Page 793 of 796 FirstFirst ... 293693743783790791792793794795796 LastLast
Results 15,841 to 15,860 of 15903

Thread: Traficul în Bucureşti

1. Back To Top | #15841
    Quote Originally Posted by Ciuby View Post
    Bre, voi pe ce străzi ați mers azi de vă plângeți că nu era material antiderapant pe ele? Nu s-a alunecat pe nicăieri și am mers atât pe bulevardele principale, cât și pe străduțe. ....
    suna la Firea si explica-i ca se inseala, n-a fost polei: Zăpadă in București. Firmele de salubrizare, amendate
    "Operatorii de salubrizare ar fi trebuit să ţină cont de avertizările meteo de ninsoare şi să aplice material antiderapant din cursul nopţii. În schimb, tratamentele au fost aplicate în această dimineaţă, motiv pentru care s-a format polei"...a spus primarul general, Gabriela Firea
    Ignore list: Stagirioritic

2. Back To Top | #15842
    Nick anterior: Dj_B Ciuby's Avatar
    @Smiley n-o să fac asta, dar să știi că amenzile alea nu schimbă cu nimic modul „femeiesc” în care conduc unii dintre voi.

Între timp eu sunt ăla care acceptă faptul că aglomerația în trafic există, nu mă enervez și-mi văd calm de muzică și confort, uneori iau aglomerația asta în calcul când îmi stabilesc programul și cred că am o viață mult mai liniștită din punctul ăsta de vedere decât toți băieții deștepți care scriu de dulce politicienilor pe Waze sau pe forumuri. Da, știu, traficul e nasol, dar dacă ești afectat de el și nu ești în RATB să știi că ești parte din problemă.
    Around...

3. Back To Top | #15843
    Cu ce e vinovată primăria că oamenii nu știu să conducă? Și că au ieșit efectiv toți azi cu mașina ca să nu răcească la ovare?
    Ciuby imi place despre tine de obicei, dar aici esti din statul paralel cu subiectul asta.

Am traversat orasul din sud pana spre Romana si inapoi, in interval 6:30 - 7:30 si era jale pe strazi, pe oricare erau ele, mici mari, secundare, principale. Si cu masina echipata bine si cu ESP si cu preventie si atentie tot se aluneca. Aici nu e vorba de cine stie sa conduca, cine nu sau cine nu are masina ca lumea, noi toti am platit bani seriosi ca sa putem circula in conditii bune si iarna si cand colo nu am primit nimic.

4. Back To Top | #15844
    @Ciuby: aici nu-i vorba de cum conducem noi sau altii. vreo 2-3 s-au plans ca a fost carosabilul alunecos, a recunoscut si firea ca a fost polei, doar tu esti cu "nu s-a alunecat pe nicaieri".
    Ignore list: Stagirioritic

5. Back To Top | #15845
    OK, atunci e clar că părerea mea e greșită, așa că reformulez: între 9 și 10, când am mers eu prin București, asfaltul era rezonabil de curat, iar pe străduțe, unde clar nu trecuse nimic, se circula OK.
    Around...

6. Back To Top | #15846
    Registered User 2dor's Avatar
    OK, atunci e clar că părerea mea e greșită, așa că reformulez: între 9 și 10, când am mers eu prin București, asfaltul era rezonabil de curat, iar pe străduțe, unde clar nu trecuse nimic, se circula OK.
    Eu am plecat de pe Pieptanari spre Universitate pe la 9:30. Pe Viilor se patina, era gheata pe sosea, pe strazile adiacente la fel, pe strada Cutitul de Argint la fel, la Autogara Filaret la fel, apoi pe 11 Iunie la fel, pe Regina Maria o leaca mai bine dar nu era dat cu antiderapant si abia pe pod la Unirii si pana la Universitate era pe jos asfaltul ud doar. Asa ca poti spune ce vrei ca am cauciucuri Lianglong sau slicuri de Formula 1, pe jos era gheata asa ca nu conta ce cauciucuri aveam. Si daca esti asa informat si arunci cu ipoteze, sa stii ca poti avea si Nokian ultimul model de iarna, pe gheata esti pe gheata.
    Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.

7. Back To Top | #15847
    OK, dar, de curiozitate, ce anvelope ai?
    Around...

8. Back To Top | #15848
    Am un E-klasse 2009 de firma deci totul e platit de ei si anvelope Nokian. Nu poti spune ca ma zgarcesc eu ca firma plateste tot . E tractiune spate dar nu am ramas niciodata blocat in zapada, doar o data pe gheata, eram parcat si pe jos era sticla. M-au impins 4 oameni sa ies.
    Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.

9. Back To Top | #15849
    Piata alba iulia, decebal, calarasi si stradutele mici din zona la 8.30-9 nu era niciun utilaj vizibil si se patina ici-colo. Dupa 9 nu mai stiu dar nici nu mai conteaza la ce trafic era.

10. Back To Top | #15850
    Quote Originally Posted by 2dor View Post
    Am un E-klasse 2009 de firma deci totul e platit de ei si anvelope Nokian. Nu poti spune ca ma zgarcesc eu ca firma plateste tot . E tractiune spate dar nu am ramas niciodata blocat in zapada, doar o data pe gheata, eram parcat si pe jos era sticla. M-au impins 4 oameni sa ies.
    Experiența mea nu a fost nici pe departe așa de dramatică și folosesc fix același set-up mașină + cauciucuri. Cine știe, poate am mers eu prin singurele zone OK din București
    Around...

11. Back To Top | #15851
    Deci stii ca masina nu are probleme deloc pe zapada. Uite ca mi-am adus aminte ca vorbeam pe whatsapp cu cineva si am facut poza la primul utilaj pe care l-am vazut la capatul lui 32.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Traficul în Bucureşti-2018-01-15-photo-00113218.jpg  

12. Back To Top | #15852
    just passing... Rover's Avatar
    @Ciuby: aici nu-i vorba de cum conducem noi sau altii. vreo 2-3 s-au plans ca a fost carosabilul alunecos, a recunoscut si firea ca a fost polei, doar tu esti cu "nu s-a alunecat pe nicaieri".
    Eh, daca firea spune, e clar ca asa a fost. Sa nu uitam ca tot firea a paralizat orasul si cand a batut vantul...

13. Back To Top | #15853
    Mda, n-a fost polei ... a fost perfect !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Traficul în Bucureşti-vlcsnap-001.png   Traficul în Bucureşti-vlcsnap-002.png   Traficul în Bucureşti-vlcsnap-003.png   Traficul în Bucureşti-vlcsnap-004.png   Traficul în Bucureşti-vlcsnap-005.png  
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

14. Back To Top | #15854
    Part 2

Traficul în Bucureşti-vlcsnap-006.png Traficul în Bucureşti-vlcsnap-007.png Traficul în Bucureşti-vlcsnap-009.png Traficul în Bucureşti-vlcsnap-011.png Traficul în Bucureşti-vlcsnap-012.png
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

15. Back To Top | #15855
    La 9-10 dupa ce iese soarele si se topeste e normal sa nu mai fie gheata Daca presupui ca nu exista orele 7-9 unde e majoritatea traficului de dimineata, la 10 poti trage concluzia ca si traficul e lejer, nu doar ca nu se aluneca

Depinde numai de sistemul de referinta.
    JDM trio.

16. Back To Top | #15856
    Keep walking mache's Avatar
    Si la 10 (ieri) pe la unele intersectii intra un pic abs-ul daca nu franai din timp... Dar e bine sa ai verdicte definitive a la Ciuby.
    just cruisin'...
    ATENTIE! Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban. Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură

17. Back To Top | #15857
    Imobiliare Alex2007's Avatar
    passat...vecin, tractiune fata...si nu, nu era roata de rezerva pe fata...cred ca nu stie ca trage fata ))
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Traficul în Bucureşti-wp_20180116_08_27_47_pro.jpg   Traficul în Bucureşti-wp_20180116_08_27_22_pro.jpg  
    Visele iau forma casei tale!

18. Back To Top | #15858
    Pai na, sunt destui "isteti". Am un vecin cu Mondeo nou 4x4 full, cu cauciucuri de vara.

19. Back To Top | #15859
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    Quote Originally Posted by Alex2007 View Post
    passat...vecin, tractiune fata...si nu, nu era roata de rezerva pe fata...cred ca nu stie ca trage fata ))
    mai degraba sunt puse asa ca sa nu se invarta, fata o mai redresezi, spatele mai greu.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

20. Back To Top | #15860
    Quote Originally Posted by mache View Post
    Si la 10 (ieri) pe la unele intersectii intra un pic abs-ul daca nu franai din timp... Dar e bine sa ai verdicte definitive a la Ciuby.
    PLM, surpriză, iarna nu se circulă ca vara. Vai, ce minune! Să înțeleg că faci parte din categoria șoferilor pentru care condițiile de carosabil din pozele lui Bisti sunt horror, nu?

Și, da, verdictele alea definitive sunt în urma experienței personale de ieri, așa cum am spus, deci tu ce anume vrei? Că nu înțeleg exact.
    Around...

1.  
Page 793 of 796 FirstFirst ... 293693743783790791792793794795796 LastLast

Bookmarks

Bookmarks