Page 1 of 787 12341151101501 ... LastLast
Results 1 to 20 of 15722

Thread: Traficul în Bucureşti

1. Back To Top | #1

Traficul în Bucureşti

Vorbesc de noile lucrări de reabilitare.

Care aţi trecut prin/pe lângă/aţi văzut ceva? Ele oricum sunt de lungă durată - dar aş vrea (şi nu cred că sunt singura) să ştiu la ce să mă aştept când merg în zona respectivă. Din ce văd la televizor, parcă ar veni Apocalipsa.
    is thiiiis my voice?

2. Back To Top | #2
    Registered Boozer Comanche's Avatar
    mariko, vezi că e un thread pe "Auto" - "Traficul în Bucureşti, zone de evitat/preferat/etc"...

http://www.computergames.ro/forum/sh...ad.php?t=98888
    I'm all in favour of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters. Frank Lloyd Wright

3. Back To Top | #3
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Am trecut ieri pe Grant de curiozitate, desi nu sunt masochist Dupa-amiaza pe la ora 16 era lejer, cu toate ca una din benzi era inchisa.

Dimineata sau la orele de varf insa e crima si pedeapsa.
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

4. Back To Top | #4
    Watcher Datenshi's Avatar
    Ieri am facut cam 2 ore din Dr. Taberei pana in Baneasa, pe la gara. Azi s-a mers normal, chiar mai lejer decat in alte zile.
    Even if the voices are not real, they have pretty good ideas.

5. Back To Top | #5
    acuma...daca e sa crezi ce se spune....ca se asfalteaza tot. In afara de 3 4 bulevarde si podul grant nu se lucreaza la nimica. so don't panic
    " Whoever said money doesn't buy happines NEVER doubled down against a dealer's six "

6. Back To Top | #6
    the horror. the horror

mai ales ca vine vara si pleaca poporul muncitor in concedii, traficul o sa fie decent, ma rog, prin zonele unde circul eu (sector 1 si 2).
    [Sparkky] anybody alive?
    [Tigga] nope, the zombie apocalypse came. you would have thought we'd all be ready for it, given it's a fairly common game type
    [Tigga] but no, we all got zombiefied
    [Tigga] you're the only one left, apart from the dude who will sell you guns

7. Back To Top | #7
    stie cineva daca se asfalteaza si Bd. Ion Mihalache (tot) sau doar intersectia cu Turda ?

8. Back To Top | #8
    mariko, mai bine ia-ti o bicicleta, e deja un mic infern sa faci un drum cu masina prin oras.

De Podul Grant am auzit si eu, cica e omor acolo la orele de varf. Ieri a fost o aglomeratie pe Nerva Traian de ziceai ca nu-i adevarat.
    Se mai lucreaza pe strada care duce de la Pta. Presei Libere in Pajura, nu stiu exact cum se numeste, dar acolo nu prea se aglomereaza.

9. Back To Top | #9
    Comanche - mersi, nu ştiam că există. Eu m-am uitat pe Auto după un thread specific pentru situaţia din vara asta şi nu am văzut. Nu cred că o să le unesc, pentru că pe Generalităţi îl vede mai multă lume.

Jijea, unde pe Nerva Traian? Azi era de la şcoala 81 până la TImpuri Noi, pe la 9:20 (eu trebuia să ajung la examen - cu tramvaiul ce-i drept). De menţionat că la 9:20 sunt 6-7 maşini la stopul respectiv de obicei. Chiar când e cea mai mare aglomeraţie nu se ajunge la o coadă aşa de mare.
    is thiiiis my voice?

10. Back To Top | #10
    Harvester of Sorrow [stryder]'s Avatar
    pe grant a fost lejer asta seara pe la ora 19...dar doar spre casa presei, inspre crangasi era coada de la mihalache, deci jale...era si un cap de creta care mai mult incurca traficul!
    the blood makes us human, makes us more than human, makes us human no more.

11. Back To Top | #11
    Z Subway Rulz
    Z&

12. Back To Top | #12
    subway-ul ala unde astept metroul 30 de min.? ffs
    " Whoever said money doesn't buy happines NEVER doubled down against a dealer's six "

13. Back To Top | #13
    mariko, era coada de la intersectia cu Panait Cerna pana la Timpuri noi, pe la 17:30, luni.
    Eu am vrut sa plec cu masina de acasa, dar mi-a zis tata care tocmai venise de acolo ca nu o sa pot sa ies pe Nerva Traian, ca e blocat. A, si inca ceva : cand trecuse el, erau 5 tramvaie unul dupa altul, pe la 17:00.

14. Back To Top | #14
    daca ar fi sa raspund strict la intrebarea din titlu, nu-mi vine in minte decat "prost"
    cred ca pe timp de zi, metroul este o alegere chiar reusita...
    `\_______
    ./.___|___\___
    \(O)______(O)/
    =>=GheTTo TuninG=<=

15. Back To Top | #15
    Registered User sldr's Avatar
    ce lucrari mai baieti?! ca e haos si fara ele, nu se poate circula normal decat in weekend eventual, cand e lumea plecata, in timpul saptamanii o arzi bara la bara chiar si pe stradute ...cel putin asta simt de vreo doua luni incoace ...
    . si de la capat

16. Back To Top | #16
    Quote Originally Posted by viox
    subway-ul ala unde astept metroul 30 de min.? ffs
    Mai bine 30 de min la metrou decat n ore in masina sau in statia de autobuz..
    Z&

17. Back To Top | #17

18. Back To Top | #18
    Dar noaptea lumea cam doarme si in general nu e nevoie de masina.

19. Back To Top | #19
    cred ca mai corect era: lumea care nu are masina doarme noaptea in general.

mai in gluma mai in serios, in dtp/advertising noaptea e mult mai buna decat ziua. la primul meu job in domeniu (acum 10 ani) am reusit sa-l conving pe sef ca daca vin impreuna cu tot grupul de creatie la ora 6 la servici suntem mult mai creativi ca la 8 dimineata. era mai racoare si liniste, cei de la comercial ma invidiau ca nu transpiram toata ziua. problema era pe la 2 cand ieseam, nu prea aveai unde sa mananci.

nu prea ai nici acum insa asta e bucurestiul.

20. Back To Top | #20
    Registered Boozer Comanche's Avatar
    Quote Originally Posted by Karg
    mai ales ca vine vara si pleaca poporul muncitor in concedii, traficul o sa fie decent, ma rog, prin zonele unde circul eu (sector 1 si 2).
    Când pleacă bre oamenii în concediu că aştept asta de o lună... Sper că pe 15 iunie să înceapă să se tireze. Oricum, e surprinzător că traficul pe traseul meu de exemplu are cozile la semafor duble sau triple faţă de aceeaşi perioadă a anului trecut. Şi nu mă refer doar la săptămâna asta, ci la lunile mai/iunie. Practic 80% din drum îl fac prin cartiere, pe străduţe lăturalnice, şi îmi ia 20% din timpul total. Yeap, se pare că regula 80/20 se aplică şi traficului din Bucureşti.
    I'm all in favour of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters. Frank Lloyd Wright

1.  
Page 1 of 787 12341151101501 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks