Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2196 of 2198 FirstFirst ... 11961696209621462186219321942195219621972198 LastLast
Results 43,901 to 43,920 of 43955

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #43901
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    logan lucky: 6 (poate chiar 7). Lejer, de weekend
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

2. Back To Top | #43902
    Registered User
    American Assasin > 6. Initial am crezut ca actorul principal e tipul din 1D, doar ca vorbea cu accent american. Acelasi script rutinat cu cateva - vagi - accente de originalitate. Foarte vagi. Pentru efort, 6.

The Hangman > 5 spre 4. Acelasi scrip rutinat #2. Thriller. Al Pacino, care se joaca pe sine. E ok in primele 10-15 minute, de intro. Apoi s-a plictisit toata lumea: scenaristul primul, apoi regizorul, actorii si privitorii. Bine macar c-am aflat naibii ce era cu cuvantul ala. Tot filmul ziceam cuvantul, care-i treaba cu cuvantul?!?! Varza.

3. Back To Top | #43903
    Registered User
    Borgman 2/10 - o mizerie. Probabil ca e arta insa aceasta categorie de arta ma depaseste. De evitat!
    Brothers of the wind 7/10 -cu felicitari. Un film de urmarit in familie, o surpriza foarte placuta avand in vedere ce a realizat regizorul din combinatia: 3 actori, peisaje deosebite si ritmul in care decurge actiunea.

4. Back To Top | #43904
    Baywatch - 5/10

Doar pt putinele faze amuzante si ca nu s-a luat in serios, practic e o semi parodie, mai lipsea ca unul din personaje sa "break the 4th wall". Si bineinteles, boobs and ass.

Life - 2/10

Ce s-a vrut cu filmul asta? Au pierdut actorii vreun pariu ceva? Daca erau no-name si era un proiect indie mai ziceam. Plot holes, acting slab, am si adormit la un moment dat si m-am trezut sa vad finalul ala penibil. CGI bun insa!
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

5. Back To Top | #43905
    A fost o modă cu filme în spațiu. Au băgat și ei o fisă.

6. Back To Top | #43906
    Nick anterior: Lewis.Orne meganic's Avatar
    The babysitter 7/10 - o comedie bunicica regizata de mcg. nu va uitati la trailer.

7. Back To Top | #43907
    Valerian and the city of bla bla, Aka the fifth element part 2 (or part lame): frumos, chiar frumos, 3D. Dar in afara de asta ... mai nimic. Totusi entertaining cam de un 6/10.

Ethan Hawke 2 min? lol
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

8. Back To Top | #43908
    Valerian - 8, un fel de "breath of fresh air" fata de filme gen "Avengers".
    Personajul negativ nu era rau de la natura, era doar un villain cu o motivatie obisnuita (dar cu plot holes), nu doar unul care s-a trezit ca vrea sa distruga universul.

Partea de la inceput m-a cucerit: vin toti extraterestrii si se saluta cu oamenii, ma asteptam la o gluma gen "au venit meduzele astea, o sa le aratam cum facem noi lucrurile aici pe Pamant, desi ei au o super tehnologie, noi suntem mai tari ca ei pentru ca...", dar nimic - doar niste extraterestrii care se saluta cu oamenii. Presupun ca au respectat comicsul.
    "It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
    Aristotle

9. Back To Top | #43909
    Registered User
    Atomic Blonde - 7/10
    usurel, relaxant, fara prea mare bataie de cap
    m-a prins foarte repede la inceput cu scena de actiune si Blue Monday al lui New Order si daca se continua in stilul asta eu zic ca cu ceva effort in plus ar fi ajuns si mai bine, cumva a fost linar dar ceva undeva a sacadat/scapat; Charlize parca nu prea avut aceeasi vâna si dedicatie tot filmul; in unele scene de bataie chiar au fost ezitari - s-a surprins de cel putin 2-3 ori momentul ala cand stateau toti fix apoi au sarit brusc la bataie ca la comanda
    in rest, mi-a placut ca au insistat mult la detalii sa recreeze atmosfera de la sfarsitul anilor '80 - PanAm, imbracaminte, recuzita, computere si aparatura, atitudinea oamenilor, muzica, programe TV, strazi, chiar au facut rost de multe masini estice din anii 80 (Trabant, Scoda, Lada, chiar si Dacia 1310 si Aro 10 :P), pacat ca in scena de la inceput din masina din mers se vedeau masini contemporane, chiar daca erau defocusate
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

10. Back To Top | #43910
    Hitman's bodyguard: actually chiar entertaining. 7/10. Cei doi au avut ceva chimie.

11. Back To Top | #43911
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Kingsman - The Golden Circle 6/10. Nu mai are inovatie, nu surprinde cu nimic. Toate chestiile bune din primul sunt exagerate aici. Si asta nu e un punct in plus. Villain slab, glume proaste. Primeste nota de trecere si pentru ca Elton John il ironizeaza pe Elton John.

12. Back To Top | #43912
    Registered User Dynamix's Avatar
    Kingsman: The Golden Circle - 6/10

Nu e pentru prima oara cand un hit surprinzator are parte de o continuare dezamagitoare. Degeaba creste bugetul daca majoritatea banilor se duc catre prea mult CGI in scenele de actiune. Nu e totusi vreo catastrofa nevizionabila, pe alocuri chiar e distractiv, insa departe de original. Genul de film pe care il vezi o data si zici ca merge, dar daca il mai prinzi din intamplare la televizor sigur schimbi postul.
    X

13. Back To Top | #43913
    Registered User
    Detroit > 8. In sfarsit un film bun. Incepe cam dezlanat si pare cam random pana cand se aduna intr-o poveste foarte tensionata si coerenta.

14. Back To Top | #43914
    Registered User spawn2012's Avatar
    Crima din Orient Express (2017) - IMDb
    5/10
    Mult prea plictisitor pentru mine , actiunea in cadere libera , finalul ciudat/cretin , dar imprevizibil.

15. Back To Top | #43915
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Detroit > 8. In sfarsit un film bun. Incepe cam dezlanat si pare cam random pana cand se aduna intr-o poveste foarte tensionata si coerenta.
    Te gândești că foarte multe nu s-au schimbat...

16. Back To Top | #43916
    Registered User Kidu's Avatar
    Crima in Orient Express - 7/10 un plus ptr costume si atmosfera, dar povestea sufera, se cerea ceva mai mult mister, povestea devine previzibila repejor. De apreciat aparitia vedetelor in film, joc bun, a fost un proiect interesant, mi a placut mult filmarea in sine si dialogurile.

17. Back To Top | #43917
    Quote Originally Posted by meganic View Post
    The babysitter 7/10 - o comedie bunicica regizata de mcg. nu va uitati la trailer.
    M-a facut sa ma gandesc la Lassie. ))

2

18. Back To Top | #43918
    La recomandarea unui prieten am urmarit cateva filme care ar trebui sa fie foarte bune, cica.

The lives of others - 7/10
    Atmosfera foarte bine creata, dar prea incet si cu un plot twist aiurea.

Incendies - 6/10
    Am zis sa vad tot ce a facut vilenueve si am ajuns si la asta. Din nou, plot twist-ul desi nu e previzibil, nu are nicio logica, nature doesnt work that way.

Nocturnal animals - 5/10
    Artsy fartsy 100%. De la inceputul grotesc pana la sfarsitul ala in aer... Apreciez suspansul creat si jocul lui shannon.

le: typo, sorry.
    Last edited by 495; 02-12-2017 at 00:55.

19. Back To Top | #43919
    Registered User Necrosero's Avatar
    Prietena ta are gusturi misto :P
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

20. Back To Top | #43920
    @495 chiar m-ai făcut curios în legătură cu The Lives of Others. Pentru ca celelalte doua chiar mi-au plăcut foarte mult.
    Merci de recomandare.

1.  
Page 2196 of 2198 FirstFirst ... 11961696209621462186219321942195219621972198 LastLast

Bookmarks

Bookmarks