brat Camine particulare
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 32

Thread: Camine particulare

Registered User

Camine particulare

Mai precis :
    Unde este ?
    Cum se prezinta?
    Cat costa?
    Daca imi puteti da si un mail, numar de telefon, o persoana de contact as fi recunoscator....dau o bere
    Mai mentionez ca as vrea si sa stau cu prietena ....

Registered User
    niimeni ?

Galagie n0iz3's Avatar
    si pe mine m`ar interesa daca sunt conditii bune.. adica baie in camera si sa pot aranja sa stau singur
    Smile. It makes everybody wonder what you`re up to.

Nick anterior: siemens2015 Quebec's Avatar
    Quote Originally Posted by n0iz3
    si pe mine m`ar interesa daca sunt conditii bune.. adica baie in camera si sa pot aranja sa stau singur
    aia se cheama garsoniera ce vrei tu si e cam 200 de euroi

Registered User
    Daca te referi la camine particulare din Buc:

Unde
    Singurul pe care il stiu este in capatul Regiei, inspre Crangasi. Pb ai putea avea doar doar seara =cu gipsy= daca te avanti pe strazile dinspre piata. Ai acces la metru, la 41, la 601..
    Cum
    Sunt 2 camine, unul langa celalalt. (sunt 2 blocuri de nefamilisti renovate)
    De afara par ochei (am trecut de cateva ori p'acolo). Am vazut un reportaj la tv si erau super laudate. =>exista sala de lectura, bucatarie, tv in camera.
    Cat
    Tot de la tv, auzisem parca de 40E/persoana (nu garantez ca am memorat bine).

Cat despre camera in baie.. sincer nu cred ca au .. Daca vreti asa ceva, incercati sa cumparati o camera in Leu sau in U-uri (caminele UMF = medicina & farmacie)
    Si inca un sfat. Daca va doriti cu adevarat (mai ales ca intra si prietena in calcul), grabiti va. Reportajul tv a fost facut pt a arata ca s au ocupat toate locurile.

Registered User Cr8Er's Avatar
    pai locurile in camine nu se dau prin septembrie?eu am intrat anul asta la politehnica la energetica si cica au caminele p17 si p26.stie cineva cum sunt caminele astea?am noroc si exista macar o baie la 3 camere sau sunt d-alea vechi cu o singura baie pe etaj?
    ce camine mai stiti cu baie la o camera in afara de cel de la leu din cadrul politehnicii?

Registered User
    Eu am terminat anul trecut (tot Politehnica).

Am avut un fost coleg de liceu care era la Energetica si locuia in P17.
    Cand eram eu anul 3 (deci acum 3 ani) caminul acesta a fost renovat. AM fost incantat cand l am vazut.. am vizitat si anul trecut si soc Era Mizerabil pereti jegosi, bai imputzite

(Si ..da = din cate stiu exista cate o baie in fiecare capat al culoarului)=> una la 25 camere )
    P17 =>3 oameni /camera
    P26 =>2 oameni /camera (n am intrat niciodata in el, era d'ala vechi nerenovat)

Registered User Smiley's Avatar
    Quote Originally Posted by Cr8Er
    pai locurile in camine nu se dau prin septembrie?eu am intrat anul asta la politehnica la energetica si cica au caminele p17 si p26.stie cineva cum sunt caminele astea?am noroc si exista macar o baie la 3 camere sau sunt d-alea vechi cu o singura baie pe etaj?
    ce camine mai stiti cu baie la o camera in afara de cel de la leu din cadrul politehnicii?
    ambele camine au 2 bai pe etaj. in p17 camerele sunt mai mari, de 3 persoane(se practica la greu supracazarea=> 4 in camera), in p26 sunt mai mici, pentru 2 persoane.
    Ignore list: Stagirioritic

de asta imi era frica
    am auzit ca la fiecare inceput de an sunt studenti care isi scot la vanzare camerele, acum problema e ca eu as vrea sa stau intr-un camin care sa aiba o baie la o camera , merge si la 3 ,dar nu una la etaj.ce camine stiti ca indeplinesc aceasta conditie ?ce camine mai stiti voi care sunt cat de cat ok?

p1-p9 sunt camine cu camere mari, de 4 persoane, grupate in module de cate 2 camere. exista o baie in fiecare modul.
    U-urile au baie in fiecare camera, dar astea sunt pentru medicinisti.
    In Leu s-ar putea sa mai gasesti camere cu baie.

Registered User
    Explicati-mi si mie ce e cu disperarea asta de a sta in Bucuresti, cu toate ca n-ai posibilitatea sa-ti platesti o chirie intr-o garsoniera decenta, macar.
    Cum aduci o fata acasa, intr-un camin, cu alti 2 colegi in camera? Mi-ar fi rusine pur si simplu (excludem cazurile cand iubaretii sunt studenti si stau in camin). Fratioare, ia-ti un job care sa-ti permita sa stai in chirie intr-un loc decent si totul se rezolva.
    Layin` low

Quote Originally Posted by GangStarr
    Explicati-mi si mie ce e cu disperarea asta de a sta in Bucuresti, cu toate ca n-ai posibilitatea sa-ti platesti o chirie intr-o garsoniera decenta, macar.
    Cum aduci o fata acasa, intr-un camin, cu alti 2 colegi in camera? Mi-ar fi rusine pur si simplu (excludem cazurile cand iubaretii sunt studenti si stau in camin). Fratioare, ia-ti un job care sa-ti permita sa stai in chirie intr-un loc decent si totul se rezolva.
    aici se discuta despre camine studentesti. daca ai facultatea in bucuresti, e destul de greu sa stai in alt oras. in plus, a sta in campus are o gramada de avantaje: ai colegii in apropiere(si la distractie si la cautat cursuri), facultatea e aproape, e mai ieftin decat inchiriatul in oras.

Registered User Eloi's Avatar
    Quote Originally Posted by GangStarr
    Sa stii ca munca si Politehnica nu prea se pupa.Am avut destui colegi care s-au apucat de munca in timpul anului si au intrat cu 10 restante in toamna.
    Plus ca un job part-time nu iti aduce destui bani sa iti permiti niste conditii bune de cazare.
    Concluzia este momentul in care te-ai plictisit sa mai gandesti.

gangstarr doar ce am intrat la facultate in bucuresti(politehnica mai exact) si decat sa dau 300e/luna pe chirie si sa fac o ora pana la cursuri , mai bine dau 1 mil si ajung in 5 minute si de restul banilor care i-as fi dat pe chirie ma distrez aproape o luna intreaga.

Registered User
    Pai si nu se dau camere la cei care sunt in facultate? Nu stiam. Si oricum, trebuia sa precizati ca sunteti studenti, in cazu asta nu e valabil pentru voi ce am zis. Felicitari pentru intrat la Politehnica. Mai intru si eu din cand in cand...sa caut fufe.
    Layin` low

multumesc ! la faza cu camere pentru cei din facultate nu stiu sigur fiindca am auzit din diverse locuri ba ca se dau la toti studentii , ba ca se dau doar la cativa.Eu sunt intrat la fara taxa,deci teoretic ar trebui sa primesc si camera in camin,dar daca tot am vazut threadu asta am zis sa ma bag sa vad si eu care camine sunt mai bune , caci as dori sa stau si eu in niste conditii ok , adica vreau sa fie un camin care sa nu aibe baie pe hol , ci mai multe,ideal una la o camera ca de aranjat camera o sa o aranjez eu

ps : succes la fufe ,sa speram ca boboacele de anu asta sa fie bune,pardon prezentabile

Registered User ringwraith's Avatar
    p26 e printre caminele cele mai jegoase. \din alea cu perdea in loc de usa si asa mai departe. De preferat ar fi sa nu ajungi pe acolo... 17 e mai ok dar fiind anul 1 e cam greu sa scpai fara supra. Si precum a mai spus cineva, caminele cu baie proprie sunt doar cele de la strada, care insa nu tin de energetica.

Desigur ar mai fi situatia caminului p19 proaspat renovat care e chiar fain, insa la 20 de euro pe noapte, e cam piperat...

stiu ca in anii trecuti arata la stiri ,la inceputul anului universitar , studenti care isi vindeau camerele.aveti idee cam cat costa o camera in caminele p1-p6,leu sau medicina?

Registered User Bahaus's Avatar
    Nu stiu de ce a derivat discutia inspre caminele studentesti din Regie
    Omul cauta clar camine particulare
    De acelea as fi fost si eu interesat...

Registered User ringwraith's Avatar
    http://stiri.rol.ro/stiri/2005/09/213317.htm

e o stire de anul trecut dar poate va este de folos.

Pentru persoana care vrea sa cumpere loc in camin, as vrea sa mentionez ca vanzarea locului repartizat se sanctioneaza cu exmatricularea conform legislatiei upb. Asta nu inseamna ca nu se vand sau cumpara, dar mai ferit, asa...

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast