Page 1 of 177 12341151101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 3534

Thread: Echipa nationala

1. Back To Top | #1
    Jah Rastafarai bonzo_catalin's Avatar

Echipa nationala

Din moment ce o gramada de echipe au topicurile lor , de ce nu ar avea si echipa nationala a Romaniei unul ? Mai ales in perspectiva meciului de maine . So , dati-i cu pareri , obiectii , pronosticuri , s.a.m.d. Hai Romania

2. Back To Top | #2
    Registered User pandelicu's Avatar
    eu sper intr-o calificare si chiar m-as bucura sa reuseasca
    Hai ROMANIA!
    râzi şi dă mai departe

3. Back To Top | #3
    Eu dimpotriva sper in tot ce e mai rau pt Mutu, Chivu&Co.
    Mai era un thread in partea cealalta cred.
    Caut partener de Heroes 3 pentru hot seat in Bucuresti
    Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

4. Back To Top | #4
    Romania se va califica doar daca demonstreaza ceva curaj in meciul cu Olanda, sansele sa joace ca la Rotterdam si sa scoata 0-0 sunt foarte mici, nu e nevoie decat o sclipire de`a Portocalei Mecanice si nu mai pupa niciun punct. Fara o doza de curaj in plus in cel mai bun caz o sa se califice si o sa faca doar act de prezenta la Euro.
    Apoi in Bulgaria nu va fi deloc o misiune usoara, o sa fie cu tunul pe ei tot stadionul si daca o sa piarda calificarea acolo sa se gandeasca la meciul de la Constanta, acolo ar pierdut totul.

5. Back To Top | #5
    eu cred ca suntem 99% calificati, pentru ca bulgaria nu are cum emite vreo pretentie, la cum joaca. e foarte probabil sa piarda cu noi (meci care cel mai probabil se va dovedi oricum irelevant, pentru ca nu-i vad luand toate punctele cu albania si slovenia).

6. Back To Top | #6
    E lasa, ca poate isi fac ei timp sa-l supere putin pe Pitigoi in Noiembrie .

7. Back To Top | #7
    Hehe, o lectie simpla de fotbal de la nemti si mentalitatea de curtea scolii a aratat vedetelor noastre unde le este locul. Trebuie si esecuri pentru ca marele Piti sa vada ca incapatanarea nu duce departe.

8. Back To Top | #8
    prima repriza a fost cu adevarat reusita. prabusirea din a doua nu e chiar inexplicabila. nu putem tine ritmul ala un meci intreg.
    munteanu a fost spectaculos de slab. rat pe aproape. coman putea sa nu greseasca la golul 2.

per total un meci care arata ca suntem undeva destul de ok. sigur, germania si alte cateva nationale ne vor bate fara probleme la euro. insa nu vom fi printre ultimii. undeva la mijloc, eterna noastra poveste.

9. Back To Top | #9
    Leather SM's Avatar
    e un esec oarecum binevenit, un fel de dus rece inaintea a 2 confruntari foarte importante, cu bulgaria si olanda...
    ...care olanda era cat pe aci sa faca 0-0 si eram calificati

10. Back To Top | #10
    mai bine ca a invins olanda. altfel veneau la noi pentru lupta serioasa.

11. Back To Top | #11
    Germania 2 ( ca sa nu zic 3 ) 3-1 Romania
    S-a vazut diferenta intre Romania si o echipa care e o forta cu toate ca au jucat cu un atacant din a doua liga a lor, portarul de rezerva si alti jucatori de rezerva unii care nu prind nici banca la meciuri normale probabil.
    Cu Olanda nu avem nicio sansa, decat sa ne aparam ca la Rotterdam si sa nu pierdem mai mult decat cu 1-0 dar mie frica ca o sa-i cam umileasca pe baietii lui Piturca cu toate ca din cate am auzit s-au chinuit cu Albania, la Constanta o sa vina mult mai determinati sa isi incheie campania de calificare cu succes.
    N-am reusit sa facem fata cu toate ca Odonkor este foarte rapid, nu e de prima echipa a Germaniei iar Coman a gresit la golul sau, a fost un sut la coltul scurt ( altfel zis "coltul portarului" ) nu poate fi decat greseala lui.
    Eu personal as fi jucat meciul asta cu Sergiu Radu care le cam are cu fundasii germani dar e totusi amical insa ne pregatim pentru 2 meciuri in 2 luni foarte importante in timp ce nemtii sunt deja calificati si n-au dorit decat sa-si ia revansa dupa meciul din giulesti din 2004 care oricum a fost eclipsat de aceea lupta la titlu intre Bremen si Munich echipele din care era alcatuita majoritatea nationalei lor.
    Macar atunci i-am batut fara rost, nici nu am ajuns la Europene acum dupa ce am pierdut macar sa ajungem acolo cu toate ca sunt sanse mari sa nu ne alegem cu puncte. Totusi ar fi bine sa se califice Grecia care ar fi cap de serie, deci o sansa in plus sa prindem o grupa mai lejera cu toate ca-i luam peste picior pe campionii Europei, ei ne-au cam batut cand nu ne asteptam.

12. Back To Top | #12
    Golul din minutul 2 a fost bestial, mai ales dupa ce inainte de meci vorbisera 10 minute despre cum le-am tras-o in Giulesti. Dupa accidentarea lui Chivu (btw, e grav?) mi s-a parut ca au lasat-o mai moale.

Sa vedem ce facem cu Olanda...
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

13. Back To Top | #13
    Asta cu "esec binevenit" doar Gradinescu o putea licentia. Nu exista esecuri binevenite, fiecare meci trebuie tratat serios nu ca o miuta, chiar daca este amical sau oficial. A doua repriza a fost decisa de Piturca ca fiind cea a schimbarilor, practic in prima probabil alesese deja formula de joc cu olandezii - un Chivu urcat care muta jocul de la mijloc undeva dupa centrul terenului.

Sper sa existe solutii viabile de viitor pentru Petre Marin si Nicolita. Ii declar vinovati si cu Belarus si acum cu nemtii.

La 1-0 s-a jucat "la misto", asa cum la "1-0" in oficiale se trag in aparare sa apere rezultatul. Cam pe aici a fost buba, diferenta dintre rezervele Germaniei si echipa noastra fiind concentrarea in teren. Poti calca in picioare un adversar si fara sa alergi ca o musca fara cap asa cum face Nicolita.

14. Back To Top | #14
    In general, meciurile amicale au relevanta ZERO.

15. Back To Top | #15
    bogdan_p, e cam mult sa spui ca nu avem nici o sansa cu olanda. pana la urma ei au smuls un egal in ultimele secunde cu albania. va fi un meci fara multa presiune pentru ei, cu ceva presiune pentru noi, care are mari sanse sa se incheie egal. putem chiar sa batem, fara prea multe probleme. nu pentru ca am fi nu stiu ce echipa, ci pentru ca ei sunt intr-o forma slaba.

16. Back To Top | #16
    Leather SM's Avatar
    care egal ? au batut cu 1-0

17. Back To Top | #17
    aia voiam sa zic. ca au smuls o victorie..

18. Back To Top | #18
    Jah Rastafarai bonzo_catalin's Avatar
    Ma uitam pe livescore si era min.89 in Albania si 0-0 . Ce antibulan . Daca faceau egal , eram calificati . Dar lasa sa transpiram nitel pentru asta .

19. Back To Top | #19
    Registered User Mika's Avatar
    Primele doua echipe din grupa se duc , nu ?

20. Back To Top | #20
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    NU. Doar prima.
    A doua joaca la baraj.

Legat de meciul de aseara cu Germania, pe drum i-am auzit pe fraierii aia de Morar si Buzdugan. Cum ca echipa e penibila, aveam meciul in mana, si asta e suntem o echipa slaba. Asa e echipa nationala. Eu cred ca unii suporteri sunt penibili. Atunci cand merge mai greu incep jignirile.
    Vreau sa zic ca acest meci putea fi castigat lejer. Dar...a fost amical. Piturca a facut pe putin 7 schimbari. Cum sa castigi meciul cu Bucur, Cristea, Munteanu, etc Chivu iesit in minutul 20 si plus altele.
    Garantez ca daca meciul era oficial nu se termina asa.

1.  
Page 1 of 177 12341151101 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks