Page 1 of 80 12341151 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1583

Thread: Star Wars Fans!

1. Back To Top | #1
    Registered User Rrough's Avatar

Star Wars Fans!

A aparut Starwars, l-am vazut.... Este super meserias. Nu ca as fi un fanatic dupa Razboiul Stelelor, dar asta a fost chiar meserias. Nu o sa spun nimioc din poveste, dar ca la un moment dat, daca esti atent, vezi un grup de vreo 4 ETs. Cea mai buna parte a filmului mi s-a parut intrecerea de "pods", chestiile alea rapide care apar si in trailer. Merita banii, mai ales daca te duci intr-un cinema cu sunet bun!!!

Anakin,
    ~Eschew obfuscation!

2. Back To Top | #2
    Registered User
    Fericitule! Nu stiu cand o sa apara pe la noi , dar abia il astept.
    Din ce am citit pe web se pare ca este super technologizat (exact asa cum a vrut Lucas sa faca si primele parti) si asta dauneaza scenariului. Ce parere ai? De asemenea am vazut pe un site (care era spaniola si nu prea am inteles bine) cateva "gafe" ale filmului. Ai sesizat vreuna?

3. Back To Top | #3
    Nu am vazut decat o singura greseala: unui tip zburator ii dispare umbra, mai bine zis nu o are deloc!
    Nu pot spune ca este mai "technologic" decat celelalte 3 episoade... In schimb efectele speciale sun mult imbunatatite. Poate ca la asta te referi cand spui ca George Lucas nu a putut realiza cu celelate 3 episoade(de fapt numai 2 sunt ale lui)!
    Asupra unui singru lucru se pare ca toata lumea este de acord(si cei pro si cei contra StarWars) si anume: lui Jar Jar Binks i se ofera prea mult din film...daca aparea mai putin poate ca puteau sa mai bage si altceva. Jar Jar Binks este o creatura ciudata de pe planeta Naboo(centrul actiunii filmului).

No more Jar Jar!

[Mesajul a fost modificat de Rrough (modificat 21 May 1999).]
    ~Eschew obfuscation!

4. Back To Top | #4
    Registered User
    Unde l-ai vazut? Sau mai bine: avem shi noi acces?...

5. Back To Top | #5
    Registered User
    Da, ai dreptate! Cred ca "Imperiul Contraataca" nu e al lui, s-au ma insel?
    Nu am folosit cel mai potrivit termen pt. efectele speciale. Scuze!
    Corbule ma bucur sa te "reaud"? Ce mai faci? Redman? Sanatos, voinic?
    V-om avea si noi acces mai la toamna. Abia a avut premiera in State.

6. Back To Top | #6
    Registered User
    A New Hope e regizat de Lucas, Return of the Jedi si the Empire Strikes Back sint regizate de altii.

[Mesajul a fost modificat de Miron (modificat 21 May 1999).]

7. Back To Top | #7
    Registered User
    Pai suntem bine sanatoshi! Multzumim!
    Mai la toamna? In site-ul starwars.com zice Frantza in octombrie daca mi-aduc bine aminte... Dar au mai fost cazuri cand nu se prezentasera in toata Europa filmele pe care romanashii le-au vizionat.
    artoo-detoo-natoo

8. Back To Top | #8
    Miron---->este exact pe dos: A New Hope nu este al lui si celelalte 2 sunt ale lui. Dar George Lucas tocmai a incheiat un contract cu Fox(cei care detin filmul) si acum detine drepturi de autor pentru toate cele 4 episoade realizate pana acum. fox-ul a primit in schim drepturi de colaborare pntru cele 2 episoade "ce va sa vina".

Rrough,

~Eschew obfuscation!

9. Back To Top | #9
    Ghost
    Guest
    Mai diasporilor , nu va mai laudati ca faceti pofta la oameni. De ce ne mai amarati si voi ?
    Nu m-ar mira sa apara si la noi prin august sau si mai devreme. Dea Domnu' !
    Lasand la o parte "The Phantome Menace" cred ca in urmatorii doi ani or sa mai apara vreo doua episoade, "anterioare" celor vizionate de toata lumea. Poate a-ti remarcat ca Razboiul Stelelor-A new hope, Imperiul contra-ataca si Intoarcerea cavalerului Jedi, erau episoadele 3, 5 si 6. Deci daca "The phantome menace" este primul episod, lipsesc episoadele 2 si 4.
    NU ?
    Altceva nu mai zic de filmul asta, ca mi se face pofta si s-ar putea sa nu se stie !

Obi Wan's Ghost.

10. Back To Top | #10
    Ghost
    Guest
    Ia te uita, gand la gand cu bucurie !
    In timp ce scriam mesajul referitor la urmatoarele doua episoade, Rrough mi-a luat-o inainte.

"Hepa, hepa, andale, andale ! Yhaaa !"

11. Back To Top | #11
    Din cate stiu eu A New Hope era episodul IV. Sunt aproape sigur de asta. Si cred ca urmatoarele doua sunt V si VI, lipsind deci primele 3.

- O fi v'un kenobi

------------------

12. Back To Top | #12
    Hai sa clarific lucrurile. Pana acum au aparut 4 episoade:

I The Phantom Menace
    II *nu inca
    III *nu inca
    IV A New Hope
    V The Empire Strikes Back
    VI Return of the Jedi

In Pahntom Menace apare Anakin Skywalker(Darth Vader cand era copil), Obi Wan Kenobi pe vremea cand inca era un "invatacel" gata sa dea exmenul pentru a deveni un "real Jedi". Mai apare R2D2 si C3PO(facut de Anakin ca sa o ajute pe maica-sa prin casa), Jabba Hut care era sef peste aceeasi planeta de traficanti din episoadele 4 si 5.
    Rolul principal in The Phantom Menace sunt cei 2 Jedi(Obi Wan si his master) si regina Amidala(marfa de fata).

Am inteles ca episodul II o sa apara prin 2000 si o sa fie un fel de poveste de dragoste intre Anakin Skywalker(aka Darth Vader) si Queen Amidala. Dar tot ce stiu despre episodul 2 sunt numai zvonuri.

OB1,

[Mesajul a fost modificat de Rrough (modificat 22 May 1999).]

[Mesajul a fost modificat de Rrough (modificat 22 May 1999).]
    ~Eschew obfuscation!

13. Back To Top | #13
    Mustang
    Guest
    Eu am inteles ca apar episoadele din 3 in 3 ani..deci urmatorul e in 2002 si pe urma 2005. Episodul 3 se pare ca e cel mai tare pt ca ii omoara pe toti Jedi Knights. Am inteles ca se va face is 7,8,9.
    Chestia ce ma enerveaza e ca nu o sa-l aiba pe DVD decat cand toata seria e completa.

Sorin.

14. Back To Top | #14
    Registered User
    Rrough-------Crede-ma, nu gresesc, al patrulea episod (A New Hope) e regizat de Lucas. Cele 2 care urmeaza sint regizate de alti regizori. Sint un adevarat fanatic Star Wars (si Star Trek) si stiu totul pe de rost deci n-aveam cum sa gresesc un detalui asa important.

15. Back To Top | #15
    Miron----->O sa ma documentez si apoi imi si argumentez afirmatia. Ceea ce am spus eu am aflat-o de la stiri de undeva. Cum aflu ceva iti post-ez aici.

Rrough
    ~Eschew obfuscation!

16. Back To Top | #16
    Prodigal Son jmf's Avatar
    Miron si Mustang au dreptate. Am auzit ceva zvonuri cum ca n-ar veni pe la noi pt. ca nu avem sunet si imagine 3d. Nimic sigur, Doamne fereste!
    Oricum...dupa ce n-au adus Star Trek:First Contact si Star Trek:Insurrection ii cred in stare de orice pe "distribuitorii" de filme romani. Miroane! Daca tot esti fan Star Trek, ai pe undeva (vhs, vcd) filmele mentionate mai sus? Le-ai vazut? Eu am vazut secvente muuulte din First Contact si e absolut senzational! Asta la Cerf 98, unde a fost proiectat pe ecran mare si la Cerf 99 unde era pe vreo 5 monitoare.

Engage
    The future just ain't what it used to be

17. Back To Top | #17
    Registered User
    Eu am vazut First Contact-ul pe o caseta video care se vedea insa mizerabil si am tras peste ea (sorry). Iar in rest m-am tot uitat pe Internet la poze cu Insurection si la filmulete ca sa-mi potolesc setea de Trek. Sper sa-l vad si pe asta.
    SW1 sigur vine in Romania, dar in toamna.
    Oricum, a fost o prostie ca ultimele filme cu Star Trek n-au fost aduse in Romania.

18. Back To Top | #18
    Inssurection mi s-a parut unul dintre cele mai penale "episoade" din ST. O sa le povestesc si nepotilor cum a condus Raicard Enterprise-ul numai din joystick (asa numita "comanda manuala").

19. Back To Top | #19
    Registered User
    E oficial! In septembrie il vedem si noi.

20. Back To Top | #20
    Registered User
    In septembrie il vedem si noi.E oficial!

[Mesajul a fost modificat de Raul (modificat 24 May 1999).]

1.  
Page 1 of 80 12341151 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks