Thread Introduction
In thread-ul Ultimul Film Vazut se vor respecta strict urmatoarele reguli: spoilerele vor fi marcate obligatoriu cu tag-ul dedicat de spoiler iar discutiile offtopic sunt descurajate. Pentru comentarea pe larg a unui anumit film va rugam sa deschideti un thread separat. De asemenea, orice film trebuie intotdeauna notat cu o nota de la 0 la 10, pe cat posibil urmand scara de notare propusa mai jos iar fiecare nota trebuie insotita de un comentariu care sa o justifice. Comentariile trebuie sa aiba un minim de continut - nu se accepta postari de genul "Marfa", "Nashpa", "Fara cuvinte" si asa mai departe.

Note
10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
Page 2232 of 2233 FirstFirst ... 1232173221322182222222292230223122322233 LastLast
Results 44,621 to 44,640 of 44659

Thread: Ultimul film vazut

1. Back To Top | #44621
    Registered User cezar's Avatar
    You Were Never Really Here - 5 - Static şi plictisitor. Fără acţiunea care ar putea fi indusă de trailer.
    All the Money in the World - 6 - Răpire, răpire dar fară suspans?
    Molly's Game - 6,7 - Drăguţ. Interesantă iniţiativa tipei din viaţa reală / bun jocul din film al lui Jessica Chastain.
    חסר בית

2. Back To Top | #44622
    Registered User BMF's Avatar
    Quote Originally Posted by Monier View Post
    this movie is garbage. ce altceva pot zice.. pierdere de timp si bani. si mai ce.. spielberg, disappoint. filmele lui recente imi amintesc de filmele recente ale lui de niro - adica mai nimic!
    4
    Come on, dude, daca nu iti place de ex Dirty Grandpa, inseamna ca esti mai batran ca el...
    You'll float down here. We all float down here. Yes, we do!

3. Back To Top | #44623
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    A quiet place: 5/10. Nu se intampla nimic in film.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

4. Back To Top | #44624
    Registered User Dundee's Avatar
    Quote Originally Posted by RaiJin-Roh View Post
    Ce diferenta intre gameri si non
    Subscriu, pe mine m-a uns la suflet cu atatea referinte
    Primeste un 8 (subiectiv) de la mine.
    Vazut si Rampage, o mizerie cringy af, dar am mers pentru prima oara la 4DX, si am zis ca trebuie incercat ceva cu actiune. Never again. 3/10

5. Back To Top | #44625
    Charlie don't surf Monier's Avatar
    Quote Originally Posted by BMF View Post
    Come on, dude, daca nu iti place de ex Dirty Grandpa, inseamna ca esti mai batran ca el...
    ..ce are de-a face cu batranetea?

stiu de unde vine discutia.. din subconstientul vostru general.
    da, spielberg si de niro sunt batrani; cel putin cariera lor artistica apune.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

6. Back To Top | #44626
    Megalomaniac's Avatar
    A quiet place - Jim din The Office se joaca de-a regizorul (si se joaca si cu nevasta-sa) si n-o face tocmai rau. Singura problema - peste care va asigur ca se poate trece - e ca construieste cu cheap tricks pe o intriga foarte ofertanta. Nu poti sa nu te intrebi

ramane gravida in contextul respectiv
    dar dincolo de intriga filmul e un horror/thriller clasic asa ca i se iarta tampeniile...plus ca e produs de Michael Bay sau ceva.
    7/10
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

7. Back To Top | #44627
    ummm cred ca au facut hanky-panky inainte sa aterizeze monstruletii, parca era day 89 si ceva, nu mai retin. mai rau e ca nu s-au gandit sa nasca aia dupa cascada... nu cred ca e spoiler.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

8. Back To Top | #44628
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    ummm cred ca au facut hanky-panky inainte sa aterizeze monstruletii, parca era day 89 si ceva, nu mai retin. mai rau e ca nu s-au gandit sa nasca aia dupa cascada... nu cred ca e spoiler.
    89 la inceputul filmului, peste 400 când e cu nașterea. Deci da, o premiza f idioata. Și in pana mea, din toate casele alea nici una nu avea pivnițe solide cu uși. Nu cred ca monstruleți aia ar fi auzit ceva prin 3-4 pereți și de la sute de metri distanță .

In plus in 3 luni monstruleții aia deja capacisera armata americană, ucisesera toată populatia globului? Cum pana mea au emigrat in 3 luni de pe un continent pe celelalte și au și ucis tot ceea ce mișca?

Ma rog, sunt destul de multe găuri in scenariu dar are și părți ok. Ca Michael bay a fost implicat nu e un punct pro
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

9. Back To Top | #44629
    Megalomaniac's Avatar
    Ca Michael bay a fost implicat nu e un punct pro
    Acolo bateam si eu

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

10. Back To Top | #44630
    Registered User Necrosero's Avatar
    Interesanta si viteza de reactie a monstrilor. Daca la inceput te ucideau aproape instant, spre sfarsit obosisera rau de tot, te lasau sa bei si 2 cafele inainte sa te capaceasca. Totusi, mi-a placut.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

11. Back To Top | #44631
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    The walking dead nu se spunea ca e ultimul sezon? acum vad ca va fi si season 9.

Ups am crezut ca sunt pe threadul de seriale.
    Last edited by RaiJin-Roh; 16-04-2018 at 21:13.
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

12. Back To Top | #44632
    Nu prea avea cum să fie ultimul. Culmea, serialul se poate încă salva. Material bun există.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

13. Back To Top | #44633
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post

In plus in 3 luni monstruleții aia deja capacisera armata americană, ucisesera toată populatia globului? Cum pana mea au emigrat in 3 luni de pe un continent pe celelalte și au și ucis tot ceea ce mișca?
    Daca vrei, imagineaza-ti o invazie ala` Starship Troopers. Daca nu se arata asta nu inseamna ca nu s-a intamplat. Plus queue-urile de pe foi, ziarele etc. Tips and tricks

14. Back To Top | #44634
    Registered User iconicpaul's Avatar
    You Were Never Really Here - 7/10
    ideea nu e deloc originala, are multe asemanari cu filmul The Equalizer cu Denzel Washington adica un profesionist in arme si lupta corp la corp, o fata tanara prostituata si multi baieti rai
    partea buna este ca are mai mult realism si actorul principal e convingator in rol

15. Back To Top | #44635
    Registered User BMF's Avatar
    A Quiet Place 6/10 - este unul din filmele in care de fapt o parte din poveste se intampla in mintea spectatorului, desigur, de la caz la caz si daca e cazul. Fiecare detaliu indica o poveste petrecuta in trecut sau un plan pus la punct, gen te intrebi de ce merg in picioarele goale sau si-au marcat cai de acces. Mi s-a parut de Tom&Jerry faza cu cuiul dar overall a fost okayish. Nasterea n-a prea fost planificata pe masura celorlalte contramasuri (exceptand cosciugul cu masca de oxigen). Un mare glitch mi s-a parut sursa de energie. Alt glitch a fost, cand ai parinti asa aratosi, cum poti avea o fata atat de urata, macrocefalica chiar. Overall ok, Emily Blunt ca de obicei in mare verva cu celebra ei bj face, merge.
    You'll float down here. We all float down here. Yes, we do!

16. Back To Top | #44636
    Megalomaniac's Avatar
    cand ai parinti asa aratosi, cum poti avea o fata atat de urata, macrocefalica chiar.
    Cred ca au ales-o pentru ca e surda in realitate, pentru expresivitate asadar, dar ce zici tu sta in picioare, trebuie un referendum si la holiud pentru ideea de familie traditionala.

17. Back To Top | #44637
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Daca vrei, imagineaza-ti o invazie ala` Starship Troopers. Daca nu se arata asta nu inseamna ca nu s-a intamplat. Plus queue-urile de pe foi, ziarele etc. Tips and tricks
    Eu spun ca este imposibil ca o rasa de aliens picați cu un asteroid in Mexic sa invadeze întreaga planeta in 89 zile. Este imposibil,fizic. Aliensii din film nu sunt o rasa tehnologică, sunt pure animale, cu inteligenta sub a unui câine. In plus nici asteroidul ala nu poate sa fie prea mare și cu multi alieni (sau impactul lui ar fi creat mai multe probleme decât câțiva aliensi) deci și reproducerea lor in 3 luni de la câțiva la masa planetară este imposibila.

Frânturile din ziare nu sunt chiar relevante pt ceea ce spun.

Nu au legătura cu star troopers, aia sunt o specie inteligenta ce dețin tehnologie capabilă de călătorii interstelare. Ăștia sunt doar animale.

18. Back To Top | #44638
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Den of Thieves 2018 - 7/10 - deloc rau, mi-a adus aminte de Heat(ala cu De Niro si Al Pacino) combinat cu alte filme de gen, cu hotii si vardistii, are scapari de scenariu si detalii, dar imi place cum e filmat si faptul ca incearca sa aiba o atmosfera de Training Day, Street Kings si alte filme cu politisti in Los Angeles.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

19. Back To Top | #44639
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    You were never realy blah blah blah... nota 2. Nu vreau sa fac vreo descriere. Doar ca l-am inchis pe la min 42.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

20. Back To Top | #44640
    Registered User RAN's Avatar
    Orbiter 9 3/10. De evitat. Poveste lenta, predictibila si ne-originala. Ma rog, o combinatie de idei, care au vazut implementari mult mai bune.

1.  
Page 2232 of 2233 FirstFirst ... 1232173221322182222222292230223122322233 LastLast

Bookmarks

Bookmarks