Page 14 of 14 FirstFirst ... 411121314
Results 261 to 273 of 273

Thread: Pregatire impotriva dezastrelor, supravietuire...

1. Back To Top | #261
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Asa a fost pe toata perioada Razboiului Rece, nimic nou pentru generatiile batrane, doar pentru noi astia (mai) tineri.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

2. Back To Top | #262
    Vlad Tepes Monstru's Avatar
    -Folii Slickwraps - Iphone / Samsung Galaxy / HTC ONE / LG etc - din stoc sau pe comanda
    -Moderator "indisciplinat" ? Loc pentru dreptate
    -ATENTIE!
    Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban.
    -Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură.

3. Back To Top | #263
    Ma uit acum la tv si vad cum se pregatesc aia din Florida, pentru cel mai mare uragan din ultimii 50 de ani, Ilma. Nu mai gasesc nici macar conserve.

4. Back To Top | #264
    e Irma. Si da e foarte nasol ce ii asteapta
    All parts should go together without forcing. Therefore, if you can't get them together again, there must be a reason. By all means, do not use a hammer." -- IBM maintenance manual, 1975

5. Back To Top | #265
    Nick anterior: Keeper_Gismo gismo's Avatar
    In temnita intunecata creata cu truda si sudoare de loialii mei supusi
    De cei din insulele Saint Martin a francezilor si de cei din Cuba, nu spune nimeni nimic.

Hurricane Irma | Google Crisis Map

6. Back To Top | #266
    In Miami pretul unei sticle cu apa de baut a ajuns la 6 dolari sau chiar mai mult, de la sub 0,7 dolari. Acum ganditi-va si cum ar fi la noi, in caz de cutremur sau alta calamitate naturala.

Erau colegi care cumparau cu cardul de la supermaket...daca imi aduc aminte ce citeam cu cateva pagini in urma.
    Last edited by Prepper; 10-09-2017 at 21:03.

7. Back To Top | #267
    Registered User romeo_id's Avatar
    apa de la robinet nu mai e buna?

8. Back To Top | #268
    Moderator Ivan's Avatar
    In unele zone nu.

9. Back To Top | #269
    Quote Originally Posted by Ivan View Post
    In unele zone nu.
    O decantezi intai cateva ore apoi o lasi sa fiarba. Cand viata ti-e in pericol cred ca reusesti sa fierbi 100l de apa in cateva ore (cu lemne cu gaz cu benzina, cu orice arde). Nu cred ca exista apa de robinet atat de toxica incat sa te omoare daca o bei 2-3 zile. Cel mult e instalatie veche corodata, cu multi nitriti si ar putea omori un bebelus... dar un adult ?
    All parts should go together without forcing. Therefore, if you can't get them together again, there must be a reason. By all means, do not use a hammer." -- IBM maintenance manual, 1975

10. Back To Top | #270
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Eu beau numai apa de la robinet.
    Am o cana din aia filtranta cu cartuș din cărbune activ. Pun apa acolo si apoi e foarte buna. Mi se pare mult mai buna la gust decat cea imbuteliata in plastic.
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

11. Back To Top | #271
    Quote Originally Posted by Prepper View Post
    In Miami pretul unei sticle cu apa de baut a ajuns la 6 dolari sau chiar mai mult, de la sub 0,7 dolari.
    As trece la bere si ar fi mai ieftin.

12. Back To Top | #272
    just passing... Rover's Avatar
    In unele zone apa de la robinet nu este potabila. Ai avertismente de genul asta inclusiv in hoteluri din marile orase.
    Romania sta bine din punctul asta de vedere, apa este potabila.

13. Back To Top | #273
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Iar apa imbuteliata este potabila insa nu e prea sănătoasă. Deci ce sa alegi ?
    Vorba altora, mai bine bere....
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

1.  
Page 14 of 14 FirstFirst ... 411121314

Bookmarks

Bookmarks