Page 4 of 98 FirstFirst 12345671454 ... LastLast
Results 61 to 80 of 1960

Thread: Cum se numeste filmul?

1. Back To Top | #61
    expert de forum zoso's Avatar
    Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)
    www.imdb.com/title/tt0057012/
    forumiștii nu au dubii, forumiștii au numai certitudini.

2. Back To Top | #62
    Moderator Ivan's Avatar
    Il ai?

3. Back To Top | #63

4. Back To Top | #64
    Registered User motorzbh's Avatar
    Quote Originally Posted by zoso
    Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)
    www.imdb.com/title/tt0057012/
    te insheli filmul de pe hbo se chema fail safe. eu am vazut ambele filme.

www.imdb.com/title/tt0235376/
    Cea mai mare reushita a Bisericii a fost sa convinga lumea ca Dumnezeu are nevoie de mijlocitori.

5. Back To Top | #65
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by zoso
    desigur
    Share w/ me

6. Back To Top | #66
    motorzbh: oh da. la fail safe ma refeream. desi probabil e oarecum remake dupa cel dat de zoso. multumesc amandurora!!! weeeeeeeeeeee...

[edit]: hmm... de fapt e remake dupa fail-safe facut in '64
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

7. Back To Top | #67
    Quote Originally Posted by snoopy
    merci mult de tot acum tre sa il gasesc ...
    se gaseste pe net
    eu l-am avut, versiunea vcd

ivan, azi, 2 beri si se face

8. Back To Top | #68
    Aveti un intreg thread pentru asta (schimburi de filme), asa ca please keep on topic aici.

Salutari,
    Andrei

9. Back To Top | #69
    Banned Schatten's Avatar

"Cinema 2000: ..."

Caut un film in al carui nume intrau cuvintele "Cinema 2000:...." iar in loc de puncte mai scria ceva, titlul propriu-zis al filmului. Este vorba despre o parodie dupa un film vechi de science-fiction, care a rulat acum 2-3 ani la HBO si mi s-a parut cea mai buna parodie ever. Am cautat pe imdb si acum aprox 1 an il gaseam cu ajutorul celor doua cuvinte, dar din pacate nu l-am notat pe o hartie, iar acum nu il mai gasesc pe site. Stie cineva denumirea completa si eventual il are cineva?

10. Back To Top | #70
    Si eu caut un film, comedie, dat pe la sfarsitul anilor '90 de TVR1 (cred), o comedie de situatie cu o trupa ambulanta de teatru care joaca o piesa de mai multe ori, din ce in ce mai dezastruos din cauza conflictelor interne dintre actori. Nu mai tin minte decat ca cineva trebuia sa aduca o farfurie cu heringi. Si se imbatase. Si era si un topor pe acolo, pe undeva.
    As fi recunoscator daca stie cineva titlul filmului si mi-l spune si mie. Nu imi fac sperante sa il aiba cineva, dar macar sa stiu cum se cheama.
    God I hate people. There is not a bus big enough to run over all of the people that I hate - Sebudai.

11. Back To Top | #71

12. Back To Top | #72
    Quote Originally Posted by Jinxie
    Si eu caut un film, comedie, dat pe la sfarsitul anilor '90 de TVR1 (cred), o comedie de situatie cu o trupa ambulanta de teatru care joaca o piesa de mai multe ori, din ce in ce mai dezastruos din cauza conflictelor interne dintre actori. Nu mai tin minte decat ca cineva trebuia sa aduca o farfurie cu heringi. Si se imbatase. Si era si un topor pe acolo, pe undeva.
    As fi recunoscator daca stie cineva titlul filmului si mi-l spune si mie. Nu imi fac sperante sa il aiba cineva, dar macar sa stiu cum se cheama.
    probabil se cheama Noises off ... (1992) cu michael caine shi chris reeves. oricum la cate amanunte ai dat ... la noi s-a numit linishte in culise.

schatten : filmul era cu un tip shi robotul lui pe o statzie spatziala care se uitau la un film tampit shi-l comentau ? shi a fost pe hbo ?
    Cea mai mare reushita a Bisericii a fost sa convinga lumea ca Dumnezeu are nevoie de mijlocitori.

13. Back To Top | #73
    Moderator Ivan's Avatar
    Am si eu o tema ceva mai dificila. Am vazut un film (~1995) pe TVR2 si as vrea sa-l revad. Evident, nu stiu cum se numea.
    Era frantuzesc. Actiunea se petrecea intr-o comunitate evreiasca (cred ca in Paris), in secolul nostru (probabil prin anii 50-60); chiar in apropierea Pastelui revine Iisus pe pamant, chiar in acea comunitate. Imi amintesc ca mânca impreuna cu o familie (care nu au avut probleme sa creada ca era chiar Mesia), si incepusera sa vina o gramada de invitati cu cereri catre Iisus (de genul: ruineaza-l te rog pe vecinul, ca-i merge magazinul bine si este asezat chiar langa al meu). Personajul principal era un batran pe care familia vroia sa-l trimita la azil.
    La final Iisus pleaca (undeva intr-o gara, intr-o atmosfera cetoasa).

Nu va ascund ca incerc de cativa ani sa aflu cum se numeste filmul.

14. Back To Top | #74
    Erau sardine!
    motorzbh, I love you.
    Now at least I know what I'm looking for.
    Small chance to find it though.
    Oricum, imi aduc aminte ca am ras de m-am tavalit pe jos. La propriu.
    God I hate people. There is not a bus big enough to run over all of the people that I hate - Sebudai.

15. Back To Top | #75
    Banned Schatten's Avatar
    Matrix ala cred ca e Dar cum dracu de nu are acelasi nume? I don't get it dar oricum ma bucur ca l-ai gasit. \o/

16. Back To Top | #76
    Quote Originally Posted by Jinxie
    Erau sardine!
    motorzbh, I love you.
    Now at least I know what I'm looking for.
    Small chance to find it though.
    Oricum, imi aduc aminte ca am ras de m-am tavalit pe jos. La propriu.
    no sweat.
    poate o sa-l mai dea la tv. shtiu ca l-am inregistrat pe VHS cand a fost, dar de cand am tuner in comp. am dat toate casetele unui tip. daca te intereseaza pot sa-l pun pe ala sa se uite daca-l mai are. dar sunt slabe sperantze ca avea nevoie de spatziu sa puna nishte pron. shi am dat si VCR-ul.

17. Back To Top | #77
    Pro Termal 81 Am@DEUS's Avatar
    Quote Originally Posted by altec
    @Am@deus cred ca stiu despre ce film e vorba, cumva baiatul ala era latino-american...? cred ca e un film care l-a tot dat pe HBO acum cateva luni... din pacate nu l-am vazut tot si nu stiu numele
    Doamne ce as da sa stiu cum se numeste filmu` !!
    Exact era ciocolatiu baiatu iar tipa era satena sau blonda...s-au cunoscut pe plaja in timp ce el (sau ea) aduna gunoiu de pe plaja...s-au indragostit dar fata nu se intelegea cu tasu dar in final s-a impacat cu el.
    Ajutati-ma sa aflu si eu cum se numeste va rog.

18. Back To Top | #78
    Quote Originally Posted by Am@DEUS
    Doamne ce as da sa stiu cum se numeste filmu` !!
    Exact era ciocolatiu baiatu iar tipa era satena sau blonda...s-au cunoscut pe plaja in timp ce el (sau ea) aduna gunoiu de pe plaja...s-au indragostit dar fata nu se intelegea cu tasu dar in final s-a impacat cu el.
    Ajutati-ma sa aflu si eu cum se numeste va rog.
    daca a fost pe HBO:
    http://www.imdb.com/title/tt0250224/
    e doar un film.

19. Back To Top | #79
    Pro Termal 81 Am@DEUS's Avatar
    YEEEAA!!! Mersi omule! Asa DA!

20. Back To Top | #80
    cu placere. puteai sa spui ca e cu kirsten dunst ca nu e chiar o necunoscuta.

1.  
Page 4 of 98 FirstFirst 12345671454 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks