Page 241 of 257 FirstFirst ... 141191231238239240241242243244251 ... LastLast
Results 4,801 to 4,820 of 5137

Thread: Game of Thrones

1. Back To Top | #4801
    Eu ma asteptam sa-l salveze al doilea dragon pe Jon si sa fie evident pentru toata lumea ca e Targaryen.

But then again ma asteptam si ca dragonul sa fie pierdut de Bran si nu asa. Am fost zero cu doi in episodul asta la predictii

2. Back To Top | #4802
    Registered User anubisy2k's Avatar
    Corect.
    Si mai e si faza cu frigul.
    La hardhome venirea lor a fost prefatata de un val de frig.
    Cand trece pe langa foc il stinge efectiv...putem presupune ca genereaza frig.
    Deci putea ingheta lacul cand vroia si sa-i mierleasca, dar era prea devreme, nu ajunsesera dragonii, nu i s-ar fi adeverit...vedenia.
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

3. Back To Top | #4803
    Registered User ciocanul's Avatar
    Da ii si arata ca merg in mars pe zombalai. Macar de nu aratau faza aia. Poate mergeau doar cu 1 m pe ora. Poate asteptau sa vina frigul dar nu frate, ii arata pe toti, inclusiv pe uriasul zombi cum ii dau inainte in pas de defilare.
    LE:
    Hai ca am mai cautat, aflam in urmatorul episod ce au facut zombalaii intre timp. Shiet its about to get real. O sa aiba si zombalaii artilerie grea.

https://www.facebook.com/registrul/videos/1888296641491114/?hc_ref=ARSrNOLnYvqh2KituGU9CwWk2o6WhBff-6ES_-maSlvEfWpYEIj3WA1UcvChlS-m5aI
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

4. Back To Top | #4804
    Registered User RAN's Avatar
    genereaza frig
    La fel cum becul absoarbe intuneric?

5. Back To Top | #4805
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post

Eu n-am inteles de ce nu s-a suit Jon pe dragon imediat si a trebuit sa se mai bage la o tura de omorat WW. Si apoi,
    desigur, a ramas in urma.
    Asta ca asta, eu nu am inteles logica lui arthas: ai un dragon imobilizat la sol, la distanta de un pas de rama beata, in spinare cu aia pe care vrei sa-i prinzi ... ia rtu dai cu lancea dupa o tinta in miscare aflata la mama dreaq ...
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

6. Back To Top | #4806
    Quote Originally Posted by anubisy2k View Post
    Corect.
    Cand trece pe langa foc il stinge efectiv...putem presupune ca genereaza frig.
    Corect. Au mai facut asta cand au intrat peste ecologistii aia din copac.
    In concluzie pot sa ocoleasca zidul inghetand un darab de mare.

Insa au nevoie de frig la nivel macro pentru ca altfel pierd masa si implicit inertie in lupta.
    Vad ca ala capturat poate sa fie dus in zone calde dar putrefactia se accelereaza (goange, bacterii, etc)
    Palosul il misca si daca sunt numai oase insa fara masa ioc lovitura serioasa...insa seful le-ar putea cere sa isi bage cate un bolovan in cutia toracica sa rezolve problema.

In continuare este un mister cum de incalca principiul doi termodinamic (atentie: nici vraja in sine nu il incalca ca si aia are nevoie de aport extern asa cum am vazut la preoteasa rosie care folosea sange de aristocrat la aranjamentele ei)

7. Back To Top | #4807
    Moderator Ivan's Avatar
    Ultimele doua pagini de explicatii stiintifice m-au intristat.

8. Back To Top | #4808
    Registered User Raziel01's Avatar
    Ai dreptate, actiunea trebuie sa fie ilogica si implauzibila. That's what makes a good show!

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

9. Back To Top | #4809
    Registered User Wolfe's Avatar
    Wtf..
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

10. Back To Top | #4810
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Ai dreptate, actiunea trebuie sa fie ilogica si implauzibila.
    Actiunea este de mult ilogica si implauzibila. Tentativele de a-i da polish sunt jenante.

11. Back To Top | #4811
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Asta ca asta, eu nu am inteles logica lui arthas: ai un dragon imobilizat la sol, la distanta de un pas de rama beata, in spinare cu aia pe care vrei sa-i prinzi ... ia rtu dai cu lancea dupa o tinta in miscare aflata la mama dreaq ...
    Mi se pare ca the Night King is just.... fucking with them. Se joaca, ii terorizeaza. Ca si faza de la HH. Ce, era nevoie sa invie toti mortii aia in secunda respectiva? Nu, dar a vrut sa vada Jon ce poate face. La fel si cu dragonul. M-as mira sa mai fie vreun dragon viu pana la finalul serialului.

Pe scurt, Night King ii troleaza

12. Back To Top | #4812

13. Back To Top | #4813
    Registered User anubisy2k's Avatar
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    La fel cum becul absoarbe intuneric?
    i don't get it...
    ce am scris eu se desprinde si din randurile cartii...
    parafrazand, e stipulat ceva de genul "Either they come when it gets colder or their coming makes the weather colder."
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

14. Back To Top | #4814
    Registered User RAN's Avatar
    Era o gluma de inginer, nevermind

15. Back To Top | #4815
    Mi se pare mie sau acest serial duce lipsa de audiente de tot citesc stiri socante in ultima vreme: ba ca hakerii au mai furat niste episoade , ba ca a mai murit nu stiu ce personaj.....dar asa, cu SPOILER fatis, ba ca HBO Spania a difuzat un episod mai devreme, ba ca s-a mai combinat nu stiu cine, ba inca o stire legata de actorul ala antipatic Kit Harington pe care l-am vazut in alte filme jucand mediocru , ba ca s-a mai dezbracat Emilia Clarke etc.

Am inteles ca cica sezonul 7 ar fi penultimul sezon.

P.S. n-am vizionat niciun episod pana acum
    Dar cred ca am aflat mai toata povestea citind doar stirile, inclusiv cele de pe TNR.

Dar poate ma sfatuiti pe mine care sunt necunoscator... merita vizionat serialul? Care sezon a fost cel mai de calitate?

Se merita sa ma apuc de vizionat acum sau la anu' cand se incheie ultimul sezon si serialul in sine?

Exista seriale de acelasi gen Fantasy care sa reprezinte o alternativa mai buna?

16. Back To Top | #4816
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Eu zic sa te uit doar la sezonul 5....Sunt niste avocati care pledeaza niste cazuri. Ai sa intelegi totul. Apare si Matlock din cand in cand.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

17. Back To Top | #4817
    Registered User Necrosero's Avatar
    Tacticiene, plimba ursu'
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

18. Back To Top | #4818
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    plimba ursu'
    E asa de bun serialul de il aperi invocat ?

19. Back To Top | #4819
    Pe de alta parte tocmai am remarcat ca nu exista picior de negru in tot serialul.
    In cinematografia actuala nu pot sa imi imaginez sacrilegiu mai mare.

Rectific: mi-am adus aminte de ala care a vrut sa fure ouale, aaa puii clocitoarei de dragoni.
    Deci universul respectiv ii accepta.
    Asa ca este si mai grav ca nu sunt folositi in continuare.

20. Back To Top | #4820
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Dragonul din aer era la o distanta mai mare decat sitting duck. Daca stii ca il nimeresti pe ala din aer, de ce sa nu dai in cel mai indepartat stiind ca tinta care este langa tine daca fuge oricum ai o sansa sa dai in ea. Daca dadea in Dana Sitting Duck ala din aer probabil ca fuge.

1.  
Page 241 of 257 FirstFirst ... 141191231238239240241242243244251 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks