asa. Daca la asta cu pirati era clara reteta dinainte ... la King Arthur nu m-am asteptat la abordarea asta gen lotr ... dar nu m-a deranjat prea tare.
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

16. Back To Top | #43656
    IT la 4dx 9/10
    atmosfera, personaje si poveste. singurul lucru pentru care ii scad un punct e CGI-ul, as fi preferat animatronix.
    abia astept capitolul 2

17. Back To Top | #43657
    Miss Sloane-8, un pic greu de digerat dar mi-a placut.

Sent from my iPhone using Tapatalk

18. Back To Top | #43658
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Shot caller. Cam 7.5. Jaimie e decent in rol. Putin cam slow dar cel putin se foloseste de asta pt a crea tensiune.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

19. Back To Top | #43659
    Registered User
    Renegades (2017) 4+1=5/10 Punctul respectiv in plus e pentru rolul lui J.K. Simmons.

20. Back To Top | #43660
    Nick anterior: Lewis.Orne meganic's Avatar
    atomic blonde 5/10 - putem sa vorbim despre cat de bine arata ciarliz la 42? fantastica aratare. in rest, minte de rupe ciocanul. zicea ca ciarliz convinge cand incinge racheti de-i asculta cu urechea. nu am putut sa-mi scot din cap tot filmul, din cauza recenziei lui, senzatia ca daca-i dau o bastarca in chipul ala frumos zboara la impaturit boxeri si sosete in camera din fund, plangand inabusit. fara misoginism, restecp, gen madam curie, femei doctor, astronauti, cosmos.

1.  
Page 2183 of 2185 FirstFirst ... 11831683208321332173218021812182218321842185 LastLast

Bookmarks

Bookmarks