Page 2 of 98 FirstFirst 123451252 ... LastLast
Results 21 to 40 of 1945

Thread: Cum se numeste filmul?

1. Back To Top | #21
    Strange Space Adventurer & Traveler fun's Avatar
    Living in the Milky Way - Rigel and Betelgeuse during winter, Antares and Altair during summer
    Asta cu Glina a fost tare!!!!!

2. Back To Top | #22
    Leather SM's Avatar

filmu cu cainele mort

s-a dat in vara lui `99 din cate imi amintesc,pe protv,pe la ora 1 noaptea un film cu un subiect absolut cretin,dar la care eu si taica-miu am ras de ne-am spart.
    era ceva cu un caine mort,intr-un sac negru si un tip trebuia sa scape de el si incearca sa-l vanda unui restaurant,in fine mai multe aventuri...
    nu mai tin asa bine minte,eram mai mic dar stiu ca dupa aia vreo 2 ore am avut crampe la burta de atata ras.
    o sa-l intreb maine pe tata daca isi aminteste mai mult din el,acum mi-am amintit eu de el si poate stie cineva pe aici mai multe despre filmu ala ca vreau sa-l cer la protv

3. Back To Top | #23
    AlienStation UNCONNECT3D's Avatar
    Tot in perioada aia a fost o emisiune cu craioveanu, care tot asa plimba un caine pe plaja si pe strada, era mort de mult si uscat saracul, cu neste dinti care ieseau pe-afara, ceva gen veveritza aia din ice age... dar era emisiune, nu film...

4. Back To Top | #24
    Registered User
    Filmul se numeste "Cold Dog Soup" si este din 1990.Verifica pe IMDB,eu cred ca despre asta este vorba.Pe IMDB ai optiunea de a cauta "plot summaries" si am dat la search "dead dog" ....Pare interesant desi nota e mica.

5. Back To Top | #25
    Leather SM's Avatar
    nu stiu daca e ala,o sa ma uit acum.
    oricum,tin minte ca in ziarele din epoca aia filmul ala era notat ca o mare porcarie,o pierdere de timp....BUT WHO CARES?!?

6. Back To Top | #26
    Leather SM's Avatar
    asta e!!!!!!!!!!!1
    maverick5,u`re truly a GENIUS!

7. Back To Top | #27
    Darth Ocelot Ocelot's Avatar

Care film?

Am si eu o nelamurire... a dat Romania 1 un film acum aprox 6 luni (nu mai tin minte cand), pe la ora 0-1:00 (ca deobicei), vineri sau sambata seara. Filmul era despre doi frati irlandezi, mi se pare, care se supara pe mafie si incep sa omoare criminalii. Mai tarziu afla si ca tatal lor era asasin (si incercase sa-i omoare). Lol, rezumat ca la romana . Filmul e destul de sangeros si chestii d-astea, dar misto, bine facut. Daca stie cineva cum se numeste filmul, sa post-eze aici...
    I go down with the ship, that's what I do. I'm not even the captain, I'm going down with the ship. That's how I want you to think about me – a guy who keeps the captain company.

8. Back To Top | #28
    I think is "The Boondock Saints" ! Look

9. Back To Top | #29
    Darth Ocelot Ocelot's Avatar
    Asa e. Uitasem numele...
    I go down with the ship, that's what I do. I'm not even the captain, I'm going down with the ship. That's how I want you to think about me – a guy who keeps the captain company.

10. Back To Top | #30
    OK ! Vroiam sa zic : Look pe IMDb daca ti se pare cunoscuta actiunea, din descrierea filmului !

E marfa filmul ! Anu' asta iese si partea a 2-a !

11. Back To Top | #31
    expert de forum zoso's Avatar
    eu sper sa nu fie vreo porcarie
    forumiștii nu au dubii, forumiștii au numai certitudini.

12. Back To Top | #32
    Macar la nivelul primului !

13. Back To Top | #33
    Registered User
    e marfa???

14. Back To Top | #34
    oare vor reusi pana la urma sa-i omoare pe banditi?

15. Back To Top | #35
    Registered User UnSlayne's Avatar

Cum ii zice?

Am vazut mai demult un film, era ceva cu niste gunoieri care ajung celebri pt ca unuia din ei ii creste o mana la spate, final misto (nu zic, ca sa nu dau spoilere). Nu retin actorii, nici regizorul, nici titlul in romana, doar subiectul. Stie cineva cum se cheama filmul si daca il pot face rost de undeva?
    Sorry killers lick their victims' wounds

16. Back To Top | #36

17. Back To Top | #37
    True Italo Disco Neoxx's Avatar

Cum se numeste filmul ?

Am vazut mai demult la tv un film artistic despre evadarea unor detinuti dintr-un lagar nazist. Ce mai tin minte este ca scena de final este cu prizonierii alergand afara din lagar, cu soldatii impuscand dupa ei iar despre fiecare personaj principal se spune ce a facut dupa ce a scapat.

Stie cineva cum se numeste filmul ?

Thx
    "All were blown away by the incredibly emotional work where a plethora of musical worlds collide into a space that somehow explains all the reasons to live, love, lament and simply be alive. Taking the soul-searching, ambient aesthetic of his last artist album, Airdrawndagger, Sasha turns up the volume in these new tracks to expose a passion for understanding the self on a universal level where drum beats, lonely echoes, hooks, guitar strumming and bridges make Sasha's music like no other's."

18. Back To Top | #38
    Quote Originally Posted by Neoxx
    Am vazut mai demult la tv un film artistic despre evadarea unor detinuti dintr-un lagar nazist. Ce mai tin minte este ca scena de final este cu prizonierii alergand afara din lagar, cu soldatii impuscand dupa ei iar despre fiecare personaj principal se spune ce a facut dupa ce a scapat.

Stie cineva cum se numeste filmul ?

Thx
    cam putine detalii despre film [au fost multe filme de genu asta cu lagare, etc]
    Mai ti minte pe ce program a fost difuzat? si anu'

19. Back To Top | #39
    Registered User Herete's Avatar
    baga si tu daca stii actori ceva sau in ce an a fost facut.
    I was Born 2 RAP da world

20. Back To Top | #40
    expert de forum zoso's Avatar
    the great escape?
    forumiștii nu au dubii, forumiștii au numai certitudini.

1.  
Page 2 of 98 FirstFirst 123451252 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks