Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2184 of 2185 FirstFirst ... 1184168420842134217421812182218321842185 LastLast
Results 43,661 to 43,680 of 43692

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #43661
    The driver. Ăla din '78. Prima remarcă, posibil stupidă, Isabelle tânără... 62 acum.
    Ok, trecând peste asta, mi-a plăcut mai mult decât Baby driver. Are atmosferă, are ritm, are neașteptat. 9.

Baby driver. 2017. Mi-a plăcut secvența cu muzica, pe care parțial Edgar Wright a folosit-o cu Mint Royale
    Într-un mod ciudat însă, muzica a fost mai bine integrată în Drive (2011). Acolo mi-au rămas melodiile și secvențele mult mai bine definite după atâția ani (pfff, de fapt mi-e greu să cred că a fost 2011). Acțiunea este bine executată, poate puțin prea mecanică. N-am înțeles hype-ul cu Subaru. Mai mult, mașina a fost vândută la un preț foarte mare după. Mi-aș fi dorit puțin back story la personajele importante. Îi dau un 7.

Transformers 2017. Rubbish! Va mai exista altul? Cred că a murit tot ce putea da filmul asta imediat după primul, acum 10 ani.

Pirații din Caraibe 2017. Digerabil. Fun fact. În film apare și Paul McCartney la 74 de ani... Altceva mai interesant n-am ce spune. Doar că sunt șanse mari să mai facă încă unul. În rest, este la fel ca toate cele de până acum. E simpatic nenea vrabie, ce să-i faci.

The land. 2016. Povestea e simplă, clasică. Finalul îl salvează foarte mult. 6.

2. Back To Top | #43662
    Registered User Merlin's Avatar
    Quote Originally Posted by ionuuutz View Post
    IT (2017) - IMDb 8/10

Nu,n`am citit cartea . Atmosfera de nota 10,spooky . Au fost putine momente moarte .Cred ca daca eram de varsta copiilor din film,ma speriam ca lumea. Au fost 2-3 faze la care am tresarit si ceva faze funny . Merita vazut
    Cam rezonez cu ce ai scris tu, insa il notez cu un nota 7/10 si atmosfera cam de 8 sincer ... poate in 4dx sa fie altfel, totusi ...
    Ipad mini 4 impecabil cu garantie -> http://forum.computergames.ro/225-no...l#post49107265

3. Back To Top | #43663
    Quote Originally Posted by c6t9 View Post
    The driver. Ăla din '78. Prima remarcă, posibil stupidă, Isabelle tânără... 62 acum.
    Ok, trecând peste asta, mi-a plăcut mai mult decât Baby driver. Are atmosferă, are ritm, are neașteptat. 9.
    numai cand citesc titlul si am pofta sa-l revad! este inspirat din ceva francez, scris si regizat de walter hill. steve mcqueen aka mr bullit himself a refuzat rolul pentru ca juca prea des la volan, imagineaza-ti. daca stau si ma gandesc, mi-ar fi greu sa nu urmaresc orice din anii 70 pentru ca mai toate merita atentie.. in plus, gasesti un manunchi de capodopere intr-ale car chases.
    am sa-l revad cu the getaway '72, are scenariul scris de acelasi.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

4. Back To Top | #43664
    Registered User
    Baby Driver - 6.5/10
    Primele 6 minute le-am urmarit de multe ori pe youtube fiind disponibile de ceva timp ca promo, si recunosc ca aveam mari asteptari de la film la felul în care incepe.
    Clar are o nota de originalitate fata de alte filme de actiune, dar din când în când undeva ceva se pierde, ca un ac care sare pe pick-up, sincer ma asteptam la ceva mult mai fluid, avea potential.

Kevin Spacey... Ma surprinde de fiecare data. Are un talent incredibil, sa poata transmite cat de creepy e sub calmul ala.
    In general nu-mi plac astea latino, dar Eiza Gonzales chiar a fost cool in film :P
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

5. Back To Top | #43665
    Nick anterior: WCg BMF's Avatar
    IT: 9/10, sper ca nimeni din sala nu intelegea romaneste ca si eu si prietena am bagat o tona de p*li si m*i la morti si sfinti la o mare parte din faze, incepand de la prima

in care fratelui cel mic ii este retezata mana si se taraste fara ea pe jos
    . Efecte speciale misto, scary la fel ca primul, mintile bolnave din spatele filmului merita toate aplauzele. Nu imi plac filmele cu copii, dar astia au fost f buni ca si acting. Am taiat un punct pt ca filmul e un remake, dar f bun. Astept partea a doua.
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

6. Back To Top | #43666
    i don't know what the fuck is wrong with this world, but it's going bonkers..

privesc the house, apreciez corect ca fu bunicel; apoi sunt curios, oare cum accepta "comunitatea" acest produs evident inbunatatit fata de cele dinainte (neighbours, alea cu tina fey..)
    si ce sa vezi, netul rage de ura si desconsiderare. e ca si cum indiferent de partile pozitive, rahatii asteapta primul moment cringe, numai ca sa rupa vadul in scuipaturi si injuraturi.
    6/10

am inceput this thing of ours - ghici cat are pe imdb: 5. desi e un B de toata isprava, din 35 minute vazute nici nu pot gasi un defect fatal.
    serios, netul asta e oficial nebun. 7/10
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

7. Back To Top | #43667
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    Pirates of the Caribbean 2017 - 1/10

Ma chinui de la ora 12 sa ma uit la el. Pur si simplu a ajuns o mizerie, Johnny Depp e penibil, nici nu mai stie ce rol are, vorbeste mai mult ca The Hatter. Sper sa fie ultimul film din serie si ultimul film al lui Depp.
    "People will read again."

8. Back To Top | #43668
    the eagle has landed
    un adevarat deliciu! inca o data germanii sunt jucati englezeste, cu o simpatie pasnica de rara frumusete. de remarcat ce range avea sutherland numai daca te uitii la rolurile de razboi.
    10
    nip it in the bud

9. Back To Top | #43669
    Registered User spawn2012's Avatar
    Transformers: Ultimul cavaler (2017) - IMDb
    4/10
    Am reusit sa-l vad ...e fecal si ma opresc aici.
    In urmatorul sunt absolut sigur ca va fi un robot Mickey Mouse si ... Wahlber o sa fie ajutat de un sugar.
    NEEEEXT !

10. Back To Top | #43670
    Moderator Ivan's Avatar
    Transformers ultimul, nu ii pot da nota pentru ca am vazut 10 minute din el.
    Sub orice critica, ca sa fiu exact.

Four Brothers (2005), nota 6.5, un pic peste decent. Cateva scene fortate, in rest destul de solid.
    Personajul negativ destul de bun fara sa recurga la istericale (vezi Kylo Ren) dar construit ieftin pe alocuri (vezi scena de la restaurant sau cea de la masa de poker). In mod surprinzator nu toti cei "buni" ajung la ultima statie.

11. Back To Top | #43671
    Nick anterior: mom Hayabusa's Avatar
    SI pe mine m-a pacalit nota de pe imdb la Atomic Blonde: o porcarie sinistra!
    Time is on my side

12. Back To Top | #43672
    Nick anterior: party_man
    As avea o propunere, ce-ati zice ca, daca tot se fac notari ale filmelor, sa fie data si varsta celor ce noteaza?

13. Back To Top | #43673
    Moderator Ivan's Avatar
    Precum si nivelul de educatie, un scurt istoric al familiei si un test fulger de cultura generala.

14. Back To Top | #43674
    Registered User korby's Avatar
    Nu uitaţi grupa sanguină şi nr. la încălţăminte.
    Înrolează-te azi în echipa de traforaj viteză!

15. Back To Top | #43675
    Eu as vrea sa stiu inaltimea, greutatea si nivelul de studii de arte martiale, plus locatia, sa stiu daca ma poate bate daca-l injur cand nu-i de acord cu opinia mea despre un film sau altul.

Acum on-topic, in acest weekend am vazut si eu Transformers si Piratii lu' Johnny Depp si poate oi fi eu mai tanar la suflet, dar mi-au placut. Robotii raman o slabiciune de-a mea, iar piratii au fost la fel ca celelalte parti, nici mai bune nici mai proaste, iar Javier Bardem a facut o treaba buna ca antagonist. As zice 7/10 pentru pirati si 5/10 pentru transformeri, care in afara de roboti a fost intradevar cam gol.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

16. Back To Top | #43676
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    Javier mi s-a parut la fel de in plus ca si in Skyfall, nu stiu de ce, ca e prea (re)cunoscut, ca are capul mare, dunno. Iar piratii chiar mi-au placut primele trei, apoi a devenit telenovela, cashgrab, no substance.

Offtopic - chiar nimanui nu-i pasa de cat de greu se misca forumul? E inuman sa stai 2 minute in 2017 ca sa vezi daca s-a postat ceva, sa deschizi inca 3 taburi ca sa te asiguri ca nu postezi de 7 ori.
    Last edited by vlad_heretic; 19-09-2017 at 09:50.

17. Back To Top | #43677
    Quote Originally Posted by Cosmin_C View Post
    Acum on-topic, in acest weekend am vazut si eu Transformers si Piratii lu' Johnny Depp si poate oi fi eu mai tanar la suflet, dar mi-au placut. Robotii raman o slabiciune de-a mea, iar piratii au fost la fel ca celelalte parti, nici mai bune nici mai proaste, iar Javier Bardem a facut o treaba buna ca antagonist. As zice 7/10 pentru pirati si 5/10 pentru transformeri, care in afara de roboti a fost intradevar cam gol.
    transformerii ultimul cavaler
    ce s-a intamplat cu "spectacolul vizual"? productia magnifica, efectele impresionante? cat dublu standard, cata ipocrizie. cand vine de la cameron si are meduze, oameni pisica si x dragalasenii, atunci e bun. cand are roboti cu sabii si alte jucarii pentru baieti, atunci nu.
    stiam la ce sa ma astept, "thin plot" and all. adevarat, multe elemente n-au mers.. le pot reduce la doua:
    marky mark - n-are ce cauta, e un batran nesuferit. nu-i loc de el printre roboti.
    nu exista build up. fiecare robot trebuie introdus intr-un mod atractiv. fiecare pas in poveste trebuie anuntat si pregatit asa cum se face in orice basm, ca sa stii ce se intampla. fiecare scena trebuie sa urce pe spatele celei dinainte.
    inca o data: nu se cladeste pe logica interna, adica nu-i constructie ori compozitie. scenariul trebuia aerisit bine, robotii in prim plan, unele scene scurtate, altele lungite. the last knight nu-i cristalizat, nu-i polarizat pe ideile-motor. cine anunta ca pamantul va fi distrus, un rahat de pe scaun? ..come on. cine il salveaza, marky mark, noua megan? scoasa armata, scos hannibal, taie la greu dialogul si vorbeste cu imagini. fa razboi cu robotii, pune-i sa se bata ca la fotbalul american. bay a renuntat si la orice forma de localizare, adica nu stii pozitia, astia nu se urmaresc, n-au radare, nu percepi distantele.. dificil de urmarit.
    as fi incercat numai cu roboti, fara cei trei-patru oameni. taie regina mama, taie dinozaurii - sau foloseste-i altfel, calariti de robotii cavaleri. taie copilul enervant, elimina orice tipaturi si one-linere, fa-i sa vorbeasca in versuri iambice, fa un pic de literatura...

e framantat si confuz, dar apreciez efortul. 6/10

LE stati un pic..

tocmai am aflat ca filmul asta a avut sase editori! 1 2 3 4 5 6.
    pffffffffffffffffffffff
    Transformers: The Last Knight’s biggest problem isn’t Michael Bay - Polygon
    articolul m-a facut sa revin la prezent, eu obisnuit cu gandul la un creator-cheie, una-doua persoane cu viziunea.
    apai ce viziune sa ai cu sase dobitoci.. da, trebuie sa fii dobitoc sa accepti inca 5 editori langa tine. plus ca nici tu nu meriti postul, nu esti pregatit pentru bayhem.
    Last edited by Monier; 19-09-2017 at 11:23.
    nip it in the bud

18. Back To Top | #43678
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by Monier View Post
    nu exista build up. fiecare robot trebuie introdus intr-un mod atractiv.
    Erm ... fiind partea a tshpea e oarecum de asteptat ca robotii principali macar sa fie cunoscuti din precedentele, nu mai prea au nevoie de introducere.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

19. Back To Top | #43679
    ^ai vazut filmul?

omule, introduc de fiecare data altii, acum apar cativa in stil suicide squad adica prezentati imbecilic, ca minute dupa sa fie uitati.
    si nu era vorba de prezentat ci de introdus in cadrul actiunii, de pozitionat innauntrul intrigii, asa incat sa-i poti simpatiza, sa creezi legaturi emotionale.

erm.

stii cine-s "robotii prinicipali" ca screen time? o clona c-3po si .. quintessa.

ERM
    nip it in the bud

20. Back To Top | #43680
    Registered User iconicpaul's Avatar
    Cars 3 - ideea filmului imprumuta o idee din Rocky 4 din care un clasic mai vechi e invins initial de un nou venit ce profita de tehnologie ca ulterior prin ambitie sa recastige
    e vizionabil, eu ii dau un 8/10
    nu e chiar comedie dar mentine un ritm si o atentie care il face atractiv

1.  
Page 2184 of 2185 FirstFirst ... 1184168420842134217421812182218321842185 LastLast

Bookmarks

Bookmarks