Page 4 of 257 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 5137

Thread: Game of Thrones

1. Back To Top | #61
    Registered User Croocodillul's Avatar
    Decorurile prin pădure/munti sunt excelente, cromatica îmi aduce aminte de Band of Brothers, episoadele pe timp de iarnă.

Mie nu mi s-a părut plictisitoare partea cu nunta lui Făt Frumos .

Până acum, din postura unuia care nu a citit cărţile, personajele îmi par bine alese.

2. Back To Top | #62
    Registered User GruVe's Avatar
    Mi-a placut serialul , se anunta o serie cel putin interesanta. Astept sa vad si bataliile cum sunt realizate dar fiind productie HBO nu ma astept la ceva mediocru. Per total imi place si poate ma convinge sa iau si cartile.

P.S. Are un intro excelent.
    Out of my mind. Back in five minutes.

3. Back To Top | #63
    Foarte frumos până acum. Sean Bean (Ned Stark) și Peter Dinklage (Tyrion Lannister) joacă excelent, IMO.

Deja am pus prima carte în wishlist.

Quote Originally Posted by Croocodillul View Post
    Mie nu mi s-a părut plictisitoare partea cu nunta lui Făt Frumos
    +1. Daenerys are redeeming qualities, cum s-ar zice.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

4. Back To Top | #64
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    Dany are un storyline al ei separat, practic e o evolutie a personajului si cumva povestea ei o sa fie de sine statatoare fata de restul intrigilor. Asta mi se pare o provocare mare pentru producatori, la fel si povestea lui jon snow in nord, separat de restul intr-un fel. In carte e ok, fiecare are un flavour interesant, pe tv insa, daca bagi 3 scene pe episod devine boring probabil si lumea nu e interesata de ce se petrece cu ei daca nu le dai mai mult screentime. Deocamdata desi au renuntat la aspecte cheie din povestea lui dany mi se pare ca redau fidel trairile ei si cum ajunge sa isi gestioneze situatia. Plus ca e buna si gagica, romaneste vorbind.
    Oricum Drogo numai fat frumos nu e, e mai mult un tarzan.
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

5. Back To Top | #65
    Quote Originally Posted by ptz View Post
    Oricum Drogo numai fat frumos nu e, e mai mult un tarzan.
    M0ar liek F*t Frumos amirite.

Also, de pe un alt site:

Game of Thrones-jaimefuuuu.jpg

6. Back To Top | #66
    Game of Thrones-282104757.png

funny
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

7. Back To Top | #67
    Registered User razvi's Avatar
    ... brrrrrrrraaaaainzzzzzzz ..

8. Back To Top | #68
    Tot piticu e cel mai tare, nu am citit cartile dar ar fi interesanta o tovarasie intre el si Jon Snow

9. Back To Top | #69
    jon snow va avea story arcul lui oarecum separat at the wall, asa cum daenerys are arcul ei separat over the narrow sea. In rest sunt de acord cu tine, Tyrion rulz.

10. Back To Top | #70
    Am vazut si ep 2. Foarte misto, mie imi place, se anunta un serial chiar bun. A picat la fix mai ales ca am terminat Dexter si nu mai am la ce sa ma uit. Si mie imi place piticu e tare. Dar si restul personajelor, e buna si tipa aia de e cu "tarzan". A naibii regina aia ca tot incearca sa il omoare pe ala mic. Hai cu episodu 3!!! ce nasol e sa astepti cate o saptamana

11. Back To Top | #71
    Registered User slicker's Avatar
    Tinand cont ca va avea numai 10 episoade eu astept sa fie gata , sa le vad cap-coada, primul episod m-a convins

12. Back To Top | #72
    Hehe, ma mir ca rezisti ). Si eu am zis ca o sa fac asa la inceput, dar nu ma pot abtine sa nu il vad .

13. Back To Top | #73
    Nick anterior: El_Cid El_Cid's Avatar
    chiar misto serialul - pacat ca o sa aibe doar 10 ep... as vrea zilnic cate 2 ep all year long - daca se poate.

14. Back To Top | #74
    Registered User Croocodillul's Avatar
    Quote Originally Posted by iMoon View Post
    Dar si restul personajelor, e buna si tipa aia de e cu "tarzan". A naibii regina aia ca tot incearca sa il omoare pe ala mic
    Dacă e s-o luăm așa, pe mine mă atrage mai mult regina, e mai meseriașă .

15. Back To Top | #75
    Nick anterior: Scarlett's Twin Asha Greyjoy's Avatar
    Mie mi-au placut asa de mult cartile, incat ma asteptam la un flop de serial si uite ca a iesit foarte bine pana acum. Imi plac atentia la detalii, peisajele, decorurille bogate (mortul avea doua pietre cu doi ochi pictati peste ochii lui, frunzulitele de pe coloane si o gramada de lucruri frumos realizate) si imi plac si personajele, cu exceptia lui Catelyn, care mi se pare incredibil de batrana pentru personajul ei. Nu reusesc sa vad pe net cati ani are, in 86 debuta in teatru oricum, deci are probabil vreo 44.

Ce are in plus cartea e cu siguranta schimbarea de voci, e excelent sa auzi povestea de la toti spusa pe rand din perspectiva lor, pentru ca o contureaza foarte bine, cu toate nuantele si cunosti si personajele mai bine, ori asta in serial nu ai cum sa faci.
    And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years

16. Back To Top | #76
    Quote Originally Posted by Croocodillul View Post
    Dacă e s-o luăm așa, pe mine mă atrage mai mult regina, e mai meseriașă .
    E mai milf asa ), oricum e buna, nu zic nu. Din 300 o observasem.

Quote Originally Posted by Asha Greyjoy View Post
    Mie mi-au placut asa de mult cartile, incat ma asteptam la un flop de serial si uite ca a iesit foarte bine pana acum. Imi plac atentia la detalii, peisajele, decorurille bogate .
    Eu nu am citit cartile(inca), dar sunt total de acord cu tine. Mai imi place si atmosfera creata.

17. Back To Top | #77
    Registered User Osmium's Avatar
    Nu stiu exact pe parcurs cum o sa ajunga la nuantele de "gri" ale personajelor pentru ca momentan fratii aia doi din exil + fratii de la curte par "bad guys" si Ned+familia par "good guys". Decapitarea rangerului nu m'a convins, asa cum nu m'au convins nici scenele in care regele pare un dur.
    Hate is more lasting than dislike.

18. Back To Top | #78
    pai dupa primul sezon toate lucrurile par clare, respectiv dupa prima carte. Good guys, bad guys, lotr style. Jaime primeste POV in cartea a 3a si devine instant fan favourite ca si fracsu, si Cersei primeste pov in cartea 4, si atunci griul devine gri
    Momentan root with the Starks, dar na, if you play the game of thrones you win or you die.

Btw nu inteleg de ce "fratii" din exil par rai, poate fratele ca sor-sa saraca ce a facut sa merite labelul de "rau" ?

19. Back To Top | #79
    Moderator Ivan's Avatar
    O sa astept sa se termine sezonul inainte sa ma apuc, dar pana atunci iata o intrebare de n00b: citesc cartile inainte sau dupa ce vad serialul?

20. Back To Top | #80
    pai asta depinde de tine. Cartile merita si trebuie citite. Daca stii plotul vei mai fi interesat de serial ? Io zic ca da, o sa vrei sa vezi lumea transpusa pe ecran. Daca totusi vrei macar primul sezon sa il vezi asa with an "ah !!! oh!!!" feeling, atunci baga dupa ce se termina sezonu. Apare acum in iulie si cartea nr.5, de 2 ani o astept si altii de 5
    Daca decizi sa te apuci de carti, iti recomand sa le citesti in engleza. Daca nu tii neaparat sa le ai shiny in biblioteca pot sa ti le imprumut, altfel le gasesti sigur la Nautilus.

1.  
Page 4 of 257 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks