Page 1 of 98 12341151 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1960

Thread: Cum se numeste filmul?

1. Back To Top | #1

Cum se numeste filmul?

daca cineva a vazut acest film, il rog sa=mi spuna ce titlu avea sau macar un actor care a jucat in el ...

a fost pe hbo, este vorba de niste tinerei care au facut un soft "revolutionar" de video broadcasting pe dialup sau cam asa ceva, au facut o firma, au atras investitii f.mari ($30 milioane) si care la prezentarea produsului s-au facut de ras - le-a luat foc tower-ul

plspls ma roade rau de tot..
    bla bla

2. Back To Top | #2
    interista didier|8x's Avatar
    antitrust?
    FORZA INTER! VINCI PER NOI!

3. Back To Top | #3
    din pacate nu e ala.. in antitrust e unu care se da bill gates.. oricum filmul de care vorbesc eu este asemanator... haideti mah nu se poate sa nu tina minte cineva faza cu blue screen of death si tower-ul ala in flacari.. si cativa zeci de ziaristi in jur. i want names!!
    bla bla

4. Back To Top | #4
    antitrust l-am vazut la cinema acum vreun an... imi aduc aminte ca mi-a placut foarte mult, dar nu imi prea mai tin minte nimic din el. seamana insa cu descrierea facuta de tine.

cand a fost pe hbo????

[5 min later edit]: acum am vazut ultimul tau post... hm... ma miram eu sa fi aparut deja pe hbo antitrust. inseamna ca nu stiu despre ce film vorbesti...
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

5. Back To Top | #5
    eu l-am vazut mai demult, dar mi-a zis cineva ca a fost si acum cateva saptamani (2-3)

actorii sunt unul brunet , mai jmekeras asa si unul blond mai pampalau, dar bun la programare... si face asta ultimul un soft beton si il tot testeaza - video cu o fata care canta nus ce la chitara... mama ce draci am cum s-o numi?
    bla bla

6. Back To Top | #6

7. Back To Top | #7
    expert de forum zoso's Avatar
    filmul se numeste scopul.

http://us.imdb.com/Title?0257019
    forumiștii nu au dubii, forumiștii au numai certitudini.

8. Back To Top | #8
    Administrator Assassin's Avatar

Hop si eu

Acu' multi ani am vazut un film inspirat dupa o nuvela pe care am citit-o ulterior (nuvela e chiar geniala). Se da: un tip handipacat mintal de care are grija o asistenta. Sefu' asistentei descopera nu stiu ce chestie revolutionara astfel ca personaju' nostru face operatie si pe zice ce trece devine mai destept pana cand ajunge un geniu. Astfel, isi da seama ca dupa o perioada IQ-u' sau va regresa din nou pana la valoarea initiala. Nu mai stiu cum se termina filmu', insa nuvela (nu mai stiu de cine e scrisa) este, repet, geniala.

Martin Eden©
    Clientu' de azi, victima de maine

Despre carti (deocamdata).

9. Back To Top | #9
    Originally posted by zoso
    filmul se numeste scopul.

http://us.imdb.com/Title?0257019

ala e!! mama cat m-am enervat... merci zoso mi-ai intrerupt chinul
    bla bla

10. Back To Top | #10
    expert de forum zoso's Avatar
    Originally posted by dioSRL

ala e!! mama cat m-am enervat... merci zoso mi-ai intrerupt chinul
    te costa o bere. daca mia dai una, te scap si de restul problemelor
    forumiștii nu au dubii, forumiștii au numai certitudini.

11. Back To Top | #11
    Registered User

Re: Hop si eu

Originally posted by Assassin
    Acu' multi ani am vazut un film inspirat dupa o nuvela pe care am citit-o ulterior (nuvela e chiar geniala). Se da: un tip handipacat mintal de care are grija o asistenta. Sefu' asistentei descopera nu stiu ce chestie revolutionara astfel ca personaju' nostru face operatie si pe zice ce trece devine mai destept pana cand ajunge un geniu. Astfel, isi da seama ca dupa o perioada IQ-u' sau va regresa din nou pana la valoarea initiala. Nu mai stiu cum se termina filmu', insa nuvela (nu mai stiu de cine e scrisa) este, repet, geniala.

Martin Eden©
    Cum se numeshte filmu sau sau nuvela daca iti mai aminteshti....ash vrea sa vad shi eu filmu.

12. Back To Top | #12
    Registered User Cd's Avatar
    Filmul se cheama Awakenings, si e cu Robert de Niro si Robin Williams.

13. Back To Top | #13
    Asamblat in Romania CdinT's Avatar

Re: Hop si eu

Originally posted by Assassin
    Cred ca te referi la: Charly.
    Si in cazul asta, nuvela e "Flori pentru Algernon".
    blog cristache: It's about flights of fantasy. And the nightmare of reality. Terrorist bombings. And late night shopping. True Love. And creative plumbing.

14. Back To Top | #14

pls pentru a mea mama

deci ma tot roaga mama mea sa ma interesez de cum se cheama 2 filme

1. este vorba despre un stapan care moare in accident de masina si se reincarneaza inbtr-un catel si se duce la casa care e normal a omului in care sa reincarnat si etc se termina cand se duce catelu iarna si moare sau ceva de genu pe mormantul care ii apartine tipului care a murit

2. e tot cu un catel nu stiu chiar asa de multe detalii dar stiu cum se termina ceva intr-o toamna sub un copac cu un catel si cu o pasare care sunt buni prieteni

va rog frumos daca ma puteti ajuta pls dau un vagon de cotnari )
    "When I hear music, I fear no danger. I am invulnerable. I see no foe.
    I am related to the earliest times, and to the latest." -Henry David Thoreau

15. Back To Top | #15
    Loony Ghost's Avatar
    Primul film se numeste Fluke.
    Stiu care e si al doilea, dar nu imi aduc aminte numele si nici nu l-am gasit pe net. Inca. Si la final e vorba de o veverita si o pasare, veverita fiind cainele reincarnat .
    Cand il gasesc te anunt.
    And so, it begins
    Dacă mori, e semn rău.

16. Back To Top | #16
    da mersi astept te rog

17. Back To Top | #17
    si acuym intrebarea le are cineva filmele astea ?daca da le vreau si eu pls

18. Back To Top | #18
    Loony Ghost's Avatar
    Putin probabil sa gasesti filmele astea la cineva. Nu sunt filme de pastrat. Dar le poti inchiria de la "Holywood Music and Film" sau alte centre de inchiriat casete si dvd-uri.
    Cat despre al doilea film, imi pare rau dar n-am reusit sa-l gasesc. Imi amintesc vag despre ce era vorba - un tip moare si ajunge in purgatoriu, dar trebuia sa se intoarca pe Pamant ca sa ajute sau sa salveze pe cineva si singurul corp disponibil era al unui catelus proaspat nascut. Ma rog, reuseste sa-si indeplineasca misiunea (dupa ce crescuse mare), dar moare iarasi si de data asta se reincarneaza in veverita. Iar cel mai bun prieten al sau, tot caine, se reincarneaza intr-o cotofana, parca. Si asta e finalul.
    Cauta si tu aici, poate te ajuta cu ceva. Eu am cautat dar n-am gasit nimic.
    And so, it begins
    Dacă mori, e semn rău.

19. Back To Top | #19
    noob slayer keee's's Avatar
    Si mama vrea Lantul Amintirilor...de unde il iau pe asta?...
    You heard it too, didn't you? The voice of the wind.

20. Back To Top | #20
    Bursucul vesel Salgado88's Avatar
    De la Glina.
    Frustrated football fanatic

The thruth is out there.

1.  
Page 1 of 98 12341151 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks