Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2197 of 2198 FirstFirst ... 1197169720972147218721942195219621972198 LastLast
Results 43,921 to 43,940 of 43955

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #43921
    Registered User
    The Suspect 7/10 - un thriller bun despre un agent din Coreea de Nord. Filmul e cam lung (peste 2h) si poate e un pic mai dificil de inteles insa are tot ce trebuie: actiune, personaje bine conturate, coloana sonora de calitate. Il recomand daca va plac filmele coreene.

2. Back To Top | #43922
    Charlie don't surf Monier's Avatar
    red heat 8/10
    i can't believe it. it's an actual good movie. totally legit. holds its own. directed by walter hill even.
    "carolco". "andrew vajna & mario kassar".. doua din "siglele" atator filme venite "de langa" hollywood, de la producatorii independenti.
    daca ma uit pe lista, la majoritatea nici nu am bagat de seama ca-s in familie - prince of darkness, angel heart, jacob's ladder.. Carolco Pictures - Wikipedia
    good brand.

big sick 7/10
    cred ca hunt si actrita mica sunt esentiale aici, fara aportul lor actingul si momentele cheie ar fi subrede, replicile in sine fiind destul de subtirele.
    traiesc cu impresia ca in realitate lucrurile au fost mai vioaie si spontane, incarcate cu ceva emotie umana fata de simplismul din film. astea fiind zise, big sick mi-a placut mult, ca poveste spusa cu serenitate.
    va fi pe listele pentru premii ..probabil pe merit.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

3. Back To Top | #43923
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Rambo, nene
    De atunci ii tin minte

4. Back To Top | #43924
    Charlie don't surf Monier's Avatar
    ^first blood 10/10, 2ul in schimb.. cu totul altceva.

retroactive
    nu stiu daca am mai scris de el, in speranta ca apuc sa vad seria travelers, m-am decis sa-l revad. si intr-adevar ramane tare fain. e despre o singura decizie, despre intelepciune - si cat de greu te obisnuiesti cu gandul ca-ti lipseste, ca trebuie sa te chinui pana la prajeala ca sa ajungi la ea cu degetul, sa o vezi asa cum e - asa incat sa o poti dobandi. ar fi prea usor, ar exista prea multi intelepti daca toti am asculta sfatul parintesc "fereste-te de necaz".
    9.9/10 una din referintele time travel, bineinteles alaturi de predestination.
    surely enough, produs de orion, o alta legenda a lumii independent.. ok, orion are multe - bune si rele, insa la ei gasesti garantat cate un briliant venit din concepte trasnite.
    fk it, continui cu offtopicul pentru ca al treilea nume ce merita mentionat este PolyGram Filmed Entertainment - Wikipedia.
    Last edited by Monier; 03-12-2017 at 21:45.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

5. Back To Top | #43925
    Made of star stuff ixtl's Avatar
    Valerian blabla - 6/10 - vizual, creativ, artistic este WOW. Povestea insa e aproape puerila si e trasa in jos de nici nu stiu cum sa-i zic, ca joc al actorilor principali nu exista, sunt niste unii luati de pe strada. Besson se pricepe la creat universuri pana in cel mai mic detaliu, dar in rest, he's lost it. If he ever had it...
    Mein Führer! I can walk!

6. Back To Top | #43926
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Vazute in ultimele satamani.

Murder on the Orient Express 2017. Nota 5.5. Slabut. Aveam asteptari mult mai mari. Actorul ales pentru interpretarea lui Poirot destul de neinspirata. Bine eu fiind fan al seriei cu David Suchet imi este destul de greu sa ma acomodez cu altcineva. Misterul a avut de suferit prin rapiditatea dezvaluirilor premature. Trecem peste. Placut impresionat de imagini si modul cum au fost filmate anumite discutii dintre personaje. Actorii unu' si unu', insa putin pusi in valoare.

Bigfoot Son. Nota 6/10. Vazut cu baiatul. A mers de o sambata dupa-amiaza. Cu familia recomand.

Geostorm. Nota 3/10. Incredibil de prost. Un subiect cu potential, facut praf. Totul e rapid. Prea rapid. Actori slabi rau de tot. Am iesit din sala. Bani aruncati. Nu am vazut finalul dar il banuiesc. Desi mi-a placut Cloud Atlas baiatul ala nu il suport. Actor mai slab ca el mai rar. Totul s-a terminat cu bine....cred.

American Assassin. Nota 4/10. Slab. Reteta americana. Glorie americii... kill the terorists....revenge...tot kakatul de rigoare.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

7. Back To Top | #43927
    Acum nu vreau sa fiu rau, da' de ce i-ai dat atentie lui geostorm si american assasin? Ca numai din poster, sa nu mai zic de trailer, par "must miss" filme.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

8. Back To Top | #43928
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by ixtl View Post
    Valerian blabla - 6/10 - vizual, creativ, artistic este WOW. Povestea insa e aproape puerila si e trasa in jos de nici nu stiu cum sa-i zic, ca joc al actorilor principali nu exista, sunt niste unii luati de pe strada. Besson se pricepe la creat universuri pana in cel mai mic detaliu, dar in rest, he's lost it. If he ever had it...
    He had it ... leon, 5th element ...
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

9. Back To Top | #43929
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Acum nu vreau sa fiu rau, da' de ce i-ai dat atentie lui geostorm si american assasin? Ca numai din poster, sa nu mai zic de trailer, par "must miss" filme.
    S-a vrut o iesire in mai multi amici. In fine. Se mai intampla....
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

10. Back To Top | #43930
    Arrival - 9/10 - fucking impeccable. La a 3-a vizionare.

Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    He had it ... leon, 5th element ...
    Si cu Nikita, Le dernier Combat, Metro. Tinerețe, maică, tinerețe, când you don't have to deliver, you just deliver.
    Ca și Lucas, cu American Graffiti și THX1138.
    Mein Führer! I can walk!

11. Back To Top | #43931
    Registered User BMF's Avatar
    Kickboxer Retaliation 6/10 -
    The bad: scenariu de rahat, locația ieftina și de rahat, figuranți thailandezi absolut ridicoli, nimic de mirare de la o nație cu bărbați androgini.
    The good: mindless fun action, pumni in nas și multă smardoială pe minut, actorul principal în formă f bună, lupte spectaculoase, Van Dume cu un rol decent, Mike Tyson de zile mari, Christopher Lambert, Vanderlei Silva, Renzo Gracie și Ronaldinho. Overall nu regret timpul pierdut, un film destul de ok, poate cel mai bun din seria Kickboxer.
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

12. Back To Top | #43932
    Registered User
    Kingsman: The Golden Circle > 7.5 chiar spre 8. Adca mi-a placut! Abunda de nume mari dar reuseste sa le imbine bine, nu-s doar de parada. E totusi o comedie si astea-s destul de greu de facut, lately.

13. Back To Top | #43933
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    Kickboxer Retaliation 6/10 -
    The bad: scenariu de rahat, locația ieftina și de rahat, figuranți thailandezi absolut ridicoli, nimic de mirare de la o nație cu bărbați androgini.
    The good: mindless fun action, pumni in nas și multă smardoială pe minut, actorul principal în formă f bună, lupte spectaculoase, Van Dume cu un rol decent, Mike Tyson de zile mari, Christopher Lambert, Vanderlei Silva, Renzo Gracie și Ronaldinho. Overall nu regret timpul pierdut, un film destul de ok, poate cel mai bun din seria Kickboxer.
    Merci. 6/10 si de la mine. Chiar aveam chef de asa ceva

Idea de 80's B movie e acolo, dar parca totusi tehnic e la un nivel mult ridicat.
    Last edited by AStateOfMind; 05-12-2017 at 07:56.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

14. Back To Top | #43934
    Moderator Ivan's Avatar
    Kingsman 2, foarte slab, nota 5 datorita lui Oberyn in rolul lui Burt Reynolds.
    In afara de partea tehnica executata foarte bine e un ghiveci fara sens, fara ritm, fara punct culminant si fara deznodamant. Jenant pe alocuri.

Ca si cum ai merge la muzeu si in loc de tablouri sunt expuse suruburi si scule frumoase.

15. Back To Top | #43935
    Registered User ciocanul's Avatar
    Liga dreptatii (2017) - IMDb
    6/10
    (+) Multa actiune, efecte speciale decente. Nu are timpi morti si actorii si-au facut treaba decent. E ca o banda desenata transpusa in imagini si cam atat.
    (-) E o banda desenata din anii 50-60 transpusa in imagini. Idei invechite si one liners de autobaza din era terminator si rambo. DC are atata lore si pur si simplu isi bat joc de el. Nu cred ca mai are rost sa ma iau de scenariu si de poveste scrise pe genunchi sau de gluma de personaj negativ. Pb mare fata de Marvel e ca aia o cam iau spre caterinca si misto-uri. DC Universe inca vor sa mai fie dark si seriosi desi sunt toti imbracati in plastic si desprinsi dintr-un gay parade.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

16. Back To Top | #43936
    Daca te uiți la Arrow sau DC Legends of Tomorrow vs seriile Marvel, primii sunt o caterincă proastă chiar daca nu vor să iasă așa.
    În plus Wonder Woman e unul din cele mai falite revive-uri ever, fiind mai mult o alegere politically correct pt natia care și-a furat-o in ww2.
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

17. Back To Top | #43937
    Mother! 5/10 - genul ăla de film care la final ieși înjurând gen "Mai dă-te-n plm de om bolnav la cap" sau "Luati-as imaginația în ...". Ciudat și misterios. Actingul e ok, răsturnările de situație aberante dar amuzante, efectele speciale ok. Final de rahat. Eu am crezut că e vorba de un coșmar, era o explicație mai logică.

18. Back To Top | #43938
    Registered User
    American Made > 7.5 > Inca o poveste deliranta despre cartelul drogurilor de la Medellin, dar de data asta dintr-o perspectiva gri, CIA-like. Povestea e spusa cursiv iar Tom Cruise nu prea da rateuri. Ce mi se pare interesant e ca personajul apare si in Narcos (s01e04), si in The Infiltrator, dar e portretizat cu totul altfel.
    Aici e romantzat la maxim, dar hell... cum sa nu-ti placa de Tommy!

19. Back To Top | #43939
    Registered User
    Si Dunkirk. Am vazut multe filme cu razboi, dar asta reuseste sa fie original. Prin storyline, prin realism. Cred ca este unul din cele mai bune soundtrak-uri ever. M-am asteptat la cu totul altceva, la scene epice, cu mii si mii de figuranti, vapoare, etc... Dar asta nu inseamna ca nu e impresionant.
    Dpdv istoric nu stiu prea multe despre Dunkirk, altfel decat ca au scapat cateva sute de mii de soldati. Filmul surprinde acele mici acte de curaj, de supravietuire care, adunate, au facut posibila salvarea armatei britanice. Sigur... englezii au felul lor de a scrie istoria. Fara victoria in WW2 nu stiu daca Dunkirk ar fi fost vreodata portretizat ca o victorie sau asa ceva. Daca spui ca te astepti sa salvezi 30,000 soldati si te alegi cu 400,000... sigur, e o mare victorie! Insa Dunkirk a reprezentat ultima mare batalie in vestul Europei (pana in iunie 1944).
    Dar nu istoria e importanta aici ci felul in care povestea a fost spusa: cu imagini, sunet si magie. 9.

20. Back To Top | #43940
    American Made - 7/10 - fucking entertaining.
    Mein Führer! I can walk!

1.  
Page 2197 of 2198 FirstFirst ... 1197169720972147218721942195219621972198 LastLast

Bookmarks

Bookmarks