brat AJUTOR!!! Stie cineva nr-ul de telefon de la hingheri?
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: AJUTOR!!! Stie cineva nr-ul de telefon de la hingheri?

Registered User

AJUTOR!!! Stie cineva nr-ul de telefon de la hingheri?

Azi am avut parte de o doza de adrenalina, fara sa vreau!!! In timp ce veneam de la facultate, chiar in fatza caminului am fost atacat vreo 7 caini. Nimic deosebit pana acum... ...dar naspa a fost ca astia parca erau turbati, nu puteam sa fac nimic, ma repezeam la ei si tot nu fugeau, dadeam la picioare in aer de radeau aia din camin de se prapadeau, parca faceam capoiera !!!
    Culmea e ca printre javre era si cainele "de paza" al caminului care, de altfel doarme de poti sa-l calci pe coada ca nu zice nimic. ...In orice caz, prin miscarile mele de "Bruce Lee" am reusi sa-l lovesc taman pe "cainele de paza"... ...in timpul asta, in fatza camiului era si o baba care zicea ca sunt rau si ca d-aia ma latra... ...in fine m-am enervat rau, nu gaseam nici o piatra sa dau, si cand am gasit una, nu aveam "clean shot" (baba era in raza de actiune si ,in plus, imi cam tremura mana...)
    In concluzie, am nevoie de un nr de tel de la hingheri (stau in sectorul 2), sau ma duc sa cumpar otrava!!!
    In speranta ca nu v-am plictisit prea tare... ....Va multumesc!!!

Registered User bebe_unik's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Ceva tot ai facut Mai bine lasi cainii in pace.
    Sa nu ii otravesti

Registered User DasModell's Avatar
    pai .. si esti rau ???
    Originally said by Murphy the Bear
    Girls and Frogs reserve the right to change their minds – often.
    RIP Marco Simoncelli
    PC Garage Discount 1% SIDY4276

Registered User
    Rau nu cred ca sunt, dar nici las nu sunt, sa fug de fiecare data cand au ei chef sa ma latre!!!
    Mi-ar fi de folos nr-ul de telefon, ...oricum ceva tot o sa fac

Registered User Daisy's Avatar
    Baile Átha Cliath, Éire (Poblacht na hÉireann)
    el si musca nu numai latra

incearca aici: http://www4.pmb.ro/wwwt/undecui/unde...2=list&arg3=12
    Trust kills faster than bullets.

Registered User
    multumesc Ördek !!!
    se poate inchide anuntul!

Daytrader GunDam's Avatar
    Deci nu e nici un fel de caterinca in intamplarile astea, am patit-o si eu si era sa ma ard rau de tot. De cand ma stiu am crescut caini, sau am avut legaturi cu oameni care fac treaba asta organizat, deci nu aveam nici cea mai mica frica de caini pana mi s-a intamplat o chestie asemanatoare. Sistemul este la fel, sar in haita pe tine, nimeni nu intervine si este mai rau decat un documentar despre lupi de pe discovery, te vaneaza ca pe un animal. Pe mine cel putin m-au pus la pamant, m-am ales cu 2 plagi la gamba drepta iar cand s-au apucat sa "lucreze" de la torace in sus m-a apucat nebunia si am fugit din mijlocul lor indiferent de costuri. Norocul meu a fost ca era toamna si eram relativ gros imbracat ca alfel se lasa cu cantec. Partea cu adevarat misto este ca si atunci cand m-am dus sa-mi fac vaccinul antirabic erau vreo 4-5 caini postati in fata intrarii de la sectia pentru vaccinuri antirabice.
    Deci hai sa lasam la o parte mistourile ca nu este deloc amuzant iar in ceea ce ma priveste pe mine nu mai tolerez cainii vagabonzi de nici o culoare si nici babele alea idioate care le dau de mancare. In momentul de fata am 2 caini pe care ii cresc cu cea mai mare placere dar asta nu ma impiedica sa calc in picioare un caine vagabond, pentru ca este inadmisibil ca javrele astea agresive sa umble singure printr-o capitala care se vrea europeana.
    Ignorance is Bliss...

Registered User mew_miaow's Avatar

hmmmmmm

Astfel de probleme am avut si eu si doar printr-o mare minune am scapat. Dar NU toti cainii fara stapan sunt agresivi. Asa ca exagerati

Registered User djlyon's Avatar
    Hmm, ciudat, chiar azi am trecut cu masina printr-un loc pe unde trec in mod obisnuit de 5-6 ori pe saptamana, undeva intre blocuri, langa un cabinet veterinar. Ca niciodata a sarit un caine maidanez la masina. Eu am mers mai departe, dar s-a auzit cum se loveste tare de masina. Am o Dacie break si dupa sunet s-a lovit de capacul de la roata din spate / spoiler. Cand m-am intors, era tot acolo, aceeasi faza, foarte violent animalul. Daca eram pe jos probabil ma rupea.

Asta imi aduce aminte de o haita de caini care acum 2-3 ani stateau noaptea pe margine intr-o intersectie iar cand trecereau masini se dadeau cu capul de portiere Le "placeau" mai ales taxi-urile.
    Best regards,
    Dj Lyon

Registered User Harald Hårfager's Avatar
    Este clar ca sunteti rai si de aia va ataca. Ei sunt niste sufletele care simte ele rautatea din om. Ma duc sa le dau de mancare si dupa aia sa demonstrez la guvern ca nu ne da banii de la FNI. Numai hoti, dom'ne... Si cu Caritas la fel am patit...
    That man is not truly brave who is afraid either to seem or to be, when it suits him, a coward.

Moderator Ivan's Avatar
    Eu v-am spus ca ne pun astia ceva in kerosen.

Ca o paranteza, si pe mine m-a latrat acum vreo saptamana o jigodie d-asta chiar in fata blocului, pe la 1 noaptea. Pe moment am fost sigur ca e platit de nevasta-mea si m-a simtit ca miros a bere, dar acum m-ati pus pe ganduri.

Cainii or avea evreii lor ? Eu cred ca pisicile sunt in spatele problemei, numai ca spre deosebire de Cats & Dogs, pisicile castiga si de data asta. Cainii si oamenii se vor desolidariza, iar pisicile vor prospera printr-un magnific divide et impera. The Protocols of the Elders of Catdom ar putea arunca ceva lumina asupra problemei.

Pisaac Miauenberg©
    That man is not truly brave who is afraid either to seem or to be, when it suits him, a coward.

Evil Unicorn Masli's Avatar
    javra esti tu bai nesimtitule.
    moronic looser.
    DC fetish

Masli, sa intelegem ca oamenii cool se lasa muscati de caini ?

--xenite-- Dukatu's Avatar
    cainii vagabonzi n-au ce cauta pe strada. punct. oricat m-ar injura unii, le-as veni de hac (cainilor) cu prima ocazie. de dorit ar fi sa nu fie ucisi, e drept

Evil Unicorn Masli's Avatar
    haide mai, te-a muscat vreodat un caine din senin?
    probabil ca aia l-au latrat pentru ca isi apara teritoriul si el s-a crizat,a inceput probabil sa dea in ei cu ruksac/pietre ce avea si e normal ca aia sa raspunda
    nu sunt de acord cu violenta asta indreptata asupra animalelor si in nici un caz cu hingherii pentru ca d-aia au ajuns cum au ajuns in primul rand .

Dukatu nici mie nu imi place ca-mi latra sub geam sau ca sunt purtatori de nshpe mii de boli/microbi dar nu se pot face peste noapte si nici vorbind pe forum ci facand ceva concret/practic.
    DC fetish

uffff

Daca ar simtii si ei putina iubire si compasiune, daca de mici cineva le-ar aprecia in vre-un fel existenta, poate nu ar mai fii asa de rai si salbatici. Noi oamenii suntem de vina. Numai noi.
    dogs

probabil ca aia l-au latrat pentru ca isi apara teritoriul
    Vorbim de o zona urbana din capitala Romaniei, da ? Care "aparat teritoriul" ? Daca il atacau lupii in padure eram de acord cu aceasta explicatie, dar nu cand se intampla in mijlocul Bucurestiului.

si el s-a crizat,a inceput probabil sa dea in ei cu ruksac/pietre ce avea si e normal ca aia sa raspunda
    Dsigur, numai ca acei caini nu aveau ce cauta acolo. Atata timp cat sunt molcomi ii poti tolera, cand devin agresivi, nu mai merge.

nu sunt de acord cu violenta asta indreptata asupra animalelor si in nici un caz cu hingherii pentru ca d-aia au ajuns cum au ajuns in primul rand .
    De aia a ajuns cine cum a ajuns ? Cainii din cauza hingherilor ? Crezi ca ii streseaza perspectiva dubei, le produce irascibilitate si le cauzeaza stari de anxietate si nesiguranta ?

Noi oamenii suntem de vina. Numai noi.
    dogs
    Aceasta venit de la user-ul numit "mew miaow" imi intareste opinia ca e o conspiratie pisiceasca.

Aceasta venit de la user-ul numit "mew miaow" imi intareste opinia ca e o conspiratie pisiceasca.
    ... Useritza te rog frumos Conspiratie pisiceasca, nepisiceasca, lasa cainii sa traiasca.. uite na fac si rime acum
    Mini disik kedi <-------
    Pot mai mult de atat.

Ii las sa traiasca numai daca ma lasa si ei pe mine, pe teritoriul MEU.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast