Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 41

Thread: Otrava pentru maidanezi

1. Back To Top | #1
    Registered User

Otrava pentru maidanezi

Stie careva de unde as putea face rost de una care sa-i "termine"? Sunt disperat, si eu si vecinii avem de-a face zilnic cu o haita "crescuta" (in niste conditii greu de descris) de o femeie cunoscuta drept nebuna...

Multumesc anticipat.

2. Back To Top | #2
    Nick anterior: thesefirah
    pt asta ti-ai facut user ?

hint: get a mob cu bate

3. Back To Top | #3
    Mai bine te-ai interesa cum sa chemi hingherii inainte sa recurgi la solutii d'astea.

4. Back To Top | #4
    Registered User
    Nu, nu mi-am facut user pentru asta... evident. Am tot intrebat persoane prin jurul meu... sa intreb pe forum mi se pare un fel de last resort, caci am "vazut" multi oameni inteligenti p'aici.

Da, am chemat hingherii... sunt in utlimul hal de fricosi si de ineficienti... au prins doar unul mai mic. Nu vreau sa fiu inteles gresit, imi plac cainii, am unul, dar nu face ca astia, nu deranjeaza vecinii, nu sare aiurea la oameni.

Stiu ca nu e o solutie eleganta... dar e foarte greu sa te odihnesti cand astia latra la 3 dimineata.

Va rog, daca stie cineva vreo substanta utila...

5. Back To Top | #5
    Registered User PigBrother's Avatar
    Am io otrava pentru useri cu apa la mansarda.
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

6. Back To Top | #6
    Well, daca ai incercat si cu hingherii, desi nu-mi place ideea, [.. autocenzurat ..].
    Last edited by Andronic; 10-07-2005 at 23:22.

7. Back To Top | #7
    Ai vazut vre-o data cum moare un caine otravit? Mai exact CAT ii ia ca sa moara? Numai femeile si poponarii apeleaza la otrava; daca vrei sa omori un caine fii barbat si fa-o cu mana ta!

8. Back To Top | #8
    Da, cauta o ghilotina mobila pentru caini, scaun electric canin cu baterie de 12V, un topor, o furca sau o bazooka. Cel mai bine, le dai carne cu ceasuri cu bomba in ea si apoi de la balcon te uiti cum explodeaza ca floricelele.

9. Back To Top | #9
    Registered User
    daca tot suntem la capitolul "otrava", pt oameni care gandesc asa nu aveti? sincer, nici mie nu imi convine sa imi latre la 3 dimineata sau alte chestii, dar nu e uman sa recurgi la metode din astea. si la noi au fost otraviri in masa, ordonate de primarie. eu, personal, daca as fi avut cum, ii dadeam in judecata. faza nasoala este ca in urma ascestor otravuri imprastiate au murit si caini care ieseau la plimbare cu stapanii lor. si am avut si un vecin care se ocupa cu chestii din astea...sa puna el otrava pt caini, ca il deranjau...fortunately, la cateva luni dupa isprava a murit ( iertati tonul sarcastic ).

10. Back To Top | #10
    Registered User PigBrother's Avatar
    Mi-a murit un caine otravit cu otrava imprastiata de un inteligent ca voi. Asa ca puteti sa muriti linistiti calcati de tren.
    I won't miss you.
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

11. Back To Top | #11
    Si mie unul (doberman cu pedigree). Dar mi-am recunoscut partea de vina (prost dresat, statea doar cu botul pe jos in parcuri) si nu consider ca inmultirea fara limita a maidanezilor sau uciderea lor cu toporul ar fi o solutie pentru protejarea patrupedelor domestice.

D-aia l-am si trimis initial pe mike85 la hingheri, nu e treaba de copil. A zis ca are si el caine si nu cred ca-i atat de redus mintal incat sa arunce cu otrava in stanga si in dreapta si apoi sa o lase nesupravegheata.

PS: am sters informatia, mike85 daca nu ai prins-o da-mi un PM. Uitasem ca e un forum public si avem cel putin un sadic aici ce e excitat de uciderea cainilor. Nu vreau sa aiba asemenea informatii de la mine.

12. Back To Top | #12
    Registered User
    Quote Originally Posted by Andronic
    si nu consider ca inmultirea fara limita a maidanezilor sau uciderea lor cu toporul ar fi o solutie pentru protejarea patrupedelor domestice.

nu e vorba numai de protejarea cainilor nostri, eu, una, nu fac diferenta intre cainii mei si cei de pe strada. e vorba de ce suflet sa ai ca sa omori. asta ma revolta. intotdeauna.

13. Back To Top | #13
    Registered User Masi27185's Avatar
    st3ph4nie, carne de pui mănânci?
    Masi, magniloquent warthog
    E-mail : masi27185@yahoo.com
    "The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist."

14. Back To Top | #14
    Quote Originally Posted by st3ph4nie
    nu e vorba numai de protejarea cainilor nostri, eu, una, nu fac diferenta intre cainii mei si cei de pe strada
    Ii hranesti si ii iei pe toti in casa? Altfel sunt vorbe-n vant..

15. Back To Top | #15
    Moderator Ivan's Avatar
    Si reluam aceeasi problema care apare periodic pe forum. Sindromul "si ei e suflete si sufera" zis si "un caine face cat un om, daca nu mai mult".
    Spor la dezbateri.

16. Back To Top | #16
    iubiti si cainii vagabonzi... era o melodie
    `\_______
    ./.___|___\___
    \(O)______(O)/
    =>=GheTTo TuninG=<=

17. Back To Top | #17
    Banned
    Quote Originally Posted by chuPa
    iubiti si cainii vagabonzi... era o melodie
    asa e...f***ti-i in c*r da-i dreq
    du-te ma cu o bata, orice alta metoda decat otrava e mai bun, acuma depinde, dak folosesti o otrava daia buna(adik pur si simplu adoarme si nu se mai trezeste) dale pe vena

18. Back To Top | #18
    nu e vorba numai de protejarea cainilor nostri, eu, una, nu fac diferenta intre cainii mei si cei de pe strada
    Dar cainii de pe strada fac diferenta. Asa ca vezi ce faci...
    That man is not truly brave who is afraid either to seem or to be, when it suits him, a coward.

19. Back To Top | #19
    Registered User -==DK==-'s Avatar
    exista otrava de sobolani,care cica a mai luat cate un om ori prost ori beat si incepuse sa faca spume la gura
    Dar oricum bietele animale isi fac doar datoria lor de caini.
    A64-3000+@2500,DFI LanParty UT,Mushkin Black 256 +Corsair XMS 256,HDD WD JB

20. Back To Top | #20
    Registered User
    Quote Originally Posted by Masi27185
    st3ph4nie, carne de pui mănânci?
    nu mananc

si, andronic, am salvat destui caini maidanezi, i-am vindecat de boli si i-am dus pe la tara, pt ca la mine nu ii mai pot lua ( am deja 3 caini salvati). in rest, pt cei pt care nu am reusit sa le gasesc un adapost ii hranesc si ma joc cu ei. atat pot face pt moment. dar tocmai de asta vreau sa fac medicina veterinara, ca sa nu ma mai rezum la doar atata.
    destul off-topic, pt ca nu cred ca s-a deschis threadul asta ca sa imi analizati mie intentiile bune sau rele. si, ivan, nu cred ca mai are rost sa se dezbata ceva, pt ca fiecare are gandirea lui, din pacate...bolnava sau nu. desi ar fi de preferat sa fim toti mai ingaduitori si mai buni nu doar fata de caini, ci fata de toata lumea, pt ca e urat sa te obisnuiesti cu ideea ca astia sunt oamenii si la altceva nu te poti astepta din partea lor decat la ce e mai rau.

1.  
Page 1 of 3 123 LastLast