Page 245 of 257 FirstFirst ... 145195235242243244245246247248255 ... LastLast
Results 4,881 to 4,900 of 5137

Thread: Game of Thrones

1. Back To Top | #4881
    Registered User Raziel01's Avatar
    Ai dreptate, pentru ca singura motivatie sa faci ceva pe lumea asta este pentru ca-ti place.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

2. Back To Top | #4882
    Sine qua non diablo81's Avatar
    Si ce alta motivatie ai avea pentru a te uita la un serial care mai are si 7 sezoane?

Esti obligat? E in fisa postului?

Principalul vinovat e oricum mosul. 6 ani fara carte (ca sa nu mai vorbim de calitatea ultimei carti, cel putin). Pacat ca au decis sa ramana la numarul de episoade din ultimele doua sezoane.

3. Back To Top | #4883
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    Nu serios, doar intreb: cam care e motivatia unuia caruia nu-i place si deci nu se uita* sa intre pe threadul asta?
    Situatia consumatorilor de televiziune e departe de a fi binara. Dar reducand la derizoriu clasele de privitori, cum trebuie sa se exprime cineva caruia i-a placut serialul si a ajuns sa fie dezamagit de directia in care a luat-o?

*nu ma incadrez la clasa asta, eu sunt mai degraba pe dos.

4. Back To Top | #4884
    Registered User slicker's Avatar
    Cu sau fara gauri de scenariu, tot ne uitam ca prostii. Primele 2-3 sezoane au fost magistrale. Serialul a devenit un cliseu `Holliudian` retard.

Asa cum stiu ca SW Last Jedi o sa fie un mega shit, tot am sa dau bani sa il vad.

5. Back To Top | #4885
    Quote Originally Posted by diablo81 View Post
    Si ce alta motivatie ai avea pentru a te uita la un serial care mai are si 7 sezoane?

Esti obligat? E in fisa postului?

Principalul vinovat e oricum mosul. 6 ani fara carte (ca sa nu mai vorbim de calitatea ultimei carti, cel putin). Pacat ca au decis sa ramana la numarul de episoade din ultimele doua sezoane.
    Pentru ca ai inceput si vrei sa-l vezi pana la capat. Pentru ca n-ai ce face. Pentru ca esti masochist. Pentru ca vrei sa ai argumente in fata ineptiilor spuse de indivizi precum anubisy si gothera. Pentru ca vrei sa faci o comparatie cu cartile sau sa stii la ce ai putea sa te astepti de la carti (hopefully not). etc.
    Nu trebuie sa fie motive bune pentru tine ca sa fie bune pentru altii.

Tind sa cred ca mosul a amanat cartile pentru bani, asteapta sa se termine serialul. (that went out so well for the tv show!)

Quote Originally Posted by slicker View Post
    Cu sau fara gauri de scenariu, tot ne uitam ca prostii. Primele 2-3 sezoane au fost magistrale. Serialul a devenit un cliseu `Holliudian` retard.

Asa cum stiu ca SW Last Jedi o sa fie un mega shit, tot am sa dau bani sa il vad.
    Sa te mai prind comentand de filmele lui Nolan fara sa le vezi sau de alte filme/jocuri. Sa vezi ce-ti fac!

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

6. Back To Top | #4886
    Registered User RAN's Avatar
    Quote Originally Posted by Ivan View Post
    Situatia consumatorilor de televiziune e departe de a fi binara. Dar reducand la derizoriu clasele de privitori, cum trebuie sa se exprime cineva caruia i-a placut serialul si a ajuns sa fie dezamagit de directia in care a luat-o?

*nu ma incadrez la clasa asta, eu sunt mai degraba pe dos.
    De exemplu eu am renuntat la Homeland, The Walking Dead, The Man in High Castle, Hannibal. Ma vezi intrand pe threadurile specifice, unde exista, sa zic cat de nasoale mi se par acum? Nu zic ca nu e ok sa zici ca nu ti-a placut ceva, dar sa zici incontinuu ca e prost serialul in general, ca e de rahat ca nu e ca in carte, sa continui sa te uiti si sa frecventezi threadurile dedicate mi se pare de neinteles. Poate nu inteleg eu lumea

7. Back To Top | #4887
    Si sa lauzi continuu ceva e bine?

8. Back To Top | #4888
    Moderator Ivan's Avatar
    E serial, nu e ca si cum te-ai plange pe topicul din 1968 al lui Space Odyssey la fiecare saptamana. Aici apare material nou de laudat sau injurat la fiecare cateva zile.
    Apoi fiind cel_mai_urmarit_nemaivazut_super_serial ever e firesc sa aiba un numar mare de posturi. Pro si contra.

9. Back To Top | #4889
    Registered User RAN's Avatar
    Nu, poti sa si critici. Uite critica: eu, ca non fan amator degustator de serial, m-a impresionat extrem de neplacut cum a putut trimite corbul si sa ajunga cu D. cu dragonii in timp util; in cap imaginea mea e asa, la scara pe care mi-o imaginez eu, de la nord la sud:

<jon snow & all>---<zidul>------<winterfell>----------------------------<dragonstone>---<kings landing>

Adica, deducand din actiunue si vreme, Daenerys era mult mai aproape, geografic vorbind, de Cersei decat de Jon. Poate o idee mai buna era sa vada aia in foc si sa-i spuna sa vina cu dragonii, orice, dar nu asa rezolvare lenesa si ieftina.

Multumit?

10. Back To Top | #4890
    Registered User Necrosero's Avatar
    Serialul inca mai ofera suficiente scene epice (gen arya vs brienne) incat sa merite urmarit in continuare, desi chiar s-a super telonovelizat. Cel putin pt mine.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

11. Back To Top | #4891
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Nu a capatat (prea multe) elemente de telenovela, e doar mai prost scris.
    Citeam raspunsul regizorului ultimului episod, legat de nemultumirile fanilor privind notiunea de timp si spatiu. Pe scurt: stim ca nu-i ok, dar ne doare-n pl. V-am dat dragoni.

12. Back To Top | #4892
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    cum a putut trimite corbul si sa ajunga cu D. cu dragonii in timp util
    Simplu: 50% din timp a alergat maratonistu` pana la zid, 35% din timp a fost consumat de corb catre destinatar.
    5% din timp D. s-a ambalat/discutat cu piticul si 10% a zburat D. catre iubitelul inimii ei (regizorul, care nu stie sa raspunda, a lasat o scena in care balauru` zboara deasupra apei lasand un "sant" prin ea - tipic pentru supersonice la rasul valului => balaurul e supersonic in croaziera)

Iar corbul...pai e usor de presupus ca a fost un corb "trimitere cu prioritate". Corb tunat, de distanta lunga, care foloseste si curentii de stratosfera.

13. Back To Top | #4893
    Registered User
    Daca tot carcotim, mie mi se paruse ciudat cum oamenii lui Euron, care pareau a fi doar vreo 30, au reusit sa construiasca atatea corabii.
    Si evenimentele in sezonul asta s-au desfasurat atat de rapid incat am impresia ca ar putea sa incheie serialul in episodul urmator.

14. Back To Top | #4894
    super multumit de cel mai recent episod. altii spun ca a fost prea epic, prea actiony, pai de mult asteptam sa semene putin cu lord of the rings la epicness si la action.

bring on the last episode!

am inceput si jocul de la telltale game pe ps4, e fain!
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

15. Back To Top | #4895
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Imi aduc aminte cum ala decapitat de Ned, in primul episod, trece ca voda prin zid, iar Jon cu wildling se chinuie sa se catere si mai si mor ca prostii....LOL.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

16. Back To Top | #4896
    Eu imi amintesc ,cu placere, despre dezbaterea de 10 pagini despre topirea aurului .
    EGO quaeso lux lucis tutela pro mihi secundum mei quod ego mos invado is orbis of tutela

17. Back To Top | #4897
    Moderator
    Am vazut si eu ultimele cateva episoade si imi plac dragonii, sper sa castige!
    Mourrons pour des idées, d'accord, mais d'une mort lente

18. Back To Top | #4898

19. Back To Top | #4899
    Quote Originally Posted by ams View Post
    Pare cam logic:
    Time in GOT S7 E6 - 9GAG
    Doamne fereste, acum te iau baietii, incerci cumva sa gasesti explicatii pentru GAURILE in scenariu ?
    Ne uitam la serial ca ne plac dragonii, luptele, inviatul din morti, morti vii, dar ne supara rau cand vedem asa gauri si " teleportari" in masa ca noi stim bine harta si n aveau aia cum pentru nimic in lume sa ajunga de aici acolo. Plus ca intr un serial fantasy ca asta e si extrem de usor sa delimitezi timpul ca sa ne arate noua exact cum de s-a intamplat sa ajunga Euron la timp sa i atace pe aia ? E inexplicabil, nene..Cum de sufla dragonii astia foc ? Hai ca deja HBO ne considera prosti .. dar nu-i nimic, ne uitam in cotinuare

20. Back To Top | #4900
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Cred ca ne supara scaderea calitatii pe anumite segmente.

1.  
Page 245 of 257 FirstFirst ... 145195235242243244245246247248255 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks