Page 45 of 46 FirstFirst ... 354243444546 LastLast
Results 881 to 900 of 903

Thread: Uber in Romania / alternativa la TAXI

1. Back To Top | #881
    Quote Originally Posted by reghar View Post
    eu am primit 1 stea ca sofer ca nu am vrut sa intorc pe pod la fundeni si ca am vrut sa intorc unde este legal
    si fac uber de cateva zile ca am luat 1 stea miau inchis contul
    nu exista nici o modalitate de a contesta acea stea? pare ciudat sa te poata scoate din sistem oricine atat de usor.
    Ignore list: Stagirioritic

2. Back To Top | #882
    Nick anterior: Dj_B Ciuby's Avatar
    Eu am început să dau 1 stea pentru lipsa centurilor în spate (mi s-a întâmplat în cel puțin 50% din curse cu X și uneori cu Select). Ce mă oftică este că nu pot selecta opțiune de „Car Safety” la checklist-ul problemelor pe care le-am avut.
    Around...

3. Back To Top | #883
    magic man iozefini's Avatar
    Quote Originally Posted by Ciuby View Post
    Eu am început să dau 1 stea pentru lipsa centurilor în spate (mi s-a întâmplat în cel puțin 50% din curse cu X și uneori cu Select). Ce mă oftică este că nu pot selecta opțiune de „Car Safety” la checklist-ul problemelor pe care le-am avut.
    Exista masini fara centuri spate????

4. Back To Top | #884
    Alea-s foarte probabil mașini care înainte au fost taxi. De obicei cataramele sunt "îngropate" sub husele alea mizerabile pe care le pun peste banchetă.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

5. Back To Top | #885
    Quote Originally Posted by iozefini View Post
    Exista masini fara centuri spate????
    Si eu sunt tare curios. Nu am observat pana acum niciodata vreo masina fara centuri in spate )))

6. Back To Top | #886
    Evident, sunt puse în spatele banchetei în așa fel încât să nu fie folosite. Dacă mai are bravul șofer de Uber și huse pe banchetă deja șansele să considere inutile centurile și să le ascundă sunt pe la 90%.
    Around...

7. Back To Top | #887
    Quote Originally Posted by Ciuby View Post
    esti bomba
    continua tu sa dai 1 stea pentru chestia asta ca o sa ramai numai cu coji de masini si dupa 1 an o sa te plangi ca sa stricat uberul de tot ca sunt numai masini vechi si etc
    in ultimul timp numai de dive am dat si de dastia care se joaca cu ratingu de parca nu ar fi nimic
    apreciaza mai mult ce ai bose pana nu e prea tarziu gandeste cum era in 2010 si cum e in 2016-2017
    nu mai fiti asa redusi si ganditiva de 2 ori ce inseamna rating de 1 stea

8. Back To Top | #888
    esti bomba
    continua tu sa dai 1 stea pentru chestia asta ca o sa ramai numai cu coji de masini si dupa 1 an o sa te plangi ca sa stricat uberul de tot ca sunt numai masini vechi si etc
    in ultimul timp numai de dive am dat si de dastia care se joaca cu ratingu de parca nu ar fi nimic
    apreciaza mai mult ce ai bose pana nu e prea tarziu gandeste cum era in 2010 si cum e in 2016-2017
    Asa se intampla cand te "simti" superior fata de cineva/ceva doar prin simplul fapt ca platesti pentru acest serviciu. Am uitat acum cuvantul potrivit care descrie genul asta de oameni. Am citit si o analiza a unui psiholog pe aceasta tema. In viata de zi cu zi evit astfel de personaje pentru ca sunt obositori prin comportamenul fixist.

9. Back To Top | #889
    nici cu soferii nu mi-e rusine - mie mi-a scazut brusc rating-ul dupa cateva curse de 2 km, pe tariful minim (8 lei sau cat e). altceva nu s-a schimbat fata de restul curselor, am destule - eram la fel de spalat, ma dadeam cu acelasi parfum - singura diferenta a fost ca a fost cursa scurta.

10. Back To Top | #890
    Registered User RAN's Avatar
    Sa ascunzi centurile (chiar, de ce plm fac taximetristii asta?!) implica ca masina ta nu e sigura deci n-ar trebui s-o conduci deloc, dar sa mai faci si transport de persoane. -10000 de stele merita cei care fac asta.

11. Back To Top | #891
    Registered User Necrosero's Avatar
    Quote Originally Posted by born2lose View Post
    nici cu soferii nu mi-e rusine - mie mi-a scazut brusc rating-ul dupa cateva curse de 2 km, pe tariful minim (8 lei sau cat e). altceva nu s-a schimbat fata de restul curselor, am destule - eram la fel de spalat, ma dadeam cu acelasi parfum - singura diferenta a fost ca a fost cursa scurta.
    Exact asta mi s-a intamplat si mie. Credeam ca am trantit eu portiera sau ceva, dar acum mi-a picat fisa. Aiurea. Sincer, mi-ar placea sa le arate unde merg din prima, sa nu mai am surprize d-astea.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

12. Back To Top | #892
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Exact asta mi s-a intamplat si mie. Credeam ca am trantit eu portiera sau ceva, dar acum mi-a picat fisa. Aiurea. Sincer, mi-ar placea sa le arate unde merg din prima, sa nu mai am surprize d-astea.
    Pai de cand conteaza cat de scurta sau lunga e cursa? Asta e mentalitate de taximetrist obosit....
    Eu personal nu am avut probleme nici cu UBER si nici cu Taxify desi am dat la Taxify de un Gigel care asculta muzica destul de tare(probabil era fan radio Zu!) si un alt nene mai in varsta in masina caruia mirosea ca la biserica, ceva gen mir.
    Dar in rest doar contacte decente, politicosi si fara fite.

13. Back To Top | #893
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    M-a plimbat de m-a amețit dar i-am dat 5 stele că sunt îngăduitor.

Uber in Romania / alternativa la TAXI-img_6198.jpg

14. Back To Top | #894
    Pai de cand conteaza cat de scurta sau lunga e cursa? Asta e mentalitate de taximetrist obosit....
    evident ca oficial nu conteaza, dar eu observ ca dupa o cursa scurta, imi scade rating-ul. nu intotdeauna, dar s-a intamplat de cel putin 2-3 ori.

15. Back To Top | #895
    Quote Originally Posted by born2lose View Post
    evident ca oficial nu conteaza, dar eu observ ca dupa o cursa scurta, imi scade rating-ul. nu intotdeauna, dar s-a intamplat de cel putin 2-3 ori.
    Eu as face reclamatie la UBER direct sa mai "perie" din taximetristii deghizati in baieti buni.

16. Back To Top | #896
    eu am facut cursa de 1.6km si am facut 4km pana la persona nu ies pe minus dar mai ales daca e si surge,, iti pierzi ,, timpul sa zic asa

17. Back To Top | #897
    eu am facut cursa de 1.6km si am facut 4km pana la persona nu ies pe minus dar mai ales daca e si surge,, iti pierzi ,, timpul sa zic asa
    Cum adica iti pierzi timpul???

18. Back To Top | #898
    esti bomba
    Quote Originally Posted by beetlejuice2005 View Post
    Asa se intampla cand te "simti" superior fata de cineva/ceva doar prin simplul fapt ca platesti pentru acest serviciu. Am uitat acum cuvantul potrivit care descrie genul asta de oameni. Am citit si o analiza a unui psiholog pe aceasta tema. In viata de zi cu zi evit astfel de personaje pentru ca sunt obositori prin comportamenul fixist.
    Ce vreți voi mai exact, taximetriștilor amatori? Lipsa centurilor este în primul rând o problemă de siguranță, iar o mașină care nu are așa ceva este coajă.

Și, ca să vezi chestie, plătesc un serviciu și am tupeul să-l evaluez conform criteriilor mele. Sunt retardat, știu.

Amice, asta e meseria ta, să te duci din A în B și să cari oameni. Indiferent de distanță.

A, că v-au păcălit ăia de la Uber că faceți o activitate cool și sunteți moderni... OK, fiecare vede lucrurile astea cum vrea, dar tehnic sunteți șoferi, adică fix în aceeași categorie cu taximetriștii. Muncitori calificați (deși voi nu aveți atestate, deci v-ați cam încadra la NEcalificați).
    Around...

19. Back To Top | #899
    @ iozefini
    sunt naspa stiu dar tu ce ai prefera sa ai 1.8x pe o cursa de 2km sau o cursa de 20km ?
    eu vorbesc din punctul de vedere ar celor care dau rating mic la o faza de genu eu nu am nici o problema
    Man, daca nu iti convine tarifarea nu cred ca te obliga nimeni sa continui. Cred ca stiai ce ti-ai asumat cand te-ai apucat. Nu e vina clientului ca ai facut x km si cursa a fost de y km. Asta e!

20. Back To Top | #900
    Man, daca nu iti convine tarifarea nu cred ca te obliga nimeni sa continui. Cred ca stiai ce ti-ai asumat cand te-ai apucat. Nu e vina clientului ca ai facut x km si cursa a fost de y km. Asta e!
    citeste cu voce tare ce am scris mai sus poate te auzi si iti dai seama
    am zis ca vorbesc in numele celor care dau rating mic(soferi ) .asta e dai de oameni mai speciali vezi cazu de fata ,, ciuby ;; care zice ca suntem mai jos ca taximetristi dar vrea calitate vrea sa vina sa il ia gls ul nu un cazan de logan
    cum si ca sofer dai de pasageri ca ciuby
    si ca pasager dai de soferi cu mentalitatea lui ciuby

ia zi boss ( ciuby ) ce inseamna 5 stele pentru tine ?
    pe aceasi chestie cum si ciuby poate sa dea 1 stea pentru centuri asa poate sa dea si soferul pentru cursa de 2km .. ca de ce nu ?
    Last edited by reghar; 09-11-2017 at 11:26.

1.  
Page 45 of 46 FirstFirst ... 354243444546 LastLast

Bookmarks

Bookmarks