Page 795 of 796 FirstFirst ... 295695745785792793794795796 LastLast
Results 15,881 to 15,900 of 15901

Thread: Traficul în Bucureşti

1. Back To Top | #15881
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    Mi s-ar parea normal si corect sa platim taxe mai mari, daca tot vrem conditii si sa locuim in capitala, numai sa ajunga banii unde ar trebui. Stim prea bine ca nu e asa, tocmai asta e problema.
    Daca nu sunt in stare ei sa decida, sa faca petitii si sa alegem noi, locuitorii. Pentru asta as merge la vot sau as vota de placere.

2. Back To Top | #15882
    magic man iozefini's Avatar
    Lasa-ne Flat cu propaganda...Sa avem rezon! Primaria sifoneaza bani din greu Sigur , Soros si binomu sunt de vina!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

3. Back To Top | #15883
    in seara asta, puzderie de politie rutiera in zona Titulescu, Gara de Nord, Uranus, Dr. Felix... prima data cand am trecut nu le-am dat importanta, cand m-am intors am realizat ca aveau ceva actiune legata de gunoaiele parcate aiurea. Interesant era ca le puneau in parbriz, ca aia de la locala. Doua masini pe Uranus, una pe Dr. Felix ii fericea pe aia care dublau parcarile in fata la Transilvania si Volksbank, una ii fericea pe jigodiile parcate pe hasura bretelei dinspre Grivitza catre Titulescu (de multe ori am vazut acolo parcata o ditamai duba fix in dreptul semnului de cedeaza, .... vizibilitate pentru aia care vin pe bretea)

legat de "prima zapada"... dpmdv aia prinsi nepregatiti sunt soferii, in fiecare an cand vin primele temperaturi negative rasare prostimea la volan. Ala care nu e capabil sa adapteze viteza la conditiile carosabilului. In sambata dinainte de Craciun a fost cam primul frig mai serios, la ora 8 urcam pe podul Basarab de pe Grivita si acord prioritate la doua OZN-uri care veneau blanao de pe Titulescu, nu le-am dat importanta si remarcam ca pe margine erau urme evidente de sare cu nisip imprastiata... fac 100m pe pod si ce sa vezi, in curba unde e iesirea spre Regie, se acrosasera OZN-urile, amandoau erau muci pe fata ca facusera ping-pong intre parapetii stanga-dreapta. Si nu au fost singurii, tin minte ca-n ziua aia mai au aratat vreo 2-3 cu mortaciuni prin Bucuresti. Iar la ninsoarea de zilele astea, la ora 7 dimineata la mine pe strada trecuse sararita de la Romprest, nu era tot cartierul acoperit inca dar oamenii ajunsesera la imprastiat pe strazile secundare; chiar si asa la prima intersectie a venit un BMW si a franat sa-mi acorde prioritate, nu cred a avea 30km/h a calcat frana si a venit taras vreo 2m cu tot cu ABSu. Dar bine, la noi au facut carambol 4-5 legume pe Pipera, administratia e de vina... nu rromanul ca merge 80-90+ la 8m de ala din fata, daca-l intrebi de regula de 2secunde iti spune ca nu a invatat de asa ceva in generala.

si nu e vorba doar de sezonul rece, oricand ploua imediat se umple de platforme cu fiare prin oras, prin fata birourilor de accidente usoare.

4. Back To Top | #15884
    Frateee... aveți o boala cu contrazicerea! Serios! Nu știu ce sărărițe ați văzut și unde dar asa cum am mai zis, pe traseul Gara de Est - Crângași la ora 7- 7 și ceva era patinoar. Nu era GRAM de antiderapant pe drum.

5. Back To Top | #15885
    Quote Originally Posted by iozefini View Post
    Frateee... aveți o boala cu contrazicerea! Serios! Nu știu ce sărărițe ați văzut și unde dar asa cum am mai zis, pe traseul Gara de Est - Crângași la ora 7- 7 și ceva era patinoar. Nu era GRAM de antiderapant pe drum.

A mai zis, are ruda la RATB si crede ca le face un bine aparandu-le conditiile mizerabile de munca si primaria.

6. Back To Top | #15886
    Quote Originally Posted by Flat View Post
    s-a mai spus, primaria face. ia tot bugetul si il varsa in: radet, ratb, concerte
    mai mult nu e. poporul nu e de acord cu taxe corecte. el vrea doar sa aiba loc de parcare cu 50 de lei pe an si sa-si puna sticla acolo cand pleaca sa nu i se ocupe
    Primaria Bucuresti are 1.1 miliarde de euro buget, dintre care pe radet si ratb nu se duce nici jumatate, cu tot cu furtul de acolo.

Cand l-au ridicat pe doctor, s-a blocat temporar circuitul ciordelii(probabil nu ii zise oprescu toate canalele vicelui) si a ramas surplus de 200 de meleoane.
    6 statii de metrou cu tot cu galerie, facut pe toate bulevardele sosele si trotuare incalzite, 1000 de autobuze, you name it. Din 4 luni in care nu s-a furat.

Alea de sector mai au un miliard.

In Bucuresti banii nu sunt o problema, pesedeaua si aliatii din pmp sunt.

7. Back To Top | #15887

8. Back To Top | #15888
    1:72 AdyAero's Avatar
    Pai trebuie sa ai ce admira cand stai in trafic, nu?

9. Back To Top | #15889
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Binenteles ... Pe langa asta i-as recomanda sa monteze niste plasme ceva, pe care sa ruleze telenovele.
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

10. Back To Top | #15890
    Salutare!
    Am creat un grup de Telegram special pentru discutia despre traficul infernal din Bucuresti.
    Va rog sa intrati, link-ul catre grup este aici Telegram: Contact @traficuldinbucuresti
    Este nevoie sa instalati aplicatia Telegram, un messenger similar Whatsapp.

11. Back To Top | #15891
    in sfarsit! de mult timp imi doream sa fiu nevoit sa instalez o aplicatie ca sa pot discuta despre traficul din bucuresti, si in sfarsit dorinta mi s-a indeplinit!
    Ignore list: Stagirioritic

12. Back To Top | #15892
    Care e ideea acestui grup de discutii de pe Telegram? Ce poti spune acolo si nu poti spune aici?

13. Back To Top | #15893
    Este discutia mai dinamica

14. Back To Top | #15894
    Te poti înjura fara sa fii banat....
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

15. Back To Top | #15895
    Registered User Frankie's Avatar
    Si pana la urma cu ce ajuta acele discutii? Ca traficul tot blocat si aglomerat ramane ....

16. Back To Top | #15896
    Pai a zis bisti, poti injura fara sa fii banat
    JDM trio.

17. Back To Top | #15897
    Revenind la metrou, cica a ramas pentru 2019 .... Acu sa vedem

VIDEO. Cum arată galeriile metroului din Drumul Taberei
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

18. Back To Top | #15898
    Nick anterior: Dj_B Ciuby's Avatar
    Quote Originally Posted by Frankie View Post
    Si pana la urma cu ce ajuta acele discutii? Ca traficul tot blocat si aglomerat ramane ....
    Cum adică? Vrei să spui că dacă faci un grup de Telegram unde să intre oamenii și să se plângă de trafic nu se rezolvă problema?!
    Around...

19. Back To Top | #15899
    Iete dom'le , cica nu mai ai voie sa blochezi parcarea cu diverse obiecte:
    Amenzi mari pentru blocarea parcărilor

Am un imbecil de vecin care fix asta face de ani de zile. Unde pot sa il reclam ? [sector 2]

20. Back To Top | #15900
    Leather SM's Avatar
    Pulitia Locala sector 2

1.  
Page 795 of 796 FirstFirst ... 295695745785792793794795796 LastLast

Bookmarks

Bookmarks