Page 256 of 257 FirstFirst ... 156206246253254255256257 LastLast
Results 5,101 to 5,120 of 5137

Thread: Game of Thrones

1. Back To Top | #5101
    Registered User ciocanul's Avatar
    De mult nu a mai fost o serie asa slaba. Si nu refer la lupte putine si CGI. Ma refer ca nu a mai murit nici un personaj principal, nici un wow moment, nimic ce sa surprinda, o emotie, o maslina. Bani multi se duc ampulea pe actori cred ca am inteles ca si-au ridicat pretentiile de la o serie la alta. Dany cere 2.5 mil / episod ? Joaca blonda de 2.5 mil ?
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

2. Back To Top | #5102
    te uitai la altceva cand a plecat jamie? sau cand LF incerca sa vb pana in ultima clipa?
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

3. Back To Top | #5103
    Registered User Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    De mult nu a mai fost o serie asa slaba. Si nu refer la lupte putine si CGI. Ma refer ca nu a mai murit nici un personaj principal, nici un wow moment, nimic ce sa surprinda, o emotie, o maslina. Bani multi se duc ampulea pe actori cred ca am inteles ca si-au ridicat pretentiile de la o serie la alta. Dany cere 2.5 mil / episod ? Joaca blonda de 2.5 mil ?
    Da, si mie imi lipsesc dialogurile bestiale cu Tywin, Lady Ollenna sau High Sparrow dar parca dupa ultimul episod i-am iertat. Cel putin scena cu plecarea lui Jamie a fost monumentala, muzica, zapada.
    Iar legat de salarii, eu stiam ca ar castiga mult mai putin, stirea aia din aprilie s-a dovedit a fi tabloida.
    Game Of Thrones cast salaries revealed - and Emilia Clarke and Kit Harrington earn PS390,000 an EPISODE

4. Back To Top | #5104
    Registered User RAN's Avatar
    Cica continuam in 2019...

5. Back To Top | #5105
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by Capcaunu View Post
    te uitai la altceva cand a plecat jamie? sau cand LF incerca sa vb pana in ultima clipa?
    Sa fim seriosi, in dialogurile vechi se simteau subtilitati, mai multe sensuri, etc.

Sezonul asta??? Nimic, nada.

Cand a plecat Jamie a fost ok dar nu un diablog bun. Scena cu LF slaba.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

6. Back To Top | #5106
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    diablogurile bune au disparut pentru ca oamenii care le faceau au fost omorati majoritatea
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

7. Back To Top | #5107
    ^true!
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

8. Back To Top | #5108
    Registered User Necrosero's Avatar
    Scena cu jamie si zapada a fost monumentala, mi-a adus aminte de good old days. In rest, sezon mediocru, de un 7 maxim, mi-e dor de primele sezoane, acum e prea fast forward si dumbed down. In fine, poate xu ultimul sezon s-o mai dreaga, dar slabe sanse.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

9. Back To Top | #5109
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    Cica continuam in 2019...
    Nooooooooooo

10. Back To Top | #5110
    Ultimul ? Care ultimul ? O sa mai fie parca 2 sezoane minim.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

11. Back To Top | #5111
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    De mult nu a mai fost o serie asa slaba. Si nu refer la lupte putine si CGI. Ma refer ca nu a mai murit nici un personaj principal,
    Si daca moare personajul principal pentru ca ii cade un pian in cap in timp ce tine un discurs eroic ar fi un serial ok? Da, se pare ca fara elementul asta de soc si groaza, care ii atragea pe unii, GOT e mediocru.
    O poveste buna are "curgere", la fel ca o melodie buna, fara intreruperi, nu sa bage brusc baga niste heavy metal in muzica clasica pentru 3 secunde (personajul principal isi ia un pian in cap in timp ce manca o gogoasa) sau - personajul principal foarte destept pana atunci, face pe prostu si se duce la inamici ca sa fie omorat in stil socant, la care fanii GOT spun "wow ce amazing plot twist, super serial!"
    "It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
    Aristotle

12. Back To Top | #5112
    Registered User Wolfe's Avatar
    Lol, that's funny

Sezonul 8 o sa fie ultimul. Din fericire..
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

13. Back To Top | #5113
    Quote Originally Posted by jet li View Post
    Si daca moare personajul principal pentru ca ii cade un pian in cap in timp ce tine un discurs eroic ar fi un serial ok? Da, se pare ca fara elementul asta de soc si groaza, care ii atragea pe unii, GOT e mediocru.
    O poveste buna are "curgere", la fel ca o melodie buna, fara intreruperi, nu sa bage brusc baga niste heavy metal in muzica clasica pentru 3 secunde (personajul principal isi ia un pian in cap in timp ce manca o gogoasa) sau - personajul principal foarte destept pana atunci, face pe prostu si se duce la inamici ca sa fie omorat in stil socant, la care fanii GOT spun "wow ce amazing plot twist, super serial!"
    Nu, ok va fi sa se uneasca toti, sa omoare zombalaii si apoi sa traiasca fericiti ever after. Ca indienii pana sa vina albii.

14. Back To Top | #5114
    Registered User cashonly's Avatar
    La ce intrebari credeti ca trebuie sa raspunda sezonul 8?

-Care e treaba cu desenele facute de copii padurii (din pestera si din truburile sectionate din padure)?
    -Ce motivatie au white walkers?
    -Cine este lordul luminii?
    -De ce pot invia doar anumite personaje bune?
    -Ce a complotat off-screen Cersei cu Tyrion?
    -De ce Bran este atat de ciudat? (stiu ca e corbul cu 3 ochi dar totusi, e ceva in neregula cu el)
    "Give a man a beer, he'll waste an hour. Teach a man to brew, and he'll waste a lifetime."

15. Back To Top | #5115
    In carte posibil o sa explice cate ceva mai mult, in sezon nu va fi decat pac pac si pew pew. Dar de white walkers se cam explica daca sapi putin. Zombalaii sunt creatia celor numiti Children of the Forest, niste cocomarle flowerpower ce au fost batuti/exterminati de primii oameni acum mult timp, cand oamenii au preluat continentul. Practic white walkers sunt o arma magica contra oamenilor ce se declanseaza acum pt ca vine iarna probabil. Ganditi-va ca sunt un fel de molima contra oamenilor, un virus de laborator.

16. Back To Top | #5116
    Molima, molima, dar astia au liber arbitru.
    Ce fac ei dupa ce isi sting pofta de razbunare?

@ cashonly:
    Lordu` fotonilor este un valyrian aflat pe o statie geosincrona (de preferat geosincrona. Ca sa vada si el...serialul)

Aia de sunt inviati este evident ca au naniti in corp (mosteniti pe linie materna, cum altfel)...valyrianul de sus ii reactiveaza dupa pofta lui.

Cersei nu a complotat cu fratele ei miniatural. E doar sentiment (copilarie, familion, nostalgii)

Bran ciudat? Pai cand receptionezi unde psihice de la valyrian e greu sa pastrezi normalitate.

In fine boracii padurii deseneaza. Ca asta fac boracii. Printre altele.

17. Back To Top | #5117
    Registered User RAN's Avatar
    Practic white walkers sunt o arma magica contra oamenilor ce se declanseaza acum pt ca vine iarna
    Sunt un fel de Reapers, vin periodic sa reseteze galaxia seven kingdoms.
    Culmea, se pare ca sunt controlati de un copil, fix la fel

18. Back To Top | #5118
    Quote Originally Posted by cashonly View Post
    La ce intrebari credeti ca trebuie sa raspunda sezonul 8?

-Care e treaba cu desenele facute de copii padurii (din pestera si din truburile sectionate din padure)?
    -Ce motivatie au white walkers?
    -Cine este lordul luminii? De fapt toti zeii sunt unul singur, cu n'spe nume diferite.
    -De ce pot invia doar anumite personaje bune?
    -Ce a complotat off-screen Cersei cu Tyrion?
    -De ce Bran este atat de ciudat? (stiu ca e corbul cu 3 ochi dar totusi, e ceva in neregula cu el)
    1. La fel ca si omul primitiv, in lipsa unui limbaj scris ei isi spuneau povestea / povestile prin desene.
    2. In afara de razbunare, regele lor are aceeasi motivatie ca si Cersei, Daenerys, Littlefinger, etc anume vrea sa conduca lumea.
    3. Este Dumnezeu in acest univers.
    4. Invie doar cei pe care ala de la punctul 3 vrea sa-i invie.
    5. What?
    6. Cand traiesti mai mult in alte lumi/timpuri decat in a ta este ceva foarte in neregula cu tine. Eu sunt chiar surprins ca are asa multe momente de luciditate.

Sunt multe probleme cu serialul asta, dar intrebari fara raspuns au ramas cam putine.
    Last edited by Cosmin_C; 31-08-2017 at 12:02.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

19. Back To Top | #5119
    Sine qua non diablo81's Avatar
    La 3 nu e asa clar.

Si la 5 si eu sunt cel mai curios sa aflu despre acea discutie. Au complotat sau Tyrion s-a lasat pacalit? Si profetiile despre cei care o tradeaza pe Dany nu e clar daca s-au indeplinit toate.

20. Back To Top | #5120
    Registered User cashonly's Avatar
    Nici eu nu sunt de acord, lordul luminii este o anumita entitate, n-are treaba cu old gods sau cu new gods.
    Intrebarea numarul 5 propusa de mine se datoreaza faptului ca Tyrion este socat cand afla ca Cersei (si parca gandeste ceva de genul: "acum se schimba datele problemei"). Faptul ca in episod nu ne arata concluzia discutiei si urmatoarea scena cand Tyrion ii spioneaza pe Dany si John, ne duc cu gandul ca se intampla/s-a intamplat ceva in afara camerei de filmat.
    "Give a man a beer, he'll waste an hour. Teach a man to brew, and he'll waste a lifetime."

1.  
Page 256 of 257 FirstFirst ... 156206246253254255256257 LastLast

Bookmarks

Bookmarks