Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2229 of 2233 FirstFirst ... 122917292129217922192226222722282229223022312232 ... LastLast
Results 44,561 to 44,580 of 44650

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #44561
    Dupa cum spuneai, spui prost. Inclusiv cu argumente.
    Eu am dat doar doua exemple foarte evidente, din mai multe, destule. Daca tu tii sa fabrici argumentari pe langa subiect, doar ca sa se potriveasca cu ce ai sustinut initial, asta e alta poveste.

2. Back To Top | #44562
    Sine qua non diablo81's Avatar
    Am fabricat ulterior argumentele din film pentru a justifica nota. M-ai prins.

Jesus...

3. Back To Top | #44563
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    Ready Player One prezinta un viitor imposibil pentru realitatea virtuala, la cati cheateri sunt in jocuri.
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

4. Back To Top | #44564
    Nick anterior: Lewis.Orne meganic's Avatar
    revazut La isla mínima, un thriller spaniol bun.
    Victor Crowley - lul/10. l-am gasit uitandu-ma pe imdb-ul lui Chase Williamson, care a jucat in John dies at the end. Nu aveti nicio scuza sa nu vedeti la isla mínima sau john dies at the end, imo.

5. Back To Top | #44565
    Ready player one - 8/10

Un spectacol vizual si auditiv, vazut la imax 3d (3dul nu e asa pronuntat). Primul film pe care il vad la imax unde am zis tare "geezus christ", la prima scena cu cursa. A fost un asalt asupra simturilor, nu eram pregatit. Dolby atmos este viitorul in materie de cinema experience, aveam explozii si bucati de sticla deasupra capului si ma uitam ca un copil la imensitatea aia de ecran cu ochii cat cepele!

O abundenta de personaje din jocuri, filme, chiar si arme consacrate sau scene din filme! Pacat ca nu au mers pe ceva mai dark, mai matur, prea e facut pt pg 13, cand de fapt target audience ar trebui sa aibe ideal mimim 30 de ani sa prinda toate easter egg-urile prezentate. Sper ca am scapat cateva, sa le vad si sa zambesc la o a doua sau a treia vizionare!

Puncte scazute pt momente silly, spielberg cliches, muzica neinspirata in anumite momente si finalul cu un mesaj invechit dar nu asa de pronuntat pe cat te-ar face sa crezi unele reviewuri. Da, mai iesi afara din cand in cand si mai lasa tv-ul, jocurile, dar fara alea nu intelegeai 50% din filmul asta.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

6. Back To Top | #44566
    trippin' duKeZZ's Avatar
    Pentru o experienta mai dark, citeste cartea, exista destul de multe diferente (majore) ce nu au aparut in film (probleme de IP, rating, accesibilitate generala, etc)

7. Back To Top | #44567
    Megalomaniac's Avatar
    Ready player one - a dus egalitatea la un nou nivel, acum avem chiar un personaj 2-in-1, bifand si la culoare, si la sex. Dar daca treci peste micile/marile kkturi gen Art3mis alintata Arty tot filmul (wtf, de ce nu Parzi in loc de Parzival, who does that?!) si micul ninjalau de care se mirau toti ca are 11 ani, desi de vreo 20 de ani incoace nu se mai arata nimeni socat ca-s copii precoce in jocuri) si desigur peste umorul extrem de clinic & geeky, in contextul in care filmul se adreseaza unora care mai degraba gusta meme-uri filmul e foarte bun vizual si merita experienta imax.

Memorabil? - nu
    Revizionabil? - nu (doar daca esti mega-geek si vrei sa faci lista cu toate easter eggs prezentate, daca nu, nu)
    Poveste? - lol
    O sa-mi placa daca-s gamer? - da
    O sa-mi placa daca nu-s gamer? - da, ca experienta cinematografica doar
    O sa-i placa lu' fi-miu? - da dar nu recomand sa-l duci ca o sa-ti ceara oculus rift si sa te vad pe unde scoti camasa

6/10
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

8. Back To Top | #44568
    Quote Originally Posted by Megalomaniac View Post
    Ready player one - a dus egalitatea la un nou nivel, acum avem chiar un personaj 2-in-1, bifand si la culoare, si la sex. Dar daca treci peste micile/marile kkturi gen Art3mis alintata Arty tot filmul (wtf, de ce nu Parzi in loc de Parzival, who does that?!) si micul ninjalau de care se mirau toti ca are 11 ani, desi de vreo 20 de ani incoace nu se mai arata nimeni socat ca-s copii precoce in jocuri) si desigur peste umorul extrem de clinic & geeky, in contextul in care filmul se adreseaza unora care mai degraba gusta meme-uri filmul e foarte bun vizual si merita experienta imax.

Memorabil? - nu
    Revizionabil? - nu (doar daca esti mega-geek si vrei sa faci lista cu toate easter eggs prezentate, daca nu, nu)
    Poveste? - lol
    O sa-mi placa daca-s gamer? - da
    O sa-mi placa daca nu-s gamer? - da, ca experienta cinematografica doar
    O sa-i placa lu' fi-miu? - da dar nu recomand sa-l duci ca o sa-ti ceara oculus rift si sa te vad pe unde scoti camasa

6/10
    Man, erai in spatele meu cand am iesit de la film cu fiu-miu?

9. Back To Top | #44569
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by Megalomaniac View Post

6/10
    E moca moca, 1800 de ron la emag la oferte, varianta cu touch. scapi usor

10. Back To Top | #44570
    A quite place - 6/10

M-am dus la el datorita castului. Regizat de jim din the office us, cu personajele principale fiind el si nevasta din realitate, blunt. Atmosfera foarte bine creata, filmat frumos, scenariu care scartaie...
    Credeam ca o sa imi para rau ca merg intr-o joi la el si ca sala va fi goala, dar a fost plina si a ajutat la atmosfera, mai sarea cate o fata din cand in cand, jump scares ieftine rau de tot.

Insa e plin de gauri.

De ce naiba mergeau desculti si inauntru si afara? De ce mergeau pe nisipul ala inteleg, dar puneau nisip si pe iarba verde?? De ce nu au plecat din zona aia? De ce nu s-au folosit de rau mai mult? De ce nu au facut capcane cu sunet pt monstri?

La faza lacrimogena a fost cringe maxim, nu putea sa fuga sa le castige copiilor ceva timp in plus?

Anyway, la horror, the conjuring ramane cel mai bun pe care l-am vazut in istoria recenta.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

11. Back To Top | #44571
    Registered User Danos's Avatar
    Un pas in urma serafimilor 8/10, foarte bun pentru un film romanesc, nu m-a plictisit deloc cum se intampla de obicei cand mai vizionam filme romanesti.
    MB : Gigabyte GA-Z270-Ultra Gaming/ CPU : Intel Core i7 7700K & Zalman CNPS10X Performa / GPU : Palit GTX 1080 Dual/ Ram: 16GB DDR4, Corsair Vengeange LPX 3200MHz
    Sursa: Seasonic S12II-520W / SSD: Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 850 EVO 250GB / Case: Fractal Design Define R4 / HDD: WD Green 3TB + Toshiba P300 2TB / DVD-RW Samsung SH-S203D / Monitor: LG 27MU67-B

12. Back To Top | #44572
    Registered User iconicpaul's Avatar
    Black Panther - 7/10
    e ok filmul, la un nivel mediu in sensul ca e bine realizat insa pe mine, subiectul in sine nu m-a atras deosebit de mult, mai ales ca prezinta niste idei exagerate chiar si pentru un univers animat
    totusi consider ca e mult supraevaluat mai ales dupa ultimele stiri cum ca doboara recorduri de incasari

13. Back To Top | #44573
    12 Strong (2018) - IMDb - 7/10 - e genul ala de film la care iti vine sa zici ... wtf, n-are cum ... daca nu citesti background-ul. Aia chiar au facut, in mare, ce se prezinta in film. Mai ia un punct si pentru actori. Cel putin doi din ei (Michael Pena si Michael Shannon). Chris Hemsworth e de afis ... dar se achita ok.
    Last edited by Hideyoshi; 08-04-2018 at 19:45.
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

14. Back To Top | #44574
    Braven 3/10 Atat de prost inacat ma face sa cred ca nu am meritat energia electrica. Nu ma asteptam la pre multe de la Jason Momoa, dar a fost dureros sa ma uit.

15. Back To Top | #44575
    Black Panther - 6/10

A avut momente de actiune care mi-au placut si are un plus pentru efectele CGI, Wakanda insasi si interpretare actoriceasca, ma rog, cam toti in afara de Boseman din rolul principal care mi s-a parut cam sters si genul de erou idealist.
    Povestea e banala, adica vine un var uitat ce-si pretinde tronul, se lupta cu regele in functie si pierde evident....nimic nou!

Minusuri: cam multe atacuri la adresa rasei albe, de la intepaturi precum "colonizatori si primitivi" (astia cam uita ca colonizatorii europeni au scos Africa din epoca de piatra) pana la secvente care in mod expres vor sa transmita asta.
    Fix dupa ce au redat splendoarea Wakandei, au bagat apoi parc expre o secventa cu Londra filmata din alte unghiuri (fara Big Ben, Westminster, Parlament, roata, zgarie nori) ca sa para un sat saracios si ploios.
    Producatorii progresisti al acestui film nu-si dau seama insa ca mai mult insulta rasa neagra pentru ca fara Vibranium, wakandezii ar fi fost la fel ca ceilalti africani, adica prosti primitivi si incapabili de progres tehnologic si trebuie neaparat sa vina ceva din spatiu sau o interventie divina ca ei sa traiasca civilizat.
    Culmea e ca si in Wakanda gasesti negri care nu renunta la stilul de viata tribal si la mentalitatea primitiva si agresiva spre deosebire de rasa alba care a renuntat la mentalitatea medievala si primitivismul religios de vreo 200-300 de ani, cam imediat dupa revolutia industriala.

Mai la urma, T'Challa se afiseaza drept un progresist precum Obama, militand pentru interventionism, ajutorare reciproca, precum si pentru construirea podurilor, facandu-i "imbecili" pe cei care vor sa mentina barierele (aluzie insultatoare la Trump).

In fine, ca primul film de buget mare cu un supererou negru in rol principal, e decent de urmarit o singura data.

16. Back To Top | #44576
    Quote Originally Posted by MadRex View Post
    In fine, ca primul film de buget mare cu un supererou negru in rol principal, e decent de urmarit o singura data.
    Blade si Hancock ar avea ceva de spus in privinta asta...

17. Back To Top | #44577
    Quote Originally Posted by MosSpanac View Post
    Blade si Hancock ar avea ceva de spus in privinta asta...
    Blade, chit ca e supererou Marvel, e mai mult orientat spre horror si actiune. Si nu e cine stie ce film de buget (45 mil $) spre deosebire de Black Panther (200 mil $ ).
    Hancock e mai mult comedie care n-are nicio treaba cu Marvel.

18. Back To Top | #44578
    Ma tacticiene, ia da tu pe goagal ca vad ca esti expert. Ia cauta tu si vezi cat inseamna 45m cand s-a lansat Blade si actualizeaza pentru 2018. Ia in calcul ca din 98 si pana acum au crescut enorm pretentiile si salariile actorilor.

Blade e orientat spre actiune deci nu e superhero movie. Wow, nuff said.

19. Back To Top | #44579
    Quote Originally Posted by MosSpanac View Post
    Ma tacticiene, ia da tu pe goagal ca vad ca esti expert. Ia cauta tu si vezi cat inseamna 45m cand s-a lansat Blade si actualizeaza pentru 2018. Ia in calcul ca din 98 si pana acum au crescut enorm pretentiile si salariile actorilor.

Blade e orientat spre actiune deci nu e superhero movie. Wow, nuff said.
    In fine, e primul film cu actor negru in rol principal din seria Avengers a lui MCU! Multumit?

20. Back To Top | #44580
    Registered User Kidu's Avatar
    Ready player one - 7/10 aproape meh, prea tras de par sa placa copiilor. Glume aproape cool, muzica aproape cool, muuuulte referiri ptr orice gusturi, merita vazut as zice pe un ecran de calitate.
    Vând ieftin Samsung Galaxy S9 NOU si LED IPS AOC 21.5", Wide, Full HD, HDMI.

1.  
Page 2229 of 2233 FirstFirst ... 122917292129217922192226222722282229223022312232 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks