brat majorat....unde??
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: majorat....unde??

Nick anterior: cristi_smart200 Roman.Cristian's Avatar

majorat....unde??

in curand vine ziua mea(majoratul) si chiar nu stiu unde sa fac.ce-mi recomandati avand in vedere k as vrea un club/bar mai micutz care sa fie in totalitate pt noi(aprox 50 pers)?stiu ca multe dintre ele te pun sa faci consumatie minima.
    un exemplu ar fi Fuchsia(vis-a-vis de mag Steaua, pe Brezoianu): party de aprox 70 pers, tot clubu al nostru, tipa a venit cu mancarea si racoritoarele si a facut clubului o cons de 27 de mil(inseamnand 6 sticle de whisky, tequila destula, bere, sucuri naturale, apa min si apa plata).
    fata de clubu' asta as vrea cv mai mic(in asta incapeau cam 90 pers), si ca pret mai micutz daca se poate.
    multumesc anticipat oricaror detalii

OD eXtasy's Avatar
    DHB14 BYOC - 300 - Thread
    Temple

Ca sa rezervi o masa, trebuie sa faci consumatie de 450 lei
    La o masa intra cam 8 persoane. Wiskey 200-300 lei, Bere 5-16 lei, alte cocktailuri 10-25 de lei

Ar fi o idee sa ne mentionezi bugetul de care dispui pentru aceasta petrecere
    Another megabytes the dust

mi-a mai zis cineva de temple insa vroiam sa fiu un club mai micutz si sa fie tot inchiriat.
    pey as dispune cam de 20-25 mil...
    stiti cv de fostul hell?pe lg atheneu am inteles....si-a facut o tipa si a dat 6.500. pt inchiriere fara nimic si a mai dat dj-ului 500 si restu a adus ea(bautura din duty si mancare) care mi se pare tare.da stiti cv de el?

OD eXtasy's Avatar
    Cred ca ai pus cam multe 0-uri la suma de 65.000 ... e cam 18.000 de euro 65.000 de lei.
    Eu cred ca Temple ar fi tocmai bun pentru 70 de persoane. Du-te si intreaba cat te costa sa inchiriezi tot clubul. Eu cred ca iesi mai ieftin de 450 lei/masa daca nu vrei sa-ti serbezi majoratul vineri sau sambata

Good luck si LA MULTI ANI !
    Another megabytes the dust

Registered User Mendex's Avatar
    un prieten si-a dacut in clubul ugly, este pe langa liceul dimitrie cantemir, nu stiu exact cat a platit, dar a inchiriat tot localul si a facut un fel de meniu de bauturi cu barmanul, se intra pe baza de invitatie doar, era bodyguard la usa, am fost cam 50 de pers
    Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT

eXtasy: in hell tipa a dat 6.500.000 lei vechi.putin insa de aceea intreb daca stie cineva cum e.
    Mendex: daca ai putea sa afli si cat l-a costat pt cele aprx 50 pers ar fi super
    mersi

Registered User mariko's Avatar
    Am fost eu la o aniversare (tot majorat) în Hell acum câţiva ani. A fost super ok.. dar u mai ştiu exact cât de mare e.. oricum, dacă îţi convine ca bani - şi îl poţi închiria pe tot (tipa la care am fost l-a închiriat pe tot parcă) - go for it. E bun din punctul ăsta de vedere.
    is thiiiis my voice?

Registered User Mendex's Avatar
    o sa incerc sa il caut pe acel prieten poate imi da mai mult detalii, oricum avea o cunostinta care se cunostea cu patronul, asa ca pretul nu stiu cat de relevant poate fi
    Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT

life is a race track Freelancer's Avatar
    incearca in cafe monaco ( e inainte de pasajul de la unirii ) , super tare locatia , incap de la 10 la 100 persoane ...dj de nota 11 , te ajunge pe la 30 mil cei drept...dar daca negociezi cu ei ..iese ceva de neuitat . Sau poti sa faci in Glamour care este la romana ..pentru 25 milioane ..vin ei cu bautura..mancarea o aduci de acasa..si poti sa inviti cam 60 pers super bine ....dj-ul e cam dus cu pluta ..dar daca il iei putin de guler iti baga el ce vrei , pe gustul tau , si vbesti cu lumea ..sa iti deschida acoperisul sa faci in clar de luna majoratul ..super marfa

Snowboard Dude BlackLord's Avatar
    Pot sa vin si eu?
    "In Romania unii oameni nu mai au principii! Sunt niste vite toti! Niste viermi smecheri!" (Weekend Cu Mama - MediaPro 2009)

in glamour e cons minima de 40 mil iar dj e de la mine din liceu
    mersi de sfat

Registered User CAlex's Avatar
    In Hell (se numeste mai nou Faith) am facut eu Revelionul si a fost OK. Am incaput exact vreo 50-55, cu mancare si bautura cu tot. Preturile au crescut un pic, dar nu sunt nesimtite. L-au si renovat in toamna.

the fifth element understar's Avatar
    eu l-am facut in Cafeneaua actorilor...si iti recomand sa suni sa intrebi....anul trecut fiecare invitat trebuia sa faca o consumatie de minim 200 mii....mie personal mi s-a parut acceptabil....pt ca in rest nu-ti mai cereau nimic...incearca sa suni sa intrebi...se merita...macar pentru muzica
    In a league of my own

Registered User dumi's Avatar
    Private Gentlemens Club tu si cu cativa baieti

life is a race track Freelancer's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi_smart200
    in glamour e cons minima de 40 mil iar dj e de la mine din liceu
    mersi de sfat
    asta de unde ai auzit-o .... , in glamour si-a facut majoratul acum 2 saptamani un preten cu 27 milioane ...cu totul si am baut shoturi , wisky ...tot ce iti poti dori ( inafara de mancare )

isarescu's Avatar
    Pentru ca sunt in tema, va pot spune ca in Fuchsia, ca sa inchiriezi TOT barul va trebuie o consumatie minima de 20 mil (pentru vineri). Nu este recomandat sa inchiriezi tot barul daca ai sub 50 de invitati pentru ca cu cit e mai multa lume cu atit e distratia mai mare. Pentru celelalte zile se negociaza, adica merge si cu o consumatie mai mica. Daca nu vreti tot barul nu se cere consumatie minima.

imi cer scuze dragos(isarescu). e o greseala in primul post, insa nu a fost intentionat ci asa mi-au spus fetele ca e nevoie de o consumatie minima de 25 de mil. oricum clubu e tare si party-ul a fost super ok. felicitari

Six
    Six is offline
    BAe 146 Six's Avatar
    Quote Originally Posted by isarescu
    Pentru ca sunt in tema, va pot spune ca in Fuchsia, ca sa inchiriezi TOT barul va trebuie o consumatie minima de 20 mil (pentru vineri). Nu este recomandat sa inchiriezi tot barul daca ai sub 50 de invitati pentru ca cu cit e mai multa lume cu atit e distratia mai mare. Pentru celelalte zile se negociaza, adica merge si cu o consumatie mai mica. Daca nu vreti tot barul nu se cere consumatie minima.
    eu stiam de 10 + 1 mil la dj

gospodar RE|XX's Avatar
    Quote Originally Posted by understar
    anul trecut fiecare invitat trebuia sa faca o consumatie de minim 200 mii....mie personal mi s-a parut acceptabil....pt ca in rest nu-ti mai cereau nimic...incearca sa suni sa intrebi...se merita...macar pentru muzica
    acum e 250 consumatia de persoana la rezervare...

in cafeneaua actorilor daca vreau sa iau toata partea de jos si am 50 pers platesc cate 250 consumatie/pers?doar atat?

1.  
    LCS - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast