Page 46 of 46 FirstFirst ... 3643444546
Results 901 to 903 of 903

Thread: Uber in Romania / alternativa la TAXI

1. Back To Top | #901
    Nick anterior: Dj_B Ciuby's Avatar
    Quote Originally Posted by reghar View Post
    asta e dai de oameni mai speciali vezi cazu de fata ,, ciuby ;; care zice ca suntem mai jos ca taximetristi dar vrea calitate vrea sa vina sa il ia gls ul nu un cazan de logan
    Tu ai niște frustrări serioase vizavi de treaba asta. Unde ai văzut că am spus de marca mașinilor cu care merg? Mă interesează prea puțin, că nu le iau acasă, dar să fie curate și sigure, atâta tot. Ori fără centuri o mașină nu este sigură, îmi pare rău.

ia zi boss ( ciuby ) ce inseamna 5 stele pentru tine ?
    Pentru 95% din curse dau 5* indiferent de tipul de mașină sau dacă îmi place ori nu de fața șoferului. Scad rating-ul când sunt probleme de siguranță, probleme tehnice importante la mașină sau șoferul este foarte slab la volan, caz în care oricum nu ar trebui să meargă pe stradă cu mașina. Mi se mai întâmplă să nu dau deloc review dacă nu aș da 5*, dar nici nu vreau să-i stric rating-ul și asta făceam până acum la faza cu centurile, dar m-am gândit că dacă la mine în mașină sunt obligatorii pentru pasagerii din spate, atunci sunt ipocrit că trec cu vederea asta de la alți șoferi. Și dau 1* ca să nu-l pun să oprească și să anuleze cursa, deși asta ar face orice om normal la cap - voi analiza și cred că schimb tactica.

Apropo, de fiecare dată când găsesc mașină la Select chem așa, nu X, asta deși uneori cu surge ajunge la sau peste prețul de black cab sau taxi-uri Elegance &co. Dar, na, eu vreau servicii bune, ieftine și tot dau 1*, că sunt un nenorocit.

pe aceasi chestie cum si ciuby poate sa dea 1 stea pentru centuri asa poate sa dea si soferul pentru cursa de 2km .. ca de ce nu ?
    Situațiile nu sunt nici măcar asemănătoare, dar nu cred că am cum să te fac să-ți dai seama de diferențe. Din păcate ești un șofer mediocru (da, grija față de pasageri este un atribut foarte important în evaluarea ta ca șofer) și nu ai cum să înțelegi unele lucruri.
    Last edited by Ciuby; 09-11-2017 at 13:03.
    Around...

2. Back To Top | #902
    pe aceasi chestie cum si ciuby poate sa dea 1 stea pentru centuri asa poate sa dea si soferul pentru cursa de 2km .. ca de ce nu ?
    daca nu intelegi diferenta, iti sugerez sa intrebi la uber. ce e ok, sa dai 1 pt lipsa centura spate, sa dai 1 pt cursa prea scurta, sau ambele? s-ar putea sa ai surpriza sa nu fie chiar acelasi lucru.

3. Back To Top | #903
    Quote Originally Posted by born2lose View Post
    daca nu intelegi diferenta, iti sugerez sa intrebi la uber. ce e ok, sa dai 1 pt lipsa centura spate, sa dai 1 pt cursa prea scurta, sau ambele? s-ar putea sa ai surpriza sa nu fie chiar acelasi lucru.
    totusi sunt soferi care dau rating 1 stea ( si nu are nici o treaba uberul .. la fel cum nu a avut nici la mine cand am primit o stea ca nu am vrut sa intorc pe pod unde era linie continua . iam zis ca nu risc eu permisul pentru 1km diferenta si aia a fost )pentru curse scurte totul depinde de bunul simpt

1.  
Page 46 of 46 FirstFirst ... 3643444546

Bookmarks

Bookmarks