Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2195 of 2195 FirstFirst ... 119516952095214521852192219321942195
Results 43,881 to 43,898 of 43898

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #43881
    Valerian. 5/10 Efecte minunate, si cam atat. Poveste cam slabuta, acting la pamant, poveste de care sunt satul cu humans are evil monsters that kill innocent native aliens, mi se pare a fi un avatar mult mai slab.

2. Back To Top | #43882
    Justice League - 6/10
    Filmul nu e chiar o catastrofa cum se zvoneste pe rottentomatoes, dar nici nu e vreun film memorabil. Nu e ceva nici care sa sparga targul ca primul Avengers.
    Am asteptat vreo 10 ani sa vad Liga Justitiei pe marile ecrane. La ce asteptari mi-am format dupa vizionarea serialului animat de pe Cartoon Network, pot sa spun ca filmul m-a cam dezamagit la anumite aspecte.

Ce mi-a placut:
    Chimia dintre supereroi
    Prestatia actorilor in rolurile lui Flash, Aquaman si Cyborg
    Jeremy Irons in rolul lui Alfred
    Gal Gadot si-a spalat pacatele din filmul anterior, incercand sa joace o Wonder Woman mai dura.
    Henry Cavill, foarte potrivit pentru rolul de Superman ca de fiecare data

Ce nu mi-a placut
    Cursul povestii si scenariul parca scris de puberi
    Cateva faze retardate ici colo: ca aia in care supereroii lasa efectiv a treia cutie nesupravegheata.......toata SALA a ras la faza asta
    Antagonistul - cred ca e cel mai de RAHAT VILLAIN pe care l-am vazut in ultimii 10 ani intr-un superhero's movie
    CGI si efectele in general- efectiv mi s-a luat sa vad atatea bling-bling-uri, fulgere si explozii . Pe bune, nu-l puteau lasa pe Nolan sa regizeze filmul asta?
    Ben Affleck demonstreaza din nou ca e cel mai prost Batman interpretat. Nu ca Christian Bale era excelent, dar Ben Affleck joaca cu o totala lipsa de chef si are momente in care mai mult il imita pe Iron Man.
    Cam prea coboara la nivelul lui Marvel cu glumitele alea

Concluzionez ca franciza DC Extended Universe s-a dovedit a fi un ESEC masiv calitativ vorbind si n-are nicio sansa sa concureze cu franciza Avengers si sa ramana ceva de referinta in istoria cinematografiei spre deosebire de trilogia The Dark Knight.
    Daca producatorii aveau scenaristi mai competenti, un actor performant care sa-l joace pe Batman, mai putin CGI infect si ii lasau scaunul de regizor lui Nolan, probabil ca ar fi fost o ilustrare excelenta a universului DC pe marile ecrane.

In contextul asta, cred ca am terminat-o definitiv cu filmele DCEU cat timp Zack Snyder va ramane pe scaunul regizoral.

3. Back To Top | #43883
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    hitman's bodyguard 4/10 destul de plictisitor, scene de actiune facute la misto si cateva replici amuzante

4. Back To Top | #43884
    [COLOR=rgba(255, 255, 255, 0.8)]Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?[/COLOR]
    Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu? (2014) - IMDb
    6.5 spre 7

5. Back To Top | #43885
    El Cuerpo - 7/10

Clar trebuia sa il vad inaintea lui Contratiempo. Acelasi regizor, acelasi actor foarte bun, acelasi gen de plot twist dar de data asta ma asteptam la el. Oricum, foarte talentat regizor si am inteles ca tot el scrie scenariul.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

6. Back To Top | #43886
    Nick anterior: Sychostone Darthstone's Avatar
    Atomic Blonde 7/10
    Nu stiu daca e unul dintre cele mai boring filme cu agenti secreti sau dintre cele mai ingenioase. Are el momente moarte, si vad ca sunt la moda scenele de actiune pe muzica. Am mai vazut scene de genul la o gramada de filme din 2017. Atmosfera mi s-a parut sumbra si darky, dar ce il scoate in evidenta fata de restul filmelor de genul sunt scenele de actiune. Sunt extrem de bine facute si realiste, simple si eficiente. Adica oamenii aia obosesc si nu sunt niste "roboti" unde se caftesc si nu au nimic. Lasa impresia ca am vedea pe viu lupte, agent secret fiind sau nu, lasa impresia ca oricine e vulnerabil. E bine facut. Charliza cam batrana, in rest e ok.

7. Back To Top | #43887
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Ceva e. Am adormit pe la jumatate. N-am mai patit asta de la Solaris. Si filmul ala l-am iubit

8. Back To Top | #43888
    Justice League - 5/10

Foarte slab, nu am dat nota mai mica doar ca mi-a placut flash si am un man crush pt momoa si cavill, chiar daca al 2-lea ziceai ca e un render cgi, probabil singurul film al lui in care nu a trebuit sa "act".

"Prezentarea" lui wonder woman a fost de toata jena, cu bomba cu 10, 9, 8 give me a break, total neinspirat. Dar macar ea a avut feature film inainte. Cum dzeu sa anu astepti sa iasa aquaman si flashpoint si abia pe urma sa scoti justice league?

Am atipit cand a inceput batalia acolo la cernobil 2.0 dar m-am trezit din cauza zgomotului dupa cateva minute. Slab finalul, cele 2 scene de dupa ending credits au fost intersante, abia astept sa vad ce e cu "the batman" si death stroke.

Destul de amuzant the flash si glumitele lui, ma bucur ca nu au bagat mai mult, a fost fix ce trebuia.

Ca pachet per total e ok, dar continutul lasa de dorit.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

9. Back To Top | #43889
    Charlie don't surf Monier's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Atomic Blonde 7/10
    Nu stiu daca e unul dintre cele mai boring filme cu agenti secreti sau dintre cele mai ingenioase. Are el momente moarte, si vad ca sunt la moda scenele de actiune pe muzica. Am mai vazut scene de genul la o gramada de filme din 2017. Atmosfera mi s-a parut sumbra si darky, dar ce il scoate in evidenta fata de restul filmelor de genul sunt scenele de actiune. Sunt extrem de bine facute si realiste, simple si eficiente. Adica oamenii aia obosesc si nu sunt niste "roboti" unde se caftesc si nu au nimic. Lasa impresia ca am vedea pe viu lupte, agent secret fiind sau nu, lasa impresia ca oricine e vulnerabil. E bine facut. Charliza cam batrana, in rest e ok.
    Quote Originally Posted by Out Of My Mind View Post
    Ceva e. Am adormit pe la jumatate. N-am mai patit asta de la Solaris. Si filmul ala l-am iubit
    mi-a placut si mie pana dupa scena cu urmarirea ce urmeaza scenei cu bataia pe scari. fenomenala.

cred ca astia vor sa isi vanda muzica veche, si o forteaza prin toate filmele posibile.

intriga-i putin prea complicata. are cat de cat sens, dar treneaza si impiedica avansarea catre actiune. un film realizat onorabil fata ce-si propune, merita sa-l vad la cinema.
    7
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

10. Back To Top | #43890
    Hitman's Bodyguard - 5/10 - slabut ... in afara de glumitele celor doi actori principali (la care dau nota de trecere), plot-ul a fost demn de un film cu Steven Seagal si Wesley Snipes.
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

11. Back To Top | #43891
    Vazut si eu Justice League. 5/10 cu indulgenta.

Cateva scene amuzante cu Flash si cam atat. Povestea este slaba si plictisitoare (am vazut deja in nspe mii de filme acelasi rahat, ca vorbim de xmen,avengers, iron man, suicide squad, you name it), personajul negativ este jucat foarte slab.

Nu imi place de ben affleck cum il joaca pe Batman, parca nu i se potriveste rolul, de ce nu se putea discuta cu Christian Bale pentru rol? Sau cu cineva care l-ar putea juca pe batman. Jur ca peste o saptamana o sa uit complet despre ce era vorba in film, mi se pare a fi unul din genurile alea transformers, il vezi si apoi te intrebi de ce dzo ai dat banii pe biletul la cinema ca toata lumea lauda cu mare voga despre cat de tare e filmul. Aquaman a fost mai tare in trailerul filmului decat in tot filmul.

CGI cam slabut, filme genul Valerian si daca au fost slabe la alte capitole, macar efectele erau minunate, acting slab, nici o scena iesita din comun sau ceva ce sa imi trezeasca interesul, nici batman vs superman nu a fost nu stiu ce, ma dispera actorul care il joaca pe lex luthor si marea batalie care de fapt nu a fost nici o mare batalie ci cateva scene de drama cu "MARTHAAAA", dar mi se pare cu mult peste acest film.

12. Back To Top | #43892
    Megalomaniac's Avatar
    Wind River - thriller solid, genul de film pe care doar americanii stiu sa-l controleze la toate capitolele (nu doar povestea, cum e la europeni) 7/10

Blade of the Immortal:
    - Ba baeti, cati figuranti avem?
    - Vreo 300, domnu' Miike...
    - Blana, ii casapim pe toti...de 2 ori!

Cam asa e. Foarte bun daca esti pe manga si d'astea, mediocru altminteri dar distractiv. 6/10

Atomic Blonde
    - unul din filmele alea care e mai bun decat clipul de prezentare. De fapt filmul in sine e despre cu totul altceva, doar ca e neuniform si nu se hotaraste daca ramane pe poveste sau vrea sa fie cliseu (actori tip, muzica, mai o glumitza...totusi nu e Baby Driver, boilor!). Pacat, promitea: 5/10
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

13. Back To Top | #43893
    Văzui și eu Wind River.
    E ok, insa dpmdv e prea subtirel la continut. Sau aveam eu așteptări prea mari de la scenaristul care a scris pentru "Sicario" și "Hell or High Water"
    Un 6/10 de la mine.

14. Back To Top | #43894
    Moderator Ivan's Avatar
    Blade of the Immortal, vazut cu efort si transpiratie pana pe la doua treimi cand am realizat ca viata e prea scurta pentru asa magiun.
    Duca-se.

15. Back To Top | #43895
    Megalomaniac's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexneo View Post
    Văzui și eu Wind River.
    E ok, insa dpmdv e prea subtirel la continut. Sau aveam eu așteptări prea mari de la scenaristul care a scris pentru "Sicario" și "Hell or High Water"
    Un 6/10 de la mine.
    Destul de legit pentru un neo-western, chiar mi-a placut fara rezerve. Avem nevoie de cat mai multe filme cu Jeremy Renner si mai ales cu sora Olsen no 3 (pe care o iubesc tot fara rezerve )
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

16. Back To Top | #43896
    Quote Originally Posted by nosferat View Post
    Vazut si eu Justice League. 5/10 cu indulgenta.
    Jur ca peste o saptamana o sa uit complet despre ce era vorba in film, mi se pare a fi unul din genurile alea transformers, il vezi si apoi te intrebi de ce dzo ai dat banii pe biletul la cinema ca toata lumea lauda cu mare voga despre cat de tare e filmul.
    Eu deja l-am uitat in mare numai dupa un weekend. Singura chestie care imi aduc aminte e o scena penibila parca imprumutata din The Hobbit: The Battle of the Five Armies unde se bateau atlantii, amazoanele, zeii greci, oamenii (costumati medieval ca in LOTR) si Green Lantern Corps cu parademonii.

De fapt, nici nu mai vreau sa-mi aduc aminte ce villain de toata jena a avut. Erau mai castigati daca il bagau Darkseid de pe acum si incheiau filmul intr-o coada de peste cu Darkseid scapand la final (zau de n-ar fi fost mai bine) ca si asa au grabit totul intr-o harababura totala.

Cred ca singura faza cu adevarat misto pe care mi-as aminti-o a fost aia cu incetinitorul cand

Flash realiza ca Superman avea pana si privirea mai rapida ca glontul...aia a fost ceva tare. Ma simteam ca eram eu acolo, incercand sa ma feresc de pumnii lui Superman. In restul filmului am zis ca atipesc.

17. Back To Top | #43897
    Registered User
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Atomic Blonde 7/10
    Asta as fi zis si eu. Bataia... si cam atat. Intriga e previzibila, si cam multe clisee in rest.

Alte filme... Geostorm. 3. Nici desaster movies-urile nu mai sunt ce erau. Lame. Lame. Lame.

The Layover > merge, comedie, chicks... 6.5

Valerian and The City of a Thousand Planets > 6. Desi filmul ar merita un 8 si ceva pentru tot ce s-a intamplat pana spre final. Insa totul se dezumfla cand e dezvaluita intriga. Big let down! Un alt punct slab sunt cei 2 actori din rolurile principale. Nu-s destul de puternici sa duca filmul in spate, gen Bruce Willis si Milla Jovovich din filmul inrudit (ca stil). Pacat de ideile foarte bune si originale, de decoruri, de realizare... avea potential de Fifth Element.

18. Back To Top | #43898
    Quote Originally Posted by Megalomaniac View Post
    Destul de legit pentru un neo-western, chiar mi-a placut fara rezerve. Avem nevoie de cat mai multe filme cu Jeremy Renner si mai ales cu sora Olsen no 3 (pe care o iubesc tot fara rezerve )
    That ass...
    Atât zic

1.  
Page 2195 of 2195 FirstFirst ... 119516952095214521852192219321942195

Bookmarks

Bookmarks