brat Cum se numeste filmul? - Page 84
Page 84 of 94 FirstFirst ... 347481828384858687 ... LastLast
Results 1,661 to 1,680 of 1865

Thread: Cum se numeste filmul?

Registered User
    Quote Originally Posted by mmgx View Post
    Salut,
    caut si eu un film de prin anii 80 cu 2 sau 3 oameni (posibil militari) care se prabusesc cu cu un avion in desert, scapa toti si fiecare o ia in directie diferita sa incerce sa gaseasca apa si ajutor... de aici nu mai stiu... va rog daca puteti sa-mi spuneti cum se cheama, ca de 10 ani caut si nu gasesc nimic...
    poate Capricorn One (1977)

Registered User
    DHB14 - 300 - Thread
    Multumesc tare mult.... asta cred ca e... desi mi-l aminteam altfel, dar avand in vedere ca l-am vazut acum mai mult de 15 ani...
    daca mai sunt si alte filme dupa descrierea mea, ar fi super daca mi le-ati spune.
    Inca o data.... MULTUMESC!

Registered User
    Va salut!
    Am vazut acum 3 ani parca un film pe TV1000.
    Era vorba despre un soldat proaspat intors din razboi care s-a stabilit intr-un sat unde era o legenda a unui peste de aur. (nu e Big Fish)
    Chiar mi-as dori sa stiu cum se numeste acel film, vreau sa-l revad.

Registered User ciocanul's Avatar
    Caut un film care cred ca e japonez(s-ar putea sa ma insel, poate e american). E vorba de niste soldati japonezi care se intorc in timp in Japonia medievala in urma unei furtuni parca... Stiu ca erau mai multi, aveau o salupa de razboi, un elicopter, un tanc si erau inarmati pana-n dinti. In Japonia nimeresc chiar in mijlocul unui conflict intern intre doi "warlords". Filmul e plin de actiune, cred ca mor toti dar s-ar putea sa ma insel insa cu siguranta iau multi luptatori samurai cu ei...

Il caut de mult, sigur e vechi(anii 80 ?), pe vremea lui Ceasca sau anii 90 l-am vazut pe video si mi-a ramas pe creier. As vrea sa-l revad.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

Registered User Puferiu's Avatar
    sunt un porc pescetarian

Registered User ciocanul's Avatar
    Merci mult !
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

Cu placere ! Poate mananci o inghetata si pentru mine.
    sunt un porc pescetarian

Quote Originally Posted by Puferiu View Post
    Caut 3 filme despre care stiu urmatoarele detalii:

In primul film unu' electrocuta o broasca moarta. Cred ca voia sa dovedeasca ca poate aduce ceva mort la viata. Pe la mijlocul filmului, un tip e pe moarte si scrie cu sange NO37. Dar, de fapt, citit invers, era LEON.

Al doilea film e posibil sa fie alb-negru, atat de vechi este. Stiu ca e american, SF-groaza, cu niste astronauti, pe alta planeta. Imi amintesc urmatoarea faza: luptau impotriva unui monstru (?) si pusesera un fel de senzori in jurul bazei. Cei doi care se uita pe monitor sa vada pe unde apare aratarea au parte de o surpriza: senzorii detecteaza miscare in doua locuri, pentru ca erau doi monstri. (nu e Forbidden Planet din 1956)

Iar al treilea e
    de groaza in care joaca un actor care seamana cu (sau este chiar) Billy Drago. Imi amintesc urmatoarele lucruri: rolul pozitiv citea o carte intr-o biblioteca; rolul negativ e un tip cu parul alb pana la umeri, prins in coada; un soarece. Stiu ca nu sunt detalii prea exacte, de aceea il caut pe actorul acela.
    Primul film nu l-am gasit.

Al doilea film e The Killings at Outpost Zeta (1980).

Iar actorul din al treilea cred ca este Bruce Payne. Ramane de gasit filmul...

---------- Post added at 23:55 ---------- Previous post was at 16:13 ----------

Pentru ca l-am vazut cu prea multa vreme in urma si am urmarit doar inceputul, sunt 99% sigur ca e vorba de Tale of a Vampire (1992), cu Julian Sands.
    sunt un porc pescetarian

Registered User niq86's Avatar
    Sal, poate ma ajutati si pe mine sa gasesc un film, e mai recent cred ca anul trecut a aparut, toata actiunea se petrece intr-o camera parca era un examen pt. angajat la nu stiu ce firma si venisera oameni din mai multe clase sociale, a venit un negru in camera si le-a spus parca trebuie sa raspunda la o singura intrebare aveau si un anume timp la dispozitie
    Voucher reducere pcgarage: 6QF5W6RP

sunt un porc pescetarian

Registered User niq86's Avatar
    Merci asta e, vreau sa-i recomand unui prieten ce repede ai fost pe faza, seara faina.
    Voucher reducere pcgarage: 6QF5W6RP

Made of star stuff ixtl's Avatar
    Prin anii '90 (pana prin ~95) a fost la TVR un film francez cred, in care un artist celebru (actor, scriitor sau ceva de genul) este asasinat, iar asasinul sau moare la scurt timp.
    Dupa moarte, ambii trec Styx-ul in luntrea lui Charon si se indreapta catre o insula feerica relativ, Purgatoriul recte, pe care se afla un hotel/statiune unde sunt cazati toti cei care au murit, care insa raman acolo cata vreme cineva din lumea 'reala' isi aminteste de ei. Intr-o scena pasagera poate fi vazut Einstein cantand la vioara intr-unul dintre apartamentele de lux...
    Odata pe an, printr-o tragere la sorti, unul dintre oaspeti isi castiga drumul inapoi catre cei vii.
    Un nume, va rog. Ma opsedeaza.
    Mein Führer! I can walk!

Riverworld 2003 sau 2010 ?

sunt un porc pescetarian

Charlie don't surf Monier's Avatar
    Quote Originally Posted by ixtl View Post
    Prin anii '90 (pana prin ~95) a fost la TVR un film francez cred, in care un artist celebru (actor, scriitor sau ceva de genul) este asasinat, iar asasinul sau moare la scurt timp.
    Dupa moarte, ambii trec Styx-ul in luntrea lui Charon si se indreapta catre o insula feerica relativ, Purgatoriul recte, pe care se afla un hotel/statiune unde sunt cazati toti cei care au murit, care insa raman acolo cata vreme cineva din lumea 'reala' isi aminteste de ei. Intr-o scena pasagera poate fi vazut Einstein cantand la vioara intr-unul dintre apartamentele de lux...
    Odata pe an, printr-o tragere la sorti, unul dintre oaspeti isi castiga drumul inapoi catre cei vii.
    Un nume, va rog. Ma opsedeaza.
    n-am idee, decat atat
    loteria (cu radacini in sacrificiile religioase) exista intr-o poveste scurta cu acelasi nume the lottery, by shirley jackson. o data pe an cineva e ales sa treaca dintr-o lume in alta, de data asta in directie inversa.
    un episod dintr-un serial al copilariei - sliders - seamana izbitor, numai ca transpus in lumea moderna.. se cheama the luck of the draw. o miniserie ('78, putin cunoscuta) impinge povestea satului in horror - the dark secret of harvest home.
    ar fi un indiciu.. sa-l gasesti prin lucrarile asemanatoare.
    daca stii sigur ca-i francez si poti apoxima o perioada in care putea fi turnat ..il cauti in liste.
    our true enemy
    has yet
    to reveal himself

Registered User
    Salut...ieri 8.08.2012 a fost la tv un film cu un rechin care avea doua capete si cu multi prieteni care raman pe o insula care la final se scufunda si raman doar un baiat si o fata din peste 20 de persoane...daca ma puteti ajuta...nu am apucat sa il vad si sunt foarte curios...multumesc

Registered User Goering's Avatar
    2-Headed Shark Attack (Video 2012) - IMDb

in 2 secunde de pe Google.
    Whenever i hear the word "culture", i reach for my Browning!

John, whats with the black? You look like you're goin' to a funeral! Maybe I am...

Registered User hZzD's Avatar
    Va salut , am vazut si eu mai demult un film nu mai tin minte cum se numeste si actorii imi par cunoscuti dar imi sunt asa in ceata nu pot ca sa le dau un nume exact , va povestesc ceva din film poate va stiti . Actiune se petrece candva iarna de craciun , este o reuniune de familie erau mai multi fii , si stiu ca un fiu de-a lor se intoarce inapoi din armata-razboi din Afganistan . Daca nu ma insel parca ei detineau si ceva magazin - sau ceva afacere mica . Tata lor era bolnav dar tinea ascuns de sotia lor si de ei si tot mergea ascuns pe la doctor , sotia a devenit suspicioasa - credea ca o inseala . Stiu ca era o faza in care tot in care tot incercau sa taie un copac din fata casei lor . Filmu ii si ceva drama , ceva comedie . Cam atat imi aduc aminte din el , sper sa fie de ajuns . Va multumesc .

The Veteran (2011) ?

sunt un porc pescetarian

Registered User hZzD's Avatar
    Nup , filmu ii si putina comedie .

Registered User
    Mersi mult Goering...de acum voi stii unde sa vin cand am nevoie de un film...daca stiti filme cu masini,curse de masini in afara de seria Fast&Furious Transporter ,Street Racer nu ezitati sa`mi spune`ti :d...mersi mult

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 84 of 94 FirstFirst ... 347481828384858687 ... LastLast